Pelhřimov – SHK Hodonín 0:4 (kon.) | Trutnov – Kutná Hora 4:3 (kon.) | Nymburk – Kolín 5:2 (kon.)
Děčín – Klatovy 6:2 (kon.) | Klášterec nO – Sokolov 7:2 (kon.) | Vsetín – Poruba 2011 2:3 (po s.n.)
NED Hockey Nymburk
5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
SC Marimex Kolín
Neděle 29.01.2012, 17:00 • Zimní stadion Nymburk • 2. liga skupina Střed (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezkou neděli z Nymburka, dnešní druholigový program připravil pro příznivce ve skupině Střed tradiční polabské derby, ve kterém se střetne domácí celek NED Hockey Nymburk s hosty SC Kolínští Kozlové. Oba celky dělí před derby utkání pouhé tři body, Nymburští jsou pátí a Kozlové z Kolína o místo před nimi. I proto dnes můžeme čekat velmi zajímavý duel, jenž bude doprovázet dobrá divácká kulisa. Ještě doplňme, že Kolín v minulém kole doma nestačil na Trutnov, když prohrál 3:4. Nymburk inkasoval porážku o hodně vyšší, v Jindřichově Hradci utrpěl debakl 1:12.

NED Hockey Nymburk: Blažíček (Rückl) - Šefl, Vlach, Sem, Knesl, Tondr, Cicvárek, F. Dvořák, Kozák - Velechovský, Valko, Šimek, Němeček, Sirotek, Martinec, Dvořák, Weiss, Drak, Štěpán, Protivný, Kouřil.

SC Kolínští Kozlové: Brázdil (Svoboda) - Nedbal, Hanzl, Pácal, Barták, Pýcha, Minarčík - Malý, Kubát, Skokan, Morkes, Pospíšil, Mejzr, Ježek, Cerk, Herwig, Čtvrtečka, Hloušek, Nekvasil.

Rozhodčí: Vokřál - Kotek, Žídek.

Začátek zápasu se o několik minut opozdí. Na vině je vysypané plexisklo, které se podařilo při rozbruslení jednomu z hokejistů rozbít. Je paradoxní, že stejný problém se zde v Nymburce vyskytl i před minulým domácím zápasem hráčů NED Hockey proti Hodonínu.

Oba celky jsou již na hrací ploše, čeká se jen na trojici rozhodčích.

Tak i trio mužů v pruhovaných v čele s hlavním sudím Patrikem Vokřálem z Bořanovic u Prahy je na ledě, duel za malý moment začne.

00:01

00:01
    Rozhodčí Vokřál vhodil puk mezi hokejky Kubáta a Valka, utkání začalo.

01:12
    První střelu vyslal hostující Pospíšil, ale jeho pokus minul pravou Blažíčkovu tyč.

01:40
    Puk po souboji dvou hráčů zůstal schován v rohu hrací plochy, vhazuje se po pravici Blažíčka.

01:46
    Blažíček vyrazil do ochranné sítě bleskovou střelu Pýchy od modré čáry.

02:19
    Adam Herwig (KOL) - 2 min. krosček.

02:30
    David Sem při střele od modré čáry zlomil hokejku.

02:41
    Nymburk právě vstřelil branku!
    Domácí hned z první střely na branku dávají vedoucí gól a využívají tak přesilovku. David Sem našel u tyčky zcela volného FILIPA VELECHOVSKÉHO, který prostřelil gólmana Brázdila. Asistence: Aleš Knesl.

03:13
    Puk vylétl z hrací plochy, vhazování bude provedeno ve středním pásmu.

03:58
    Domácí gólman Blažíček před dotírajícím Cerkem raději vypíchl kotouč.

04:19
    Tak to je pro Nymburské úvod jako hrom. Martinec udělal vítr v útočném pásmu a dostal puk na hokejku MARTINA TONDRA, který dělovou ránou vymetl šibenici Brázdilovy klece! Nádherná trefa a Nymburk vede již o dvě branky. Asistence: Jiří Martinec.

06:23
    Kolínu se nepodařilo rozjet útočnou akci, a tak je pískán icing.

06:47
    Lukáš Valko (NYM) - 2 min. faul loktem.

06:54
    Tondrovi se podařilo vyhodit puk do středního pásma, Karel Nedbal ho na modré čáře už nestihl zachytit.

07:43
    Pácalova dělovka od modré čáry minula klec.

08:06
    Opět Tomáš Pácal a jeho rána od modré, tentokrát byla zblokována.

08:51
    V závěru přesilovky ještě Sirotek vyhodil. Nyní již je Valko na ledě.

09:44
    Drakovu střelu Brázdil vyrazil a Petr Weiss na puk před odkrytou brankou těsně nedosáhl.

10:12
    Petr Morkes (KOL) - 2 min. napadení.

11:25
    Domácím se přesilovka nedaří, Kolín hraje velmi aktivně a znepříjemňuje soupeři rozehrávku.

12:37
    Jiří Drak (NYM) - 2 min. napadení.

13:24
    Také Nymburk je aktivní ve vlastním oslabení a podobně jako soupeř narašuje rozehrávku.

13:48
    Pácalovu ránu vyrazil Blažíček. Následnou teč Pospíšila po další Pácalově střele odrazil také.

15:05
    Ofsajd zastavil útočnou akci Nymburka.

15:28
    Kozlové právě vstřelili branku!
    Kozlové snižují na rozdíl jediné branky. PAVEL KUBÁT vystřelil přes Tondra a Blažíček přes zakrytý výhled nedokázal zakročit. Bez asistence.

16:55
    Hra se nyní uklidnila, bojuje se především ve středním pásmu.

17:46
    Blažíček raději podržel v rukavici nahození Nedbala od modré čáry.

17:51
    Mejzr z mezikruží vypálil a trefil Blažíčka do masky. Hra je přerušena.

18:26
    Mejzrovu střelu Blažíček vykopl betonem, následnou další ránu v podání Karla Nedbala skryl do své náruče.

18:59
    Čtvrtá nymburská lajna udělala vítr v útočném pásmu, avšak puk byl nakonec zašlápnut v rohu hrací plochy.

20:00

Máme za sebou první třetinu polabského derby, ve které padly tři góly a z vedení o jeden gól se zatím raduje Nymburk. Skóre otevřel Velechovský, druhou trefu přidal krátce nato Tondr. Snižující gól obstaral v 16. minutě Kubát.

Další třetina začne přibližně v 18:01.

20:01

20:21
    Velechovského střela přes Skokana neprošla a do protiútoku tak vyrazil Kolín..

20:55
    .. útok táhl Nedbal, který hledal před brankou najíždějícího Malého, jenž ovšem na puk nedosáhl.

21:58
    Pospíšil unikal po levém křídle, ale jeho pokus Blažíčka nepřekvapil.

22:09
    Weiss na přihrávku od vlastního beka nedosáhl - zakázané uvolnění.

23:03
    Úvod druhé třetiny je opatrnější, než začátek první části. Oba celky se spíše hledají.

24:34
    Morkese v rozjezdu zabrzdil Velechovský, následná Cerkova střela šla až do ochranné sítě.

25:31
    Sirotkova střela tečována jedním z bránících hráčů a skončila v ochranné síti.

25:59
    Kubátovu střelu zpoza obránce Blažíček lapil do své lapačky.

26:19
    Pácal pasem přes půl hřiště našel Morkese, kterého ale vystavili spoluhráči do ofsajdu.

27:26
    Nyní měl dobrou příležitost na vyrovnání Pýcha, když se natlačil před beka, ale Blažíček byl pozorný.

27:55
    Puk vyhozený z nymburské třetiny byl podle soudu rozhodčích tečovaný, což se pochopitelně nelíbí kolínským příznivcům, kteří to hlasitě dávají najevo.

28:41
    Kouřil vyrazil po levém křídle do brejku, Brázdil jeho pokus vyrazil ramenem.

29:40
    Kozlové jsou v této pasáži hry možná mírně aktivnějším týmem. Blažíček si připisuje další zákrok.

30:37
    Martinec našel v přečíslení najíždějícího Knesla, který nedokázal usměrnit kotouč za přesunujícího se Brázdila.

31:35
    Pácal nahazoval touš po mantinelu a kus černé gumy se po nečekaném odrazu od mantinelu dostal do Blažíčkova brankoviště a překvapený nymburský gólman ho zalehl.

31:58
    Weiss tečoval střelu od modré čáry nadvakrát do Brázdilova klína.

32:40
    Cicvárkova střela tečována vysoko až nad ochrannou síť za Brázdilovou brankou.

32:53
    Blažíček musel po rychlém brejku Kolína zasahovat lapačkou.

33:07
    Za Blažíčkem zacinkalo břevno! Kolínští vyšachovali domácí hráče a Petr Morkes ve finální fázi napálil konstrukci nymburské branky.

33:17
    Blažíček opět zasahoval, po závaru před jeho klecí přikryl kotouč.

33:46
    Na druhé straně chytil Brázdil Sirotkovu teč do své rukavice.

34:21
    Cicvárkova rána od modré vyprášila Brázdilovy betony.

34:40
    Nymburští zahráli vysokou holí a vhazuje se tak ve středním pásmu.

34:56
    Morkesova střela zpoza obránce přímo do Blažíčkova klína.

35:09
    Bartákova střela od modré čáry provětrala Blažíčkovu lapačku.

35:30
    Chybička v kolínské obraně znamená opět vedení domácích o dvě branky. Za záda hostujících zadáků totiž zůstal JIŘÍ MARTINEC, pohrál si s brankářem Brázdilem a zasunul kotouč po blafáku mezi jeho betony. Asistence: Jaroslav Sirotek.

36:02
    Martin Tondr (NYM) - 2 min. podražení.

36:46
    Lukáš Skokan (KOL) - 2 min. vražení na hrazení.

36:54
    Filip Dvořák propadl na modré čáře a prakticky sám jel na Blažíčka Mejzr. Domácí gólman si ale s tímto únikem věděl rady.

38:24
    Martinec s Weissem zamotali hlavy kolínským zadákům, ale vystřelit se jim nepodařilo.

38:55
    Semova střela donutila Brázdila k zákroku betonem.

39:02
    David Sem (NYM) - 2 min. vražení na hrazení.

39:37
    Nedbalova pověstná dělovka od modré čáry a Blažíček musel vytasit hbitý zákrok betonem.

40:00
    Martin Tondr (NYM) - 2 min. vysoká hůl.

40:00

Ve druhé části padl jen jeden gól a postaral se o něj ve 36. minutě domácí Jiří Martinec. V závěru této časti byl vyloučen Tondr a Nymburk se tak v úvodu třetí třetinu bude minutu a dvě vteřiny bránit ve dvojnásobném oslabení.

40:01

40:33
    Kneslovi se podařilo vyhodit. Ještě půl minuty bude Nymburk ve třech.

41:02
    Potrestaný Sem už skočil na led. Nymburští jsou ve čtyřech.

41:11
    (KOL) - 2 min. vysoká hůl.

42:01
    Nymburk je kompletní a začíná jeho zkrácená přesilovka.

42:39
    Kolín zatím nepustil svého soka na pásma a aktivně napadá.

43:36
    Aleš Knesl (NYM) - 2 min. faul kolenem.

43:47
    Karel Nedbal (KOL) - 2 min. hákování.

44:47
    Ve čtyř na obou stranách se hraje nahorů dolů, teď se svým únikem neuspěl Malý.

45:39
    Pácalova střela vyprášila Blažíčkův beton.

46:32
    Dnešní utkání na zimním stadionu v Nymburce sleduje 780 diváků.

47:21
    Cicvárkova střela tečován jedním z Kozlů do ochranné sítě.

47:29
    Kolínští zahráli vysokou holí a vhazování bude provedeno v jejich obranném pásmu.

48:35
    Martinec ujel kolínské obraně a sudí Vokřál nařizuje za faul Kolínských trestné střílení!

48:35
    JIŘÍ MARTINEC s lehkostí zkušeného mazáka propálil Brázdila mezi betony a zvyšuje náskok domácích na třígólový.

49:50
    Puk vylétl z hrací plochy a vhazuje se ve středním pásmu. Kolín to bude mít v následujících deseti minutách složité.

50:07
    Ondřej Vlach (NYM) - 2 min. sekání.

50:14
    Kolínští se ještě nevzdávají. Pácal pálil od modré čáry, Blažíček puk vyrazil přesně na hůl MARTINA MEJZRA, pro něhož nebylo problémem trefit odkrytou klec. Asistence: Tomáš Pácal.

50:14
    Martin Tondr (NYM) - 10 min. nesportovní chování.

50:45
    Kolínu narostla křídla a jeho hráči operují v útočném pásmu.

51:09
    Na hrací ploše zůstal ležet Skokan a z hlediště přilétlo několik prázdných plastových lahví a dalších předmětů. Závěr bude ještě zajímavý.

51:30
    Blažíček měl nyní při Morkesově střele z mezikruží velké štěstí. Vůbec totiž nevěděl, jak kotouč vůbec vyrazil.

51:55
    Tomáš Pácal (KOL) - 2+2 min. hrubost.

51:55
    Jiří Martinec (NYM) - 2+2 min. hrubost.

51:57
    Oba celky hrají v pěti na obou stranách. Na ledě se nám začíná přiostřovat.

52:19
    Před dotírajícími Valkem a Šimkem Brázdil raději přikryl kotouč.

53:08
    Blažíček nyní třemi zákroky paralyzoval kolínské střelce.

53:44
    Josef Malý (KOL) - 2 min. vysoká hůl.

53:44
    David Sem (NYM) - 2 min. hrubost.

54:40
    Puk vylétl z hrací plochy a vhazuje se ve střední třetině.

55:25
    Jaroslav Sirotek (NYM) - 2 min. faul loktem.

55:50
    Pokračuje klasická přesilovka hostí.

56:09
    Puk zašlápnut v rohu, vhazování po levici Blažíčka.

56:39
    Štěpán vyhodil až k Brázdilovi.

57:10
    Martinec našel z rohu před brankou zcela volného Martina Šimka, který sám před Brázdilem váhal se zakončením a byl o puk obrán.

57:35
    Zakázané uvolnění vrací hru před Blažíčka.

57:48
    A další nymburský icing, vteřinky ubíhají.

58:20
    Nymburk hraje s pukem daleko od své branky. Kolínské nyní navíc zastavil ofsajd.

58:45
    Skokan pálil z úhlu, na Blažíčka si nepřišel.

59:13
    Tak Nymburští dávají ještě jednu branku. Hráč zápasu Martinec našel naprosto volného MATĚJE ŠTĚPÁNA, který usměrnil kotouč za záda bezmocného Brázdila. Asistnece: Jiří Martinec, Jiří Drak.

60:00

Máme za sebou bojovné polabské derby mezi Nymburkem a Kolínem, které nakonec vyznělo tříbodově pro domácí NED Hockey. Nymburští se tak v tabulce bodově dotáhli právě na svého soka z Kolína. Kolínští fandové ještě na stadionu rozpoutali vášně, když na plochu naházeli několik pneumatik, tréninkový kužel, a dokonce i naplněnou popelnici, která se pochopitelně na ledě vysypala. Vášně ale po několika minutách ochladly, a tak mohli rozhodčí a domácí hráči odejít do kabin. Z Nymburka se s vámi s přáním hezkého zbytku večera loučí Tomáš Nejedlo. (19:44:44)

Tomáš Nejedlo

Branky a nahrávky: 3. Velechovský (Knesl), 5. Tondr (Martinec ), 36. Martinec (Sirotek), 49. Martinec, 60. Štěpán (Martinec, Drak) - 16. Kubát, 51. Mejzr (Pácal)

SC Marimex Kolín: Brázdil (Svoboda) - Nedbal, Hanzl, Pácal, Barták, Pýcha, Minarčík - Malý, Kubát, Skokan, Morkes, Pospíšil, Mejzr, Ježek, Cerk, Herwig, Čtvrtečka, Hloušek, Nekvasil.

Rozhodčí: Vokřál - Kotek, Žídek