Omsk – Mytišči 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – Petrohrad 4:3 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
4:3 (0:2, 0:1, 4:0)
SKA Petrohrad
Středa 01.02.2012, 14:00KHL

Je za námi velmi zajímavé utkání. Po druhé třetině by si na domácí zřejmě vsadil jen skalní fanoušek Magnitogorsku, jejich závěrečný tlak ale rozhodl o výhře 4:3. Hosté se na začátku poslední části rozhodli bránit svůj tříbrankový náskok a to se jim nevyplatilo. Po dalších faulech dopřáli soupeři přesilové hry. Po jedné z nich snížil Tverdovsky, poté přidali branky ještě Chlystov, Kazionov a v samotném závěru ještě Aaltonen. Hosté tak neprodloužili svou vítěznou sérii již na 5 utkání, naopak prohráli již v základní hrací době a domů se vracejí bez bodu.

To je z dnešního utkání vše, přeji příjemný zbytek dne. (16:12:40)

60:00

59:04
    Denis Grebeškov dostává dvě minuty za následnou potyčku. Šance hostů na vyrovnání jsou již minimální.

59:04
    Mohlo to být již 5:3. Kajgorodov a Lisin jeli sami na českého brankáře. Ten neskutečně podržel a dokázal puk i přes dorážky zastavit těsně před brankovou čarou.

57:57
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Neuvěřitelná jízda domácích ve třetí třetině končí čtvrtou brankou. YUHAMATTI AALTONEN se nadvakrát z téměř nulového úhlu prosadil do odkryté brány. Štěpánek se nestihl včas přesunout po střele od modré čáry a i s odrazem od jeho chrániče skončil puk v síti.
    Asistence: Daniel Markov

57:30
    Hosté vyhodili až za soupeřovu bránu.

57:14
    Velká šance pro domácí. Necelé tři minuty před koncem dostává za podražení dvouminutový trest Viktor Tichonov.

56:15
    Fanoušci ženou domácí tým za vítězstvím.

55:41
    A je vyrovnáno! Rychlá akce od vlastní brány zajistila domácím vyrovnání. DMITRIJ KAZIONOV se ocitl nehlídaný na pravé straně a střelou zápěstím překonal Štěpánka.
    Asistence: Tomáš Rolinek, Alexej Bondarev

55:26
    Tomáš Rolinek nedokázal zastavit prudké nahození, zakázané uvolnění Magnitogorsku.

54:57
    Ofsajd Petrohradu.

54:15
    Domácí jsou hodně aktivní a snaží se o vyrovnání. Velký náskok hostů je pryč a čeká nás zajímavých 5 minut hry.

52:46
    Po konci přesilové hry vyjel zpoza brány DENIS CHLYSTOV a překvapil Štěpánka.

52:40

51:58
    U mantinelu zůstal letět po tvrdém souboji Tomáš Rolinek. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

51:35
    Hostům se podařilo vyhodit. Do konce přesilovky zbývá něco přes minutu.

50:54
    Dmitrij Kazionov vystřelil od modré čáry, Štěpánek puk chytil.

50:41
    Domácí budou mít k dispozici přesilovou hru. Dvě minuty za podražení dostává Fjodor Fjodorov.

48:28
    Nádherná první branka domácích. Chylstov z rohu přihrál před bránu kam si od modré čáry najel OLEG TVERDOVSKY. Ten několikrát naznačil rameny kličku a rozpohyboval tak Štěpánka. Po poslední kličce do bekhendu zakončil nechytatelně pod horní tyč.
    Asistence: Denis Chlystov, Sergej Mozjakin

Jakub Šifel

Branky a nahrávky: 49. Tverdovsky (Chlystov, Mozjakin), 53. Chlystov (Markov), 56. Kazionov (Rolinek, Bondarev), 58. Aaltonen (Markov) - 4. Průcha (Thoresen), 16. Martensson (Denisov), 30. Kolcov (Thoresen)

Metallurg Magnitogorsk: Ahonen (Gelashvili) - Kukkonen, Bondarev, Tverdovsky, Birjukov, Mišarin, Bykov, Markov, Antipin - Obuchov, Aaltonen, Rolinek - Mozjakin, Sušinsky, Kajgorodov - Lisin, Kazionov, But - Chlystov, Kosov, Yakubov
    SKA Petrohrad: Štěpánek (Ježov) - Kolcov, Kalinin, Denisov, Pěrvyšin, Višněvsky, Vorobjov, Semjonov, Grebeškov - Tichonov, Průcha, Thoresen - Martensson, Rybin, Weinhandl - Nepreajev, Fjodorov, Arťuchin - Kučerjavenko, Monachov, Tarasenko