Omsk – Mytišči 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – Petrohrad 4:3 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
4:3 (0:2, 0:1, 4:0)
SKA Petrohrad
Středa 01.02.2012, 14:00KHL

Vítám Vás u sledování 46. kola KHL mezi týmy Metallurg Magnitogorsk a SKA Petrohrad.

Domácí Metallurg se před dnešním utkáním nachází na 3. pozici východní konference se ziskem 80 bodů z 45 utkání. V posledních pěti utkáních domácí prohráli jen dvakrát. V lepších pozicích brání domácím slabá produktivita s průměrem 2,84 branky na zápas.

Hostující Petrohrad je na tom lépe. Poslední čtyři utkání vyhráli a patří jim první pozice v západní konferenci se ziskem 96 bodů. S průměrem 3,88 vstřelené branky na zápas jsou nejlepší v celé soutěži.

Utkání začíná ve 14:00.

Metallurg Magnitogorsk: Ahonen (Gelashvili) - Kukkonen, Bondarev, Tverdovsky, Birjukov, Mišarin, Bykov, Markov, Antipin - Obuchov, Aaltonen, Rolinek - Mozjakin, Sušinsky, Kajgorodov - Lisin, Kazionov, But - Chlystov, Kosov, Yakubov

SKA Petrohrad: Štěpánek (Ježov) - Kolcov, Kalinin, Denisov, Pěrvyšin, Višněvsky, Vorobjov, Semjonov, Grebeškov - Tichonov, Průcha, Thoresen - Martensson, Rybin, Weinhandl - Nepreajev, Fjodorov, Arťuchin - Kučerjavenko, Monachov, Tarasenko

Právě dozněla ruská hymna. Utkání za chvíli začne.

00:01

01:05
    Oba týmy v úvodu dobře brání střední pásmo. Hráči se do útoku dostávají s problémy.

01:45
    Ofsajd domácího týmu.

01:59
    Nepřesná přihrávka zpoza vlastní brány. Zakázané uvolnění Magnitogorsku.

02:51
    Domácí se dostali k první šanci. Anton But projel po levé straně a přihrál před bránu na Lisina. Štěpánek vyrazil do rohu. Hosté poté vyhodili pouze na zakázané uvolnění.

03:32
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Domácím se nepodařilo vyhodit, Thoresen zachytili puk a okamžitě přihrál před bránu. K puku se dostal PETR PRŮCHA a nadvakrát překonal Ahonena.
    Asistence: Patrick Thoresen

04:06
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za sekání dostává Jevgenij Arťuchin.

05:14
    Domácí se usadili v útočném pásmu. Nahození před bránu Štěpánek vyrazil před sebe, poté však již puk přikryl svou rukavicí.

06:13
    Velká šance na vyrovnání. Na konci přesilové hry střílel z mezikruží Sergej Mozjakin. Jeho střelu vyrazil Štěpánek před sebe a za letu se jej snažil odpálit pryč. Trefil ale svého spoluhráče a puk mířil za jeho záda. Nakonec se odrazil od tyč a po velkém tlaku se podařilo domácím vyhodit.

07:25
    Domácí se snaží o vyrovnání, Štěpánek ale zatím všechny puky chytá. Magnitogorsk to zkouší z úhlu i od modré čáry. Petrohrad ale dobře brání.

09:55
    Ofsajd domácích. Hraje se velmi bojovně.

10:12
    První přesilová hra Petrohradu. Dvě minuty za držení dostává Dmitrij Bykov.

11:05
    V závěru první minuty přesilové hry střílel od modré čáry Kalinin. Jeho rána se odrazila před bránu mezi nohy hráčů. Zády k bráně se snažil dorážet Tichonov. Ahonen jeho dorážku bez problémů zastavil.

12:02
    Hosté se drží v útočném pásmu, vážnou šanci si ale nedokázali vytvořit. Po vyjetí z branky zkoušel z úhlu vystřelit Tony Martensson, trefil ale pouze připraven lapačku brankáře.

12:12

14:01
    Třetí vyloučení v utkání. Na trestnou lavici odchází domácí Dmitrij Kazionov.

14:33
    Hosté v útočném pásmu. Ke střele se ale zatím nedostali.

15:15
    Domácí teď vyrazili dvakrát do rychlého protiútoku. Nejprve mířil ke Štěpánkovi Mozjakin, poté hned dva hráči. Ani jeden útok nebyl úspěšný.

15:49
    Hosté využívají přesilovou hru. Puk na modré čáře získal TONY MARTENSSON a z levého kruhu vypálil přesně pod horní tyč Ahonenovy brány.
    Asistence: Denis Denisov

17:10
    Sergej Mozjakin se zbavil obránce, vyjel zpoza brány a z otočky nebezpečně vystřelil. Štěpánek puk bez problémů chytil.

19:16
    Dvě minuty za podražení dostává domácí kapitán Tomáš Rolinek.

19:45
    Domácí vyhodili. Moc času již nezbývá.

20:00

Je za námi první třetina. Domácí hrají aktivně a snaží se o vstřelení branky, často se ale dopustili faulu a hosté toho dokázali využít. Ve čtvrté minutě se prosadil Petr Průcha z dorážky, v 16. minutě z přesilové hry zvýšil přesnou střelou Tony Martensson.

Druhá třetina začne přibližně v 14:45.

Hráči jsou již na ledě. Druhá třetina za okamžik začne.

20:01

20:30
    Hosté jsou již v útočném pásmu a snaží se využít zbytek početní výhody.

21:16
    Domácí v plném počtu. Hostům se početní výhoda na začátku třetiny vůbec nepovedla.

22:07
    Signalizované vyloučení hostů. Domácí v šesti.

22:19
    Hostující Vorobjov dostává dvě minuty za držení.

23:10
    Domácí začali svou přesilovku v útočném pásmu. Hráčům Petrohradu se ale podařilo vyhodit.

23:43
    Domácí si vytvořili dvě velké šance. Obě zneškodnil připravený Štěpánek.

23:54
    Hostující Denisov dostává dvě minuty za podražení. Domácí budou hrát 25 vteřin přesilovku 5 na 3.

24:19
    Hosté ve čtyřech. Pokračuje klasická přesilovka. Bude trvat ještě minutu a půl.

25:10
    V ofsajdu se ocitli domácí. V přesilové hře měl velkou šanci Sušinsky, puk ale nedokázal dobře trefit. Poté vyjížděl zpoza brány, Štěpánek si ale pohlídat svou tyč.

25:54

26:03
    Zakázané uvolnění Magnitogorsku.

26:37
    Daniel Markov se vydal středem do útoku. Za modrou čarou nahodil puk na Štěpánka, ten jej raději ukryl ve své výstroji. Vhazovat se bude po jeho levici.

28:00
    Domácí jsou stále aktivní a snaží se vstřelit kontaktní branku, všechny jejich střely ale kryje Štěpánek.

28:25
    Dvě minuty za hákování dostává domácí obránce Mišarin.

28:52
    Přesilovka 5 na 3 i pro Petrohrad. Dvě minuty dostává Lasse Kukkonen. Dlouhá minutu a 33 vteřin dlouhá početní výhoda pro hosty.

29:39
    Hosté využívají přesilovku 5 na 3. KIRILL KOLCOV po přihrávce Thoresena prostřelil vše co mu stálo v cestě.

30:33
    Domácí teď našetřili několik vteřin v útočném pásmu. Stále ale ještě zbývá dvacet vteřin jejich oslabení.

30:52

32:12
    Další přesilová hra. Tentokrát pro domácí. Dvě minuty za podražení dostal Alexej Semjonov.

32:48
    Domácí se snažili dostat do útočného pásma. Čárový rozhodčí jim v tom ale neúmyslně zabránil a hosté tak snadno vyhodili.

33:22
    Další vyhození hostů a Metallurg musí zakládat útok zpoza své brány.

33:48
    Jevgenij Birjukov střílel od modré čáry. Štěpánek měl ale dobrý výhled a chytil puk do lapačky.

34:12

35:14
    Štěpánek podržel v lapačce nahození z červené čáry.

36:28
    Domácí teď zatlačili svého soupeře a několikrát nebezpečně nahazovali od modré čáry. Štěpánek opět chytil. Následovalo zakázané uvolnění.

37:00
    Signalizovaná výhoda pro hosty.

37:09
    Dvě minuty za podražení dostává domácí útočník Maxim Sušinsky.

37:20
    Obrovská šance na vstřelení branky v oslabení. Na modré čáře vypíchl puk z hole Kolcova Rolinek. Jeho samostatný únik ale snížení stavu nepřinesl. Štěpánek si dokázal s jeho zakončením poradit.

39:09

39:40
    V posledních vteřinách zakládají domácí útok zpoza své brány. To už se zřejmě nic nestane.

40:00

Je za námi druhá třetina dnešního utkání. Hráčům Petrohradu se podařilo zvýšit svůj náskok a před závěrečnou části vedou již 3:0. Třetí branku vstřelil při dvojnásobné přesilovce Kolcov. Druhá část byla stejně jako první ve znamení přesilových her. Oba týmy se dopustili tří faulů, domácí již dnes dostali 12 trestných minut. Hosté mají po druhé části na kontě 8 trestných minut. Domácí jsou zatím aktivnější. Za dvě třetiny vyslali 24 střel na Štěpánka, ten dnes ale chytá výborně. Na druhé straně stačilo hostům jen 23 střel na 3 branky a potvrzují tak svoji vysokou útočnou úspěšnost. Ve druhé části ale vystřelili jen šestkrát, především díky častým oslabením.

Třetí třetina začne přibližně v 15:35.

Hráči jsou již na ledě. Třetí část za chvíli začne.

Ještě nějaká oprava ledu. Vše je ale již připraveno.

40:01

40:40
    Domácí zakládají útok zpoza své brány.

41:25
    Zakázané uvolnění hráčů Petrohradu. Vhazovat se bude před Štěpánkem.

42:14
    Hosté brání střední pásmo a zřejmě se v závěrečné části budou spoléhat především na obranu. Zakázané uvolnění domácích.

42:37
    Domácí se nějak snaží přejít přes dobrou obranu Petrohradu. Jejich snaha opět končí zakázaným uvolněním.

43:55
    Domácím se konečně podařilo usadit v útočném pásmu. Hraje se ale u mantinelu a bez střel na bránu.

44:59
    Hostující Semjonov vyjel zpoza brány a snažil se zakončit na bližší tyč, Ahonen byl připraven. Vzápětí hru přerušil ofsajd domácích. Fanouškům se rozhodnutí rozhodčího nelíbilo.

46:00
    Domácí nahodili za bránu a snažili se vytvořit tlak na obránce. To se povedlo a hosté se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.

47:15
    Domácí jeli do přečíslení 3 na 2, v poslední chvíli jim ale puk přeskočil hokejku. Na druhé straně se snažil Arťuchin obejít obránce, puk ale ztratil.

48:14
    Další zakázané uvolnění Petrohradu. Ve třetí třetině se nejčastěji přerušuje právě tímto proviněním.

48:28
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Nádherná první branka domácích. Chylstov z rohu přihrál před bránu kam si od modré čáry najel OLEG TVERDOVSKY. Ten několikrát naznačil rameny kličku a rozpohyboval tak Štěpánka. Po poslední kličce do bekhendu zakončil nechytatelně pod horní tyč.
    Asistence: Denis Chlystov, Sergej Mozjakin

50:41
    Domácí budou mít k dispozici přesilovou hru. Dvě minuty za podražení dostává Fjodor Fjodorov.

50:54
    Dmitrij Kazionov vystřelil od modré čáry, Štěpánek puk chytil.

51:35
    Hostům se podařilo vyhodit. Do konce přesilovky zbývá něco přes minutu.

51:58
    U mantinelu zůstal letět po tvrdém souboji Tomáš Rolinek. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

52:40

52:46
    Po konci přesilové hry vyjel zpoza brány DENIS CHLYSTOV a překvapil Štěpánka.
    Asistence: Daniel Markov

54:15
    Domácí jsou hodně aktivní a snaží se o vyrovnání. Velký náskok hostů je pryč a čeká nás zajímavých 5 minut hry.

54:57
    Ofsajd Petrohradu.

55:26
    Tomáš Rolinek nedokázal zastavit prudké nahození, zakázané uvolnění Magnitogorsku.

55:41
    A je vyrovnáno! Rychlá akce od vlastní brány zajistila domácím vyrovnání. DMITRIJ KAZIONOV se ocitl nehlídaný na pravé straně a střelou zápěstím překonal Štěpánka.
    Asistence: Tomáš Rolinek, Alexej Bondarev

56:15
    Fanoušci ženou domácí tým za vítězstvím.

57:14
    Velká šance pro domácí. Necelé tři minuty před koncem dostává za podražení dvouminutový trest Viktor Tichonov.

57:30
    Hosté vyhodili až za soupeřovu bránu.

57:57
    Neuvěřitelná jízda domácích ve třetí třetině končí čtvrtou brankou. YUHAMATTI AALTONEN se nadvakrát z téměř nulového úhlu prosadil do odkryté brány. Štěpánek se nestihl včas přesunout po střele od modré čáry a i s odrazem od jeho chrániče skončil puk v síti.

59:04
    Mohlo to být již 5:3. Kajgorodov a Lisin jeli sami na českého brankáře. Ten neskutečně podržel a dokázal puk i přes dorážky zastavit těsně před brankovou čarou.

59:04
    Denis Grebeškov dostává dvě minuty za následnou potyčku. Šance hostů na vyrovnání jsou již minimální.

60:00

Je za námi velmi zajímavé utkání. Po druhé třetině by si na domácí zřejmě vsadil jen skalní fanoušek Magnitogorsku, jejich závěrečný tlak ale rozhodl o výhře 4:3. Hosté se na začátku poslední části rozhodli bránit svůj tříbrankový náskok a to se jim nevyplatilo. Po dalších faulech dopřáli soupeři přesilové hry. Po jedné z nich snížil Tverdovsky, poté přidali branky ještě Chlystov, Kazionov a v samotném závěru ještě Aaltonen. Hosté tak neprodloužili svou vítěznou sérii již na 5 utkání, naopak prohráli již v základní hrací době a domů se vracejí bez bodu.

To je z dnešního utkání vše, přeji příjemný zbytek dne. (16:12:40)

Jakub Šifel

Branky a nahrávky: 49. Tverdovsky (Chlystov, Mozjakin), 53. Chlystov (Markov), 56. Kazionov (Rolinek, Bondarev), 58. Aaltonen (Markov) - 4. Průcha (Thoresen), 16. Martensson (Denisov), 30. Kolcov (Thoresen)