Newcastle – Aston Villa 2:1 (kon.) | Chelsea – Manchester Utd. 3:3 (kon.)
Chelsea FC
3:3 (1:0)
Manchester United
Neděle 05.02.2012, 17:00 • Stamford Bridge, Londýn • Anglická Premier League

Tak a máme dobojováno. Dnešní zápas musel diváka bavit, první poločas mohl být trošku nudný, ale hráči obou celků nám ve druhém poločase nastavili výborný scénář. Domácí hráči nastoupili do druhé půle velmi dobře, stačilo necelých třicet vteřin a Mata se radoval z branky. O pět minut později nešťastně tečoval míč Ferdinand a Chelsea si připsala další branku. Hosté z Manchesteru prohrávali vysoko 3:0, ale dokázali se zvednout a skóre vyrovnat. V padesáté osmé minutě proměnil penaltu Rooney a o jedenáct minut později ji proměnil znovu. Fergusonovi se vyplatilo také střídání. Hernández si v osmdesáté čtvrté minutě výborně našel místo ve vápně a hlavičkou vyrovnal na 3:3. V posledních minutách vytáhl výborný zákrok De Gea, a zabránil tak čtvrtému inkasovanému gólu. Dnešní utkání skončilo zaslouženě remízou a obě mužstva si připisují bod. Přeji příjemný zbytek dnešního večera. (19:12:32)

90+4
    Do zakončení se dostal Cahill, ale jeho pokus končí těsně nad brankou.

90+3
    Akci Manchesteru United přerušil praporek sudího pro Hernándezovo offsidové postavení.

90+2
    Evra vybojoval rohový kop, ze kterého jeho spoluhráči branku neohrozili.

90+1
    Mata se rozhodl pro přímé ohrožení branky, jeho střela letěla do šibenice, ale De Gea vytáhl výborný zákrok a míč vyrazil na rohový kop, ze kterého Chelsea nic nevytěžila.

90+1
    Chelsea zahrávala volný přímý kop.

90
    Sudí Webb nastavuje čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.

87
    K míči se postavil Meireles, ale nikdo z jeho spoluhráčů branku neohrozil.

87
    Chelsea bude zahrávat rohový kop.

86
    Meireles se dostal do zakončení, ale hlavičkuje nad De Geovu branku.

87
    Chelsea zahrávala rohový kop, ale míč hráči domácího týmu vůbec neohrozili hostující branku

84
    Hrací plochu opustil Welbeck, nahradil ho Park Ji-Sung.

84
    Manchester United právě vstřelil branku!
    Valencia z pravé strany nacetroval míč do pokutového území Chelsea na Rooneyho, ten hned vystřelil, ale jeho střela byla zblokována. Míč se dostal k Giggsovi, který opět míč nacentroval do pokutového území přesně na hlavu JAVIERA HERNÁNDEZE, hostující útočník nedal brankáři Čechovi vůbec žádnou šanci a srovnává skóre na 3:3!

82
    Giggs zahrál rohový kop na hlavu Welbecka, jehož hlavička mířila mimo branku Čecha.

81
    Welbeckova střela z hranice velkého vápna byla zblokována Cahillem.

76
    Torres se ocitl ve velké šanci! Ve vápně si položil Evanse, ale naštěstí pro hosty vše zachránil Valencia a míč odkopl do bezpečí.

76
    Torres zpracoval míč před pokutovým území Essienovi, jeho přesnou střelu hráči rudých ďáblů zblokovali na rohový kop, ze kterého domácí hráči nezahrozili.

76
    Essien po Torresově přihrávce z vápna pálil. De Gea balón vyrazil na roh. Následný roh obrana odvrátila do bezpečí.

Lucie Rapantová

Branky: 36. Evans (vla.), 46. Mata, 51. Ferdinand (vla.) - 58. Rooney (pen.), 69. Rooney (pen.), 84. Hernández

Karty:   31. Torres (CHE), 45. Ivanovic (CHE) - 50. Evra (MAN)

Chelsea FC: Čech - Ivanovic, Cahill, Luiz, Bosingwa - Essien, Meireles, Malouda - Sturridge (70. Romeu), Torres, Mata.
    Manchester United: De Gea - Rafael (63. Scholes), Evans, Ferdinand, Evra - Valencia, Carrick, Giggs, Young (53. Hernández.) - Rooney, Welbeck (84. Park Ji-Sung)

Rozhodčí: Howard Webb