Milevsko – Řisuty 7:4 (kon.) | Lev Benešov – Sokolov 8:2 (kon.) | SHK Hodonín – Kolín 9:2 (kon.)
Frýdek-M. – Poruba 2011 3:2 (po pr.) | Uh. Hradiště – Nový Jičín 4:1 (kon.) | Val. Meziříčí – Havířov 1:3 (kon.)
Přerov – Prostějov 4:1 (kon.) | Bílina – Klášterec nO 6:2 (kon.) | Kobra – Klatovy 3:2 (kon.)

59:43
    Kolář sebral Šebkovi poslední šanci zápasu. Už běží závěrečné vteřiny.

59:19
    Ještě si ale Prostějov zahraje přesilovku. Faltýnek (PRE) dostal dvě minuty za hákování.

58:51
    Utkání už se pouze dohrává. Tábor domácích fanoušků začíná slavit vítězství nad svým rivalem.

58:24
    Hanák jen tak nahodil puk na Sedláře a tím vybojoval pro Zubry vhazování v útočném pásmu.

57:30
    Pokus Mikšovského rychle objet branku a zakončit nevyšel. Tihlář má puk ve své moci.

56:19
    Přerov právě vstřelil branku!
    Další chyba Prostějova a z ní pramenící přečíslení Zubrů už ovšem má gólový konec! MARTIN KOTÁSEK si po souhře s Hanákem krásně najel před Sedláře a zavěsil pod horní tyčku. Asistence: Pavel Hanák, Lukáš Menšík.

55:32
    Hanák s Ditrichem ujeli do přečíslení, ale stav se nemění. Druhý jmenovaný po přihrávce střílel vedle.

54:16
    Peštuka mohl zadělat na obrovské drama. Natlačit se s pukem až před Tihláře, ale za brankovou čáru kus černé gumy nedostal.

52:56
    Zakázané uvolnění domácích Zubrů.

50:21
    Také Prostějov nyní vše sází na obranu a nechce inkasovat počtvrté. Zubrům se proto nedaří na delší čas se usadit před Sedlářem.

48:57
    Sedlář (PRO) velmi špatně rozehrával a kotouč vyletěl až na tribunu. Jestřábi budou pykat za zdržování hry.

47:53
    Zubři se bojovně brání. A navíc mají skvělého Tihláře, který předvedl skvělý zákrok, kterým sebral tutovku Čuříkovi.

46:17
    Trest pro domácí, kteří tak nabízí soupeři přesilovku. Kočara (PRE) si odjel sednout za hákování.

45:53
    Kotouč se motal před Tihlářem na hranici brankoviště, ale nikdo z prostějovských hráčů jej nedokázal dorazit. Nejblíže k tomu měl Mikšovský.

45:02
    Po boji Ference s Čuříkem u mantinelu se kotouč dostal mimo hrací plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.

43:21
    Osina dostal puk do středního pásma a prostějovské oslabení pomalu končí.

42:11
    Faltýnek mohl zvýšit na 4:1. Jeho střela od modré ovšem proletěla pár čísel vedle. Přerov nyní hraje přesilovku 5 na 3.

41:29
    Hanák byl faulován při další velké šanci. Peštuka (PRO) dostal dvě minuty za hákování.

40:37
    Kolář jedovatou střelou otestoval Sedlářovu vyrážečku a následně po křídle unikl Ferenc, ale také si na prostějovského brankáře nepřišel.

40:01

Třetí třetina začne asi v 18:57.

40:00

39:54
    Trestoměřici se nyní opravdu nenudí. Za podražení jde ven také Pospíšil (PRE).

39:47
    Kočara (PRE) - Doseděl (PRO) dostali menší trest za hrubost.

39:47
    Doseděl v brankovišti po odpískání srazil Kolaříka a už se to mele!

38:55
    Zcela volný Kotásek u tyčky nedokázal kotouč protlačit do branky. Sedlář výborně k tyči postavil beton.

38:19
    Jestřábi nyní neunášejí průběh zápasu. Kumstát (PRO) dal Sakrajdovi před brankou pořádně loktem do obličeje. Přerov bude hrát dvě minuty přesilovku 5 na 3.

37:57
    Hanák za pomoci doktora zamířil hned do kabiny s velmi bolestivou grimasou.

37:57
    Paška (PRO) 5 minut + do konce utkání za napadení

37:57
    Pavel Hanák zůstal po střetu s Jiřím Paškou před prostějovskou střídačkou ležet na ledě. Je u něj nyní doktor a také kustod domácího týmu. S přerovským útočníkem to nevypadá vůbec dobře.

36:19
    Teď je už ale gól regulérní a Zubři ve skóre Jestřábům znovu odskakují. Po Faltýnkově střele měl Sedlář trochu zakrytý výhled, čehož využil VLADIMÍR KOČARA, který kus černé gumy napálil do klece. Asistence: Daniel Faltýnek, Petr Sakrajda.

35:43
    Další obrovská příležitost. Kotáskovu střelu tečoval Menšík a kotouč skončil na brankové síťce z vnější strany!

34:42
    Domácí už zvedali ruce nad hlavu, dokonce červené světlo se rozzářilo, ale gól z toho nakonec není! Po Ditrichově zakončení puk skončil někde pod Sedlářem na brankové čáře.

33:13
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Ale také Prostějov nakonec přesilovku využívá a je to 2:1! JAKUB ČUŘÍK už byl podruhé úspěšný, když Tihláře překonal k tyči. Asistence: Michal Černý, Jiří Osina.

32:30
    Tihlář skvěle zlikvidoval střelu Čuříka, který se dostal k odraženému kotouči.

31:34
    Dveře na přerovskou trestnou lavici se opět otevírají. Vlček (PRE) dostal dvě minuty za podražení.

31:11
    Kapitán prostějovského týmu Duba vyprovokoval menší šarvátku, po které se bude vylučovat. Ferenc (PRE) a Duba (PRO) potrestáni za hrubost.

29:50
    V přesilové hře Zubři slaví druhý gólový úspěch. RADOMÍR PALA se prosadil nekompromisní bombou od modré čáry, která mířila do horního růžku Sedlářovy branky. Asistence: Daniel Faltýnek.

29:20
    Opět se bude vylučovat na straně Prostějova. Duba (PRO) dostal dvě minuty za hákování.

28:08
    Čuřík měl v oslabení na holi vyrovnání! Po chybě přerovské obrany se řítil sám na Tihláře, zkusil na něj blafák, ale parádní zákrok gólmana mu zkazil radost.

27:15
    Sakrajda si od mantinelu vyjel až před Sedláře, ale puk si dal na bekhend a kasu těsně minul!

26:41
    Zubry čeká nyní přesilová hra. Šebek (PRO) je potrestán za hákování. A navíc ještě dostal osobní desítku za protesty.

25:02
    A stejný prohřešek teď také na druhé straně.

23:44
    Kapitán Jestřábů Duba se dostal s kotoučem do ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

22:37
    První lajna Zubrů teď ale Jestřáby hodně sevřela a Sedlář se musel činit. Nejdříve lapil střelu Kolaříka a poté do lapačky schoval Palův projektil od modré.

21:16
    A bekhendem to vzápětí zkoušel Peštuka.

20:37
    Druhou třetinu zahájila střela Stejskala, která však nenašla ten správný cíl.

20:01

Na ledě během první přestávky proběhlo ocenění bývalých hráčů Meochemy, kteří se na největším úspěchu přerovského hokeje v sezóně 1981/1982 podíleli. Za malou chvíli už nám začne druhá třetina derby.

Druhá třetina začne asi v 17:51.

20:00

19:13
    Přesilovka se nyní přelila na stranu Zubrů. Smejkal však vyhodil a nepovolil přerovským hráčům Sedláře ohrozit.

18:21
    Síly na ledě se srovnají. Šebek (PRO) je za vyloučen za nafilmovaný pád.

17:50
    Ofsajd Prostějova. Jestřábi už nyní hrají klasickou početní výhodu 5 na 4.

17:11
    Stejskal na modré střílel z první po Osinově přihrávce a puk těsně minul přerovskou klec!

17:00
    Prostějov bude hrát 25 vteřin přesilovku 4 na 3. Vyloučen je Vlček (PRE) za podražení.

16:10
    Krajíček dvakrát hledal zpoza branky Ditricha, jenže ani jednou se mu to nepodařilo. Zubři při hře ve čtyřech svého soupeře hodně zatlačili.

15:25
    Na ledě se nám hodně přitvrzuje a nyní už se vylučovat bude. Kolařík (PRE) sekání - Kolibár (PRO) hrubost.

14:43
    Vlček parádním skokem vypíchl Černému puk. Prostějovští teď byli po chybě domácí obrany ve třech těsně před brankou.

13:30
    Hanák dohrál u mantinelu souboj se Stejskalem, který míří z ledu hodně otřesen. Prostějov se dožaduje vyloučení, ale domácí do tří podle rozhodčího nepůjdou.

13:08
    Přesilová hra pro Prostějov. Na trestnou lavici odjel obránce Pala (PRE) za vysokou hůl.

11:45
    Až teď strážce přerovské svatyně zasáhl. Střelu Čuříka vyrazil do rohu.

11:07
    Přerov v posledních minutách velice dobře brání. Proto Tihlář už celkem dlouho nemusel zasahovat.

10:02
    Sakrajda krásně našel najetého Kolaříka, který udělal parádní zasekávačku, jenže kotouč prošel těsně vedle. Teď měl Prostějov obrovské štěstí!

09:26
    Branku Prostějova bude třeba lépe ukotvit. Proto je hra nyní na malý moment přerušena.

09:16
    Kolařík se prohnal po křídle, ale na Sedláře si nepřišel. Střela přerovského útočníka skončila v lapačce gólmana Jestřábů.

08:21
    Přerov se narozdíl od soupeře drží v útočném pásmu, ale Zubrům chybí střelba.

07:26
    Opět se bude vylučovat, ale tentokrát na druhé straně. Pala našel volného Kolaříka, které se řítil do nadějné šance. Mikšovský (PRO) musel zatáhnout za záchrannou brzu v podobě hákování.

06:37
    Vyloučený Kolařík už skočil zpátky na led. Zubři oslabení zvládli bez větších potíží.

05:34
    A také Vlček byl s vyhozením úspěšný. Prostějovskému týmu se přesilová hra nedaří.

04:58
    Odražený kotouč ovšem Krajíček lehce poslal na Brančíka, který bez dlouhého váhání vyhodil.

04:35
    Prvním vyloučeným v zápase je Kolařík (PRE) za hákování. Jestřábi mají šanci vyrovnat v přesilové hře.

03:38
    Na druhé straně to zkoušel Černý, ale jeho střela šla pouze do Tihlářovy lapačky. Vhazuje se v útočném pásmu Prostějova.

02:42
    Domácí Zubři se ujímají vedení! JAN KOLÁŘ z mezikruží Sedláře parádně prostřelil nad lapačku. Asistence: Marek Ditrich.

02:33
    Obrovský závar před brankou Jestřábů řešil Sedlář zalehnutím kotouče.

02:04
    Pala u mantinelu doslova zboural Čuříka, ale vylučovat se nebude.

00:33
    Úvodní buly vyhrál Prostějov a hned se nastěhoval do útočného pásma. Smejkal brankáře Tihláře u tyčky nepřekonal.

00:01

Druholigovému zápasu už odpoledne v rámci oslav předcházelo utkání starých gard Přerova a Prostějova. Z vítězství 6:5 se radovali bývalí přerovští hokejisté.

Přerovský hokej dnes slaví 30 let od památné kvalifikace o nejvyšší soutěž se Slovanem Bratislava. Zubři proto do derby nastoupí v retro dresech, kterými si největší úspěch klubu v historii připomenou.

HC ZUBR Přerov: Tihlář (J. Sklenář) - Pala, Faltýnek, V. Sklenář, Ferenc, Vlček, Krajíček, Pospíšil - Kolařík, Sedlák, Sakrajda - Ditrich, Kolář, Brančík - Hanák, Menšík, Kotásek - Kundrátek, Kočara, Blinka

LHK Jestřábi Prostějov: Sedlář (Musil) - Kumstát, Doseděl, Osina, Kolibár, Paška, Peštuka, Finkes, Tomiga, Stejskal, Duba, Smejkal, Ševčík, D. Šebek, Mikšovský, Čuřík, Černý, Meidl, Stráněl, Berčák

Rozhodčí: Pokorný - Linhart, Toman.

Hezký sobotní podvečer. Předposlední kolo základní části druhé hokejové ligy dnes přinese očekávané derby Přerova s Prostějovem. Oba týmy hrají o definitivní udržení v první čtyřce pro play off, proto zápas slibuje velmi dramatickou podívanou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Aleš Novotný

Branky a nahrávky: 3. Kolář (Ditrich), 30. Pala (Faltýnek), 37. Kočara (Faltýnek, Sakrajda), 57. Kotásek (Hanák, Menšík) - 34. Čuřík (Černý, Osina)

Rozhodčí: Pokorný - Linhart, Toman