Šumperk – Olomouc 4:2 (kon.) | Hr. Králové – Beroun 4:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Třebíč 6:1 (kon.)
Benátky n/J – Písek 2:1 (kon.) | Most – Jihlava 1:4 (kon.) | Ústí n/L – Kadaň 2:3 (kon.)
Chomutov – Litoměřice 4:1 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Medvědi Beroun 1933
Sobota 18.02.2012, 17:00 • Zimní stadion v Hradci Králové • 1. liga (ČR)

Dnešní utkání je u konce. Hradec si tedy dokráčel pro vítězství, přesto se o něj domácí ještě museli strachovat. Zápas nenabídl moc atraktivity, body však zůstávají pod Bílou věží. Hradec si tímto zajistil postup do čtvrtfinále play-off. Nejlepším hráčem domácích se stává Tomáš Nosek, za hosty toto ocenění přebírá Vladimír Říha. To je ode mne pro tuto chvíli vše, přeji Vám příjemný zbytek večera. (19:28:14)

60:00

59:44
    Puk je v útočném pásmu Hradce. Nevypadá to, že by Medvědi mohli ještě něco se stavem zápasu udělat.

59:29
    Rostislav Marosz už už mířil dopředu s kotoučem na holi, v tom byl ale tvrdě atakován Jaroslavem Nedvědem, který dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

59:20
    Berounská branka zůstává prázdná!

58:54
    Roupcova střela od modré čáry směřovala pouze do ochranné sítě.

58:47
    Velmi aktivní Tomáš Nosek vyslal další nebezpečnou střelu na Daniela Kareše, ten zatím dnes nemusel lovit kotouč ze sítě.

58:28
    Berounská lavička si vyžádala oddechový čas.

57:33
    Kotouč ve středním pásmu. Co nás ještě čeká? Podaří se Medvědům vyrovnat nebo si Hradečtí udrží své hubené vedení?

57:00
    Lukáš Havel vypálil z kruhu pro vhazování a Kareš se blýskl dalším parádním zákrokem!

56:43
    Právě Marosz si vybruslil zpoza branky a snažil se procpat puk pod betony Kareše. Ten je však udržel na zemi a skóre se tak nemění!

56:20
    Hosté v této přesilovce takřka vůbec nepoškádlili Jakuba Čecha. Marosz už je na ledě.

56:00
    Dnešnímu utkání v Hradci Králové přihlíží 1019 diváků.

54:59
    Miroslav Forman neudržel nervy na uzdě a rozhodčí jej posílá do sprch. Forman totiž dostává deset minut za nesportovní chování.

54:59
    Ve třetí třetině se to početními výhodami zatím jen hemží. Další útočná akce Medvědů je zastavena ofsajdem.

54:20
    Beroun však dostane další možnost na vyrovnání. Lukáš Havel se totiž provinil hákováním a bude si tak muset odpočinout.

53:52
    Oba týmy v plném počtu.

53:12
    Daniel Přibyl vystřelil z vrcholu pravého kruhu, Jakub Čech se nenechal překvapit a bezproblémově kryje puk.

52:34
    Václav Čížek se vydal na útočnou štaci. V mezikruží se před ním otevřel prostor, místo střely ale nepochopitelně volil kličku do strany a byl obrán o puk čistým způsobem.

51:52
    Hradecký stadion uvidí také hru čtyři na čtyři. Martin Kupec dostane dvě minuty za držení protihráče, na trestnou zamíří ale opět Rostislav Marosz, který nafilmoval pád.

51:31
    Zrovna v době, kdy se vracel Marosz z trestné lavice, vytáhl ze svého repertoáru tvrdou střelu David Švagrovský. Čech byl ale připraven.

50:49
    Hradci se podařilo vyhodit.

50:26
    Na Medvědech je vidět, že vycítili příležitost ke srovnání. Drží totiž svěřence trenéra Jiřího Mičky v pásmu, domácí ale odolávají.

49:56
    Tomáš Karpov se celkem šťastně dostal ke kotouči a mířil si to sám na hostujícího brankáře. Jeden z berounských hokejistů se ale stihl ještě vrátit, čímž donutil hradeckého hráče ke střele, ta postrádala přesnost.

49:33
    Jak již bylo avizováno, Beroun v pěti.

49:31
    Vylučovat se však bude na domácí straně a za dvě sekundy začne Berounu početní výhoda. Rostislav Marosz totiž zuby nehty držel hůl protihráče, za což pykat na dvě minuty.

48:54
    Východočeši pokračují v přesilové hře. Jejich nápor teď hostující obrana jen velmi těžko odráží.

48:27
    Beroun právě vstřelil branku!
    Hosté ještě vykřesávají jiskřičku naděje! Jiří Hendrich neudržel útočné pásmo a ještě si pomohl faulem. V signalizované výhodě se dostali do přečíslení Husák s Říhou. Prvně jmenovaný ihned po získání pásma přihrál PATRIKU HUSÁKOVI, jenž se s ničím nerozpakoval a rychle přišpendlil puk pod horní tyčku Čechovy svatyně! Asistence: Patrik Husák, Miroslav Forman.

47:33
    Beroun se bude muset znovu bránit. Jan Besser se provinil krosčekem, čehož si sudí povšiml a posílá tohoto kohouta na trestnou lavici.

46:43
    Zdeněk Kubica napřáhl z levé strany. Jeho tvrdý projektil skončil těsně vedle Karešovy branky!

46:20
    Dnes tady na hradeckém stadionu není k vidění žádný pohledný hokej. Góly sice padají, to je ale tak vše.

45:36
    Jiří Kadlec hledal z rohu útočné třetiny z druhé vlny najíždějícího Václava Čížka. Tomu ale přeskočil puk hokejku a Hradečtí přišli o pásmo.

45:05
    Východočeši přestáli své oslabení a nyní jsou v kompletním složení.

44:12
    Hradec ale svého soupeře nechce k ničemu pustit. Beroun se horko těžko dostává do útočné třetiny.

43:44
    Jan Soldán napřáhl od modré čáry. Jeho jedovka se zdála být na první pohled nebezpečná, nakonec ale skončila mimo tři tyče Čechovy klece.

43:27
    Beroun je v pěti a Medvědům tak začíná zkrácená početní převaha.

43:05
    Početní výhodu domácího týmu ale utnul Vít Budínský. Hradecký forvard dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

42:20
    Záhy se podařilo Medvědům opět vyhodit.

41:54
    Chmelíř nabil Tvrdíkovi, zkušený centr však nedokázal zakončit přesně, puk mu totiž sjel z čepele.

41:32
    Berounu se podařilo ihned po vhazování vyhodit.

41:27
    Jaroslav Nedvěd si ale teď bude muset odpočinout. V obranném pásmu totiž vystřelil puk mimo hřiště a je oceněn dvěma minutami za zdržování hry.

40:51
    Na druhé straně se o něco podobného pokoušel Jaroslav Nedvěd, ani on však nedokázal zamířit mezi tři tyče.

40:30
    Poslední část začíná tradičně. Hradec se snaží vlétnout na soupeře. Lukáš Chmelíř nahodil od modré čáry, Daniel Kareš si připisuje první úspěšný zákrok.

40:01
    V brance hostujícího celku se objevil Daniel Kareš. Ten vystřídal dnes vcelku nejistého Roberta Slipčenka.

40:01

Čtyřicet minut tohoto střetnutí je minulostí. Mimo jiné skončila stejně tak, jako ta předešlá. Přestože padly zmiňované tři branky, mezihra byla nemastná, neslaná. Uvidíme, co si na náš aktéři tohoto střetnutí ještě přichystají. Poslední třetina začne přibližně v 18:50.

40:00

39:38
    Beroun ještě stihl vyhodit na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po boku Slipčenka.

38:58
    Ve zbytku času se domácím nepodařilo nic vymyslet a hosté jsou v kompletním složení.

38:10
    Berounu se podařilo vyhodit přes všechny čáry a může tak vystřídat.

37:40
    Hradec krouží v pásmu Medvědů, vymyslí domácí hráči něco zajímavého?

37:24
    Jiří Kadlec našel pěknou diagonálou Patrika Moskala, který se snažil zakončovat z první, ale Robert Slipčenko předvedl parádní zákrok a vystavil puku stopku!

36:58
    Východočeši si zahrají přesilovou hru. Jindřich Barák podrazil protihráče, za což si půjde zchladit hlavu na trestnou lavici.

36:31
    Dnešní hokej zatím moc atraktivní není, co nás ještě čeká?

35:54
    Tomáš Doležal se hnal do útočného pásma, v tom ale uštědřil tvrdý hit a dlouho se zvedal z ledu. Bude v pořádku.

35:51
    Hradec právě vstřelil branku!
    Domácí tým opět utíká svému soupeři na rozdíl dvou branek! Hradečtí hokejisté vyrazili do přečíslení dva na jednoho. Martin Záhorovský pohotově našel na druhé straně ZDEŇKA KUBICU, kterému stačilo jediné – poslat puk do odkryté klece. Asistence: Martin Záhorovský.

34:24
    Hradecká čtvrtá formace pořádně zatápí Berounu, ten ale zatím odolává.

33:38
    Patrik Moskal se zmocnil puku, přejel přes modrou čáru a vystřelil. Slipčenko pozorný.

33:15
    Nic jiného, než icingy, teď na královéhradeckém stadionu nemáme možnost sledovat.

32:51
    Domácí vyhazují přes všechny čáry, a tak nemůže následovat nic jiného, než vhazování před domácím gólmanem.

32:34
    Rubeš našel pohotovou přihrávkou najíždějícího Formana, druhý zmiňovaný hráč ale nedokázal zpracovat puk a do zakončení se před Jakubem Čechem nedostal.

32:05
    Východočeši nyní zamkli svého soka v útočné třetině. Berger s Tvrdíkem se snažili propasírovat puk do branky, ani jeden nebyl úspěšný.

31:33
    Kotouč skončil mimo mantinely, vhazovat se bude ve středním pásmu.

30:55
    Oba týmy mají znovu problém s přechodem do útočné třetiny.

30:16
    Poživil si dlouhou dobu říkal o puk, který nakonec dostal. Následná střela z první mu ale nesedla.

29:49
    Medvědi přece jenom znovu korigují výsledek! Znovu. Nenápadná akce, která skončila gólem. Martin Kupec nepřesně vystřelil, přičemž se puk dostal až k VLADIMÍRU ŘÍHOVI, jenž dotlačil kotouč do brány silou vůle! Říha bekhendem nahodil na Čecha, černá pryč se povalovala na brankové čáře, domácí brankář si ji tam následně kopl sám. Asistence: Martin Kupec, David Švagrovský.

29:01
    Chmelířovo nahození od modré čáry se neujalo, puk na místo určení nedoputoval.

28:27
    Utkání se nejspíše vrací do starých kolejí. Nic zajímavého se neděje a týmy si navzájem půjčují kotouč.

27:32
    Domácí jsou při chuti! V další příležitosti se ocitl Jan Berger, střelu mu na poslední chvíli zblokoval jeden z berounských hráčů.

27:01
    A už je to o dvě branky, prakticky z ničeho nic. Martin Záhorovský totiž vjel do útočného pásma a rozhodl se vypálit. Z vrcholu levého kruhu vyslal nechytatelnou bombu, která ale ještě skončila na tyči, ovšem puk se odrazil k TOMÁŠI NOSKOVI. Druhý jmenovaný forvard už neměl těžkou úlohu a přišpendlil kotouč pod horní tyčku prázdné berounské klece. Nosek se tedy trefil i podruhé. Asistence: Martin Záhorovský.

16:20
    Záhorovského nahození ze středního pásma z nouze se také neujalo.

25:40
    Ve druhé třetině se hraje zatím nemastný, neslaný hokej. Oba týmy se sice snaží vymyslet něco zajímavého, ani jednomu se to však nedaří.

25:15
    Tomáš Doležal nepříjemně dotíral na Jakuba Čecha, ten raději kotouč zalehl a pokryl. Bude následovat vhazování v obranném pásmu Východočechů.

24:25
    Hradec svou početní nevýhodu ustál bez větších komplikací a pokračuje se ve hře pět na pět.

23:56
    Přestože mají Medvědi přesilovou hru, nic zajímavého se neděje. Hostům se nedaří přechod přes střední pásmo.

23:24
    Domácím hráčům se podařil vyhodit a hosté začínají od své klece.

22:54
    Medvědi kombinují v útočné třetině, všemu však chybí střelba.

22:25
    Ondřej Poživil dostává dvě minuty za hákování. Domácí hokejisté se tak budou muset dvě minuty bránit.

21:27
    Beroun chce vyrovnat stav zápasu. Miroslav Forman se prodral mezi dvojicí Hradeckých, zakončení ale nebylo takové, jak by si hostující hráč představoval.

20:59
    Domácí hráči ale nic nevymysleli, Beroun se ubránil a je v plném počtu.

20:24
    Hradečtí hokejisté mají k dispozici zkrácenou početní výhodu, usadili se v útočném pásmu. Vymyslí ještě něco?

20:01

Je za námi první dějství, ve kterém jsme nesledovali příliš ostré tempo. Domácí tým se dostal rychle do vedení, o to ale záhy přišel. David Švagrovský totiž proměnil po faulu Bendíka trestné střílení. Východočeši ale dokázali znovu udeřit, a proto je zatím stav příznivý pro domácí hokejisty. Druhá třetina začne přibližně v 17:56.

20:00

19:31
    Zmatek před domácí klecí! Beroun umí zahrozit i v oslabení. Jan Besser zakončoval z mezikruží, na Jakuba Čecha lék nenašel.

18:59
    Pokračovala ještě signalizovaná výhoda, následně ale domácí přišli o puk. K trestoměřičům míří Lukáš Špleda, dostává dvě minuty za hákování.

18:34
    Vít Budínský našel chytrou přihrávkou Tomáše Karpova, ten byl v zakončení faulován, a tak nestihl přesně zakončit.

18:12
    Martin Kupec se bez jakýchkoliv problémů dokázal proháčkovat mezi třemi hradeckými hráči, jeho střela pak ale v brance neskončila.

17:30
    Martin Záhrovský poslal lehkou žabičku na Václava Čížka. Druhý jmenovaný bek chtěl vystřelit z první, puk nakonec netrefil.

16:54
    Berounští se ubránili a jsou v plném počtu.

16:50
    Na útočný výlet vyrazil ve vlastním oslabení Vladimír Říha, jeho dalekonosná pumelice přeletěla branku Jakuba Čecha.

16:24
    Domácím hráčům se nedaří přejít do útočného pásma, Beroun dobře brání.

15:55
    Teď se Berounským podařilo vyhodit.

15:40
    Hradečtí sice sáhodlouze kombinují v útočné třetině, všemu ale chybí to nejdůležitější – střelba.

14:54
    Hosté se budou znovu bránit. Tomáš Rubeš se provinil hákováním, čehož si hlavní arbitr všiml a posílá berounského hráče za katr.

14:30
    Václav Čížek teď uštědřil pěkný "strom" u mantinelu Jakubu Stromkovi. Berounský hokejista se rychle oklepal a pokračuje ve hře.

13:44
    Hradec početní výhodu nevyužil a Medvědi jsou v pěti.

13:17
    Ján Bendík vystřelil od modré čáry, jeho rána byla zblokována do ochranné sítě nad klecí Berouna.

12:50
    Beroun dokázal vyhodit, svěřenci trenéra Jiřího Mičky tedy musejí začínat od své branky.

12:04
    Hradecká přesilovková formace se mohla postarat o další branku! Ani jeden z trojice útočníků však nedokázal dopravit kotouč za záda Slipčenka, jenž byl zcela rozhozený.

11:44
    Královéhradečtí hokejisté dostanou další možnost na zvýšení stavu. za podražení si půjde sednout Patrik Husák.

11:06
    Domácí celek se znovu ujímá vedení! TOMÁŠ NOSEK předvedl individuální akci, která nakonec slavila úspěch! Domácí mladíček v rychlosti objel branku a poté z otočky vypálil nad rameno Roberta Slipčenka. Hostující brankář se marně natahoval. Asistence: Ondřej Poživil.

10:31
    Hradečtí se snaží rychle odpovědět, hosté se ale zatím dobře brání. Sledujeme pasáž, kdy si celky půjčují kotouč.

09:45
    Je vyrovnáno! Exekuce nájezdu se pochopitelně ujal postižený David Švagrovský. Hostující útočník doslova vymíchal Jakuba Čech a zakončil forhendovou kličkou, domácí gólman byl bez šance. Bez asistence.

09:45
    David Švagrovský obral Jána Bendíka o puk na půlící čáře, hostující hráč se řítil sám na Jakuba Čecha. Bendík svého protihráče ještě stihl faulovat, rozhodčí bez váhání nařizuje trestné střílení!

09:14
    Hradci se nepodařilo založit útok, puk končí až na zakázaném uvolnění. Vhazování po levici Jakuba Čecha.

08:36
    David Roupec nahodil ze středního pásma puk na branku Roberta Slipčenka. Na první pohled se zdálo, že hostující brankář v klidu pokryje puk, ten mu ale nadělal neplechu a skončil na zadním mantinelu. Slipčenko zatím dnes zatím sebejistotou neoplývá.

07:51
    Tempo hry není v této chvíli nikterak ostré. Diváci mohou sledovat nepřesné založení útoku na obou stranách.

07:15
    Východočeši se ubránili a teď se na ledě prohánějí v kompletním složení.

06:24
    Hradeckým se podařilo vyhodit přes všechny čáry a mohou tak vystřídat.

05:51
    Beroun měl obrovskou šanci! Jan Besser stál sám před bránou, jeden z jeho spoluhráčů jej na centimetr přesně našel, Besser však nedokázal procedit puk za hradeckého strážce svatyně. Berounská lavička již měla ruce nad hlavou, stav ale zůstává stejný.

05:15
    A nyní již avizovaný trest. Jan Berger dostává dvě minuty za podražení, domácí hráči se tedy budou muset bránit.

05:15
    David Švagrovský vtrhl do hradecké obrany jako velká voda, při zakončení byl ale podražen! Jakub Čech nakonec puk za svá záda nepustil.

04:41
    Po prvních minutách hry lze objektivně konstatovat, že pánem na hřišti je zatím Hradec. Východočeši se znovu nastěhovali do pásma, po dvou slepených střelách mimo skončil puk mimo mantinely.

04:19
    Agilní Lukáš Havel poslal puk do tandemu Tomáši Karpovovi, který na nic nečekal a rychle vyslal kotouč na bránu. Rána byla ještě zblokována do ochranné sítě, proto nemusel hostující brankář zasahovat.

03:55
    Lukáš Havel vypálil přímo po vhazování. Robert Slipčenko měl co dělat, aby kotouč ukočíroval, nakonec jej podržel ve své moci.

03:01
    Domácí se dostávají bleskově do vedení! MICHAL TVRDÍK se chopil ve střední třetině kotouče, celou akci vzal na sebe, což se nakonec vyplatilo. Tvrdík nyní skóroval trochu specificky. Puk mu totiž utekl od čepele a skončil přímo u tyče Slipčenkovy klece! Bez asistence.

02:29
    Tomáš Nosek si nabruslil na vrchol pravého kruhu a vyslal střelu zápěstím. Slipčenko pozorný.

02:04
    Hosté se zatím nemohou dostat na dostřel, co bude dál?

01:33
    Rostislav Marosz si najel do útočného pásma po pravé straně, následně nic složitého nevymýšlel a vystřelil na Slipčenka. Hostující brankář rychle zareagoval a puk vytěsnil mimo tři tyče.

00:44
    I Medvědi chtějí vymyslet nějakou útočnou akci, přechod přes střední pásmo však zatím pokulhává.

00:16
    Hradečtí hokejisté se snaží vlétnout do zápasu aktivněji. Lukáš Chmelíř nahazoval od modré čáry. Pro Slipčenka však žádný problém.

00:01

Hráči obou celků již pomalu vjíždí na ledovou plochu, utkání začne za několik málo okamžiků.

Pokud by dnes královéhradečtí hokejisté zvítězili, play-off by je stoprocentně neminulo. Naopak Berounští se musí snažit, jelikož se nenacházejí v příliš obdivuhodné situaci a jsou namočení v pěkné šlamastice. Uvidíme tedy, jak dopadne dnešní souboj.

HC VCES Hradec Králové: Čech (Luňák) – Čížek, Chmelíř, Roupec, Vágner, Bendík, Hendrich, Poživil, Zdráhal – Kubeš, Tvrdík, Berger – Budínský, Moskal "C", Kadlec – Havel, Marosz, Karpov – Nosek, Záhorovský, Kubica

HC Berounští Medvědi: Slipčenko (Kareš) – Špelda, Malý, Husák, Nedvěd, Jebavý, Soldán, Barák – Říha, Švagrovský "C", Kupec – Forman, Rubeš, Přibyl – Doležal, Poletín, Žalčík – Vlček, Stromko, Hašek – Besser

Rozhodčí: Čech – Guth, Rittich.

Příjemný den Vám přeji z královéhradeckého stadionu. První hokejová liga pomalu finišuje. Do Hradce Králové dnes přijedou Medvědi z Berouna. Hosté v minulém kole definitivně ztratili naději na postup do play-off, když prohráli s Mostem. Hradečtí naopak své utkání nesehráli, jelikož nedojeli do Olomouce kvůli sněhové kalamitě.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Sanny Muharem

Branky a nahrávky: 4. Tvrdík, 12. Nosek (Poživil), 28. Nosek (Záhorovský), 36. Kubica (Záhorovský) - 10. Švagrovský, 30. Říha (Kupec, Švagrovský), 49. Říha (Husák, Forman)

Královští lvi Hradec Králové: Čech (Luňák) – Čížek, Chmelíř, Roupec, Vágner, Bendík, Hendrich, Poživil, Zdráhal – Kubeš, Tvrdík, Berger – Budínský, Moskal "C", Kadlec – Havel, Marosz, Karpov – Nosek, Záhorovský, Kubica
    Medvědi Beroun 1933: Slipčenko (41. Kareš) – Špelda, Malý, Husák, Nedvěd, Jebavý, Soldán, Barák – Říha, Švagrovský "C", Kupec – Forman, Rubeš, Přibyl – Doležal, Poletín, Žalčík – Vlček, Stromko, Hašek – Besser

Rozhodčí: Čech – Guth, Rittich