Chomutov – Slavia 3:4 (kon.) | Mladá Boleslav – HC Kladno 4:1 (kon.) | Plzeň – Kometa Brno 1:4 (kon.)
Sparta – Olomouc 7:3 (kon.) | HC Litvínov – Znojmo 6:0 (kon.) | Liberec – Motor ČB 2:3 (kon.)
Piráti Chomutov
3:4 (2:1, 0:2, 1:1)
HC Slavia Praha
Sobota 18.02.2012, 12:00 • Pirátská aréna Chomutov • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

00:01

00:32
    Piráti právě vstřelili branku!
    Parádní akce domácích, na začátku utkání. Kombinaci načal Jan Hammerbauer, pokračovala přihrávkou na Jana Mazánka a první göl v zápase si připisuje Daniel LEHNERT.

03:20
    Hosté zůstávají zaskočení, ale i tak se pokoušejí založit útok. Ten následně vygradoval střelou od modré, kterou Jan Strmeň bezpečně kryje.

06:20
    Hráči se teď přesunuli před domácí bránu, kde udělali slávisté velký tlak na domácí brankářskou jedničku. Následovalo posunutí brány a přerušení hry.

06:59
    První vyloučení v zápase. Na dvě minuty vyloučen Daniel Opalek (CHM), za hákování.

07:40
    největší šanci měli v oslabení paradoxně domácí, kteří úspěšně překonali hostující obranu a zamířili ke gólmanovi Slávie. Ten šanci zlikvidoval.

08:59

09:39
    Vyloučení hostujících. Na dvě minuty vyloučen Václav Tomek (SLA), za sekání.

10:20
    Domácí se usadili před Janem Dlouhým, který hájí branku Slávie. O puk následně špatnou přihrávkou přišli, a tak se pokoušejí pro další průnik do útočné třetiny.

11:15
    Domácí snad čtyřikrát doráželi střelu, ale ani jednou se jim nepodařilo překonat gólmana.

11:19
    Vyloučení domácích. Za sekání si jde odpočinout Danko Deveri (CHM).

11:39

11:53
    Vyloučení domácích. Na dvě minuty vyloučen Tomáš Bartejs (CHM), za držení protihráče. Hosté mají k dispozici dlouhou přesilovou hru pěti proti třem.

12:02
    Slavia právě vstřelila branku!
    Hosté dvojnásobné oslabení domácích dokonale využili, již po devíti sekundách. Před prázdnou bránu přihrával Dmitrij Jaškin a střelu pod horní tyčku umístil a zaznamenal vyrovnávací gól hostů Martin KOTYRA. Asistence: Dmitrij Jaškin a Richard Nejezchleb.

13:53

15:40
    Domácí mohli jít, opět do vedení v zápase! Lukáš Novák dostal ideální přihrávku od modré, před brankáře. Šanci nevyužil, brankář puk chytil a nepustil.

17:20
    Domácí si pokoušejí vzít si zpět své vedení, které si udělali v první minutě zápasu.

18:11
    To se jim také daří! Rychlou kombinaci zakončil střelou za záda gólmana, Jan Mazánek. Asistence: Jan Hammerbauer.

18:15
    Vyloučení. Na dvě minuty za vysokou hůl si jde odpočinout Danko Deveri (CHM).

19:00
    Domácí měli možnost jít do protiútoku, ale zastavil je hvizd rozhodčích, za údajné postavení mimo hru.

19:50
    Třetinu dohrávají hosté, před domácím gólmanem, který je jistý svými zákroky, což dokazuje dneska proti Slávii.

20:00

20:01

21:20
    Hosté rychle srovnávají krok v zápase. Po přihrávce od Martina Koryry, se do brány trefil Dmitrij JAŠKIN.

22:40
    Další povedená akce hostujících, znamená jednogólovou ztrátu domácích. Tentokrát slavila úspěch kombinace Moravec-Tomek-Semrád. Pro domácí borce krutý začátek druhé třetiny.

23:40
    Tyč! Domácí si s výsledkem opravdu zahrávají. Další úspěšný pokus slávistů nebyl daleko.

25:50
    Domácí se pokoušeli přejít, přes modrou čáru, což se také povedlo. Následující pokračování, již hostující obránci nedovolili, když zachytili útok Pirátů a následovalo vyhození puku.

28:40
    Další akce v podání Pirátů. Kličkovaná platila pro obranu Slávie, a tak vše zachraňoval, až Jan Dlouhý v brance Slávie.

29:50
    Momentálně má více ze hry Slávie, která má více náznaků a příležitostí zaútočit.

30:28
    Vyloučení. Na dvě minuty za hákování, si jde odpočinout Filip Čížek (CHM). Slávia má k dispozici přesilovou hru.

31:30
    První minutu v oslabení zvládli domácí perfektně, když hosty k ničemu nepustili.

32:28
    Ani ve druhé minutě se Slávii nepodařilo najít recept na domácí obranu. Domácí v plném počtu.

33:20
    Domácí teď brání před svým brankářem.

33:50
    Vyloučení hostů. Na dvě minuty, za sekání si jde odpočinout Dmitrij Jaškin (SLA).

34:50
    Domácí jsou před bránou Slávie, kde kombinují a snaží se prostřelit hostující jedničku, pro tento zápas.

35:40
    Domácí stále dobývají bránu Slávie, ale jako by byla pro domácí hráče, brána Jana Dlouhého zakletá.

35:50

38:15
    Bylo nařízeno trestné střílení. Nájezd pojedou domácí Piráti, za faul na Danka Deveriho.

Tyč zabránila ve vyrovnávací brance Pirátů Chomutov.

38:20
    Domácí se snaží vyrovnat zápas ještě do přestávky, čímž by srazili i trochu hřebínek, hostům z Prahy.

39:40
    Slávie si hlídá své pásmo a nejspíše nepřipustí, žádné komplikace.

39:55
    Vhazuje se před brankou hostů.

39:55
    Domácí vystřelili. Následovalo další vhazování a následně zazvonil klakson oznamující konec druhé třetiny.

40:00

40:01

41:00
    Hraje se před brankou, kterou hájí Jan Strmeň.

42:20
    Domácí se pokoušeli zaútočit, ale snaha byla k ničemu. Slávie má evidentně více síly, nežli domácí borci. Uvidíme, jaké bude pokračování.

44:08
    Domácím se podařilo vyrovnat stav zápasu. První střela Radka Hrábáka úspěšná nebyla. Odražený puk si našel Darek Hejcman a tvrdou střelou vyrovnal. Asistence: Radek Hrabák a Danko Deveri.

46:00
    Vyloučení. Na dvě minuty je vyloučen Martin Ptáčník (SLA), za podražení.

46:40
    Domácí trefují horní tyč, slávistické brány!

47:10
    Jakub Novák ani na dvakrát se svojí šancí neuspěl.

48:00

48:20
    Domácí si opět berou puk a snaží se přejít do útoku.

50:10
    Role na ledě se vyměnili. Domácí útočí a hosté se brání, co to dá...

51:20
    Piráti zahráli na zakázané uvolnění a budou tak čelit tlaku Slávie, která bude mít možnost zaútočit ...

52:40
    Chomutov vhazování vyhrál a přesunul se na opačnou stranu hřiště. Kde teď kombinuje.

53:20
    Hosté zahráli ofsajd. Následuje další tlak od Pirátů.

53:40
    David Klouček (CHM) se pokoušel oblafnout gólmana tím, že ho objede a pošle puk okolo tyčky do brány. To se nepovedlo.

54:00
    Vyloučení. Na dvě minuty vyloučen Čížek Filip (CHM), za držení protihráče.

54:20
    Slávie v tlaku. Možná rozhodující část zápasu...

54:33
    Bohužel pro domácí Piráty se Slávia opět dostává do vedení v zápase. Branku vstřelil Martin Kotyra, kterému úspěšně nahrával Dmitrij Jaškin a Tomáš Semrád.

56:04
    Domácí budou mít stejnou příležitost. Vyloučen Martin Kotyra (SLA), za hákování.

57:36
    Na ledě se strhla nitka mezi Ondřejem Pozděnou (CHM) a Michalem Žvátorou (SLA).

57:36
    Ondřej Pozděna (CHM) - 2 minuty za hrubost + trest ve hře. Michal Žvatora (SLA) - trest ve hře.

58:04

59:13
    Vyloučení. Na dvě minuty vyloučen Martin ptáčník (SLA), za hákování.

Václav Mohelník

Branky a nahrávky: 1. Lehnert (Mazánek, Hammerbauer), 19. Mazánek (Hammerbauer), 45. Hejcman (Hrabák, Deveri) - 13. Kotyra (Jaškin, Nejezchleb), 22. Jaškin (Kotyra), 23. Moravec (Tomek, Semrád), 55. Kotyra (Jaškin, Semrád)

Piráti Chomutov: Strmeň (Matoušek) - Kolář, Pozděna, Kopáč, Korim, Čížek, Bartejs, Novák L., Hejcman, Klouček, Deveri, Ondráček, Mazánek, Hammerbauer, Dobrovolný, Lehnert, Novák J., Škorík, Opalek, Hrabák.
    HC Slavia Praha: Dlouhý (Mouček) - Kejdana, Richter, Rittig, Ptáčník, Kotyra, Tomek, Vítek, Semrád, Růžička, Ryzák, Hlhůfek, Mavrojanidis, Jaškin, Žvatora, Jenezchleb, Moravec, Hejda.

Rozhodčí: Kostourek - Havelec, Hynek