Znojmo – Motor ČB 4:3 (po pr.) | Kometa Brno – Pardubice 4:5 (po s.n.) | Vítkovice – Kladno 6:1 (kon.)
Sparta – Liberec 0:0 (17:30) | Slavia – K. Vary 3:1 (kon.) | Jihlava – Plzeň 4:1 (kon.)

Přerov právě vstřelil branku!
    Na zimním stadionu v Přerově proupká exploze radosti. Zubři těžkou situaci zvládli a gólem v nastaveném čase vyrovnávají stav série! Při ponechané výhodě se na modré napřáhl JAKUB FERENC a kotouč zapadl do branky. Bez asistence.

61:52
    Ivan se snažil zaútočit, ale svoji akci do gólového konce nedovedl. Po ní se začal svíjet u mantinelu a karvinští hráči se nyní dožadují vyloučení.

60:30
    Bekhendová střela Ditricha brankáře Iláše hodně vylekala.

60:01

Zubři měli v závěru při přesilovce obrovský tlak, ale využít jej nedokázali. Následovat tedy bude po krátké pauze desetiminutové prodloužení.

60:00

59:38
    Vlček dvakrát pálil od modré! Jednou těsně vedle tyče a podruhé do Ilášovy hrudi.

58:24
    Po Palově střele se motal kotouč na brankovišti, ale Brančík jej nedokázal doklepnout!

58:15
    Teď už se ale vylučovat po jasném faulu bude. Za hákování dostal dvě minuty Blatoň (KAR).

58:06
    Sakraja obral o kotouč Ciupu a snažil se bleskově střílet. Iláš kotouč vyrazil mimo.

57:03
    Krajíčkově střela scházela na modré čáře razance. Následně byl jasně podražen Kolář, ale opět se nepíská.

56:06
    Závěr třetí třetiny přináší obrovský boj. Ani jeden z týmů už nechce inkasovat.

55:32
    Na druhé straně ujížděl po křídle Ivan a Vlček musel vše hasit perfektním obranným zákrokem.

54:37
    Sakrajda byl v útočném pásmu potažen, když si vodil karvinského hráče. Ani tentokrát ale trest nepřijde.

53:48
    Zakázané uvolnění Karviné.

52:50
    Dobrou příležitost měl také Novák, jenže Tihlář včas sevřel betony.

52:43
    Hegegyho střelu od modré se pokoušel tečovat Studený, ale neuspěl. Tihlář byl seknut, což se domácím vůbec nelíbí.

51:35
    Zápas má teď skvělý náboj. Hanák dlouho držel puk v útočném pásmu, ale nakonec se před Iláše nedostal.

50:23
    Brančík přichystal střeleckou pozici pro Kolaříka, který projektilem zasáhl Ilášův betonem. Ten je nyní hodně vyprášený.

49:21
    Stadion Zubrů bouří! Domácí hráči skvěle vyšachovali obranu soupeře, před brankou zůstal zcela volný JAN KOLÁŘ, který parádně střílel do vinklu. Asistence: Pavel Hanák.

47:57
    Ivan ostře střílel po Štefankově přihrávce. Tihlář byl u tyče úspěšný.

47:32
    Ivan srazil ve středu hřiště Kočaru, který je otřesený. Přerov se dožaduje vyloučení, ale to rozhodčí rázným gestem odmítl.

46:39
    Přerov se bude chvíli bránit. Za hákování je totiž vyloučen Kotásek (PRE).

45:54
    Karviná narozdíl od prvních dvou třetin hraje nyní velmi obětavě. Zubrům se nedaří vytvořit si tlak před brankou.

44:19
    Karviná právě vstřelila branku!
    Karviná vlétla do třetí třetiny jako uragán a otáčí skóre! Střelu Marka Ivana tečoval před brankou VÁCLAV STUDENÝ. Asistence: Marek Ivan, Vladimír Luka.

43:27
    Moravec zkoušel Tihláře překvapit z ostrého úhlu, ale prostor u tyčky měl přerovský brankář pokrytý.

42:09
    Olejáři na začátku třetí třetiny vyrovnávají. DAVID MORAVEC si prohodil dva hráče a poté zamířil nechytatelně do šibenice. Asistence: David Samiec, Miroslav Javín.

40:53
    Luka hodně přestřelil. Kotouč vyjel po mantinelu až daleko do středního pásma.

40:24
    Mikšan z mezikruží nastřelil Tihláře, který kotouč schoval do své lapačky.

40:01

Třetí třetina začne asi v 19:38.

40:00

39:33
    Karviná už je v plném počtu a druhé část hry míří do cíle.

39:02
    S ohlášením poslední minuty druhé třetiny byli Zubři zastaveni ofsajdem.

38:20
    Javín si zkušeně počkal a pak vyhodil.

37:24
    Hanák se ale dál snažil dobýt karvinskou svatyni a byl Blatoněm (KAR) zahákován.

37:10
    Přečíslení Hanáka s Kotáskem musel hasit Galvas pádem. Zvládl to výborně a zmařil Zubrům obrovskou šanci.

36:13
    Hezká Brančíkova střela, kterou se pokoušel tečovat Ditrich. Zubři se po inkasovaném gólu znovu dostali do tempa.

34:47
    Sakrajda z vyložené šance trefil Iláše do masky. Zubři mají teď v zakončení trochu smůly.

33:57
    Štefankovu bombu od modré Tihlář vyrazil.

33:33
    Velký závar před Tihlářem, ale někdo z karvinský hráčů podržel kotouč. Hlavní sudí si toho všiml a nařizuje vhazování ve středním pásmu.

33:03
    Faltýnek zabojoval a podařilo se mu vyhodit alespoň kousek do středního pásma.

32:03
    Domácí se budou muset bránit. Kolář (PRE) je potrestán za sekání.

32:00
    Karviná se po snížení chytla. Štefankovu šanci musel Tihlář likvidovat výborným zákrokem.

31:22
    Kolaříkovi není v zakončení přáno. Iláš teď nebyl v dobrém postavení, ale znovu přerovského dravého útočníka vychytal!

30:55
    Karviná z jediné větší šance ve druhé třetině snižuje. DAVID MIKŠAN střílel z otočky a trefil přesně růžek Tihlářovy branky. Asistence: David Samiec, David Moravec.

29:38
    Kolařík spálil neskutečnou tutovku! Krásně si vymíchal Iláše, jenže ten v kritické situaci famózně kotouč podržel. Teď mohou Zubři litovat!

29:08
    Samiec střílel na Tihláře s umýslem překvapit, protože přerovský brankář teď vůbec nic neviděl. Puk se od hradby těl ovšem odrazil do rohu.

28:42
    Kotásek zašlápl puk u mantinelu za karvinskou brankou.

28:01
    Ditrich jen tak nahodil kotouč na Iláše, protože přerovský útok už byl na ledě hodně dlouho. Vhazuje se v útočném pásmu Zubrů.

27:22
    Těžké okamžiky Karvinští zvládli. Hraje se znovu v pěti na obou stranách.

26:41
    Další pěkná kombinace a na jejím konci střela Kotáska. Puk šel do Ilášova ramena.

25:35
    Mikšan podél mantinelu vyhodil kus černé gumy přes všechny čáry.

25:03
    Z tlaku Zubrů přichází další faul Olejářů. Za sekání odjel pykat Ivan (KAR). Přerov bude hrát šest vteřin 5 na 3 a poté klasickou přesilovku.

23:45
    Zubři teď svého soupeře drtivě sevřeli, což diváci oceňují postleskem. Střela Vlčka i Sakrajdy však gól nepřinesla.

23:09
    Galvas (KAR) už sedí na trestné za hákování.

23:09
    Krásná akce Přerova! Brančík hledal zcela volného Kolaříka, který se natahoval pro puk, ale nedosáhl na něj. Bylo to však s faulem.

22:35
    Branku Karviné bude třeba lépe ukotvit k ledu. Hra je na chvíli proto přerušená.

21:54
    Přerov je teď při velké chuti. Kolář ale při dorážce neuspěl.

20:54
    Hned v zápětí si to ale útočník MAREK DITRICH vynahradil a přesnou střelou k tyči, na kterou Iláš nedosáhl, zvyšuje na 2:0! Asistence: Richard Brančík.

20:40
    Ditrich se po skončení oslabení natlačil před branku, ale kotouč poslal moc vysoko.

20:31
    Přerov se na začátku druhé třetiny brání. Moravec minul.

20:01

20:00

19:50
    Po Javínově přihrávce se opřel do puku Luka, ale jeho bombu Tihlář skvělým zákrokem zlikvidoval!

19:18
    Krajíček dvakrát velice zkušeně zabránil Olejářům proniknout do útočné třetiny.

18:33
    Závěr první třetiny přinesl přesilovku pro Karvinou. Vyloučen je za nedovolené bránění Faltýnek (PRE).

18:25
    Po delším čase znovu zahrozili i Karvinští. Konkrétně to byl Hegegy, který provětral Tihlářovu lapačku.

17:18

16:36
    Tihlář se vydal hodně daleko ze své branky, aby přikryl kotouč před dotírajícím Štefankou. To se mu podařilo.

16:14
    Zubři se nyní usadili v útočném pásmu a Kočara po sérii přihrávek zkoušel střílet z otočky. Iláš si pokusem přerovského útočníka poradil.

14:57
    Už se znovu hraje více bez přerušení, ale spíše ve středním pásmu.

13:39
    Karviná se dostala do ofsajdu. Průběh zápasu se nám teď pořádně rozdrobil.

13:28
    Stejný prohřešek po vyhození Paly také na přerovské straně.

12:50
    Karviná teď na chvíli zabrala, ale další útočení si pokazila zakázaným uvolnění. Vhazuje se tedy před brankou Olejářů.

11:56
    Novák zkoušel zpoza branky přihrát na Blatoně, který by byl ve skvělé palebné pozici. Puk se ovšem zabrzdil o konstrukci klece.

11:17
    Ferenc na hranici pravidel odzbrojil Studeného, což fanoušci ocenili potleskem. Rozhodčí vylučovat nebude.

10:19
    Kolařík vjel příliš rychle do útočného pásma. Sakrajda tam byl s pukem o něco později. Proto je odpískán ofsajd.

09:12
    Sakrajda si šikově nabruslil do mezikruží a ostrou střelou těsně minul karvinskou svatyni.

08:05
    Ferencova bomba z modré čáry šla mimo.

07:33
    Olejáři zkouší něco vymyslet, ale obrana Zubrů se zatím obětavě brání.

06:42
    Nepřesná rozehrávka Karviné, a tak je odpískáno zakázané uvolnění.

05:43
    Luka výborně našel Ivana, který se prokličkoval až před Tihláře! Stav se ale z této obrovské šance nemění, protože Ivan trefil pouze rameno přerovského brankáře.

05:10
    Ditrich v pádu přihrál Kolaříkovi, který střílel od mantinelu. Iláš včas sevřel svoje betony.

04:35
    Štefankova střela si našla cestu pouze do Tihlářovy lapačky.

03:03
    Zubři početní výhodu proměňují! Brančíkova střela a Ditrichova dorážka ještě gól nepřinesla, ale poté se dostak k puku FRANTIŠEK POSPÍŠIL, který se trefil nad Ilášův beton. Asistence: Marek Ditrich, Richard Brančík.

02:17
    A Zubři si vzápětí vynutili přesilovku. Za hákování odjel pykat Galvas (KAR).

02:07
    Blatoňova střela míříla těsně nad Tihlářovu branku.

01:34
    Kočara v těsném ofsajdu. Vhazovat se bude ve středím pásmu.

00:37
    Na druhé straně to zkoušel Moravec, jenže se mu nepodařila přihrávka na Mikšana. Domácí získali kotouč.

00:14
    Rychlý pokus o útok předvedli Zubři. Střela Kolaříka ale byla slabá a Ilášovi problémy neudělala.

00:01

Oba týmy jsou nastoupeny na ledové ploše. Za malý moment tedy začneme.

HC ZUBR Přerov: Tihlář (Okáč) - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Krajíček, Pospíšil, V. Sklenář - Ditrich, Kolář, Brančík - Hanák, Kotásek, Kočara, Kolařík, Sakrajda, Sedlák - Kundrátek, Blinka, Coufal

HC Plus Oil Karviná: Iláš (Žídek) - Tomis, Samiec, Rosůlek, Novák, Mikšan, Blatoň, Studený, Ubránek, Štefanka, Holuša, Štubňa, Moravec, Orság, Galvas, Ivan, Javín, Ciupa, Luka, Sznapka, Hegegy

Rozhodčí: Held - Linhart, Toman.

Hezký podvečer z Přerova. Semifinále play-off nabírá dneškem opravdu vysokých obrátek. Na programu jsou totiž druhé zápasy, a proto Přerov doma čeká odveta s Karvinou. Zubři na ledě soupeře nehráli špatně, ale na vítězství nedosáhli. V domácím prostředí se jim daří velmi dobře, proto budou chtít udělat vše pro vyrovnání série.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Aleš Novotný

Branky a nahrávky: 4. Pospíšil (Ditrich, Brančík), 21. Ditrich (Brančík), 50. Kolář (Hanák), 63. Ferenc - 31. Mikšan (Samiec, Moravec), 43. Moravec (Samiec, Javín), 45. Studený (Ivan, Luka)

HK Baník Karviná: Iláš (Žídek) - Tomis, Samiec, Rosůlek, Novák, Mikšan, Blatoň, Studený, Ubránek, Štefanka, Holuša, Štubňa, Moravec, Orság, Galvas, Ivan, Javín, Ciupa, Luka, Sznapka, Hegegy

Rozhodčí: Held - Linhart, Toman