Znojmo – Motor ČB 4:3 (po pr.) | Kometa Brno – Pardubice 4:5 (po s.n.) | Vítkovice – Kladno 6:1 (kon.)
Sparta – Liberec 0:0 (17:30) | Slavia – K. Vary 3:1 (kon.) | Jihlava – Plzeň 4:1 (kon.)

Přerov právě vstřelil branku!
    Na zimním stadionu v Přerově proupká exploze radosti. Zubři těžkou situaci zvládli a gólem v nastaveném čase vyrovnávají stav série! Při ponechané výhodě se na modré napřáhl JAKUB FERENC a kotouč zapadl do branky. Bez asistence.

59:38
    Vlček dvakrát pálil od modré! Jednou těsně vedle tyče a podruhé do Ilášovy hrudi.

58:24
    Po Palově střele se motal kotouč na brankovišti, ale Brančík jej nedokázal doklepnout!

58:15
    Teď už se ale vylučovat po jasném faulu bude. Za hákování dostal dvě minuty Blatoň (KAR).

49:21
    Stadion Zubrů bouří! Domácí hráči skvěle vyšachovali obranu soupeře, před brankou zůstal zcela volný JAN KOLÁŘ, který parádně střílel do vinklu. Asistence: Pavel Hanák.

47:57
    Ivan ostře střílel po Štefankově přihrávce. Tihlář byl u tyče úspěšný.

46:39
    Přerov se bude chvíli bránit. Za hákování je totiž vyloučen Kotásek (PRE).

44:19
    Karviná právě vstřelila branku!
    Karviná vlétla do třetí třetiny jako uragán a otáčí skóre! Střelu Marka Ivana tečoval před brankou VÁCLAV STUDENÝ. Asistence: Marek Ivan, Vladimír Luka.

42:09
    Olejáři na začátku třetí třetiny vyrovnávají. DAVID MORAVEC si prohodil dva hráče a poté zamířil nechytatelně do šibenice. Asistence: David Samiec, Miroslav Javín.

37:24
    Hanák se ale dál snažil dobýt karvinskou svatyni a byl Blatoněm (KAR) zahákován.

37:10
    Přečíslení Hanáka s Kotáskem musel hasit Galvas pádem. Zvládl to výborně a zmařil Zubrům obrovskou šanci.

34:47
    Sakrajda z vyložené šance trefil Iláše do masky. Zubři mají teď v zakončení trochu smůly.

32:03
    Domácí se budou muset bránit. Kolář (PRE) je potrestán za sekání.

31:22
    Kolaříkovi není v zakončení přáno. Iláš teď nebyl v dobrém postavení, ale znovu přerovského dravého útočníka vychytal!

30:55
    Karviná z jediné větší šance ve druhé třetině snižuje. DAVID MIKŠAN střílel z otočky a trefil přesně růžek Tihlářovy branky. Asistence: David Samiec, David Moravec.

29:38
    Kolařík spálil neskutečnou tutovku! Krásně si vymíchal Iláše, jenže ten v kritické situaci famózně kotouč podržel. Teď mohou Zubři litovat!

26:41
    Další pěkná kombinace a na jejím konci střela Kotáska. Puk šel do Ilášova ramena.

25:03
    Z tlaku Zubrů přichází další faul Olejářů. Za sekání odjel pykat Ivan (KAR). Přerov bude hrát šest vteřin 5 na 3 a poté klasickou přesilovku.

23:09
    Galvas (KAR) už sedí na trestné za hákování.

23:09
    Krásná akce Přerova! Brančík hledal zcela volného Kolaříka, který se natahoval pro puk, ale nedosáhl na něj. Bylo to však s faulem.

20:54
    Hned v zápětí si to ale útočník MAREK DITRICH vynahradil a přesnou střelou k tyči, na kterou Iláš nedosáhl, zvyšuje na 2:0! Asistence: Richard Brančík.

20:40
    Ditrich se po skončení oslabení natlačil před branku, ale kotouč poslal moc vysoko.

19:50
    Po Javínově přihrávce se opřel do puku Luka, ale jeho bombu Tihlář skvělým zákrokem zlikvidoval!

18:33
    Závěr první třetiny přinesl přesilovku pro Karvinou. Vyloučen je za nedovolené bránění Faltýnek (PRE).

05:43
    Luka výborně našel Ivana, který se prokličkoval až před Tihláře! Stav se ale z této obrovské šance nemění, protože Ivan trefil pouze rameno přerovského brankáře.

03:03
    Zubři početní výhodu proměňují! Brančíkova střela a Ditrichova dorážka ještě gól nepřinesla, ale poté se dostak k puku FRANTIŠEK POSPÍŠIL, který se trefil nad Ilášův beton. Asistence: Marek Ditrich, Richard Brančík.

02:17
    A Zubři si vzápětí vynutili přesilovku. Za hákování odjel pykat Galvas (KAR).

Aleš Novotný

Branky a nahrávky: 4. Pospíšil (Ditrich, Brančík), 21. Ditrich (Brančík), 50. Kolář (Hanák), 63. Ferenc - 31. Mikšan (Samiec, Moravec), 43. Moravec (Samiec, Javín), 45. Studený (Ivan, Luka)

HC ZUBR Přerov: Tihlář (Okáč) - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Krajíček, Pospíšil, V. Sklenář - Ditrich, Kolář, Brančík - Hanák, Kotásek, Kočara, Kolařík, Sakrajda, Sedlák - Kundrátek, Blinka, Coufal
    HK Baník Karviná: Iláš (Žídek) - Tomis, Samiec, Rosůlek, Novák, Mikšan, Blatoň, Studený, Ubránek, Štefanka, Holuša, Štubňa, Moravec, Orság, Galvas, Ivan, Javín, Ciupa, Luka, Sznapka, Hegegy

Rozhodčí: Held - Linhart, Toman