ČVUT – ČZU 2:1 (kon.) | VŠE – UK Kings Prague 1:5 (kon.)
2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Česká zemědělská univerzita
Středa 07.03.2012, 17:30 • Tipsport Arena, Holešovice, Praha • Hokejová bitva

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítejte u online přenosu z holešovické Tipsport Arény. Ta už brzy bude hostit čtvrtfinále play-off mezi Spartou a Kometou Brno. Dnes však její led otestují studenti čtyř prestižních vysokých škol. Po listopadovém semifinále nás dnes čekají zápasy o bronz a o zlatou medaili.

Jako první se proti sobě postaví univerzitní výběry Českého vysokého učení technického a České zemědělské univerzity. Protože ČVUT v listopadu nestačilo na UK (prohrálo 4:7) a ČZU podlehla VŠE (2:8), utkají se dnes oba soupeři o třetí místo.

Hráči obou univerzitních mužstev už se rozehrávají. S jistotou uvidíme boj o bronz jak se sluší a patří. Vždyť dnešní soupeři nejsou žádná béčka, velka většina z nich hraje hokej závodně. Jmenujme například Roberta Sovíka (ČZU), který v minulé sezoně dokonce obléknul dres extraligové Sparty.

Hráči už jsou připraveni, právě probíhá slavnostní představení všech dnešních aktérů.

Úvodní projev právě pronesl rektor ČZU pan Ing.Jiří Balík.

00:01

00:20
    Do první velké akce zápasu se dostal hned při prvním střídání Karel Sodomka za ČVUT, prosmýkl se kolem obránce ale gólmana Vokatého nepřekonal.

00:40
    Po ofsajdu ČZU se vhazuje ve středním pásmu.

01:27
    První pokus o ohrožení branky hostujícího mužstva (ČZU) byl neúspěšný, Slanina ztratil puk, hrají domácí.

02:10
    Jakub Žoha vyzkoušel pozornost brankáře ČZU. Bude se vhazovat po jeho levici.

02:23
    Jan Šramota získal útočné vhazování na opačné straně kluziště.

02:55
    Aleˇhráči ČVUT zatím působí aktivnějším dojmem, Jeshke se snažil něco vymyslet.

03:15
    Na druhou stranu uháněl osamocený Robert Sovík. Svůj blafák ale nedotáhnul do gólového konce.

03:54
    Střelu Davida Sema vyrazil Vokatý betonem do rohu kluziště, tam jej získavají hráči ČZU.

04:52
    Zemědělci se teď vyhnali nepřesnou přihrávkou z pásma. O to víc mrzí, že během minutového pobytu v útočné třetině ani jednou neohrozili brankáře Brázdila.

05:52
    Bude se poprvé vylučovat, za hrubost si trest odpyká hráč ČVUT Jiří Doskočil, přesilovka ČZU.

06:27
    Tým Českého vysokého učení technického právě vstřelil branku!
    Ovšem přesilovka se zemědělcům vůbec nepovedla! Na druhou stranu kluziště se dostal TOMÁŠ BABKA a v oslabení otevírá skóré zápasu! Asistence Dvořák Pavel.

07:09
    Přesilovka ČZU pokračuje, zatím ale není k vidění žádný přesilovkový tlak, domácí už několikrát vyhodili puk až za bránu gólmana Vokatého.

08:32
    Další šance ČVUT, Jaroslav Žilík nadvakrát pálil, ani jeden jeho pokus ale nebyl úspěšný.

09:19
    Dalším vyloučeným hráčem je Pavel Pauli. Za naražení na hrazení oslabuje tým ČZU. Technici si poprvé zahrají přesilovou hru.

09:34
    Sovíkovi se povedlo vyhodit. Zemědělci teď předvádějí skvělý forčeking, který rozhodně neusnadňuje Technikům dostat puk znovu do třetiny.

10:03
    Po minele brankáře Brázdila mohl skórovat Hybner, odkrytou bránu ale netrefil.

11:17
    Konečně přišla také přesilovková střela, z hole Sema však nebyla nijak nebezpečná.

12:17
    Po nevyužité přesilovce se síly paradoxně vyrovnávají.

12:57
    ČVUT však budou zakrátko pokračovat v početní výhodě. Za hákování odjíždí pykat Michal Láska z ČZU.

13:45
    Druhá přesilovka už je v podání Techniků omnoho nebezpečnější, než ta předcházející. Vokatý má v bráně plné betony práce.

14:59
    Nakonec však nepřišla žádná vyložená šance, pět minut před koncem první třetiny tedy zůstává na číselné tabuli stav 1:0 pro ČVUT.

15:15
    Další zákrok Ondřeje Vokátého jako z učebnice hokejových brankářů. Ten atím drží bezzubé ČZU nad vodou.

16:23
    Tlak Techniků pokračuje, brankář Brázdil se na druhé straně už musí značně nudit. Technici jsou všude o krok napřed, obrana Zemědělců je poněkud statická.

17:38
    Byla to jen otázka času, kdy ČVUT překoná Vokatého podruhé. Postaral se o to znovu TOMÁŠ BABKA, když dorazil střelu Jaroslava Žilíka za bezmocného brankáře.

18:44
    ČVUT se tedy ujímají dvoubrankového vedení, což jistě ještě posílí jejich sebevědomí.

19:44
    Milan Krnáč se octnul sám před Vokatým, skvělý zákrok!

19:53
    Tým České zemědělské univerzity právě vstřelil branku!
    Ale pozor! ČZU ještě do konce první dvacetiminutovky stihlo snížit! ROBERT SOVÍK si vzal puk ve středním pásmu, udělal pár rychlých temp, dostal se do mezikruží a parádní střelou překonal Brázdila. 1:2!

20:00

Shlédli jsme první třetinu zápasu o třetí místo. Zápasu v rámci akce Hokejové bitvy, ve kterém se dnes utkávají o bronz týmy ČVUT a ČZU. Rozhodně se nemůžeme nudit, zápas je velice atraktivní a je pozvánkou na dnešní finále, které tady v hale pražské Sparty začne asi ve 20 hodin. Druhá třetina zápasu o třetí místo začne asi v 18:22, buďte u toho s námi!

Hráči už se hrnou na led, prostřední dějství za malou chvilku začne.

20:01

20:11
    Dvanáct minut měl trenér ČZU na to, aby svému týmu vtloukl do hlavy nějaké rady, které by dopomohly jeho svěřencům vyrovnat skóre zápasu. Gól do šatny z hole Roberta Sovíka jim jistě dodal sebevědomí.

20:50
    Elitní formace ČZu ve složení Sovík, Hybner, Slanina znovu vystrkovala růžky. Gólman nakonec nemusel zasahovat.

21:38
    Po ofsajduTechniků se bude vhazovat ve středním pásmu.

21:56
    První střelecký pokus-nepokus brankáře Vokatého nevystrašil. Pouze podržel puk a počkal na hvizd rozhodčího.

23:01
    Po dlouhém pobytu ČVUT v útočném pásmu ale přišel faul, Ondřej Patsch při vyjíždění z pásma podrazil jednoho ze Zemědělců, kteří si tak zahrají přesilovku.

23:32
    Po střele Hybnera Technici vyhazují.

24:17
    David Dvořák pálil od modré, po pokusu Sovíka a Slaniny. Ani jedna ze tří střel však do sítě neproklouzla.

24:53
    Modří dostali puk z obranného pásma, to už z trestu jejich hráče zbývá jen devět vteřin.

24:53
    ČZU ale bude v přesilovce pokračovat! Za nedovolené bránění usedá na trestnou Budina.

25:26
    HráčiČZU v zelených dresech pasírují své soupeře. Jejich přesilovka je opravdu nebezpečná. Uvidíme, zda přinese i nějaké ovoce v podobě vyrovnávací branky.

25:45
    Po vhazování v pásmu ČVUT se daří hráčům v modrém vyvézt puk až do středního pásma.

26:01
    Sovík znovu ujížděl na Brázdila, ani jeho druhý samostatný únik nebyl úspěšný. Nutno však podotknout, že v tomto případě byl opravdu zkušeně tísněn obráncem ze zadu..

26:49
    ČVUT se tedy ubránilo i další přesilové hře svého soupeře, hraje se v pěti na obou stranách.

27:25
    Icing ČZU znamená vhazování před Vokatým.

28:10
    Hra se teď poněkud uklidnila, hraje se převážně v útočném pásmu, puk rychle střídá majitele.

29:23
    Jan Sladký se parádně uvolnil a pronikl po straně útočného pásma až k brance. Ještě preciznější práci však předvedl brankář ČZU.

30:10
    Brázdil přikryl střelu Hybnera. Bude se vhazovat v útočném pásmu ČZU.

30:30
    Nepříjemné dorážení na hranci brankoviště předvedl hráč ČZU Šnajdauf. Na oplátku si vysloužil pár šťouchanců od obránců Techniků, kteří logicky svého strážce tyčí chránili.

31:05
    Střelu Brábníka nepříjemně tečoval jeden z bránících hráčů. Brázdil nakonec zasahovat nemusel. Pokud by však puk letěl do brány, dosáhnul by na něj jen zteží.

31:53
    Puk opustil hrací plochu, bude se vazovat ve středovém kruhu.

32:21
    Jan Sladký rychlým tempem získal náskok před obranou ČZU. Místo očekávaného blafáku však zvolil střelu, která připraveného Vokatého nezaskočila.

33:29
    Střelu od modré z hole Krňanského už nikdo nedorazil, a tak skóre zůstává stále nezměněné.

33:54
    Prázdná brána teď zívala na Lukáše Jeschkeho, bekhendem puk do sítě nedostal.

34:24
    Dvořák předložil v akci dvou proti jednomu puk Hybnerovi. Ten, tísněn, poslal puk bekhendem nad ležícího brankáře, zároveň nad branku, a také nad mantinel.

35:04
    Sovík dlouho motal hlavy trojici hráčů ČVUT, nakonec však o puk přecijen přišel.

35:37
    Další velká příležitost na vyrovnání! Slanina dostal lidově řečeno "nalito" před Brázdila. Brankář ČVUT vytasil skvělý zákrok vyrážečkou.

36:15
    Hra se teď hodně kouskuje. ČZU se dostává do jakéhosi tlaku, ten však díky častým přerušením postupně slábne.

36:28
    Tlak patrně definitivně utichne v následujících minutách. Čvančara hákoval soupeře, a ČVUT si zahraje přesilovou hru.

37:15
    Zelení se osvobozují.

38:05
    Pětici z ČVUT se zatím nepodařilo vymyslet nic převratného v útočném pásmu, přesilovka se už chýlí ke konci.

38:40
    Do akce se hned po vypršení

38:40
    Do akce se hned po vypršení svého trestu dostal Čvančara. Najíždějícího spoluhráče sice viděl, rozhodl se ale pro blafák a bekhendové zakončení, což se nakonec ukázalo býti horší variantou.

40:00

V prostřední části jsme branku neviděli. Skóre tedy zůstává 2:1 pro ČVUT, což znamená jediné. Hráče České Zemědělské Univerzity čeká dvacet hracích minut, běhemkterých musí vstřelit minimálně jednu branku, pokud chtějí stále pomýšlet na bronz. Ve druhé třetině už působili o dost aktivnějším dojmem, přesto ale skvělého Brázdila v brance ČVUT nedokázali překonat. Závěrečné dějství začne v Tipsport Areně v 19:13, nenechte si to ujít!

Hráči už jsou připraveni na třetí třetinu,.

40:01

40:21
    Skákavý kotouč nezkrotil Aleš Hybner, Brázdil nemusel zasahovat.

40:56
    Pokus Sema ještě tečoval Dvořák. Vokatý skvěle zakročil, bude se vhazovat po jeho levici.

41:38
    Střelu Sema tentokrát od červené čáry našel Vokatý v lapačce.

42:15
    Icing ČVUT, hra se přesune před Brázdila.

42:36
    Jedovatá střela Milana Holuba protáhla brankáře ČVUT.

43:02
    Bude se vhazovat před Vokatým.

43:54
    ČVUT drží puk daleko od svého brankáře.

44:09
    Puk se dostal k napřahujícímu Lukáši Novákovi, který z mezikruží trefil jen skvěle připraveného Brázdila.

45:05
    Patrik Medřický se prosmýknul kolem obránce, Brázdil tentokrát nemusel zasahovat.

45:29
    Akce teď střídá akci, hraje se krásný hokej, nahoru-dolů. Na ledě už se i přiostřilo a je k vidění mnoho osobních soubojů. Proti střelcům ČZU stojí perfektní gólman Jaroslav Brázdil. Pozor, aby si nevysloužil nominaci do reprezentace...

46:16
    Bude se vhazovat v pásmu ČZU.

46:38
    Sladký se snažil překvapit brankáře ČZU, když se zjevil s pukem před brankou. Skvěle vytyčenou holí kontroval gólman v zeleném.

48:32
    Střelu Čtveráčka dorážel do odkryté brány Pavel Dorňák, do sítě ale puk nedostal.

49:34
    Michal Slanina podrazil Sodomku,když nabíral rychlost ve středním pásmu. Vyloučení advouminutové oslabení rozhodně není v plánu ČZU na vyrovnání. Teď musí zvládnout hru ve čtyřech.

50:26
    Tyčka po střele Jiřího Čtveráčka!

51:30
    David znovu pokoušel pozornost Vokatého. Střelu od modré brankář bez problému zlikvidoval. To už z trestu hráče ČZU zbývá jen devět vteřin.

52:14
    Hvězdný útočník ČZU Robert Sovík se probíjel přes dva hráče až k Brázdilovi. Místo puku však vsítil sám sebe. Až rozhodčí opraví posunutou bránu, bude se vhazovat po levici Brázdila.

52:22
    Zmatek před svojí bránou uklidnil až gólman Brázdil, když skočil po volném puku, na který si už brousil zuby Sovík.

52:23
    ČZU si zahrají přesilovku. Jakub Šnejdr nedevoleně bránil, zelení tak mají jedinečnuo, a patrně jednu z posledních šancí na vyrovnání.

53:17
    Obrovská příležitost, znovu u toho byl Robert Sovík! Brázdil opět bravurně zakročil.

53:48
    ČZU je teď hodně nebezpečné, gól visí doslova ve vzduchu. Jediný, kdo je výrazně proti, je brankář Brázdil.

54:14
    Modrým se povedlo vyhodit, do konce trestu Šnajdra zbývá už jen pár vteřin.

55:26
    Technici drží puk na svých holích, což jim samozřejmě vyhovuje.

56:00
    Zbývají poslední čtyři minutky do konce utkání o třetí místo. ČZU stále chybí jediná branka.

56:24
    ČZU mají nakonec ještě jednu přesilovkovou možnost. Dorňák vyloučen za hákování. Zemědělci si berou timeout.

56:24
    Během něj na ledovou plochu vtrhnul jeden polonahý výtržník (je to samozřejmě pro zpestření dnešního duelu). Sám nakonec protancoval až ke střídačkám, a ledovou plochu přenechal čistě hokeji.

57:00
    Technici se dostávají z pásma.

57:18
    Aleš Hybner tvrdě pálil, jeho dělovka skončila mimo tři tyče.

58:20
    A je po přesilovce. ČZU se bohužel nepodařilo využít početní výhodu, a tak už musí spoléhat minutu a půl před koncem zápasu na zázrak.

59:00
    Ohlášena poslední minuta utkání.

59:25
    Patrně je dobojováno... Michal Láska vystřelil puk do hlediště, a je vyloučen za zdržování hry. Do konce zápasu zbývá pětatřicet vteřin.

60:00

Je dobojováno! Souboj o třetí místo v Hokejové Bitvě nakonec rozhodla první třetina, ve které padly všechny tři branky. ČZU se nepovedlo vyrovnat jednobrankové manko, a tak jim zůstává "bramborová medaile". Hráči z univerzity ČVUT získávají naproti tomu medaile bronzové, o dost cennější. Strůcjcem úspěchu se stal Tomáš Babka, který vstřelil obě branky ČVUT, a předevšímpak brankář Jaroslav Brázdil, který byl překonán pouze jednou a po dobu celých šedesáti hracích minut bavil diváky svými skvělými zákroky. Pokud Vás zajímá, jak dopadne finále Hokejové Bitvy, stačí jen přepnout na zápas mezi VŠE a UK, které začne už za malou chvíli právě tady v holešovické Tipsport Areně. Já se s Vámi těším zase někdy u onlajn přenosů z Tipsport Areny. Na shledanou. (19:46:19)