Čeljabinsk – Chanty-Mansijsk 1:0 (kon.) | Magnitogorsk – Barys 4:3 (po pr.) | Kazaň – Ufa 1:2 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
4:3 (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)
Barys Nur-Sultan
Středa 07.03.2012, 14:00 • Metallurg Aréna, Magnitogorsk • Play-off KHL

Magntogorsk nakonec vítězí 4:3 po prodloužení a vrací sérii za stavu 2:3 z jeho pohledu zpět na led Barysu Astany. Přeji příjemný zbytek dne a u dalšího zápasu KHL, na shledanou! (16:28:51)

61:13

61:13
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Je konec, hotovo, vracíme se do Astany! Domácí přesilovou hru bleskově využívají! Střelu od modré čáry brankář Jeremejev vyrazil pouze před sebe, kde byl připravem MAXIM SUŠINSKIJ a ten doklepl puk za bezmocného brankáře Barysu - 4:3! Asistence: VIlle Lajunen a Alexej Kajgorodov.

61:11
    Domácí začali tlakem a Juhamatti Aaltonen si vyžumral přesilovou hru. Roman Savčenko (AST) dostává dvě minuty za podražení.

60:24
    Prodloužení nám začalo poměrně zostra, hraje se do rozhodnutí, tudíž tu můžeme být opravdu dlouho.

60:01

Hosté námahavou situaci zvládli a vynutili si prodloužení! To začne zhruba v 16:24!

60:00

59:40
    Domácí jsou zaraženi a vyhazují přes všechny čáry na icing.

59:07
    Astana právě vstřelila branku!
    A Barys dokázal neskutečné! Hostům se power-play vyplatila a ti vyrovnávají! Po krátkém ostřelování se kotouč dostal k modré čáře, kde ho dělovkou poslal přesně k tyči ANDREW HUTCHINSON - 3:3! Asistence: Lukáš Kašpar.

58:59
    Hosté v šesti, hra je ihned přerušena!

58:36
    Nahození Litviněnka si málem domácí beci sami srazili do branky!

57:56
    Brankář Ahonen raději přerušil hru, vhazovat se bude po jeho pravici.

56:46
    Ale ještě to přece jen bude zajímavé! Z dorážky se prosadil JUSTIN BOYD - 3:2! Asistence: Nigel Dawes.

56:01
    Na hostech není ani vidět příliš velká snaha o vyrovnání. Řekl bych, že jsou již s prohrou smíření.

55:20
    Dnešnímu utkání přihlíží 6519 diváků!

53:51
    Metallurg začíná více myslet na zadní vrátka, nyní se dopustil zakázaného uvolnění.

53:02
    Dawes se snažil probít po pravé straně, Tverdovskij ho ale před branku nepustil.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 27. Zdunov (Chlystov), 29. Rolinek (Aaltonen, Fjodorov), 50. Mozjakin (Michnov), 62. Sušinskij (Lajunen, Kajgorodov) - 31. Kašpar (Kreps), 57. Boyd (Dawes), 60. Hutchinson (Kašpar)

Metallurg Magnitogorsk: Ahonen (Gelašvili) - Markov, Lajunen, Birjukov, Tverdovskij, Mišarin, Bondarev, Obuchov, Zdunov - Aaltonen, Rolinek, Fjodorov - Chlystov, Mozjakin, Kajgorodov - Kazionov, But, Michnov - Kosov, Lisin, Jakubov.
    Barys Nur-Sultan: Jeremejev (Glass) - Savčenko, Dallman, Hutchinson, Junland, Novopašin, Litviněnko - Dawes, Bočenski, Boyd - Novotný, Kašpar, Kreps - Žajlajov, Puškarjov, Gavrilin - Starčenko, Poliščuk, Romanov.

Rozhodčí: Kulakov, Ščenjov - Sivov, Šeljanin