Dynamo Moskva – N.Novgorod 3:4 (po pr.) | Mytišči – Petrohrad 2:1 (po pr.)
Atlant Mytišči
2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
SKA Petrohrad
Sobota 17.03.2012, 14:30 • Aréna Mytišči • Play-off KHL

Máme za sebou velmi zajímavé utkání, na jehož konci se nakonec z vítězství radují hráči Atlantu. Skóre zápasu otevřel v 11. minutě Fjodorov a dlouho to vypadalo, že hosté jednobrankový náskok udrží. Jenže v 46. minutě srovnal Zackrisson a šlo se do prodloužení. Z nastaveného času uteklo necelých šest minut, když střela Janneho Niskaly doletěla až do sítě. Brankář Štěpánek protestoval tak vehementě, až si od arbitrů vysloužil osobní desetiminutový trest a při odchodu do šaten vzteky rozbil hokejku. Atlant tak díky tomuto vítězství snižuje stav zápasů na 1:2 a je jisté, že se tato série do Petrohradu ještě alespoň jednou vrátí. To je ode mě pro dnešek vše, z Arény Mytišči se s vámi loučí Michal Šandor. Příjemný zbytek dne. (17:28:20)

80:00

65:38
    Mytišči právě vstřelilo branku!
    Obránce Semjonov si sjel až do prostoru kruhu, odkud vypálil. Odražený kotouč se dostal k modré čáře, kde číhal JANNE NISKALA, jehož dělovka skončila až v síti. Brankář Štěpánek okamžitě vyjel za hlavním rozhodčím s tím, že gól nemůže platit, neboť byl podle jeho názoru nedovoleně atakován v brankovišti. Sudí ovšem jeho protest nevyslyšeli a branku uznali. Atlant tak snižuje stav série na 1:2 ze svého pohledu.

65:37
    Hostům se nepovedla rozehrávka, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Štěpánkem.

64:51
    Na zajímavý útočný výlet se vydal bek Vorobjov, který se dostal až mezi kruhy, jenže jeho střela přesná nebyla.

63:48
    Rudenko vyslal na Štěpánka slabou střelu, která měla propagační parametry. Český brankář neměl sebemenší problémy puk chytit.

62:44
    Z trochu větší vzdálenosti prověřil připravenost Barulina Tarasenko. Barulin byl na místě.

62:02
    Ihned po vzhazování pálil od modré čáry obránce Grebeškov, Barulin našel puk ve výstroji.

61:10
    Odpovědnost chtěl vzít na sebe Weinhandl, jeho ránu vyrazil Barulin za branku.

60:48
    Po dlouhé poradě s kolegou u videa nakonec sudí Baluška rozpažil na znamení, že gól neplatí. Průcha tečoval puk vysokou holí.

60:48
    Obránce Kalinin nahazoval puk od modré čáry, před Barulinem tečoval střelu hokejkou Průcha. Hlavní rozhodčí Baluška se jde poradit s videorozhodčím, zda se nejednalo o vysokou hůl.

60:13
    V prodloužení jako první zahrozil Průcha, který vyzkoušel pozornost Barulina.

60:01

Šedesát minut hry vítěze neurčilo, a tak bude po další přestávce následovat prodloužení. Nastavený čas zařídil vyrovnávacím gólem Zackrisson, který zužitkoval Žerděvovu přihrávku.

60:00

59:55
    Své střelecké štěstí ještě zkoušel Zackrisson, jenže jeho pokus ani ke Štěpánkovi nedoletěl.

59:18
    Puk mají na svých hokejkách hráči Petrohradu, první prodloužení v této sérii je na spadnutí.

58:25
    Tichonov kroužil kolem modré čáry, až vyjel do středního pásma a znovu vjel do útočné třetiny, z čehož nemohlo vzniknout nic jiného než ofsajd.

57:24
    Boj o puk v rohu kluziště nakonec vyhráli hosté, jmenovitě Kucherjavenko zakládá nový útok.

Michal Šandor

Branky a nahrávky: 46. Zackrisson (Žerděv), 66. Niskala (Semjonov) - 11. Fjodorov (Něprjajev)

Atlant Mytišči: Barulin (Kotčněw) - Semjonov, Niskala, Zubarev, Nurislamov, Ternavskij, I. Višněvskij - Zackrisson, Andersson, Žerděv - Lewandowski, Upper, Radivojevič - Rybakov, Kablukov, Rudenko - Šiškanov, Musatov, Gluchov.
    SKA Petrohrad: Štěpánek (Ježov) - Koltsov, Kalinin, Denisov, Pěrvyšin, V. Višněvskij, Vorobjov, Grebeškov - Průcha, Tichonov, Thoresen - Martensson, Afinogenov, Weinhandl - Něprjajev, Fjodorov, Arťuchin - Makarov, Monachov, Tarasenko.

Rozhodčí: Baluška, Ronn - Zacharenkov, Morozov