Dynamo Moskva – N.Novgorod 3:4 (po pr.) | Mytišči – Petrohrad 2:1 (po pr.)
Atlant Mytišči
2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
SKA Petrohrad
Sobota 17.03.2012, 14:30 • Aréna Mytišči • Play-off KHL

Máme za sebou velmi zajímavé utkání, na jehož konci se nakonec z vítězství radují hráči Atlantu. Skóre zápasu otevřel v 11. minutě Fjodorov a dlouho to vypadalo, že hosté jednobrankový náskok udrží. Jenže v 46. minutě srovnal Zackrisson a šlo se do prodloužení. Z nastaveného času uteklo necelých šest minut, když střela Janneho Niskaly doletěla až do sítě. Brankář Štěpánek protestoval tak vehementě, až si od arbitrů vysloužil osobní desetiminutový trest a při odchodu do šaten vzteky rozbil hokejku. Atlant tak díky tomuto vítězství snižuje stav zápasů na 1:2 a je jisté, že se tato série do Petrohradu ještě alespoň jednou vrátí. To je ode mě pro dnešek vše, z Arény Mytišči se s vámi loučí Michal Šandor. Příjemný zbytek dne. (17:28:20)

80:00

65:38
    Mytišči právě vstřelilo branku!
    Obránce Semjonov si sjel až do prostoru kruhu, odkud vypálil. Odražený kotouč se dostal k modré čáře, kde číhal JANNE NISKALA, jehož dělovka skončila až v síti. Brankář Štěpánek okamžitě vyjel za hlavním rozhodčím s tím, že gól nemůže platit, neboť byl podle jeho názoru nedovoleně atakován v brankovišti. Sudí ovšem jeho protest nevyslyšeli a branku uznali. Atlant tak snižuje stav série na 1:2 ze svého pohledu.

65:37
    Hostům se nepovedla rozehrávka, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Štěpánkem.

64:51
    Na zajímavý útočný výlet se vydal bek Vorobjov, který se dostal až mezi kruhy, jenže jeho střela přesná nebyla.

63:48
    Rudenko vyslal na Štěpánka slabou střelu, která měla propagační parametry. Český brankář neměl sebemenší problémy puk chytit.

62:44
    Z trochu větší vzdálenosti prověřil připravenost Barulina Tarasenko. Barulin byl na místě.

62:02
    Ihned po vzhazování pálil od modré čáry obránce Grebeškov, Barulin našel puk ve výstroji.

61:10
    Odpovědnost chtěl vzít na sebe Weinhandl, jeho ránu vyrazil Barulin za branku.

60:48
    Po dlouhé poradě s kolegou u videa nakonec sudí Baluška rozpažil na znamení, že gól neplatí. Průcha tečoval puk vysokou holí.

60:48
    Obránce Kalinin nahazoval puk od modré čáry, před Barulinem tečoval střelu hokejkou Průcha. Hlavní rozhodčí Baluška se jde poradit s videorozhodčím, zda se nejednalo o vysokou hůl.

60:13
    V prodloužení jako první zahrozil Průcha, který vyzkoušel pozornost Barulina.

60:01

Šedesát minut hry vítěze neurčilo, a tak bude po další přestávce následovat prodloužení. Nastavený čas zařídil vyrovnávacím gólem Zackrisson, který zužitkoval Žerděvovu přihrávku.

60:00

59:55
    Své střelecké štěstí ještě zkoušel Zackrisson, jenže jeho pokus ani ke Štěpánkovi nedoletěl.

59:18
    Puk mají na svých hokejkách hráči Petrohradu, první prodloužení v této sérii je na spadnutí.

58:25
    Tichonov kroužil kolem modré čáry, až vyjel do středního pásma a znovu vjel do útočné třetiny, z čehož nemohlo vzniknout nic jiného než ofsajd.

57:24
    Boj o puk v rohu kluziště nakonec vyhráli hosté, jmenovitě Kucherjavenko zakládá nový útok.

56:03
    Hráči Mytišči poslali puk přes všechny čáry, vhazovat se bude před Barulinem.

55:09
    Fjodorov se prosmýkl kolem zadáka Niskaly, ale jeho zpětná zadovka už nenašla správného adresáta.

53:51
    Po přihrávce Vorobjova pálil Tichonov, Barulin ale zaujal dobrý brankářský postoj a ruskému útočníkovi zabránil ve skórování.

53:28
    Rybakov se snažil zaskočit Štěpánka střelou z nulového úhlu, puk se však otřel jen o boční síť.

52:48
    Štěpánek musel být znovu v permanenci, tentokrát proti pokusu Radivojeviče. Slovenský útočník si ale Štěpánka nepřišel.

52:22
    Pohotovost Štěpánkovy lapačky vyzkoušel střelou zápěstím Žerděv, český reprezentant se ale zaskočit nenechal.

51:44
    Hostům se nepovedla rozehrávka, z čehož rezultuje icing.

50:53
    Bek Koltsov svou střelou od modré čáry nadělal před Barulinem pěknou paseku, Barulin ale se svými obránci vše vyřešil.

49:27
    Petrohradští chybovali při rozehrávce, Zackrisson posunul kotouč na Žerděva, který však Štěpánkovu branku minul.

48:44
    Hosté dotírali na brankáře Barulina, hráči Atlantu se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.

48:10
    Pěrvyšin se protlačil až do útočného pásma, načež oslovil za brankou stojícího Něprjajeva, jenže ten s jeho nabídkou nikterak nenaložil.

46:49
    Po vyrovnávací brance se pískot domácích fanoušků změnil na mohutné skandování a povzbuzování.

45:11
    Domácí po pohledné kombinaci srovnávají. Žerděv se elegantně zbavil obránce Višněvskiho, načež předložil přesnou přihrávku PATRIKU ZACKRISSONOVI, pro kterého už nebyl žádný problém trefit odkrytou část branky.

44:40
    Makarov málem zachytil dlouhou přihrávku od svého spoluhráče, bohužel pro něj byl ale puk příliš prudký a Makarov se tak už do nájezdu nedostal.

43:22
    Mytišči se nemůže usadit v útočném pásmu a ohrozit brankáře Štěpánka. Hosté se zatím v pohodě brání.

42:39
    Cenné vteřinky nastřádal pro svůj tým v oslabení útočící Thoresen, proti němuž musel zasáhnout Barulin.

42:07
    Obránce Pěrvyšin si v souboji přidržel Gluchova, což neuniklo pozornosti hlavního rozhodčího. Atlant bude mít dobrou možnost vyrovnat.

41:40
    Domácí se pokusili založit útok, ale narazili na bílou hradbu těl před sebou.

40:28
    V končící přesilovce vyzkoušel Barulina z křídla střílející Tichonov, Barulin byl na místě.

40:01

V prostřední periodě žádný gól nepadl, a tak Petrohrad stále vede na ledě Atlantu 1:0. Do poslední dvacetiminutovky nastoupí hosté v početní převaze, neboť trest Zackrissona se přesouvá do třetí třetiny, která začne asi za patnáct minut.

40:00

39:33
    Hosté se usadili v útočném pásmu, celou akci zakončil střílející Fjodorov, jenže nabídka autora první branky byla sražena. Fjodorov pak jen bezmocně rozmáchl rukama.

38:36
    Petrohrad si na konci druhé části zahraje přesilovku, za nedovolené bránění je vyloučen Zackrisson.

38:15
    Obléhání Barulinovy svatyně zakončil střelou Tarasenko, Barulin si připisuje další úspěšný zákrok.

37:10
    Afinogenov ač tísněn dokázal vystřelit, puk nakonec skončil těsně vedle tyče Barulinovy klece.

36:24
    Pokus Tichonova od modré čáry sebral Barulin bez problémů do lapačky.

35:54
    Pěrvyšin se na chvíli vžil do role volejbalisty a pohlednou smečí odrazil puk pryč.

34:58
    Tentokrát byl přechod přes modrou čáru v pořádku, jenže Lewandowskiho vlaštovka nenadělala Štěpánkovi příliš mnoho starostí.

34:45
    Lewandowski se už chystal k samostatnému úniku, ale v jeho úmyslu jej zastavil čárový rozhodčí, který odpískal postavení mimo hru.

34:23
    Domácí se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění, z tribun se opět začíná ozývat pískot.

33:45
    Afinogenov se na chvíli zbavil obránce a vypálil, jenže střela bývalého útočníka Buffala skončila vedle.

33:11
    Bek Kalinin zaváhal při rozehrávce, jeho chybku ale dotírající Rudenko nevyužil.

32:46
    Hosté vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

32:34
    Vrásky na čele brankáři Barulinovi přidělal svým útočným výletem Thoresen, který ale přihrávku Arťuchina nezužitkoval.

31:58
    Andersson kouzlil s pukem před modrou čárou, až se rozhodl vypálit, jenže jeho pokus zblokoval jeden z hostujících beků.

31:15
    Kucherjavenko zkusil bdělost gólmana Barulina střelou z poměrně velkého úhlu, puk nakonec končí mimo hřiště.

30:35
    Upper hledal na druhém kruhu úplně volného Višněvskiho, kterému ale kotouč přeskočil hokejku.

30:00
    V končící přesilové hře se ještě ke střele dostal Radivojevič, Štěpánek včas sklepl betony k sobě a zabránil tak slovenskému forvardovi skórovat.

29:12
    Po přihrávce Radivojeviče pálil z dálky Žerděv, Štěpánek byl na místě. Vzápětí zahrál vysokou holí právě Žerděv, který se snažil zachytit vyhození hostujících hráčů.

28:05
    Obránce Pěrvyšin podrazil v jasné šanci Žerděva a rozhodčí ho vykázali na trestnou lavici. Domácí budou hrát přesilovku.

27:46
    Po neúspěšném tažení Weinhandla na branku Barulina střílel od modré čáry Grebeškov, ruský brankář nemusel zasahovat.

26:35
    Dokonce v oslabení vyrazil na zteč Thoresen, jenže díky dobré práci domácích obránců se ke střele ani nedostal.

25:41
    Žerděv přihrál od mantinelu Radivojevičovi, který si to namířil mezi kruhy, odkud ale síť za Štěpánkem nerozvlnil.

24:56
    Důrazný obránce Denisov zastavil u mantinelu Rybakova, pro což neměli rozhodčí pochopení a poslali Denisova za katr. Kouč Říha jen kroutí hlavou.

24:15
    Dmitrij Upper se hnal sám na Štěpánka, který ale jeho pokus zhatil výtečným zákrokem lapačkou. Vzápětí se do šance dostal také Lewandowski, jenže i ten si na českém brankáři vylámal zuby.

24:10
    Po zákroku Lewandowskiho zůstal na ledové ploše ležet obránce Vorobjov a trenéru Říhovi se nelíbilo, že rozhodčí Lewandowskiho nepotrestali.

23:39
    Na hranici brankoviště operoval před Štěpánkem Andersson, ale kotouč za brankovou čáru neprocedil.

23:08
    Něprjajev předložil kotouč Arťuchinovi, jehož pokus kryl bezchybným zákrokem Barulin. Arťuchin ještě svým typickým způsobem dotíral na na domácím brankáře, až ho musela obrana Atlantu uklidit do bezpečí.

22:21
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

21:43
    Za modrou čárou vypálil Rudenko, jehož pokus zblokoval obránce Vorobjov do rohu.

20:55
    Štěpánek inkasoval tvrdou ránu do masky, kterou si musel nechat vyměnit, aby mohl pokračovt ve hře.

20:40
    Jako první ve druhé periodě vyrazili dopředu hosté, Tichonovovu přihrávku ale obránce Kalinin nezachytil.

20:01

První třetina je minulostí, během úvodních dvaceti minut padl jeden gól, o který se postaral po pěkné akci Fjodor Fjodorov. Následně domácí Lewandowski neproměnil trestné střílení, a tak gólman Štěpánek zatím drží čisté konto. Druhá část začne přibližně za patnáct minut.

20:00

19:48
    Domácí aktivně napadají, jenže s poslední střelou od modré čáry si Štěpánek bez problémů poradil.

18:39
    Jonas Andersson se vřítil do útočného pásma, najel si na vrchol kruhu, odkud vyzkoušel pevnost Štěpánkovy vyrážečky.

18:09
    Zadák Kalinin pálil od modré čáry, ale na jeho ránu Barulin dobře viděl a sebral hrací předmět do lapačky.

17:49
    Důrazný Tichonov vybojoval puk u hrazení, načež černou pryž přihrál Arťuchinovi, kterému šanci pokazil gólman Barulin vystrčenou hokejkou.

16:17
    Fjodorov chtěl něco s Arťuchinem vymyslet v útočném pásmu, jenže celou jejich akci zhatil obránce Grebeškov, jemuž utekl kotouč do střední třetiny.

15:09
    Tichonov musel na modré čáře počkat, až mu z útočné třetiny vyjede Průcha. Vzápětí hosté zahrozili, jenže Tichonov neprocedil touš za brankovou čáru.

13:54
    Lewandowski chtěl na Štěpánka vyzrát bekhendovou kličkou, jenže český gólman mu jeho úmysl vykryl.

13:54
    Lewandowski se dostal do samostatného nájezdu, z kterého jej vyrušil Vitalij Višněvskij, za což hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení.

13:35
    Oba týmy hrají v plném počtu.

12:39
    Dobrou šanci měla dvojice Thoresen - Weinhandl, ale posledně jmenovaný nedokázal puk propasírovat za Barulinova záda.

11:46
    Ovšem družina kouče Říhy má po přesilovce, proti pravidlům se provinil Tichonov.

11:42
    Hosté budou hrát další přesilovku, za držení je vyloučen Niskala.

10:49
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Ukázkovou kombinaci předvedli hráči Petrohradu. FJODOR FJODOROV si najel na modrou čáru, kde přihrál Něprjavevovi, který mu puk vrátil, a ruský útočník se ve vyložené šanci již nemýlil.

09:38
    Pozornost Barulina chtěl vyzkoušet hbitý Afinogenov, který vystřelil přes obránce Nurislamova, ale ke své smůle trefil jen břevno.

09:27
    Před brankovištěm nebezpečně operoval Průcha, jehož ještě podpořil Tichonov, který pak ale přišel v souboji po odpískání o helmu.

08:58
    V držení kotouče jsou svěřenci trenéra Říhy a z tribun se začíná ozývat pískot.

07:55
    Tváří v tvář Barulinovi se ocitl Arťuchin, ale ruský obr měl puk trochu na dlouhou hokejku.

07:40
    Domácí se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

06:40
    Radivojevič a Makarov naskočili zpět do hry a Petrohrad hraje v klasické početní výhodě.

05:55
    Záhy se na opačné straně hřiště objevil obránce Koltsov sám před Barulinem, ale forhendovou kličkou ho nepřekonal. Následně se dopustil nedovoleného zákroku Rudenko, hosté tak budou hrát přesilovku čtyři na tři.

05:42
    Rudenko naznačil střelu, jenže vzápětí přihrál svému spoluhráči Rybakovi, jehož ale vychytal Štěpánek.

04:20
    Po vhazování se do menší potyčky pustili Radivojevič a Makarov, oba kohouty poslali rozhodčí zchladit hlavu na trestnou lavici.

04:16
    Domácí nezvládli přechod přes modrou čáru, ofsajd.

03:26
    Útočník Martensson zavezl puk až do útočné třetiny, vzápětí objel Barulinovu branku a přihrál touš na modrou, kde číhal bek Denisov, jenže ten si přihrávku Martenssona nezpracoval.

02:26
    Poté, co Rudenko ztratil v rohu hřiště puk, vyrazil dopředu Thoresen, který si najel do střelecké pozice, ale svým pokusem pouze otestoval pevnost Barulinovy výstroje.

01:19
    Štěpánek musel být opět v permanenci, tentokrát ho od modré čáry golfovým úderem prověřil obránce Nurislamov.

00:55
    Na druhé straně kluziště měl práci také Barulin, který klasickým gólmanským zákrokem pokazil šanci Afinogenovovi.

00:10
    Zackrisson se vydal za odraženým pukem od mantinelu, ale brankář Štěpánek byl o něco rychlejší a sebral puk do lapačky.

00:01

Do branky Petrohradu se opět postaví český brankář Jakub Štěpánek, jeho krajan útočník Petr Průcha bude operovat v prvním útoku po boku Tichonova a Thoresena.

Atlant Mytišči: Barulin (Kotčněw) - Semjonov, Niskala, Zubarev, Nurislamov, Ternavskij, I. Višněvskij - Zackrisson, Andersson, Žerděv - Lewandowski, Upper, Radivojevič - Rybakov, Kablukov, Rudenko - Šiškanov, Musatov, Gluchov.

SKA Petrohrad: Štěpánek (Ježov) - Koltsov, Kalinin, Denisov, Pěrvyšin, V. Višněvskij, Vorobjov, Grebeškov - Průcha, Tichonov, Thoresen - Martensson, Afinogenov, Weinhandl - Něprjajev, Fjodorov, Arťuchin - Makarov, Monachov, Tarasenko.

Rozhodčí: Baluška, Ronn - Zacharenkov, Morozov

V základní části KHL se dnešní soupeři utkali dvakrát a v obou případech se z vítězství radovali hokejisté Petrohradu. Nejprve ve svém hájemství zdolali Atlant 4:1, poté dokázali vyhrát také v Moskvě, a to 4:3. Na konci dlouhodobé fáze obsadil Petrohrad první místo v Bobrovově divizi, v Tarasovově divizi skončil Atlant třetí.

Atlant vyřadil v osmifinále play-off KHL Čerepovec, jemuž nepomohla ani změna trenérů. Petrohrad si v rámci 1. kola vyřazovacích bojů poradil s týmem CSKA Moskva.

Příjemné sobotní odpoledne z Arény Mytišči, kde je dnes na programu 3. čtvrtfinálové utkání mezi domácím Atlantem a Petrohradem. Petrohradští vedou v sérii 2:0 na zápasy, když oba duely na svém ledě dokázali vyhrát. V prvním zápase vychytal brankář SKA Jakub Štěpánek nulu a Petrohrad vyhrál 4:0. Druhé střetnutí bylo ještě jednoznačnější, Štěpánek sice čisté konto neuhájil, ale i díky vítěznému gólu Petra Průchy rozstřílel SKA Atlant vysoko 7:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Michal Šandor

Branky a nahrávky: 46. Zackrisson (Žerděv), 66. Niskala (Semjonov) - 11. Fjodorov (Něprjajev)