Dynamo Moskva – N.Novgorod 3:4 (po pr.) | Mytišči – Petrohrad 2:1 (po pr.)
Sobota 17.03.2012, 14:00 • MSA Lužniki, Moskva • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Volkov A.) - Graňák, Gorochov, Solovjov, Jalasvaara, Šadilov, Novák, Barancev - Gorovikov, Kokarev, Anisin - Soin, Komarov, Konkov - Šafigulin, Volkov K., Babenko - Klepiš, Pestunov, Kvapil

Torpedo Nižnyj Novgorod: Koval (Bespalov) - Malenkič, Hietanen, Varlamov, Valilev, Tjuljapkin, Jevsejenkov, Galuzin - Makarov, Ugarov, Thörnberg - Zajnullin, Gorbunov, Nilsson - Varnakov, Hirschovits, Krikunov - Valujskij, Romanovskij, Potapov

Rozhodčí: Bělov, Kadyrov - Gorděnko, Děďulja.

Příjemné sobotní odpoledne při sledování čtvrtfinálového duelu mezi Dynamem Moskva a Torpedem Nižnyj Novgorod. Stav série je zatím nerozhodný 1:1, duely byly pokažé nesmírně vyrovnané. Dnes to bude zřejmě podobné.

00:01

00:27
    Dynamo začalo zápas velmi aktivně a donutilo soupeře vyhodit dokonce na zakázané uvolnění.

01:35
    První tlak si dokázalo vytvořit také Torpedo, Jerjomenko ale nemusel zasahovat.

01:52
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Máme tu první branku dnešního zápasu a postarala se o ní česká dvojice! Marek Kvapil vypálil z prostoru mezikruží, puk se o mantinel odrazil před branku na čepel JAKUBA KLEPIŠE a ten kotouč dorazil za záda Kovala - 1:0! Asistence: Marek Kvapil.

03:01
    Domácí jsou pokropeni živou vodou a snaží se navýšit svoje vedení.

03:56
    Soinovu střelu vyrazil Koval před sebe, poté si pro puk došel a ještě ho rozehrál. Hosté si ještě nevystřelili.

04:49
    První střelu na Jerjomenka vyslal Kim Hirschovitz, domácí gólman si s jeho prudkým nahození dokázal bez problémů poradit.

05:24
    Dlouhou dobu se nepřerušovalo, hraje se vcelku nahoru dolů bez větších gólových příležitostí.

06:43
    Již tři a půl minuty rozhodčí nezadul do píšťalky, nyní se kolem branky Dynama obtáčel Zajnulin, zasunout kotouč k tyči se mu ale nepodařilo.

08:05
    A stále bez přerušení. Domácí postupovali do zajímavého protiútoku, vše ale pokazila nepřesná přihrávka Komarova.

09:02
    Nyní se nevyvedla rozehrávka Novgorodu, puk končí na hokejkách domácích obránců.

09:53
    Téměř totožná akce jako u prvního gólu moskevských hokejistů a opět u toho byl Jakub Klepiš s Markem Kvapilem! Druhý jmenovaný vyslal střelu od pravého mantinelu, kotouč se o zadní plexisklo odrazil na čepel Klepiše, ale ten ho poslal vysoko do ochranné sítě!

10:16
    Dynamo nyní mělo další velkou příležitost, nadvakrát dorážel puk Gorovikov, Koval však uhájil pouze jednobrankovou ztrátu!

12:21
    Máme tu šanci za šancí! Torperdo nyní mohlo srovnat, to by ale Nilsson nemohl z mezikruží minout branku Moskvy!

12:45
    Icing Dynama.

13:38
    Nižnyj Novorod nyní trochu přejímá aktivitu a poznal, že bude muset trochu přidat. Na stadionu panuje skvělá atmosféra, domácí fans ženou své chlapce kupředu.

14:26
    Hosté drží puk na svých a nahazováním se snaží dostat do pásma.

15:12
    Další akci Torpeda zastavilo postavení mimo hru, vhazuje se ve středním pásmu.

16:45
    Tak karty se nám opět zamíchaly, Dynamo mohlo navýšit svoje vedení, rána Kokareva z první však minula prostor tři tyčí.

17:51
    Opět se velmi dlouh nepřerušovalo, s bolestivou grimasou opouští ledovou plochu Hietanen a na střídačce je v péči lékařů. Vypadá to však, že to nebude nic vážného.

18:41
    Na závěr první třetiny uvidíme první přesilovou hru a budou jí hrát domácí! Za sekání jde za katr Vladimir Gorbunov (NNO).

18:53
    Hosté se osvobozují...

20:00

Zazněla nám siréna ohraničující první třetinu, Dynamo v zajímavém zápase zatím vede 1:0 zásluhou dorážky Jakuba Klepiše. Po závěrečné siréně se nám na ledě ještě z ničeho nic strhla mela, ve které hlavní roli má právě český střelec. Uvidíme, jak sudí rozdělí tresty. Druhá perioda začne v 14:45.

20:01

20:41
    Domácí ještě dohrávali přesilovou hr, v ní si ale šanci nevytvořili.

21:01
    Sergej Soin se z ničeho nic zjevil sám před Kovalem, ale ten ho dokázal s notnou dávkou štěstí vychytat!

21:49
    Nebudete tomu zřejmě věřit, ale právě teď vystřelil Hirschovitz a zaznamenal teprve druhý střelecký pokus na branku Jerjomenka v tomto zápase.

22:19
    Akci Dynama zastavil ofsajd.

22:46
    A opět je pískáno postavení mimo hru, protitok Kvapila pokazil Klepiš, který příliš brzo přejel modrou čáru.

23:16
    Solovjov od vrcholu levého kruhu uklidil kotouč tahem do Kovalovy lapačky.

25:46
    Dynamo je i v těchto fázích zápasu lepším mužstvem a říká si o navýšení náskoku, hosté se drží jen díky Kovalovi.

26:21
    Od modré čáry vyzkoušel štěstí Novák, jeho rána putovala mezi betony, běloruský brankář je však stihl sklapnout včas.

26:56
    Torpedo se nedokáže na delší čas usadit v útočném pásmu, ba dokonce mu nejde ani příliš ohrozit brankáře. Zatím má pouhé čtyři střely na branku, kterou hájí Jerjomenko.

27:53
    Nyní první formace Novgorodu dokázala trochu zatopit domácím, střela Ugarova trefila pouze boční síť.

29:28
    A nyní již zpět před Kovala. Ten si dobře počínal proti střele Gorovikova a následné dorážce Konkova! Hosté si nyní opravdu oddychli!

30:03
    Komarov s Nilssonem si ještě něco málo vyřizovali po odpískání a v obětí spadli na zem. Vylučovat se ale nebude.

31:09
    Torpedo dostane šanci na vyrovnání. Na trestnou lavici odjíždí Filip Novák (DMS) za hákování.

32:32
    Přesilovka je téměř u konce, hosté se až nyní dokázali na chvíli usadit v útočné třetině.

33:09

34:11
    A Dynamo opět při chuti, střela Konkova v záklonu neměla razanci a puk pohodlně doplachtil do lapačky Kovala.

35:16
    Nyní se nám tempo hry trochu zklidnilo, ani jeden z týmů nechce udělat osudovou chybu.

35:51
    Zajnulin dostal přesnou přihrávku do jízdy a v úniku jeden na jednoho vypálil mezi nohama obránce. Jerjomenko si jeho střelu našel a ukryl ji ve výstroji.

36:33
    Zatím nejaktivnějšími hráči Dynama jsou zřejmě Kvapil s Klepišem. Tito čeští reprezentanti nyní vymýšleli další akci, po které byla střela prvně jmenovaného sražena do ochranné sítě.

37:48
    Domácí hráli v šesti a budou vyloučeni. Trest půjde odpykat Denis Kokarev.

38:36
    Nižnyj Novgorod dokázal zatlačit svého soupeře v pásmu, střela Varlamova od modré byla zblokována.

38:42
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Sedmá střela v zápase na branku Jerjomenka znamená srovnání skóre! Hosté dokázali využít přesilovou hru, když na modré čáře místo střely volil přesný pas na DMITRIJE MAKAROVA Varlamov a ten dopravil kotouč za přesouvajícího se Jerjomenka - 1:1! Asistence: Segej Varlamov a Alexandr Jevsejnekov.

39:01
    Za vzájemnou potyčku jsou dvominutovým trestem za hrubost oceněni Leonid Komarov (DMS) a Vladimir Gorbunov (NNO). Pokračovat se bude čtyři na čtyři.

39:44
    V závěru druhé třetiny se nám ještě plní trestné lavice. Domácí budou hrát přesilovku čtyři na tři, protože se Vladimir Malenkič (NNO) provinil hákováním.

39:58
    A Dynamo využívá dvě vteřiny před koncem druhé třetiny přesilovou hru! MICHAIL ANISIN si s kotoučem vybruslil z rohu kluziště a přesnou střelou pod ruku brankáře Kovala posílá Dynamo opět do vedení - 2:1! Bez asistence.

40:00

Pohledná druhá třetina přinesla nejprve Makarovo vyrovnání, ale skóre bylo nerozhodné pouze minutu a šestnáct vteřin, když ho na stranu Moskvy opět naklopnil Anisin. Třetí třetina začne asi v 15:40.

40:01

40:25
    Hned na úvod třetí třetiny se bude opět vylučovat na straně Torpeda. Za vražení na hrazení byl vyloučen Hietanen (NNO)

41:01
    Nyní začala tradiční přesilová hra pět na čtyři.

42:25
    Ta je u konce, Torpedo v plném počtu.

43:02
    Ale ne příliš na dlouho! Za podražení usedá za katr Krikunov (NNO).

44:12
    Domácí se motají kolem branky soupeře, ale zatím se neodhodlali k nebezpečnějšímu zakončení.

45:02
    Nižnyj Novgorod je v pěti a může vyrazit za vyrovnáním.

46:13
    A první nakouknutí do útočného pásma ve třetí třetině v podání Novgorodu končí gólem! Obrovský kus práce předvedl Dmitrij Makarov, který si vzal puk, objel branku a poté ho výstavně předložil MARTINU THÖRNBEGOVI, který trefil místo u levé Jerjomenkovy tyče - 2:2! Asistence: Dmitrij Makarov.

48:10
    A hosté jsou při chuti! Velkou šanci na zvrat skóre měl Hietanen, jenže Jerjomenko mu zhatil radost z gólu skvělým reflexem!

48:53
    Na ledě nyní leží Soin, běží k němu lékař. Snad to nebude nic vážněho.

48:53
    Závěr třetí třetiny bude ještě velice zajímavý! Jevgenij Varlamov (NNO) dostává za úder do oblasti hlavy a krku 5 minut + trest do konce utkání! Domácí ale dostávají také trest, ale pouze dvouminutový. Sergej Soin (DMS) za sekání.Nyní se tedy pokračuje ve čtyřech.

50:53
    Dynamo hraje v plném počtu, začíná jeho zkrácená tříminutová přesilovka.

52:10
    Ta se ale domácím hráčům zatím příliš nedaří.

53:03
    Koval kryje střelu Konkova. Zdá se, že Torpedo dlouhé oslabení ustojí.

53:53

54:50
    Jenže paradoxně po dobře ubráněném oslabení se dostává Dynamo do vedení! Torpedo ztratilo kotouč, ten se dostal na kruhy na hůl ALEXANDERA GOROVIKOVA a on ho mezi betony Kovala poslal do sítě - 3:2! Hosté mají tedy co dělat, aby potřetí v zápase smazali ztrátu! Asistence: Michail Anisin

55:19
    To jsou zvraty! Torpedo potřetí v zápase dokázalo smazat ztrátu jednoho gólu a nyní to bylo opravdu rychle! Jen několik málo sekund po Gorovikově gólu posílal přihrávku před branku Jerjomenka ROBERT NILSSON a domácí bek si srazil kotouč za záda brankáře Dynama - 3:3! Asistence:

56:53
    Za sekání jsou vzájemně vyloučeni Gorochov (DMS) s Hirschovitzem (NNO). Pokračovat se bude ve čtyřech na obou stranách.

58:09
    Hosté doslova drtí svého soupeře, nikdo by se nedivil, kdyby co nevidět přišla vítězná branka!

58:53
    Oba celky v plném počtu.

60:00

Strhující zápas je kvidění v Moskvě a ještě nekončí! Novgorod dokázal smazat třikrát v zápase ztrátu a prodloužení si nejméně za bojovnost zasloužil. Nastavený čas začne po přestávce, tedy zhruba v 16:32.

60:01

61:04
    Začínáme tlakem Dynama, do dobré šance se probil Gorovikov, ale zakončení se mu nepovedlo.

62:12
    Zatím se hraje hodně zezadu a budou zřejmě rozhodovat jednotlivé chyby. Uvidíme, kdo udělá tu první a rozhodující.

63:07
    I hosté nyní tráví příjemné chvíle před Jerjomenkem. Zatím ale stále v rohu.

63:54
    Od modré pálil Thörnberg, Jerjomenko neomylný. Vhazuje se po pravici brankáře Dynama.

65:00
    Komarov před odkrytou brankou minul kotouč! Mohlo být rozhodnuto!

65:29
    Konkovova střela končí ve výstroji Kovala. Domácí zůstanou v útočném pásmu.

66:09
    Hraje se nahoru dolů, oba celky si dokáží vytvořit slušné příležitosti. Dnešní zápas může trvat již jen chvíli a nebo tu také můžeme být pořádně dlouho.

66:54
    Klepiš se obáčel okolo branky, ale byl čistě odtlačen hostujícími obránci.

67:27
    Komarov si přijel ještě dorazit svoji střelu a trochu šťouchl do gólmana. To se nelíbilo Jevsejenkovi a dal mu čuchnout ke svým rukavicím. Vylučovat rozhodčí nehodlá.

68:03
    Další střela na Vitalije Kovala. Již desátý pokus svého týmu vyslal Soin.

70:23
    Marek Kvapil měl na hokejce vítěznou branku, udělal kličku do středu, ale jeho ránu tahem Koval s vypjetím všech sil dokázal zlikvidovat!

71:04
    Další akci Moskevských zastavil ofsajd.

71:29
    Nyní se již hraji i nervy! Konkov zbytečně dotíral na brankáře Kovala a mstít se mu šel Galuzin. I tentokrát však budou pořadatelé na trestných lavicích bez práce.

72:38
    Hosté se posledních pět minut doslova nedostali z pásma a bojují o přežití. Dynamo již několikrát mohlo rozhndout, zatím se to nepovedlo.

73:11
    Torpedo již doslova tahá nohy, oslabená pětka je tam již asi dvě a půl minuty. Takový to tlak se jen tak nevidí!

73:53
    A stále hosté nemohou vystřídat. Vše však jsití Koval.

74:13
    A domácí rozjíždí další akci zpoza vlastní branky. Řekl bych, že Torpedo již chce konec prvního prodloužení, aby si mohlo trochu oddechnout.

75:12
    Novgorod měl zřejmě první větší příležitost v prodloužení. Kim Hirschovitz se tlačil do brankoviště, ale brankář Jerjomenko uzavřel prostor u své levé tyče!

76:04
    Opticky se hra trochu vyrovnala, uvidíme, jak dlouho toto tempo vydrží hosté stíhat.

76:32
    A je tu přesilová hra a zahraje si ji Torpedo. Za držení putuje za katr Juri Babenko (DMS). Hosté mají obrovskou šanci rozhodnout dnešní duel.

77:03
    Domácí vyhazují až za Kovala.

77:12
    Torpedo vítězí! Prodloužení jasně ovládali domácí hráči, soupeř si téměř neškrtl, ale přesilová hra mu pomohla k vítězství dnešního utkání! Od vlastní branky založil akci MARTIN THÖRNBERG, vyměnil si kotouč s jedním ze spoluhráčů a po provedení perfektní bekhendové kličky posílá Nižnyj Novgorod v sérii do vedení 2:1 - 3:4 po prodloužení! Bez asistence.

77:12

Strhující utkání končí vítězstvím pasivnějšího celku, hosté dvakrát využili přesilovou hru a ujímají se v sérii vedení! Loučí se s Vámi Petr Dejnožka. (17:03:19)

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 2. Klepiš (Kvapil), 40. Anisin, 55. Gorovikov (Anisin) - 39. Makarov (Varlamov, Jevsejenkov), 47. Thörnberg (Makarov), 56. Nilsson, 78. Thörnberg

Torpedo Nižnij Novgorod: Koval (Bespalov) - Malenkič, Hietanen, Varlamov, Valilev, Tjuljapkin, Jevsejenkov, Galuzin - Makarov, Ugarov, Thörnberg - Zajnullin, Gorbunov, Nilsson - Varnakov, Hirschovits, Krikunov - Valujskij, Romanovskij, Potapov

Rozhodčí: Bělov, Kadyrov - Gorděnko, Děďulja