Česko – Finsko 2:3 (po pr.) | Rusko – Švédsko 4:2 (kon.)
Česko
2:3 (2:0, 0:2, 0:0 - 0:1)
Finsko
Sobota 28.04.2012, 14:00 • KAJOT ARENA (kapacita 7200) • Euro Hockey Tour

To je pro tuto chvíli vše, v 18:30 však v KAJOT ARENĚ začne další duel KajotBet Hockey Games. Tým Ruska poměří síly se Švédskem. (16:25:00)

Vyrovnaný zápas tedy rozhodla Kiiskinenova rána v prodloužení. Český národní tým si do tabulky EHT připisuje jeden bod, dohromady jich tedy nyní má sedmnáct. O konečném pořadí letošního vyrovnaného ročníku rozhodne až zítřejší den.

Nejlepší hráči zápasu: Petr Nedvěd - Mikko Mäenpää.

65:00

62:27
    Finsko právě vstřelilo branku!

Je hotovo, bonusový bod berou Finové. Poté, co Kašpar ztratil puk v útočném pásmu podniklo Finsko rychlý protiútok, na jehož konci byl TUOMAS KIISKINEN. Ten poté z levého kruhu přesně vymetl vzdálenější horní roh branky, Štěpánkova lapačka byla krásná. Bez asistence.

61:53
    Oba týmy se hodně soustředí na obranu, nyní nikdo inkasovat nechce.

61:07
    Koukal byl nyní příliš rychlý při přechodu modré čáry a je z toho ofsajd.

60:37
    Hemský se zprava řítil takřka osamocený na Vehanena. Zkusil vystřelit k bližší tyči, finský gólman byl ale pozorný.

60:23
    Hietanenova rána byla zblokována.

60:01

Třetí dvacetiminutovka rozhodnutí nepřinesla. Ani jeden z týmů se nedokázal prosadit, byť šancí bylo k vidění poměrně dost na obou stranách. Nyní nás tedy čeká pětiminutové prodloužení se čtyřmi bruslaři na každé straně, pokud ani v něm branka nepadne, přijdou na řadu samostatné nájezdy.

60:00

58:55
    Štěpánek nyní výborně zakročil Jokinenovi, který stál sám před brankou a vyzkoušel bekhendovou kličku.

58:15
    Pyörälä hledal před brankou Kontiolu, od jehož bruslí se puk odrazil těsně mimo tři tyče.

58:02
    Český tým je v laufu. Další Nakládalův pokus od modré musel Vehanen krotit nadvakrát.

57:23
    Finové hrají v plném počtu.

57:13
    Němcovu ránu Vehanen také vyráží.

56:52
    Opět se puk nachází až u Jakuba Štěpánka.

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 14. Němec (Nedvěd, Hemský), 17. Kašpar (Novotný) - 27. Petrell (Jaakola), 32. Mäenpää (Hietanen, Jokinen), 63. Kiiskinen

Česko: Štěpánek - Nakládal, Blaťák, Čáslava, Kutlák, Krajíček, Mojžíš, Němec, Kindl - Tenkrát, Plekanec (C), Tlustý - Vincour, Nedvěd, Vondrka - Hemský, Koukal, Průcha - Petružálek, Novotný, Kašpar - Kovář.
    Finsko: Vehanen - Mäenpää, Hietanen, Söderholm, Kousa, Järvinen, Väänänen, Jaakola, Kukkonen - Kiiskinen, Koivu, Jokinen - Pesonen, Immonen, Granlund - Pyörälä, Kapanen, Kontiola - Petrell, Nokelainen, Pihlström - Kuparinen

Rozhodčí: Anisimov, Olenin (oba RUS) - Blümel, Tošenovjan (oba CZE)