Česko – Finsko 2:3 (po pr.) | Rusko – Švédsko 4:2 (kon.)
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Washington Capitals
Sobota 28.04.2012, 21:00 • Madisom Square Garden, New York • Play-off NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

V první ze dvou semifinálových sérií na Východě se utkají New York Rangers a Washington Capitals. Rangers jako nejlepší tým Východní konference po základní části vyřadili v prvním kole Ottawu až v rohodujícím sedmém utkání. Stejně si vedli i Capitals, kteří v sedmi zápasech vyřadili obhájce Stanley Cupu z Bostonu.

Rangers od výluky potkali ve vyřazovacích bojích Washington dvakrát. Pokaždé se jednalo o první kolo a pokaždé nakonec zvítězili Capitals – v play-off 2009 v sedmi duelech, o dva roky později v pěti.

New York Rangers: Lundqvist - McDonagh, Girardi, Staal, Stralman, Del Zotto, Eminger - Hagelin, Richards, Gáborík - Kreider, Stepan, Callahan - Fedotěnko, Anisimov, Prust - Mitchell, Rupp, Bickel.

Washington Capitals: Holtby - Alzner, Carlson, Hamrlík, Green, Wideman, Schultz - Ovečkin, Laich, Brouwer - Johanson, Backström, Sjomin - Hendricks, Beagle, Chimera - Knuble, Aucoin, Ward.

Rozhodčí: Kozari, Pollock.

00:01

00:30
    První střelu na bránu si po důkladném napadání v útočné třetině připsali Rangers. Střílel McDonagh.

01:15
    Před Holtbym se objevil osamocený Stepan. Brankář Washingtonu ale neinkasoval.

02:38
    Na začátku utkání jsou jednoznačně aktivnější domácí. Jejich střely ale často netrefují bránu. Naposledy střílel mimo Gáborík.

03:23
    Před bránu se tlačil Rupp, jenže to se svou agresivitou přehnal a byl vyloučen. Capitals budou hrát přesilovku.

03:50
    Přesilovka hostů končí. Rozhodčí vyloučili za sekání Sjomina. Bude se hrát 4 na 4.

05:31
    Začíná velmi krátká početní výhoda Rangers.

07:24
    Poslední okamžiky nenabízejí žádné šance. Především se bojuje o puk ve středním pásmu.

08:58
    Domácí si vytvořili menší tlak v obranném pásmu soupeře. Dostali se ke dvěma střelám.

10:00
    Diváci zatím rozhodně nevidí ofenzivní show. Utkání jim dosud nabídlo jen čtyři střely.

11:46
    Tlak v útočné třetině si poprvé vytvořili také hosté. Nejlepší palebnou pozici měl Ovečkin, jenž prověřil Lundqvistovu pozornost z levého kruhu.

12:16
    Při jedné ze šancí Washingtonu fauloval Staal. Capitals budou mít druhou přesilovku v utkání. Ta první jim skončila hned po několika sekundách, neboť faulovali.

12:51
    Backström po povedené kombinaci hostů trefil tyčku. Capitals byli blízko k využití početní výhody.

13:59
    Sjomin zkusil zaskočit Lundqvista střelou z úhlu. Neuspěl.

14:16

15:21
    Fanoušci bučí na rozhodčí, kteří neposoudili jako faul situaci, při které Knuble zezadu srazil Richardse.

15:38
    Mela před Lundqvistem. Capitals vypálili z dálky a následně se snažili dorážet. Brankář Rangers a jeho spoluhráči před ním hrozbu gólu odvrátili.

17:35
    Tečovaná střela jen těsně minula Holtbyho svatyni.

17:54
    Rozhodčí vyloučili Ovečkina za podražení. Jezdci budou hrát první dvouminutovou přesilovku v utkání.

19:19
    Domácím se na rozdíl od soupeře hra v přesilovce nedaří. Většinu jejich střel blokují hráči Capitals. Ti navíc i několikrát vyhodili.

19:54

20:00

První třetina série mezi Rangers a Capitals nenabídla žádné překvapení. Diváci viděli tuhý boj a spoustu zblokovaných střel. Nejblíže gólu byli hosté, kteří po střele Backströma trefili tyčku.

20:01

21:13
    Callahan střílel z nadějné pozice na levé straně. Washingtonský Holtby byl připravený.

22:05
    Stepan po protiútoku Rangers střílel z prostoru na levém kruhu. Holtby se poprvé v utkání trochu zapotil.

23:08
    I na začátku druhé třetiny jsou aktivnější domácí, které žene dopředu publikum v The Garden.

25:20
    Capitals ve druhé třetině ještě nevypálili na bránu. Jejich poslední dva pokusy šly mimo.

26:26
    Capitals budou hrát přesilovku. Fauloval Staal. Rozhodčí před přerušením hry ještě nechali hostům výhodu. Ti při ní několikrát nebezpečně vypálili.

26:54
    Capitals drží domácí pod zámkem. Zatím ale vystřelili jen jednou, navíc mimo.

27:50
    Wideman pálil z levé strany. Lundqvist bez problémů chytá.

27:53
    Capitals budou půl minuty hrát přesilovku 5 na 3. Fauloval Prust.

28:37
    Rangers kritickou situaci zvládli a newyorští diváci se dostali do varu.

29:50
    Sjomin trefil tyč! Capitals podruhé v utkání nastřelili brankovou konstrukci.

29:53

31:37
    Nadějný útok Rangers končí ofsajdem.

31:54
    Domácí zatím vystřelili jen pětkrát.

32:38
    Rangers zničehonic střílejí gól! Ruslan Fedotěnko vybojoval puk za bránou Capitals a ARTĚM ANISIMOV ho po obtočení kolem brány poslal za brankovou čáru. Asistence: Ruslan Fedotěnko, Ryan McDonagh.

33:42
    Mitchell stál sám před bránou Washingtonu. Puk k němu ale nakonec nedošel.

36:40
    Jezdci drží puk v útočném pásmu, což jim s blížícím se koncem třetiny vyhovuje.

37:23
    Gáborík prověřil Holtbyho střelou z pravého kruhu. Staal se následně snažil dorážet, což se nelíbilo Ovečkinovi, který ho povalil na led.

38:54
    Richards se dostal před bránu, objel Holtbyho a poslal puk před bránu. Než se však Stralman dostal ke střele, byl brankář Capitals zpět ve svém postavení.

39:56
    Capitals vyrovnávají těsně před první sirénou! JASON CHIMERA dostal nadýchaný pas přímo do jízdy a před Lundqvista. Švédský brankář nestačil proti střele Chimery včas zaklapnout své betony. Asistence: Brooks Laich.

40:00

Druhé dějství nabídlo první góly. Skóre zápasu otevřel ve 33. minutě Artěm Anisimov. Když už se zdálo, že domácí půjdou do třetí třetiny s vedením 1:0, udeřil Jason Chimera.

40:01

40:50
    Ovečkin nebezpečně otestoval Lundqvista střelou z pravého kruhu.

42:12
    Sjomin podrazil Stralmana a Rangers budou hrát přesilovku.

43:13
    Druhá početní výhoda domácích v utkání vypadá mnohem lépe. Richards a spol. jsou nastěhovaní v útočné třetině, úspěšně kombinují i střílí.

44:12

45:18
    Hra se po zakázaném uvolnění Washingtonu přesouvá před Holtbyho.

45:20
    Del Zotto ostře pálil hned po vhazování. Jenže mimo.

47:00
    CHRIS KREIDER střílí vedoucí gól Rangers. Nováček, který v play-off hraje své první zápasy v NHL, uspěl se střelou golfákem z mezikruží. Asistence: Derek Stepan.

48:30
    Rangers se dostávají do dvougólového vedení! BRAD RICHARDS získal puk v útočném pásmu. Když se zdálo, že neví, co si s ním počít, vypálil ho z ostrého úhlu na Holtbyho. Ten překvapivě inkasoval. Asistence: Chris Kreider, Marián Gáborík.

49:15
    Capitals se chtějí dostat zpět do zápasu. Lundqvist je však zatím pozorný.

50:00
    Běží poslední desetiminutovka a hosté z hlavního města USA ztrácejí dva góly.

51:13
    Green trefuje tyčku! Washington má smůlu – potřetí v dnešním utkání trefil brankovou konstrukci.

52:20
    Rangers budou hrát přesilovku, neboť hosté špatně střídali – v jednu chvíli jich na ledě bylo šest.

53:10
    Domácí v útočném pásmu spíše bojují o puk, než aby si vytvářeli střelecké pozice.

53:15
    Hosté vyhazují.

54:08
    Rangers poprvé vystřelili na bránu až v závěru přesilovky.

54:20

54:31
    Skrumáž před Lundqvistem. Hráči Capitals tlačili puk do brány, ten ale skončil pod tělem prvního brankáře Rangers.

55:26
    Callahan poslal na led Ovečkina. Rozhodčí však nepískají.

57:00
    Green byl osamocený v útočném pásmu Capitals. Když k němu došel puk, tvrdě vystřelil. Puk byl ale zblokovaný.

58:01
    Washington hraje bez brankáře.

58:13
    Ovečkin střílel blízko svatyně Lundqvista.

58:50
    Prust z půlky hřiště netrefil prázdnou bránu.

59:46
    Washington má co dělat, aby počtvrté neinkasoval.

60:00

Domácí vyhráli třetí třetinu 2:0 a celý zápas ovládli 3:1. V závěrečném dějství se projevil rozdíl mezi brankáři obou týmu. Zatímco zkušený Lundqvist všechny střely pokryl, mladík Holtby dvakrát inkasoval. přičemž u poslední trefy Rangers neměl čisté svědomí.

Daniel Poláček

Branky a nahrávky: 33. Anisimov (Fedotěnko, McDonagh), 47. Kreider (Stepan), 49. Richards (Kreider, Gáborík) - 40. Chimera (Laich)

Rozhodčí: Kozari, Pollock

Diváci: 18 200