Zubří – Karviná 27:27 (kon.) | Hranice – Frýdek-M. 25:25 (kon.) | Přerov – Lovosice 24:32 (kon.)
Plzeň – Kopřivnice 36:19 (kon.)
HC ROBE Zubří
27:27 (11:13)
HC Baník Karviná
Neděle 29.04.2012, 10:15Chance Extraliga mužů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Pěkné nedělní dopoledne. Házenkářská Tipgames extraliga dnes v rámci skupiny o 1-6. místo přináší opravdový šlágr. Na půdu druhého Zubří totiž přijíždí třetí Karviná. Domácí Gumárny se v případě vítězství opět bodově srovnají s vedoucí pražskou Duklou, což je jistě velká motivace. To Karviná je na třetí příčce usazena poměrně pevně. Na svého dnešního soupeře ztrácí už sedm bodů a naopak na čtvrtý Jičín má šestibodový náskok. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0) (0:0)

1
    Utkání začíná postupným útokem Karviné. (0:0) (0:0)

1
    Radek Slivka z trháku posílá Karvinou do vedení. (0:1) (0:1)

2
    Dvě minuty pro hostujícího Hastíka a následovat bude také sedmička. (0:1) (0:1)

2
    Hostující Lefan jí chytil a drží čisté konto! (0:1) (0:1)

3
    Petrovský zakombinoval s Chudobou a druhý jmenovaný zvýšil. (0:2) (0:2)

3
    Barták netrefil hostující klec. (0:2) (0:2)

4
    Sliwka sice poslal míč do sítě, ale bylo to s faulem. Rozehrává Zubří. (0:2) (0:2)

4
    Domácí se poprvé prosazují. Malina našel dlouhým výhozem Jurku a ten se snadno trefil. (1:2) (1:2)

5
    Zubří nevyšel rychlý kontr a na druhé straně udeřil Petrovský. (1:3) (1:3)

5
    Lefan si připsal dobrý zákrok. (1:3) (1:3)

6
    Hosté vedou už o tři góly po průniku Petrovského. (1:4) (1:4)

6
    Josef Hanták podstřelil Lefana a snižuje. (2:4) (2:4)

7
    Góly na obou stranách. Rozdíl ve skóre je stále dvoubrankový. (3:5) (3:5)

8
    Fantastické zákroky Lefana, který vychytal Dědka. (3:5) (3:5)

8
    Stržínek nejprve ze sedmičky snížil, ale hned z dalšího útoku udeřil hostující Požárek. (4:6) (4:6)

9
    Stržínkovu ránu hosté zablokovali. (4:6) (4:6)

10
    Střela Hantáka v bráně Karviné také neskončila. (4:6) (4:6)

10
    Střelu Chodoby z prava zlikvidoval Malina. (4:6) (4:6)

11
    Hanták snížil ranou pod nohy brankáře. (5:6) (5:6)

12
    Hastík si došel pro Randýskův faul. Sedmička pro hosty. (5:6) (5:6)

12
    Malina vychytal Chudobu! (5:6) (5:6)

13
    Hostující Klačo dostává žlutou kartu a dvouminutový trest. Navíc sedmička pro Zubří. (5:6) (5:6)

13
    Stržínek s trochou štěstí překonal Lefana a vyrovnal stav zápasu. (6:6) (6:6)

13
    Skvěle zasáhl hostující Lefan. (6:6) (6:6)

14
    Při signalizované pasivitě se prosadil Chudoba, který vymetl horní roh Malinovy brány. (6:7) (6:7)

14
    Až teď Klačo vyloučen. V předchozím případě si sudí dvouminutový trest rozmyslel. (6:7) (6:7)

15
    Hastíkovu střelu vytlačil Malina mimo tři tyče. (6:7) (6:7)

15
    Stržínek z hranice brankoviště srovnává. Navíc dvě minuty pro hostujícího Hastíka. (7:7) (7:7)

16
    Jurka posílá poprvé v utkání do vedení Zubří. Karviná si bere time-out. (8:7) (8:7)

16
    Chudoba dostal žlutou kartu. Hosté však hrají alespoň v pěti, protože Klačo už je na hřišti. (8:7) (8:7)

17
    Dobrý zákrok Lefana, který zlikvidoval střelu k tyči. (8:7) (8:7)

18
    Slivka se neprosadil z křídla. Na druhé straně sedmička pro Zubří. (8:7) (8:7)

18
    Proti Střžínkovi šel do brány Adamík, ale domácí hráč se prosadil ranou do horní poloviny brány. (9:7) (9:7)

19
    Petrovský našel Požárka a ten snížil. (9:8) (9:8)

19
    Dvě minuty pro domácího Hantáka. První přesilovka pro hosty. (9:8) (9:8)

19
    Petrovský proměnil sedmičku a je srovnáno. (9:9) (9:9)

20
    Nepřesná střela domácího Stržínka. (9:9) (9:9)

21
    Hosté jdou do vedení. (9:10) (9:10)

21
    Domácí Pernica žlutě napomínán. (9:10) (9:10)

21
    Útok Zubří zastavila nepřesná přihrávka. (9:10) (9:10)

23
    Dvě minuty pro hostujícího Sliwku. (9:10) (9:10)

23
    Mičkal přestřelil z levého křídla. (9:10) (9:10)

24
    Kontr do otevřené obrany nekompromisně zakončil Randýsek. (10:10) (10:10)

25
    Mika napálil míč do tyče. (10:10) (10:10)

25
    Mičkal umístil míč pouze na horní stranu sítě hostující brány. (10:10) (10:10)

26
    Hastík poslal Karvinou do vedení. (10:11) (10:11)

27
    Vojtěch Petrovský se prosadil šikovným podstřelem a Karviná vede o dva góly. Oddechový čas domácích. (10:12) (10:12)

27
    Tyč branky Karviné. Domácím se teď střelecky nedaří. (10:12) (10:12)

27
    Dvě minuty pro domácího Stržínka za napadení Heinze. (10:12) (10:12)

28
    Petrovský tentokrát zamířil jen do boční sítě. (10:12) (10:12)

28
    Mičkal z úhlu zakroutil míč za Lefana. (11:12) (11:12)

29
    Randýsek a Požárek dostávají dvě minuty za tvrdý vzájemný souboj. (11:12) (11:12)

29
    Hosté budou zahrávat sedmimetrový hod. Ale až po úpravě hrací plochy. (11:12) (11:12)

29
    Petrovský s přehledem proměnil a Karviná vede znovu o dva góly. (11:13) (11:13)

30
    Závěr poločasu, u míče Zubří. (11:13) (11:13)

30
    Bechný nepropálil výborného Lefana. (11:13) (11:13)

30
    První poločas skončil. (11:13) (0:0)

Po prvním poločase tohoto bojovného a vyrovnaného zápasu vede o dva góly Karviná. Hosté měli lepší vstup do zápasu a chvíli vedli dokonce o tři branky. Pak se však dostali do hry také domácí a i oni si vyzkoušeli, jaké je to být v roli vedoucího celku. Závěr poločasu už však opět o něco lépe vyšel hostujícímu celku a ten tak do druhé půle nastoupí s mírným náskokem. Pokud chce Zubří v utkání uspět, bude muset zlepšit střelbu. Nervozita domácích v koncovce a velmi dobře chytající Lefan jsou totiž hlavní překážkou domácích v cestě za důležitými body. (11:13)

31
    Začal druhý poločas. (11:13) (0:0)

31
    Petrovský skóruje hned z prvního útoku poločasu a hosté vedou o tři góly. (11:14) (11:14)

31
    Další brejk Karviné končí Chudobovou střelou do tyče. (11:14) (11:14)

32
    Hostující Kružík zasáhl Stržínka a dostává dvě minuty. (11:14) (11:14)

32
    Tomáš Mičkal vypálil z levého křídla přesně a koriguje stav. (12:14) (12:14)

33
    Hosté vstřelili patnáctý gól. Na druhé straně nebyla uznána branka Miky. (12:15) (12:15)

35
    Dvě minuty pro Pernicu, který nepustil ke střele Petrovského. (12:15) (12:15)

35
    Hastík se ze střední vzdálenosti prosadil a hosté vedou už o čtyři góly! (12:16) (12:16)

36
    Klačo nepustil domácí do zakončení. Ti jsou alespoň nadále u míče. (12:16) (12:16)

36
    Lefan si připsal snadný zákrok. Hosté teď skvěle brání. (12:16) (12:16)

37
    Hastík faulován. Vyloučení Hantáka a navíc sedmička pro Karvinou! (12:16) (12:16)

37
    Vojtěch Petrovský sedmičky umí a to potvrdil i teď. Se Zubřím to dnes nevypadá dobře. (12:17) (12:17)

37
    Stržínek po dlouhé době překonává Lefana. (13:17) (13:17)

38
    Po akci Heinze se vyznamenal Malina. (13:17) (13:17)

38
    Opět obrana Karviné nepustila domácí ani ke střele. (13:17) (13:17)

39
    Dědek neproměnil trhák, ale bylo to s faulem. Chudoba dostává dvě minuty a samozřejmě se bude házet i sedmička. (13:17) (13:17)

39
    Svůj šestý gól v dnešním zápase zaznamenal Stržínek. (14:17) (14:17)

40
    Mlotek z dálky napálil míč a ten skončil za zády Maliny. (14:18) (14:18)

41
    Hastík se dokázal protlačit ke střele a Karviná vede o pět gólů. (14:19) (14:19)

41
    Oddechový čas domácího celku. (14:19) (14:19)

42
    Stržínek sice dostal míč do sítě, ale pískány kroky. (14:19) (14:19)

42
    Dlouhý výhoz Maliny si pohlídal Lefan a z následného kontru zvýšil skóre Petrovský. (14:20) (14:20)

43
    Utkání se pomalu mění v exhibici Karviné! Domácí trefili tyč a z brejku Karviná zvyšuje na sedmigólový rozdíl. (14:21) (14:21)

44
    Tvrdě hrající Klačo vyloučen na dvě minuty. Domácí také budou střílet sedmičku. (14:21) (14:21)

44
    Tu Stržínek ranou do horní části branky proměnil. (15:21) (15:21)

45
    Petrovský pálil při signalizované pasivitě. Malina kryl. (15:21) (15:21)

46
    Tísněný Dědek se neprosadil, ale domácí stále u míče. (15:21) (15:21)

46
    Po Sliwkově faulu následuje vyloučení a sedmička domácích. (15:21) (15:21)

46
    Stržínek překonal i Adamíka. Pětigólový rozdíl. (16:21) (16:21)

47
    Stržínek sám před Lefanem, ale karvinský gólman skvěle zasáhl! (16:21) (16:21)

47
    Tomáš Bechný skóroval a domácí prohrávají už jen o čtyři góly. Hostující lavička reaguje time-outem. (17:21) (17:21)

48
    Z hranice brankoviště se prosadil Tomáš Heinz. (17:22) (17:22)

48
    Dvojblok hostí poslal k zemi Bechného. Domácí rozehrávají devítku. (17:22) (17:22)

49
    Zubří se nemůže dostat ke střele. (17:22) (17:22)

49
    ... a když ano, tak míč nemíří mezi tyče. (17:22) (17:22)

50
    Hostující kouč potrestán a lavička Karviné tak dostává dvě minuty. (17:22) (17:22)

50
    Dědek koriguje na rozdíl čtyř branek. (18:22) (18:22)

51
    Tomáš Heinz z levé strany vrací hostím pětigólový náskok. (18:23) (18:23)

51
    Za vzájemné pošťuchování vyloučeni Heinz a Pernica. (18:23) (18:23)

51
    Hned dva hráči Zubří zůstávají ležet na palubovce. Co na to rozhodčí? (18:23) (18:23)

51
    Sliwka dostává červenou kartu, i když hříšníkem byl jeho spoluhráč Kružík. Utkání se pořádně přiostřuje. (18:23) (18:23)

52
    Kasal se prosadil a snižuje. (19:23) (19:23)

53
    Prosadily se oba týmy. Za domácí teď Mika. (20:24) (20:24)

53
    Lefan podržel Karvinou dalším skvělým zákrokem. Vychytal Dědka. (20:24) (20:24)

54
    Oba týmy po delší době v šesti. (20:24) (20:24)

54
    Střelou přes klubko hráčů se prosadil Hastík. (20:25) (20:25)

55
    Hastíkův útočný faul. (20:25) (20:25)

55
    Po faulu Petrovského následuje sedmička a dvě minuty pro hostujícího házenkáře. (20:25) (20:25)

55
    Stržínek je ze sedmiček neomylný, ale domácím to zatím k ničemu není. (21:25) (21:25)

56
    Hanták a Mičkal z trháků snižují na rozdíl dvou branek. Tohle se Karviné moc nepovedlo! (23:25) (23:25)

57
    Stržínek snižuje na rozdíl jediné branky! To bude obrovské drama. (24:25) (24:25)

58
    Malina zasáhl a rozehrává útočnou akci Zubří. (24:25) (24:25)

58
    Hanták zablokován, ale domácí mohou rozehrávat. (24:25) (24:25)

59
    Hanták si došel pro sedmičku. Domácí mají obrovskou šanci vyrovnat! (24:25) (24:25)

59
    Střžínek proměňuje i osmou sedmičku a vyrovnává stav! (25:25) (25:25)

59
    Neuvěřitelný obrat Zubří! Mičkal sebral hostům míč a ranou pod břevno posílá domácí do vedení! Šestý gól Zubří v řadě. (26:25) (26:25)

60
    Požárek obdržel červenou kartu za faul na Jurku. Emoce pracují. (26:25) (26:25)

60
    Vyrovnáno! (26:26) (26:26)

60
    Možná poslední útok Zubří! (26:26) (26:26)

60
    Sedmička pro Zubří! Do konce zbývá dvanáct vteřin. (26:26) (26:26)

60
    Možnost pro Martina Stržínka... (26:26) (26:26)

60
    A ten jí využívá! (27:26) (27:26)

60
    V poslední vteřině přichází sedmimetrový hod i pro hosty! Mika inkasoval dvě minuty, ale to je teď jedno. (27:26) (27:26)

60
    Petrovský překonal Malinu a nádherné utkání skončí remízou! (27:27) (27:27)

60
    Druhý poločas skončil. (27:27) (0:0)

Tak to byl krásný zápas s doslova infarktovou koncovkou! Ve druhém poločase se dlouho zdálo, že Karviná už dovede utkání k vítězství, vždyť vedla i o sedm branek. Zubří se však v posledních pěti minutách nadechlo k neskutečnému náporu a v závěru dokonce dvakrát vedlo. Naposledy dvanáct vteřin před koncem, kdy kanonýr Stržínek proměnil sedmičku. V poslední vteřině si však stejnou možnost vybojovali i hosté a Vojtěch Petrovský rozhodl o dělbě bodů. Pro Zubří je to komplikace v boji o titul. V čele tabulky totiž zůstává Dukla, která má před Gumárnami jednobodový náskok. Karviná už asi zůstane pevně třetí.

Doufám, že jste si tento napínavý zápas užili spolu se mnou. Já Vám děkuji za pozornost a přeji hezkou neděli! (27:27) (12:01:20)