Německo – Švýcarsko 3:1 (kon.) | Slovensko – USA 2:2 (kon.) | Kanada – Česko 3:3 (kon.)
Slovensko
2:2 (2:0, 0:1, 0:1)
USA
Čtvrtek 21.06.2012, 12:30Mistrovství světa hráčů do 20 let

Nejlepší hráči zápasu: Michal Lupták - Tyler Warila. (14:19:05)

Je konec pěkného duelu, po kterém si oba celky připíší do tabulky po jednom bodu. Slováci byli v první půli utkání lepším celkem, ale Američané ovládli druhou polovinu zápasu, tudíž je remíza, dá se říci, spravedlivá.

45:00

44:46
    Slováci si ještě berou time-out.

44:40
    Vypadá to, že se utkání dohraje ve středním pásmu a oba celky si body rozdělí.

44:01
    Rozběhla se poslední minuta utkání.

43:18
    Po tvrdém souboji zůstává na hřišti ležet jeden ze Slováků, ale už kulhá na střídačku.

42:30
    Žluky dvakrát pálil od modré, ani jednou úspěšně. USA v plném počtu.

41:50
    A znovu.

41:10
    Američané se osvobozují.

40:28
    Odpovědět mohou Slováci, Fredrickson dostává dvě minuty za sekání.

39:25
    USA právě vstřelilo branku!
    Slováci již byli ve čtyřech, když se Američané prosazují. Od modré pálil přesně ROBERT ROTH a vyrovnal. Asistence: Eric Zimmerman.

38:35
    Ruiz třikrát střílel nepřesně.

38:09
    Rozhodčí zpřísnili metr. 2 minuty za podražení pro Šibíka (SVK) za podražení.

37:46
    Americká přesilovka brzy skončila, za krosček vyloučen Holman.

37:19
    Hodně sporné rozhodnutí sudího a slovenská lavička se také hodně zlobí. Za nedovolenou hru tělem vyloučen na 2 minuty Michal Lupták.

36:35
    Bielený byl sám před Jonesem, ale mířil mimo branku.

35:58
    Paulík byl v dobré pozici, ale také na brankáře Jonese nepřišel.

35:41
    Kohútiar to zkoušel z mezikruží, našel připravenou lapačku brankáře.

34:43
    Slováci se hněvají, jelikož jeden jejich kolega se ocitl na zemi zásluhou soupeře. Píšťalka sudího však zůstala němá.

Pavel Kortus ml.

Branky a nahrávky: 7. Borsík (Paulík), 15. Cebo (Kohútiar, Lipovský) - 26. Warila (Holman, Defazio), 40. Roth (Zimmerman)

Slovensko: Nguyen (Thron) - Zluky, Matúš, Ľupták, Fillo, Holko, Kuzma, Dvořák, Červenka - Dírer, Bielený, Božík, Šibík, Hlaváč, Čavajda, Jurášek, Borsík, Cebo, Kohútiar, Lipovský, Paulík.
    USA: Jones (Muller) - Andreoli, Bliss, Brenner, Caba, Caron, Carter, Crossey, Defazio J., Dellechiaie, Fredrickson, Holman, Laperriere, Roth, Ruiz, Wagner, Warila, Wilson, Zimmerman, Zubik, Defazio M.

Rozhodčí: Grewall, Šprincl