Německo – Švýcarsko 3:1 (kon.) | Slovensko – USA 2:2 (kon.) | Kanada – Česko 3:3 (kon.)
Slovensko
2:2 (2:0, 0:1, 0:1)
USA
Čtvrtek 21.06.2012, 12:30Mistrovství světa hráčů do 20 let

40:28
    Odpovědět mohou Slováci, Fredrickson dostává dvě minuty za sekání.

39:25
    USA právě vstřelilo branku!
    Slováci již byli ve čtyřech, když se Američané prosazují. Od modré pálil přesně ROBERT ROTH a vyrovnal. Asistence: Eric Zimmerman.

38:09
    Rozhodčí zpřísnili metr. 2 minuty za podražení pro Šibíka (SVK) za podražení.

37:46
    Americká přesilovka brzy skončila, za krosček vyloučen Holman.

37:19
    Hodně sporné rozhodnutí sudího a slovenská lavička se také hodně zlobí. Za nedovolenou hru tělem vyloučen na 2 minuty Michal Lupták.

36:35
    Bielený byl sám před Jonesem, ale mířil mimo branku.

30:12
    Caba se zjevil sám před brankářem a mohl vyrovnat, jenže svoji kličku nedotáhl do zdárného konce.

28:32
    Kohútiar nabízí svým hákováním dvě minuty přesilovku Američanům.

25:11
    V poslední vteřině zkrácené přesilové hry je tu vyrovnání. Slovenská obrana nebyla zformovaná a TYLER WARILA přesnou střelou koriguje vývoj skóre. Asistence: Craig Holman a Mike Defazio.

23:11
    Slováci byli v plném počtu jenom chvíli. Za vražení na hrazení vyloučen na 2 minuty Lipovský.

22:27
    Přesilovka USA končí, za nedovolenou hru tělem si dvě minuty odsedí Holman.

20:54
    Michal Lupták předvedl ukázkové sekání a nemůže následovat nic jiného, než dvě minuty na trestné lavici.

16:21
    Brankář Nguyen (SVK) zalehl míček mimo vyhrazené území a dostává trest na 2 minuty za zdržování hry.

16:08
    Přesilovka USA neměla dlouhého trvání, Brenner vyloučen na dvě minuty za hrubost.

15:37
    Rastislav Bielený - 2 minuty za krosček.

14:46
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Tak to bylo přečíslení tři na dva jako z čítanky. Dvěma přihrávkami Slováci rozhodili obránce, Kohútiar krásnou přihrávkou vybídl ke skórování MILOSLAVA CEBA, kterému stačilo pouze nastavit hůl. Asistence Roman Kohútiar a Adrián Lipovský.

12:39
    Jeden z obránců USA doslova namazal míček na hůl Čavajdy, který našel pouze připraveného Mullera.

06:22
    Slováci jsou odměněni za aktivitu vedoucím gólem. BRANISLAV BORSÍK si potáhl míček do útočné třetiny, pěknou střelou protáhl Mullera, od jehož lapačky se míček odrazil do branky. Asistence Mário Paulík.

Pavel Kortus ml.

Branky a nahrávky: 7. Borsík (Paulík), 15. Cebo (Kohútiar, Lipovský) - 26. Warila (Holman, Defazio), 40. Roth (Zimmerman)

Slovensko: Nguyen (Thron) - Zluky, Matúš, Ľupták, Fillo, Holko, Kuzma, Dvořák, Červenka - Dírer, Bielený, Božík, Šibík, Hlaváč, Čavajda, Jurášek, Borsík, Cebo, Kohútiar, Lipovský, Paulík.
    USA: Jones (Muller) - Andreoli, Bliss, Brenner, Caba, Caron, Carter, Crossey, Defazio J., Dellechiaie, Fredrickson, Holman, Laperriere, Roth, Ruiz, Wagner, Warila, Wilson, Zimmerman, Zubik, Defazio M.

Rozhodčí: Grewall, Šprincl