Do 75 kg (muži)

Sobota 28.07.2012, 16:00Olympijské hry - Box
Sledujte:

Z prvního boxerského olympijského dne to je vše. Děkujeme vám za pozornost a přejeme co nejhezčí neděli. V přenosech samozřejmě pokračujeme i zítra. Dobrou noc (00:44:24)

Poslední boxerský souboj prvního dne vyhrál Abdelmalek Rahou (Alžírsko), jenž výsledkem 11:13 porazil Jesse Rosse (Austrálie).

Druhé kolo vyznělo v poměru 4:2 pro Rahoua. Je před námi poslední kolo boxerského programu prvního olympijského dne.

První kolo nerozhodné 4:4.

Je tu poslední box prvního dne XXX. Her. Střetnou se Australan Jesse Ross a Alžířan Abdelmalek Rahou.

Poslední kolo skončilo 6:6 a z vítězství 13:12 nad Marlem Delgadem Suarezem (Ekvádor) se raduje Aleksandar Drenovak (Srbsko).

Drenovak ve druhém kole zabral, zvítězil v něm 4:2 a vede 7:6.

V těsném prvním kole zvítězil 3:4 Delgado.

Předposlední souboj včerejšího večerního programu svedou Srb Aleksandar Drenovak a Ekvádorec Mario Delgado Suarez.

Jasným vítězem se stal Adem Kilicci (Turecko), jenž porazil Nursahata Pazzijeva (Turkmenistán) 14:7.

Po druhém kole Pazzijev prohrává 5:10.

První kolo pro Kilicciho 4:2.

Čeká nás utkání Turka Adema Kilicciho a Nursahata Pazzijeva z Turkmenistánu.

Vítězem tohoto utkání je Vijender (Indie), jenž si s Danabekem Sužanovem (Kazachstán) poradil výsledkem 14:10.

Vijender zvládl i druhé kolo, tentokrát to bylo se skóre 4:3. Do posledního kola tak jde ve vedení 9:7, i když, jak jsme se před chvílí přesvědčili, to ještě nic neznamená.

Vijender začal lépe a první kolo ovládl 5:4.

Pokračujeme zápasem Inda Vijendera a Kazacha Danabeka Sužanova.

Díky knockoutu se vítězem stal Ferrell Gausha (USA). Pro Andranika Hakobjana (Arménie) to je velmi kruté - vedl a měl na svém kontě dva knockdowny.

Druhé kolo skončilo 4:4. V posledních třech minutách a ještě chvíli po nich do vyhlášení to bude další drama.

Prvních 180 vteřin bylo velmi vyrovnaných, Hakobjan si v nich připsal čtyři body, Gausha tři.

Následuje střetnutí Arménce Andranika Hakobjana a Američana Terrella Gaushy.

Abbos Atojev (Uzbekistán) nakonec vítězství uhájil a s Badr Eddinem Haddiouiem (Maroko) si poradil 11:9.

Druhé kolo bylo vyrovnanější, přesto Haddioui prohrál 4:5. Před třetím kolem tak prohrává 5:8.

Lépe začal Atojev, který po prvním kole vede 3:1.

Program nám zahájí zápas Uzbeka Abbose Atojeva s Maročanem Badr-Eddinem Haddiouiem.

Časový harmonogram večerního programu (předpokládané časy dle pořadatelů)

Atojev (Uzbekistán) - Haddioui (Maroko) 23:00
    Hakobjan (Arménie) - Gausha (USA) 23:15
    Vijender (Indie) - Sužanov (Kazachstán) 23:30
    Kilicci (Turecko) - Pazzijev (Turkmenistán) 23:45
    Drenovak (Srbsko) - Delgado Suarez (Ekvádor) 00:00
    Ross (Austrálie) - Rahou (Alžírsko) 00:15

Dnešek rozhodl o složení některých osmifinálových dvojic. Osmifinále se bude boxovat 2. srpna a svedlo dohromady tyto dvojice:

Chytrov (Ukrajina) - Ogogo (Velká Británie)
    O'Neill (Irsko) - Hartel (Německo)
    Kasuto (Namibie) - Harcsa (Maďarsko)
    Migitinov (Ázerbájdžán) - Falcao Florentino (Brazílie)

Tyto dvojice jsou tedy známé. My dnes poznáme složení dalších, které vyjdou z tohoto losu.

Juratoni (Rumunsko) - Atojev (Uzbekistán)/Haddioui (Maroko)
    Hakobjan (Arménie)/Gausha (USA) - Vijender (Indie) - Sužanov (Kazachstán)
    Kilicci (Turecko)/Pazzijev (Turkmenistán) - Drenovak (Srbsko)/Delgado Suarez (Ekvádor)
    Ross (Austrálie)/Rahou (Alžírsko) - Murata (Japonsko)

To je z odpoledního programu vše. Já se vám zase přihlásím kolem půl desáté večer, kdy budeme pokračovat šesti zápasy váhové kategorie do 56 kg, po níž zakončíme i boje v této kategorii. Prozatím si užívejte života, nebo sledujte některý z našich přenosů.

Soltan Migitinov nakonec Mohameda Hikala porazil 20:12.

Migitinov Hikala ve druhém kole doslova sedřel z kůže, vyhrál jej 10:5 a stanovil stav před posledním kolem na 14 - 7 pro něj.

Prvním kolo vyznělo lépe pro Migitinova, jenž nad Hikalem zvítězil 4:2.

Posledním soubojem odpoledního programu je zápas mezi Soltanem Migitinovem (Ázerbájdžán) a Mohamedem Hikalem (Egypt).

Harcsa nakonec vyhrál třetí kolo 8:5, celkově tedy nad Espinozou zvítězil 13:16.

Espinoza soupeřem ve druhém kole přetlačil a srovnal na 8:8.

První kolo dopadlo lépe pro devatenáctiletého Maďara, jenž zvítězil 5:4.

A právě tento zmiňovaný duel Espinoza Mena (VEN) - Harcsa (HUN) startuje za malou chvíli.

Kasuto ovládl třetí kolo a celkově poráží svého maďarského soupeře 11:8 na body. Namibijec se ve druhém kole utká z vítězem souboje Espinoza Mena - Harcsa.

Kasuto těsně pokořil soupeře ve druhém kole 4:3 a vede nepatrným rozdílem.

Po prvním kole je bodový stav vyrovnaný 3:3.

Poslední duel, který vám dnes přiblížím, bude duel Kasuto (NAM) - Nazarov (TJK). Další duely vám okomentuje kolega Daniel Polách.

Němec Hartel po jednoznačné výhře v závěrečném klání postupuje dál. Ve druhém kole se utká s Irem O'Neillem.

Hartel vyhrál těsně i prostřední dějství, tentokrát 5:4.

Němec Hartel uspěl v prvním kole, skóre vyznělo na body pro něho 6:4.

Dalším duelem mezi 16 provazy bude zmiňovaný souboj Hartela (GER) a Collazo Pellaise (PUR).

Ir O'Neill poráží Nigerijce a postupuje dál. Ve 2. kole se střetne s lepším z dvojice Hartel - Collazo Pelaiz.

O'Neill v ringu dominuje, druhé kolo vyhrál 8:2 a je blízko výhře.

Vyrovnané první kolo vyhrál 4:3 na body Ir.

Čeká nás další duel: Akanji (NIG) - O'Neill (IRL).

Brit Ogogo k velké radosti publika vítězí na body 13:6 a postupuje do dalšího kola, kde ho čeká velký favorit - Ukrajinec Chytrov.

Ogogo v prostředním dějství jasně dominoval, vyhrál ho 5:1 na body a míří za postupem.

První kolo zvládl domácí Brit lépe, vyhrál ho těsně 3:2 na body.

Přesunuli jsme se do kategorie do 75 kg. Svůj duel začali Ogogo (GBR) a Castillo Martinez (DMR).

Úvodní duely mužů do 75 kg:

16:00 - Ogogo (GBR) - Castillo Martinez (DMR)

16:15 - Akanji (NIG) - O'Neill (IRL)

16:30 - Hartel (GER) - Collazo Pellais (PUR)

16:45 - Kasuto (NAM) - Nazarov (TAJ)

17:00 - Espinoza Mena (VEN) - Harcsa (HUN)

17:15 - Migitinov (AZB) - Hikal (EGY)

Časy zápasů jsou pouze orientační a v průběhu dne může dojít k změnám.

Po bantamové kategorii jdou do ringu boxeři střední váhy do 75 kg. První duel mezi Britem Ogogem a Castillo Marzinezem z Dominikánské republiky by měl začít okolo 16. hodiny. Největším favoritem na vítězství je Ukrajinec Khytrov. V Pekingu získal prventví Brit Degale.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 16:00.