Nový Zéland - Austrálie 1:0 (kon.) | Nizozemsko - Belgie 3:0 (kon.)
Čína - Jižní Korea 4:0 (kon.) | Argentina - JAR 7:1 (kon.)
Velká Británie - Japonsko 4:0 (kon.) | Německo - USA 2:1 (kon.)
Německo - USA

2:1

(2:0)

Neděle 29.07.2012, 22:15 • Riverbank Arena • Olympijské hry - Pozemní hokej (ženy)
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 22:15.

Dnešní maraton olympijského pozemního hokeje zakončí zápas Německa s Amerikou. Favoritkami jsou Němky, které se staly vítězkami Her v řeckých Athénách v roce 2004. K tomu mají ještě ve své sbírce další dvě stříbrné medaile z let 1984 a 1992. Američankám se podařilo získat jedinou olympijskou placku a to v roce 1984 za třetí místo.

Pozemní hokej se na Olympiádě objevil poprvé před sto čtyřmi lety a to v Londýně. Tehdy se jej zúčastnilo jen šest mužských týmů. Ženský pozemní hokej byl do olympijského programu zařazen v roce 1980.

Německo: Franková - Haaseová, Hasselmannová, Müllerová-Wielandová Ja., Müllerová Ju. - Schützeová, Rinneová - Kellerová, Hahnová, Plassová, Stöckelová.

USA: Tranová-Swensenová - Reinprechtová J., Laubachová, Crandallová - Dawsonová, Vitteseová, Reinprechtová K., Falgowskiová - Taylorová, Smithová-Puzoová, O´donnellová.

Rozhodčí: Carol Metchetteová, Wendy Stewartová.

Němky nastoupí v bílých dresech, jejich soupeřky v červených.

Nad Riverbank Arénou se již začalo stmívat, nebe je polojasné a panuje příjemná teplota 16°C. Krásně září polojasný měsíc. Hráčky obou týmů právě dokončují předzápasovou přípravu na hřišti a postupně odcházejí do kabin.

Hráčky se vracejí na hrací plochu a vyslechnou národní hymny.

00:01

00:30
    Němky se jako první ujaly míče, ovšem ke kloudné střele se nedostaly a soupeřky jdou do protiútoku.

01:20
    Američanky přišly o míč před brankou soupeře. Gólmanky zatím nemusely zasahovat.

02:40
    Na druhé straně to zkoušely Němky, ale ani tento pokus nebyl úspěšný. Míč je mimo hrací plochu.

03:10
    Pěkný zákrok Tranové-Swensenové! Ta nyní podržela své barvy proti střele z pěti metrů.

04:20
    Smithová-Puzoová vyvezla puk z obranného pásma, ale ke střele se nedostala.

05:01
    Máme za sebou prvních pět minut zápasu. O něco více ze hry mají Němky.

05:50
    Schützeová vystřelila z dobré pozice, ovšem její spoluhráčky nedokázaly míč tečovat, aby překvapily gólmanku.

06:32
    Trestný roh pro Němky.

07:04
    Němky právě vstřelily branku!
    Je to 1:0! NINA HASSELMANNOVÁ proměňuje trestný roh. Gólmanka neměla sebemenší šanci.

08:40
    Na obou stranách probíhá střídání. Američanky by rády vyrovnaly, ovšem nedaří se jim dostat přes půlící čáru.

10:01
    Müllerová zakládá další útok Německa.

11:15
    Nyní se hraje bez větších šancí ve středu hřiště.

12:12
    Němky zachránily střelu jedné ze soupeřek.

12:50
    Selenskiová těsně minula německou branku!

13:07
    Maversová dostala míčkem do oka a těžce se zvedá ze hřiště.

13:40
    Ve hře však pokračuje a nyní z blízkosti trefuje gólmanku Ameriky.

13:46
    Taktéž s dorážkou Otteové si Tranová-Swensenová poradila.

15:01
    Němky trefují z větší vzdálenosti tyčku!

16:50
    Maversová se dostala s míčem přes střed hřiště, ale tam byla obrána.

18:07
    Kellerová rozehrává útočnou akci před gólmankou Ameriky, ovšem marně.

19:30
    A u míče jsou Američanky. Stále se jim však nedaří vyslat povedenou střelu.

20:43
    Akce dva na jednoho končí další německou brankou! Z blízkosti střílí LISA HAHNOVÁ a míč si našel cestu do horního rohu americké branky.

22:20
    Němky jsou nadále lepším celkem. Soupeřkám se skoro nic nedaří a Franková neměla prozatím příliš práce mezi tyčemi.

23:40
    Kellerová byla obrána o míč těsně před brankářkou.

23:13
    Tranová-Swensenová se dotýká míče po střele Otteové.

25:05
    Posledních deset minut prvního poločasu. Do útoku se dostaly Američanky a před Frankovou začíná přituhovat.

24:56
    Zelená karta pro Stöckelovou (GER).

25:26
    Američanky nevyužily trestný roh. Taylorová špatně vystihla pohyb spoluhráčky.

26:56
    Trest Stöckelové právě vypršel. Američanky příliš neútočily.

28:10
    Selenskiová si poradila se Němkami krásnou kličkou, ovšem ke střele stále měla daleko.

30:01
    Posledních pět minut poločasu. Hraje se v obranném území Německa.

31:05
    Haaseová zabránila nebezpečné střele Američanky a Němky jdou do útoku.

31:50
    Střelu Rinneové vyrazila gólmanka betonem.

32:25

33:30
    Müllerová-Wielandová střílí příliš vysoko.

34:25
    Velká šance Německa! Kellerová doběhla až před gólmanku, ovšem trefila jen její výstroj.

37:30
    Američanky po chybě Německa zakládají nový útok.

38:03
    Ovšem neúspěšně. Míč se zastavil ve středu hřiště.

38:45
    Až nyní Američanky vystřelily, minuly však branku.

39:20
    Do útoku jdou tedy znovu soupeřky, ale gólmanka Ameriky je pozorná.

40:09
    Kellerová nestihla doběhnout míč, a tak znovu rozehrává Amerika.

42:15
    Ani Otteové se nepodařilo založit útok. Američanky jsou nyní o něco aktivnější než v prvním poločase.

42:55
    Selenskiová těsně minula branku Německa.

44:40
    Američanky se nadále drží před Frankovou. Další střelu jsme však zatím neviděli.

45:41
    Kellerová si počínala nedovoleně a Němky musejí odevzdat míč soupeřkám.

45:54
    Žlutá karta pro Otteovou (GER).

46:16
    Střelu Vitteseové gólmanka Německa vyrazila.

48:20
    Ani Bashoreová-Smedleyová nebyla před brankou Německa úspěšná.

48:20
    S pomocí videorozhodčí byl nařízen trestný roh pro Američanky.

48:38
    Nicholsová neproměnila.

50:02
    Američanky v této části vystřelily již čtyřikrát, zatímco jejich soupeřky pouze jednou. Němky by měly svůj výkon zlepšit, koledují si o branku.

51:20
    Nadále se hraje před brankou Německa. Další střelu jsme zatím neviděli.

52:36
    Laubachová neproměňuje další trestný roh Ameriky. Trefila beton gólmanky.

54:10
    Výborný zákrok německé gólmanky! Vitteseová několikrát dorážela, ovšem puk v síti nekončí.

55:04
    Američanky právě vstřelily branku!
    Spojené státy se dočkaly a snižují na rozdíl jediné branky. Po střele z trestného rohu se z dorážky prosadila LAUREN CRANDALLOVÁ.

56:42
    Německo má po delší době trestný roh.

57:02
    Ovšem neproměňuje.

58:30
    Američanky se opět pokoušejí založit útok, zatím se nepodařilo projít přes střed.

59:10
    A nyní mohlo být vyrovnáno! Míč nebezpečně poskakoval před brankou Německa. Z nedovolených zákroků bude trestný roh.

60:03
    Nicholsová neproměnila. Němky stále drží hubené vedení.

61:10
    Po krátkém výletu Němek do útoku se míč znovu vrací před Frankovou.

62:22
    O´donnellová dorážkou z bezprostřední blízkosti neuspěla.

63:20
    Hraje se ve středu hřiště. Němky by si také rády vytvořily nějakou šanci, ale jejich soupeřky nyní hrají opravdu dobře.

64:40
    O´donnellová zakládá přes střed hřiště další americký útok.

65:01
    Posledních pět minut zápasu. Američanky mají stále navrch.

65:52
    Müllerová-Wielandová nyní alespoň zaběhla s míčem k americké brance.

66:49
    Němky začaly dobře bránit a nepouštějí soupeřky přes střed.

68:02
    Vypadá to, že Němky si již výhru pohlídají. Míč drží bezpečně na svých hokejkách.

69:01
    Poslední minuta zápasu. Míč v útočném pásmu Německa.

69:40
    Pravděpodobně poslední útok Američanek. Míč se Frankové ani nedotkl.

70:00

Zápas Němek s Američankami končí a s ním i dnešní olympijský program pozemního hokeje žen. První poločas přinesl převahu německého ženstva, které vstřelilo dva góly, ovšem soupeřky se nevzdaly a do závěrečných minut vkročily s velkým odhodláním, což jim však přineslo jedinou branku. Německo si tedy připisuje tři body a řadí se na třetí místo tabulky skupiny B.

Přeji dobrou noc a zítra se těším napočtenou u dalších onlajnů z XXX. Olympiády v Londýně. (23:45:02)