Lasha Shavdatuashvili

Neděle 29.07.2012, 10:30Olympijské hry - Judo
Sledujte:

17:42
    Teprve dvacetiletý Gruzínec LASHA SHAVDATUASHVILI získává zlatou olympijskou medaili v mužské kategorii do 66 kilogramů! Mistr Evropy z let 2002, 2009 a 2011 a vicemistr z let 2005, 2008 a 2010 Miklos Ungvári bere na olympiádě stříbro. Ale i tak musí být nadmíru spokojený, ve světě získal vždy nejlépe bronz. (17:46:09)

17:42
    Konec! Je rozhodnuto o medailích, Shavdatuashvili je zlatý!

17:33
    Vrchol dnešních judistického programu je tu! Mladý, ale v posledních 2 letech velice úspěšný Gruzínec Lasha Shavdatuashvili se staví na tamtam proti Maďarovi Miklosu Ungvarimu.

17:18
    Mužští držitelé bronzových medailí z kategorie do 66 kilogramů jsou Masaši Ebinuma a Jun-Ho Cho! Jak příznačné. Oba dva totiž na sebe narazili ve čtvrtfinále, které bylo neskutečně vyrovnané a nakonec ho Ebinuma vyhrál na techniku.

17:17
    Všichni 3 se shodli na Jun-ho Choovi! Ten teď celkem hlasitě pláče.

17:17
    Rozhodčí určí držitele bronzové olympijské medaile!

17:11
    Následuje totiž znovu náhlá smrt.

16:59
    Konec! Bronz putuje na východ Asie, do země vycházejícího slunce. Medaili vybojoval v náhle smrti Masaši Ebinuma na ippon!

16:55
    Více už se v základním časovém limitu nestane a tak začíná prodloužení.

16:14
    3:11 - Burácející potlesk pro mladého, teprve dvacetiletého Lashu Shavdatuashviliho, který odrazil Japoncův útok a přehodil ho na záda. Vítězí tak na ippon!

16:08
    První finalista kategorie mužů do 66 kilogramů je na světě. Je jím Miklos Ungvari, jenž vítězí na juko! Trochu překvapení, že se Uriarte do ničeho vážnějšího nedostal.

Konečně tu máme po dlouhé době osaekomi!

15:56
    Diváci tleskají Colinu Oatesovi, ale do bojů o bronz postupouje judista ze Severní Koreje, Jun-Ho Cho.

14:31
    Na lepší techniku postupuje Japonec Masaši Ebinuma.

14:27
    Rozhodnout bude muset prodloužení.

14:16
    No a ačkoli jsme v normálních 5 minutách neviděli třeba ani jedno šido, v nastaveném čase jsme se dočkali rovnou ipponu! K žalu britské části publika ho docílil Shavdatuashvili.

14:14
    Neskutečné. Bez ztráty kytičky postupují oba borci do prodloužení na náhlou smrt.

13:55
    Čas vypršel, Miklos Ungvari proklouzl do semifinále.

13:47
    Sugoi Uriarte slaví postup! Karimov neskrývá zklamání, ale jak to u těchto sportovců bývá zvykem, přijímá ho. Tak Uriarte od prvního zápasu dává znát, že si chce dojít pro medaili. I když to má pořád těžší a těžší, kandidátem na cenný kov rozhodně je.

13:41
    Jun-Ho Cho v druhém, současně probíhajícím souboji těsně vítězí na techniku.

13:39
    Vyrovnaný boj nemá konce. Každý z bojovníků má na kontě po jednom trestu a tak se bude rozhodovat v nastaveném čase.

13:32
    Omlouvám se za nepozornost. Během sledování ženského zápasu poráží Masaši Ebinuma Sergeye Lima na waza-ari.

13:24
    I přes upozornění vítězí k radosti publika Oates za jedno juko, kterého dosáhl 5 sekund před koncem vymezeného času!

13:18
    No a vítězem je tedy maďarský judista Miklos Ungvari.

13:08
    V jednom z nejvyrovnanějších zápasů, které jsme dnes měli možnost sledovat, nakonec vítězí Pawel Zagrodnik s 1 waza-ari, 1 juko a 1 penalizací (Nazaryan: 0102) ! Při odchodu z tatami dostal pěkně vyčiněno od trenéra. Kdo ví, třeba to bylo v rámci motivace.

13:03
    Čas vypršel, rozhodčí nařizují prodloužení!

12:53
    Jako bych to neříkal, Sugoi Uriarte v pohodě vyhrává. I když to bylo na čas, protože mu Garcia Gonzalez nedovolil ippon. Španěl se tedy zatím jeví jako kandidát na dobré umístění v tomto turnaji.

12:44
    Do konce zbývaly 2 sekundy, Awad to zbrkle zkusil, ale už neměl naději na úspěch. Do čtvrtfinále se jako první z mužů ve své kategirii probojoval Tarlan Karimov z Ázerbajdžánu.

12:23
    A Uzbekistánec Farmonov po 4 minutách a 36 sekundách jednoznačně poráží svého protivníka s výsledkem 1011-0002, tedy jedním ipponem, jedním yuko a navíc ještě dvěma Elkawisehovými tresty.

11:54
    Reprezentant Belize Eddermys Sanchez se nestihl ani rozkoukat a po 19s prohrál na Ippon. Miklos Ungvari jde do dalšího kola.

11:52
    Slovinský reprezentant Rok Draksic vítězí po velmi vyrovnaném zápase na Ippon.

11:44
    Po 21s vítězí na Ippon Armen Nazaryan.

11:40
    Polský reprezentant uhájil své těsné vedení a vítězí na body 0:1.

11:31
    Daniel Garcia Gonzales potvrdil svoji převahu a zvítězil po třech minutách na Ippon.

11:25
    Zápas skončil poměrně rychle, Jayme Mata se dostal velmi brzy na zem, ze které se již nezvedl. Sugoi Uriarte vítězí na Ippon.

11:21
    Po dvou a půl minutách vítězí na Ippon Awad Ahmed.

11:15
    V prodloužení zápasu po 29s vítězí na Yuko Tarlan Karimov.

10:38
    Zápas opět neměl dlouhého trvání a po dobře provedeném chvatu ze strany Faizzada zápas končí jeho vítězstvím.

10:35
    Španělský judista Uriarte Sugoi dostal soupeře na zem a pak kvalitním chvatem nedal soupeři šanci. Zápas končí jednoznačným vítězstvím Faralda Francesca na Ippon.