Řecko - Chorvatsko 6:8 (kon.) | Kazachstán - Španělsko 6:14 (kon.)
Itálie - Austrálie 8:5 (kon.) | Maďarsko - Srbsko 10:14 (kon.)
Rumunsko - Velká Británie 13:4 (kon.) | Černá Hora - USA 7:8 (kon.)
Kazachstán - Španělsko

6:14

Neděle 29.07.2012, 12:20 • Olympijský park – Water Polo Arena • Olympijské hry - Vodní pólo (muži)
Sledujte:

Utkání tedy končí jasnou výhrou Španělska v poměru 6:14. To bylo po celý zápas daleko lepším celkem, mělo lepšího brankáře, přesnější rozehrávku a střelbu. Kazachstán zatím potvrzuje roli naprostého outsidera a pokud chce v nějakém zápase pomýšlet na body, bude muset hodně přidat. Já se s Vámi tímto loučím a těším se znovu na počtenou. (13:34:05)

8
    Branka v poslední sekundě! GUBAREV Sergey s pomocí břevna upravuje na konečných 6:14!

8
    Kazachstán si vzal oddechový čas.

8
    MALLARACH GUELL Blai je vyloučen. Nemusím připomínat, co se stalo při jeho minulém vyloučení.

8
    Kazachstán drží míč. Ještě se pokusí korigovat skóre?

8
    Hraje se poslední minuta utkání.

7
    Nádherná branka Španělska! Hráči si několikrát přihráli přes celé hřiště a pak takový nadýchaný oblouček pomalu volejbalově uklidil do sítě MINGUELL ALFEREZ Marc. Skóre je 5:14.

6
    USHAKOV Vladimir dalším z mnohé řady hříšníků.

5
    Hra se nyní opět znovu uklidnila. Obrana na obou stranách několikrát zablokovala pokus o střelu.

4
    Kazachstánci teď předvedli jak má vypadat přesilovka, sevřeli soupeře a poté rychlá přihrávka na střed a přesná střela do rohu branky. ZHILYAYEV Yevgeniy snižuje na 5:13!

3
    Blai je však hned vyloučen.

3
    MALLARACH GUELL Blai ji využívá zvyšuje na 4:13.

3
    MANAFOV Ravil dostává trest. Španělsko má výhodu přesilovky.

2
    Opět trochu podobný vstup jako do předchozí části. Opatrnější hra obou celků s nevýrazným zakončením.

1
    A další tyčka Kazachstánců. I dobře postavené tyče patří k dobrému brankáři, jakým gólman Španělska bez pochyby je.

1
    PEREZ VARGAS Ivan opět fauluje a půjde ven.

1
    První zákrok si připsal brankář Kazachstánu a rozehrává.

Čtvrtá čtvrtina začala.

Po třetí čtvrtině je stav zápasu 4:12.

8
    A ještě jeden zákrok brankáře Španělska. To je poslední co se stalo ve třetí čtvrtině.

8
    Nedůrazná obrana kolem branky Kazachstánu a Španělsko přidává další branku! PEREZ VARGAS Ivan byl střelcem. 4:12. Tak brankostroj byl promazán a už opět plně aktivní.

7
    A Kazachstán trestá! Sekundu před jeho návratem už je USHAKOV Vladimir přesnější a snižuje na 4:11.

7
    Další faul Španělska. PEREZ VARGAS Ivan oslabuje svůj tým.

7
    Ukumanov trefil tyčku.

7
    Faul Španělska. MARTIN LOZANO David se prohřešil proti pravidlům a na dvacet sekund oslabí svůj tým.

6
    ESPANOL LIFANTE Albert neměl volného spoluhráče, tak to zkusil přímo a vyšlo to. 3:11!

6
    PERRONE ROCHA Felipe ji bezpečně proměnil. Stav je nyní 3:10.

6
    Faul a Španělsko bude zahrávat penaltu!

6
    Stále je to od brány k bráně. Tato čtvrtina je zatím bez branek.

5
    ZHILYAYEV Yevgeniy dalším hříšníkem. Přesilová hra pro Španělsko.

4
    Stále ve stejném duchu, hra je v této čtvrtina asi nejvíce fyzicky náročná, protože je zde hodně plaveckých soubojů. Ale je to bez nějakých zajímavých šancí.

3
    Jakoby brankostroj vypnuli. Hraje se mezi oběma brankami, ani brankáři nemusí řešit nic závažného.

2
    Hra se přelívá ze strany na stranu. Několik pokusů střely bylo zablokováno. Přeci jen Kazachstán začal více myslet na obranu a nedovoluje takovou průchodnost plavcům Španělska.

1
    Střela šla mimo branku. Španělsku se nedaří využít převahu. Ale tak už se nikam nežene, přeci jen to skóre už je opravdu s výraznou převahou.

1
    MOLINA RIOS Guillermo fauloval a Španělsko bude hrát přesilovou hru.

1
    Španělé jsou u míče a obléhají branku soupeře.

Třetí čtvrtina začala!

Druhá čtvrtina je za námi. Stav je 3:9 a podle vývoje utkání předpokládám, že Španělsko ještě nějaké ty branky určitě přidá.

8
    A to přesně deklaruje MOLINA RIOS Guillermo. Střelou z dálky zvyšuje na 3:9!

7
    Lekce z efektivity je obrovská. Kazachstán svoje šance nedokáže absolutně proměňovat. Španělsku stačí troška a dá branku.

6
    MALLARACH GUELL Blai vstřelil další branku! Pomohl mu k tomu i dobrý odraz od vodní hladiny. Míč zaplaval pod brankářem a ten ho loví ze sítě. 3:8!

5
    Další zákrok brankáře Španělska. Ten je jasně nejlepším hráčem v bazénu.

5
    Obrovská chyba Kazachstánců! Těm uplaval útočící hráč Španělska, nakonec ještě branku nedal, ale důrazně si míč vybojoval PERRONE ROCHA Felipe a dorazil. Zvyšuje na 3:7.

4
    Ale nakonec přeci jen! GUBAREV Sergey snižuje na 3:6!

4
    Kazachstán se snaží obléhat branku, ale nevede to k žádné střele.

3
    Hráči Španělska jsou daleko lépe technicky vybavení a na hřišti je to znát. Jejich střely a přihrávky jsou přesnější.

2
    A obrana Kazachstánu začíná být zralá na ručník. Situaci jeden na jednoho a brankáře vyřešil přesnou střelou PERRONE ROCHA Felipe a dává podobu skóre 2:6.

2
    Nedáš, dostaneš. Přesně tohle pravidlo teď platí. SZIRANYI SOMOGYI Balazs zvyšuje už na 2:5!

2
    Kazachstán nedokáže přesilovku využít. Další výborný zákrok brankáře. Ten rozehrává.

1
    Další faul Španělů. Fauloval VALLES TRIAS Xavie

1
    Druhá čtvrtina začala!

Španělsko začíná plnit roli favorita a i díky svému brankáři, který předvedl několik velmi dobrých zákroků vede 2:4. Uvidíme, co přinese další část.

Konec první čtvrtiny.

8
    MARTIN LOZANO David je dalším vyloučeným hráčem ze strany Španělska. Trest se mu přenese do druhé čtvrtiny.

8
    Neuběhlo ani dvacet sekund a další povedené střela Španělska. Přesně na vnější tyč a už je to o dvě branky! Na 2:4 upravuje GARCIA RODRIGUEZ Mario

8
    PERRONE ROCHA Felipe si proplaval kolem obrany a přesně trefil do mezery kde zasahoval brankář Kazachstánu. Španělsko je opět ve vedení! 3:2.

8
    Brankář Španělska drží svůj tým na vodou. Vytáhl dobrý zákrok.

7
    MINGUELL ALFEREZ Marc je vyloučen. Španělsko bude hrát oslabení.

7
    Kazachstánci nic velkého nevymýšlejí. Připlavou k brance a vypálí. Střela z dálky byla naprosto přesná. Je to 2:2! USHAKOV Vladimir je střelcem.

7
    Kazachstán je už v plném počtu.

7
    Dlouhé obléhání branky, kdy Španělé neustále více tlačili ten blok obránců před sebou až nakonec udeřili. Do vedení je posílá MINGUELL ALFEREZ Marc.

6
    GOROVOY Sergey je vyloučen na 20 sekund za faul.

5
    Je srovnáno! Tlak Kazachstánu nakonec vyústil ve vyrovnávací branku. UKUMANOV Rustam se zapisuje mezi střelce.

5
    A krásný zákrok brankáře Španělka. Ten vytáhl střelu nad branku.

5
    Španělsko trefilo břevno! Jen to zahučelo v areálu.

4
    Na obou stranách jsou nyní k vidění fauly. Držení míče se tedy střídá mezi oběma stranami.

3
    A zákrok si připsal brankář Španělska, ten pokryl střelu z dálky.

2
    PANFILI Alexey se pokusil o srovnání, ale mířil vedle.

1
    Kazachstán se dopustil faulu a ten ihned využili Španělé a je tu první branka zápasu. Střelcem je PERRONE ROCHA Felipe.

Hra začala. První jsou u míče Španělé.

Kazachstán hraje v bílých čepičkách, Španělsko v modrých.

Týmy jsou již nastoupeny a nyní probíhá výměna vlaječek mezi kapitány.

Utkání začíná deset minut před půl dvanáctou a já se v tuto dobu přihlásím s komentářem.

Na turnaji se hraje ve dvou šestičlenných skupinách a z každé skupiny postupují čtyři týmy do vyřazovací části a právě s Kazachstánem se počítá jako s celkem, který by měl postup minout.

Jen stručně k pravidlům tohoto sportu pro ty méně zasvěcené. Vodní pólo se hraje v bazénu jehož velikost je 20×30 metrů. Nastupují proti sobě dvě šestičlenná mužstva. (každé mužstvo má celkem třináct hráčů, ti se během zápasu střídají) Kromě brankářů se nesmí nikdo z hráčů dotýkat dna. A pokud se tým zmocní míče, musí vystřelit do 30 sekund na branku protivníka. Cílem je samozřejmě vstřelit týmu protivníka co nejvíce branek. Hraje se na čtyři čtvrtiny po 8 minutách čistého času. V případě remízy se prodlužuje 2 x 3 minuty a pokud se ani tehdy nerozhodne, následují penalty.

Co se týče dnešních soupeřů. Jasnými favority jsou Španělé. Kazachstán patří mezi největší outsidery turnaje a pokud by se mu dnes povedlo uhrát minimálně remízu, bylo by to považováno za obrovské překvapení.

Ještě jednou Vás vítám u našeho online textového přenosu. Dnes máme na programu druhý zápas olympijského turnaje ve vodním pólu mezi týmy Kazachstánu a Španělska.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:20.