Řecko - Chorvatsko 6:8 (kon.) | Kazachstán - Španělsko 6:14 (kon.)
Itálie - Austrálie 8:5 (kon.) | Maďarsko - Srbsko 10:14 (kon.)
Rumunsko - Velká Británie 13:4 (kon.) | Černá Hora - USA 7:8 (kon.)
Itálie - Austrálie

8:5

Neděle 29.07.2012, 15:10 • Water Polo Arena • Olympijské hry - Vodní pólo (muži)
Sledujte:

Italové nepřipustili ve čtvrté čtvrtině žádné komplikace a došli si pro vytoužené dva body za vítězství 8:5 nad Austrálií.

Je potřeba říci, že vítězství bylo opravdu zasloužené. V útoku i v obraně byli Italové o něco lepší a mohou se tak radovat z úspěšného vstupu do turnaje.

Z mé strany je to prozatím vše a budu se těšit u dalších onlajn reportáží z LOH. (16:17:42)

Utkání právě skončilo.

32
    Ještě jedna změna ve skóre. Italové navyšují své vítězství vteřinu před koncem se trefil Felugo.

32
    Stadionem to jenom zahučelo. Richie Campbell trefil pouze tyč!

32
    Do konce utkání zbývá 49 vteřin. Míč mají Australané a jejich kouč si vzal oddechový čas.

32
    Italové sice početní převahu nevyužili, stále však drží míč a to je nyní to podstatné.

31
    Tentokrát si oddechový čas vyžádala italská lavička.

31
    Svou poslední šanci zřejmě Australané promrahli. Navíc je vyloučen autor poslední jejich branky Johno Cotterill.

31
    Italský pokus míří nad bránu a hra se obrací směrem k italské bráně.

30
    Míč se nakonec ocitl v bráně! Italský brankář musel podstoupit souboj s Johno Cotterillem a ten ho dokázal přetlačit (7:5).

30
    Australané si berou oddechový čas. Prohrávají o tři góly a příliš času jim už nezbývá.

30
    Australané faulují a rozhodčí si toho všiml. Vyloučení však Italové nedokázali využít.

29
    Aidan Roach se již na to nemohl divát a vystřelil z dálky, míč se zastavil až v síti (7:4).

29
    Po další dělovce Howdena zazvonila tyč.

29
    Převahu jednoho muže v bazéně mají Australané. Tempesti však opět kryje.

28
    McGregor se pokusil dobrou střelou o snížení, ale brankář Tempesti byl pozorný.

28
    A tu také okamžitě využívají. Po dobré nahrávce střelil branku Pietro Figlioli.

28
    Thomas Wallan byl vyloučen a Italové mají další šanci na zvýšení skóre.

27
    Billy Miller byl potřetí vyloučen a utkání pro něj končí. Těšit ho může alespoň fakt, že Italové nevyužili šanci, kterou měli.

26
    Italové se dostali k míči, ale okamžitě o něj přišli. Australané zakládají útok.

25
    Italové využívají svůj tlak a po moc hezké kombinaci se k míči dostal Alex Giorgetti, který nedal brankáři Austrálie šanci (6:3).

25
    Tim Cleland vyloučen.

25
    U míče opět dřív hráči Itálie. Rychlostně jsou na tom skvěle.

25
    Začala čtvrtá čtvrtina.

Ve třetí části padla jediná branka, kterou Australané snížili náskok svého soupeře. Zápas začíná být hodně otevřený a před závěrečnou čtvrtinou se máme na co těšit.

Skončila třetí čtvrtina.

24
    V samém závěru třetí čtvrtiny je vyloučen Giacoppo, Italové však svou šanci nevyužili. Dobrým zákrokem jim v tom zabránil brankář Itálie.

23
    Nádherný míč za obranu dostal Gallo, ale nedokázal v souboji jeden na jednoho uspět s brankářem Austrálie.

23
    Převaha jednoho muže v bazénu k ničemu nevedla, Italové však stále drží míč.

22
    Další šance pro italské mužstvo. Vyloučen jel Billy Miller.

22
    Na konci dvacetisekundového vyloučení se ke střele odhodlal Giacoppo, jeho pokus však byl zneškodněn. Italové následně dostali další šanci na útok, ale tu nevyužili.

21
    Italové budou mají výhodu jednoho hráče v poli, na 20 sekund si odpočině Woods.

21
    Italská strana zažádala o oddechový čas.

21
    Na obou stranách předvádí skvělé zákroky brankáři a tak na další branku stále čekáme. Jediným úspěšným střelcem ve třetí čtvrtině je zatím Rhys Howdena.

20
    Pro Danijela Premuse to byl již třetí faul a tak pro něj utkání skončilo. Místo něj samozřejmě může přijít do bazénu náhradník.

19
    Ani Australané svou výhodu nevyužili, skvělým zákrokem jim v tom zabránil Tempesti.

19
    Italové přichází o míč a navíc dochází k vyloučení Danijela Premuse.

18
    Vyloučen Tim Cleland, Italové nabídnuté šance nevyužili. Brankář Australanů vytlačil míč na břevno, od kterého se míč odrazil přesně před něj.

17
    Tohleto byla nádherná branka! Míč si Australani podávali velice rychle a finální přihrávka přes celý bazén našla přesně Rhyse Howdena, který snižuje. (5:3).

17
    Jenže jediné čeho dosáhli, bylo vyloučení Figlioliho.

17
    U míče opět rychleji Italové, kteří mohou založit akci.

17
    Začala třetí čtvrtina.

Přestávka mezi druhou a třetí čtvrtinou je pět minut, mezitím si oba týmy vymění strany.

Skončila druhá čtvrtina.

16
    Australané přišli o míč a Italové mají pár vteřin na poslední útok.

16
    Plyne poslední minuta druhé čtvrtiny, u míče Australané.

15
    Výtečný zákrok australského brankáře, ten se nádherně položit do střely a vše vyřešil.

15
    Na obou stranách máme již hráče, kteří mají na svém kontě dva fauly - v případě třetího by to pro ně znamenalo konec utkání.

14
    Dobrá příležitost i na druhé straně, Tempesti však byl připraven a ránu Howden chytil.

13
    Dobrá rána, kterou levou rukou vyrazil australský brankář.

13
    Australanům se daří korigovat. Míč letěl kousek od brankáře Tempestiho, ale střela Cambella před ním nepříjemně skočila (5:2).

12
    Vyloučení McGregora okamžitě potrestáno, hezká akce po které dostal trošku prostoru Maurizio Felugo a zamířil přesně k levé tyči (5:1).

12
    Italům je odebrán míč a šanci na postupný útok tak mají Australané. Ti s nabídnutou šanci naložili špatně.

11
    Skóre se však mění na druhé straně. Matteo Alcardi trefil přesně levý růžek brány a opět navyšuje vedení svého týmu (4:1).

10
    Brankář Italů Tempesti fauloval a byla nařízená penalta - tu však Tempesti chytil a napravil svou chybu.

10
    Výtečný zákrok australského brankáře.

9
    Tim Cleland trefil náramně a nedal šanci brankáři Italů. Míč se nejdříve odrazil od vody a poté byl ještě tečován od břevna (3:1).

9
    Nabídnutá šance zůstala nevyužita, hra se stěhuje před italskou bránu. Navíc je vyloučen Danijel Premus.

9
    U míče jako první opět Italové a tak mohou založit postupný útok.

9
    Začala druhá čtvrtina.

První čtvrtinu vyhráli Italové 3:0, velkou zásluhu na jejich vedení má i jejich brankář Tempesti, který předvádí neuvěřitelné zákroky.

Skončila první čtvrtina.

8
    Giacoppo byl vyloučen a Australané dobře semkli Italy v obraně, ale skvělým zákrokem vše vyřešil Tempesti.

8
    Začala plynout poslední minuta první čtvrtiny a Italové využívají vyloučení Youngera. Krásnou střelou zvyšuje vedení Giorgetti (3:0).

7
    Presciutti nebezpečně vystřelil, ale brankář Australanů byl tentokrát pozorný.

7
    Pouze boční síť rozvinula střela Cambella, stav se tak nemění.

6
    Australané měli výhodu standartní sitauce, ale tu nevyužili. Skvělým zákrokem jim snažení zmařil brankář Italů.

6
    V těžké pozici byl austalský Whalan - na zakončení akce mu zbývaly dvě vteřiny, přesto dokázal vystřelit a velice nebezpečně ohrozil bránu soupeře.

6
    Beadswort byl vyloučen a Italové okamžitě svou výhodu proměňují v další branku. Úspěšným střelcem byl Danjel Premus (2:0).

5
    Po nepřesnostech na obou stranách mají míč Italové.

4
    Australané však nedokázali tuto početní výhodu zužitkovat a naopak musí myslet na zadní vrátka.

4
    Vyloučen je autor úvodní branky Gitto.

3
    Skvělým zákrokem se prezentoval kapitán Italů Tempesti.

3
    Máme zde první branku zápasu, o kterou se postaral Niccolo Gitto z trestné střely (1:0).

2
    Tim Cleland zkoušel štěstí dalekonosnout střelou, ale minul. Navíc je vyloučen jeho spoluhráč Miller.

2
    Vyloučení přežili Italové bez ujmy a sami se mohli dostat do vedení, skvělý zákrok však předvedl Dennerley.

1
    Hned v první minutě je vyloučen italský hráč Alcardi - vyloučení trvá vždy 20 vteřin!

1
    K míči se dostali jako první Italové, kteří hrají v bílých čepičkách - Australané v zelené.

Oba týmy právě přichází k bazénu - dojde k představení jednotlivých hráčů obou zemí.

Sestavy:

Itálie: Tempesti (C), Perez, Gitto, Figlioli, Giorgetti, Felugo, Giacoppo, Gallo, Presciutti, Fiorentini, Aicardi, Premus, Pastorino

Austrálie: Dennerley, Campbell, Cleland, Cotterill, Younger, Beadsworth, Roach, McGregor (C), Whalan, Woods, Howden, Miller, Clark

Rozhodčí: Boris Margeta - Radoslaw Koryzna

V celém turnaji startuje 12 týmů, které jsou rozděleny do dvou šestičlenných skupin. Z každé skupiny postupují dále čtyři nejlepší týmy. Za vítězství se udělují dva body, za remízu jeden bod a za porážku pochopitelně bodů nula.

Naše utkání je ze skupiny A, ve které se kromě těchto týmů nachází ještě Chorvaté, Kazachstánci, Řekové a Španělé.

Ve skupině B jsou týmy Černé Hory, Maďarska, Rumunska, Srbska, USA a domácí Velké Británie.

Australané startovali taktéž na turnaji v Cosenze, kde dvakrát vyhráli, dvakrát prohráli a jednou skončilo jejich utkání remízou. Pro nás je nejzajímavější hned jejich první duel, který byl právě proti Italům, se kterými prohráli 8:3!

Italové se naposled představili na domácí půdě na přípravném turnaji v Cosenze. Z pěti utkání dokázali dvakrát vyhrát, dvakrát remizovat a jenom jednou odešli poraženi a to s týmem Maďarska, tedy týmem, který tři olympiády po sobě nenašel přemožitele.

Vodní pólo je sport, který se hraje v bazéně. Hrají proti sobě dvě družstva, která se skládají ze šesti hráčů a jednoho brankáře. Hraje se na čtyři čtvrtiny po osmi minutách.

Na olympíjské hry byl tento sport zařazen už v roce 1900 na hrách v Paříži. Přesně o sto let později, v roce 2000 byla v Sydney přidána i soutěž žen.

Krásný den přeji, dnes Vás budu provázet onlajn reportáží z utkání vodního póla Itálie - Austrálie, které se odehraje v rámci LOH v Londýně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 15:10.