Dvouhra - semifinále (muži) (kon.) | Dvouhra - o 3. místo (muži) Dimitrij Ovtcharov (kon.)
Dvouhra - Finále (muži) Zhang Jike (kon.)

3. Dimitrij Ovtcharov (GER) (17:48:12)

A tentokrát to už Zhangovi (CHN) vyšlo. Pátý set vyhrál v poměru 13:11 a raduje se tak ze zlaté medaile! Wang Hao (CHN) naopak prohrává své třetí olympijské finále v řadě.

Hned vzápětí ale dostává Zhang (CHN) druhou šanci, jak ukončit toto finále - 12:11

Wang (CHN) ovšem dokázal první matchball odvrátit - 11:11.

Jeden jediný míček teď Zhanga (CHN) dělí od zlaté olympijské medaile - 11:10.

Diváci viděli výbornou výměnu, která opět srovnala stav - 10:10.

Wang (CHN) jde do vedení 10:9.

Nyní už je ale stav opět nerozhodný - 9:9.

Sporný míček teď rozhodčí přiřkli Wangovi (CHN), což se pochopitelně Zhangovi (CHN) příliš nelíbí, jelikož prohrává 7:8.

Poprvé v pátém setu máme vyrovnáno - 7:7.

Zhang (CHN) snižuje na rozdíl jediného bodu - 5:6.

Wang (CHN) začal opravdu dobře, jenže teď už začíná zase chybovat. Stále však vede 5:3.

Až nyní Zhang (CHN) získává první bod - 1:5.

Wang (CHN) je po vítězství v předchozím setu opravdu při chuti. Vždyť nyní už vede 5:0.

V pátém setu začal podávat Zhang (CHN), oba míčky ale získal Wang (CHN) - 2:0.

Wang Hao (CHN) stále bojuje a za svojí snahu si na konto připisuje první vyhraný set. Aktuální stav tak je 3:1 ve prospěch Zhanga (CHN).

Wang Hao (CHN) měl za stavu 10:9 setball, ovšem zkazil lehký úder, a tak máme opět vyrovnáno.

Teď už ale Zhang (CHN) vede 9:8.

Zhang (CHN) by rád ukončil dnešní finále už tímto setem, jenže aktuálně prohrává 7:8