Nový Zéland - Německo 0:0 (kon.) | USA - JAR 0:7 (kon.)
Japonsko - Čína 1:0 (kon.) | Jižní Korea - Belgie 3:1 (kon.)
Velká Británie - Nizozemsko 1:2 (kon.) | Argentina - Austrálie 0:0 (kon.)
Japonsko - Čína

1:0

(0:0)

Pondělí 06.08.2012, 14:45 • Riverbank Arena • Olympijské hry - Pozemní hokej (ženy)
Sledujte:

S tímto se s Vámi z Riverbank Areny loučím a někdy zase nashledanou. (16:11:59)

Sledovali jsme bojovné utkání, kterému možná chybělo více šancí. Od Číňanek se určité čekalo víc, než předvedly a vítězství Japonska je tak zcela zasloužené.

Vítězství Japonek navíc zajistilo týmu Velké Británie postup do semifinále!

70
    Utkání právě skončilo!

70
    Posledních deset vteřin.

70
    Vypadá to, že Japonky svůj těsný náskok už udrží.

69
    Poslední dvě minuty zápasu!

68
    Gao (CHN) se vymanila ze sevření soupeřek a pohotovou střelou vystrašila gólmanku Asanovou (JPN)

66
    Brankářka Číny Zhang (CHN) přenechává své místo kolegyni z pole, což znamená, že Číňanky mají o hráčku více! Pomůže jim to?

64
    Rychlá akce Číny po pravé straně, ostrý centr před branku, kde ale před Zhao (CHN) zachránila Nakagawová (JPN)

62
    Číňanky ví, že už jim moc času nezbývá, tak začínají stupňovat úsilí, ale chybí tomu zakončení.

60
    Japonky jdou opět vpřed. Jamamotová předala Tanakaové, její pokus středem byl ale zablokován.

57
    Šibataová (JPN) posunula na volnou Fudžiovou (JPN), ta ale z úhlu netrefila branku.

55
    A tlak Japonek pokračuje!

54
    Japonsko vstřelilo branku!
    Akce ale pokračuje a po závaru se před brankou nejlépe zorientovala RIKA KOMAZAWOVÁ a otevírá skóre dnešního utkání.

54
    Micuhašiová vystřelila, ale gólmanka Zhang (CHN) chytá!

53
    Japonky mají k dispozici trestný roh! Využijí jej konečně?

51
    Po delší době se do útoku dostaly i Číňanky, ale Zhao (CHN) dnes nemá dobrou mušku.

50
    Komazawová (JPN) posunovala míček před branku, ale Číňanky odvrátily.

47
    Japonky se ale zvedají. Předvedly rychlou akci po pravé straně, ale drobná nepozornost je připravila o dobrou střeleckou příležitost.

46
    A opět z toho nic nebylo, Japonky se dokonce ani nedostaly ke střele.

44
    Japonky mají další trestný roh!

43
    Fujiová (JPN) se chystala převzít prudkou přihrávku, ale míček jí přeskočil hokejku a je tak po příležitosti.

42
    Do samostatné akce se pustila Song (CHN), ale její střela rozvlnila pouze boční síť.

40
    A diváci, aby měli nějaké vzrušení, rozjíždí v hledišti mexické vlny.

40
    No ale už se nám hra zase uklidnila...

37
    A rychle na druhou stranu, kde musela zasahovat Asanová proti střele Zhao (CHN). Hezky nám ten poločas začal!

37
    Ke střele se dostala Hajašiová (JPN), ale Zhang (CHN) chytá!

36
    A hned ze startu mají Japonky příležitost trestného rohu!

36

Je za námi první půle utkání Japonsko - Čína a gól jsme prozatím neviděli. Ono v podstatě ani nebylo z čeho, neboť střeleckých pokusů je poskrovnu. Největší šanci zmařila gólmanka Asanová (JPN), když vyrazila střelu po trestném rohu Y. Ma (CHN).

Doufejme, že v druhém poločase se dočkáme více šancí a také i gólů.

35
    Skončil první poločas.

35
    A ještě jeden bleskový přesun a střela Zhao (CHN). Jenže Asanová (JPN) chytá výtečně.

35
    Tak přece jen střelecký pokus, ale Micuhašiová (JPN) netrefila branku,

35
    Závěr poločasu tráví Japonky poblíž čínské branky, ale vše končí ještě před střelou.

33
    Čína v posledních minutách jen brání a pokud se dostane do útoku, je to vše jen na náhodu.

32
    Další útok po pravé straně, ale Komazawová (JPN) neprostřelila obranný val.

30
    Japonky útočí po pravé straně, ale Iwaová nezpracovala míček a ten jí na poslední chvíli utíká.

28
    Trest pro De (CHN) vypršel.

27
    Japonky jsou s míčkem uprostřed hřiště, takhle se přesilovka nevyužívá...

26
    De (CHN) dostává zelenou kartu.

25
    Song (CHN) to zkusila zleva, ale provinila se proti pravidlům a hra tak míří na druhou stranu.

24
    Čína stále útočí, ale nestřílí. Vše se odehrává ve velké vzdálenosti od japonské branky.

22
    Y. Ma (CHN) mířila do horní části branky, ale Asanová (JPN) předvedla skvělý zákrok a je to tak stále 0:0.

21
    Čína má k dispozici trestný roh!

20
    Sun (CHN) se vrací do hry.

18
    Zelená karta pro Sinan Sun (CHN). Je tak na dvě minuty vyloučená.

16
    Fu (CHN) tvrdé vystřelila, ale Asanová (JPN) kopnou vyrazila.

15
    Číňanky to tlačí po pravé straně, zejména přes Zhao (CHN), ale Japonky si dávají pozor a těsně jí brání.

13
    Tak tohle byla velká šance pro Čínu, ale Zhao (CHN) byla v poslední možný okamžik obrána o míček. Jinak by to byl jasný gól!

11
    Zhao (CHN) se snažila o prudkou přihrávku do ohně, ale míček proskákal až do autu.

10
    Tyto minuty patří Japonkám, jsou většinu času u míčku, ale stále jeśté daleko od branky. Spíše sondují, kudy vést útoky.

8
    Ocukaová (JPN) stála v dobré pozici, ale minula míček!

7
    Fu (CHN) se odhodlala k samostatné akci po pravé straně, dostala se až na úroveň brankové čáry, hledala spoluhráčky, ale míček jí utekl do autu.

6
    A Číňanky se začínají usazovat na polovině Japonska.

5
    Gao (CHN) se probíjela středem, ale byla zastavena protihráčkou. Nicméně byl to faul, takže Číňanky mohou pokračovat.

4
    Brejk na druhé straně, Fujiová (JPN) střílela z pravé strany, ale minula

3
    Li (CHN) se dostala jako první ke střele, ale byla nepřesná.

2
    Zatím sledujeme pouze oťukávání, nikdo nechce hned ze startu udělat chybu.

1
    Utkání bylo zahájeno a Japonky se hned ženou kupředu

Slyšeli jsme hymny obou zemí a utkání může začít.

Japonky nastoupily v celočervené kombinaci, Číňanky zvolily ke žlutým dresům a sukýnkám černé stulpny.

Hráčky obou týmů nastupují za tónů songu "Right Here, Right Now" na hrací plochu. Hlasatel nejprve představuje hráčky Japonska, poté i Číny.

Sestava Japonska: Asanová - Hajašiová, Katoová, Iwaová, Nakagawaová, Jamamotová, Micuhašiová, Komazawaová, Fudžiová, Šhibataová, Manabeová.
    Náhradnice: Murakamiová, Ocukaocá, Akucuová, Satoová, Tanakaová.
    Trenér: Zenžiro Jasuda

Sestava Číny: Zhang - Y. Ma, Wang, W. Ma, Fu, Gao, Li, Ren, Zhao, Song, Xu.
    Náhradnice: Sun, Cui, De, Liang, Peng.
    Trenér: Sangryul Kim

Poslední zápas v základní skupině čeká týmy Japonska a Číny. Daleko lépe se vede hráčkám Číny, které v turnaji zatím porazily Koreu 4:0 a Velkou Británii 2:1, remizovaly s Belgií 0:0 a podlehly pouze Holandsku těsně 0:1.

To Japonky dokázaly urvat pouhý jeden bod za remízu s Belgií 1:1. Jinak mají na svém kontě porážky 0:4 od Velké Británie, 2:3 od Holandska a 0:1 od Koreje.

Ani v utkání s Čínou nebudou patřit k favoritkám, ale kdo ví... Někdy se outsider vzepře osudu a překvapí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 14:45.