Nový Zéland - Německo 0:0 (kon.) | USA - JAR 0:7 (kon.)
Japonsko - Čína 1:0 (kon.) | Jižní Korea - Belgie 3:1 (kon.)
Velká Británie - Nizozemsko 1:2 (kon.) | Argentina - Austrálie 0:0 (kon.)
Velká Británie - Nizozemsko

1:2

(1:0)

Pondělí 06.08.2012, 20:00 • Riverbank Arena • Olympijské hry - Pozemní hokej (ženy)
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 20:00.

Přeji hezký den při sledování utkání mezi prvním a druhým týmem, tedy Velkou Británií a Nizozemskem. Jde o zápas ženského turnaje ve skupině A. Po čtyřech odehraných kolech má Nizozemsko stoprocentní bilanci a myslí na postup z první příčky. Velká Británie ale bude dopředu hnána publikem a v případě vítězství může na první místo také pomýšlet. Navíc na Velkou Británii se dotírá ze třetího místa Čína.

Velká Británie: Storryová - Maguireová, Unsworthová, Cullenová, MacLeodová, Richardsonová (K), Dansonová, Twiggová, Ballová, Waltonová, Thomasová, Panterová, Walshová, Rogersová, Bartlettová, Whiteová.

Nizozemsko: Sombroeková - van Maleová, van den Heuová, Jonkerová, Goderienová, Weltonová, van Maasakkerová, Paumenová, van Asová, Hoogová, Polkampsová, Lammersová, De Goedeová, Agliottiová, de Blaeijová, van Geffenová.

Rozhodčí: de la Fuenteová, Somaová.

00:01

02:19
    Je vidět, že oba celky si uvědomují důležitost utkání, a tak vidíme kombinace, avšak bez střelby.

04:35
    Nizozemky se tlačily do šance, jenže domácí hráčky je na poslední chvíli ve střeleckém půlkruhu dokázaly odzbrojit.

06:12
    Další pokus o útok v podání nizozemských pozemních hokejistek je zabrzděn hned ve svém počátku.

08:21
    Kim Lammersová (NED) se dostala do poměrně solidní šance, jenže ji vychytala brankářka Storryová.

10:17
    K nebezpečné střele se na opačné straně hrací plochy dostala také Laura Bartlettová (GBR), také v tomto souboji vyšla jako vítězka brankářka soupeře.

12:22
    Kity van Maleová (NED) nedovoleně zastavila slibně se rozvíjející akci soupeřek a je za to od rozhodčích odměněna zelenou kartou.

14:27
    Kitty van Maleová (NED), která před malým momentem obdržela zelenou kartu, je důrazně napomínána rozhodčími.

16:21
    Nizozemský tým bude zahrávat trestný roh, dobrá šance na skórování.

17:05
    Nizozemky však úvodní gól utkání z prvního trestného rohu nevstřelí, neboť jejich střela byla soupeřkami zblokována.

20:11
    Po šancích Nizozemek je tu také příležitost pro Britky, konkrétně pro Thomasovou, která ovšem pálí vedle branky.

22:52
    Na hráčkách obou celků je vidět, že jde o hodně. Nizozemky jsou zatím po více jak dvaceti minutách hry mírně aktivnějším týmem.

24:56
    Stále se bojuje o míček, který poskakuje z hokejky na hokejku obou týmů. Divákům však schází jediné, a sice koření této hry - góly.

27:51
    Nizozemky svůj první trestný roh neproměnily, stejnou šanci tak dostávají i soupeřky.

28:47
    Velká Británie právě vstřelila branku!

Londýnská Riverbank Arena bouří, Britky se totiž ujímají vedení. Z trestného rohu se prosazuje CRISTA CULLENOVÁ.

29:30
    Kim Lammersová (NED) se dostala už do své druhé dobré šance v dnešním utkání. Tentokráte prováhala vhodný okamžik ke střelbě a změna skóre tak nenastává.

30:54
    Šance Nizozemek na vyrovnání. Dostávají totiž k dispozici svůj druhý trestný roh v tomto utkání.

31:45
    Maartje Paumenová (NED) se sice do střelby propracovala, avšak ztroskotala na brankářce Storryové, která tak za potlesku tribun udržela vedení svého týmu.

33:17
    Hra se nyní po několika šancí poněkud uklidnila, bojuje se především na středu hřiště.

34:01
    Vypadá to spíše, že hráčky čekají na konec prvního poločasu, protože tempo v samém závěru půle opadlo.

35:00
    Konec prvního poločasu.

V prvním poločase jsme viděli poměrně vyrovnaný boj, mírně navrch možná měly hráčky Nizozemska, které v posledním utkání ve skupině hájí první příčku. Ještě připomeňme, že pokud hráčky Velké Británie v tomto utkání zvítězí, bodově dotáhnou právě Nizozemky.

35:01

35:14
    Buďme zvědavi, co nám aktérky tohoto šlágru skupiny A nabídnou. Podaří se Nizozemkám alespoň vyrovnat a udržet si první místo? Nebo Britky hnáni publikem své sokyně v tabulce přeskočí a půjdou do závěrečných bojů z první pozice? To jsou otázky na následujících pětatřicet minut.

37:03
    Kim Lammersová (NED) je dnes bezesporu nejpilnější střelkyní svého týmu, jenže ne a ne jí to do branky spadnout. Největší sokyní je pro tuto nizozemskou hráčku brankářka Storryová, která opět prokázala svůj um a podržela Britky.

39:54
    Nizozemky se dostávají do tlaku, několik míčků nyní letělo vedle britské branky.

41:41
    A tlak graduje. Navíc je nyní umocněn trestným rohem proti brance Storryové.

42:42
    Nizozemsko právě vstřelilo branku!

A máme vyrovnáno. Stejně jako soupeřky, i Nizozemky proměňují svj trestný roh. Šťastnou střelkyní je NAOMI VAN ASOVÁ.

43:55
    Hráčky Velké Británie mohly vcelku bleskově odpovědět. To by ovšem Ashleigh Ballová (GBR) musela v dobré pozici střílet mezi tři tyče.

45:25
    Vyrovnané skóre, vyrovnaná hra. To jsou obrazy posledních sekund. Je zřejmé, že jde o hodně a ani jeden z týmů nechce udělat chybu, která by mohla mít zásadní dopad na vývoj utkání.

47:51
    Elen Hoogová (NED) si propracovala ve střeleckém půlkruhu místo ke střelbě, následně také vypálila, jenže její pokus byl zblokován jednou ze soupeřových holí.

51:57

Hráčky ze země tulipánů se dostávají do vedení a Britky teď musí zapnout na ty nejvyšší obrátky, aby dokázali s tímto stavem něco vymyslet! Storryová tak dlouho odolávala atakům protihráček, avšak se střelou KITTY VAN MALEOVÉ nemohla při všem snažení vůbec nic dělat.

53:42
    Nizozemky nyní hrají přesně to, co potřebují. S míčkem na holích kontrolují vývoj utkání.

55:48
    Obrázek posledních minut a vteřin je stále stejný. Británie buší do nepropustných nizozemských vrat, která jsou v současné době zamknuta snad na devět západů.

58:42
    Střelkyně druhé branky nizozemského týmu Naomi van Asová nedovoleně zastavila nebezpečně pronikající soupeřku a dostává zelenou kartu.

60:05
    A Naomi van Asová (NED) je podobně jako svá spoluhráčka van Maleová sudími napomínána.

61:58
    Čas se pro Britky nebezpečně krátí. Připomínám, že Velká Británie musí dát minimálně dva góly a už neinkasovat, aby své soupeřky v tabulce přeskočila a získala tak prvenství ve skupině.

63:49
    Kapitánka Richardsonová se rozhodla vzít to na sebe, jenže na hranici půlkruhu narazila na pozornou obranu Nizozemek.

65:36
    Vstoupili jsme do závěrečné pětiminutovky. Uvidíme, zda Britky ještě naleznou síly na zvrat v utkání. Podle vývoje v těchto minutách tomu mnoho nenasvědčuje.

67:01
    Ellen Hoogová (NED) využila toho, že Britky již hrají vabank a nebezpečně střílela. Storryová drží ještě akcie Velké Británie na burze.

68:12
    Opět to byla Ellen Hoogová (NED) se opět dostala ve střeleckém půlkruhu do šance, tentokrát soupeřky její pokus zblokovaly.

69:05
    Zápas už se jen dohraje. Britkám, i přes mohutnou podporu publika, je jasné, že Nizozemky své vedení už nepustí...

70:00

Je tu konec utkání, ve kterém nakonec Nizozemky dokázaly otočit vývoj skóre ve svůj prospěch a do středečních semifinálových bojů budou vstupovat z prvního místa skupiny A. V dnešním vyrovnaném šlágru skupiny se nakonec přece jenom asi zaslouženě radovaly Nizozemky. Hezký zbytek pondělního večera přeje Tomáš Nejedlo. (21:34:26)