Kazachstán - Chorvatsko 4:12 (kon.) | Řecko - Austrálie 8:13 (kon.)
Rumunsko - Srbsko 4:12 (kon.) | Maďarsko - USA 11:6 (kon.)
Velká Británie - Černá hora 4:13 (kon.) | Španělsko - Itálie 7:10 (kon.)
Velká Británie - Černá hora

4:13

(1:4,2:4,1:2,0:3)

Pondělí 06.08.2012, 19:20 • Water Polo Arena • Olympijské hry - Vodní pólo (muži)
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 19:20.

Ještě jednou Vás vítám u online textového přenosu. Dnes máme na programu utkání vodního póla mužů mezi týmy domácí Velké Británie a Černou Horou.

Dnes by to měl být zápas s cela jasným favoritem a průběhem. Británie je jasně posledním celkem skupiny s hrozivou bilancí 64 obdržených branek ze 4 zápasů. Zato Černá Hora, který patří mezi okruh největších favoritů turnaje se po úvodní nečekané prohře s USA rozjela a od té doby neprohrála. Dokonce remizovala i se Srbskem, což je jasně nejlepší celek vodního póla současnosti.

Černá Hora by si tedy dnes měla v poklidu dojít pro vysokou výhru. O to jak vysoká bude se však musíme přesvědčit v zápase samotném. Ten začíná v 19:20 a já se v tuto dobu přihlásím s komentářem.

1

1
    Sprint o míč vyhráli Černohorci a plavou s útokem na branku.

1
    Střela šla vedle. U míče jsou Britové.

2
    Velká Británie bude hrát přesilovou hru.

2
    Pořádný závar před brankou. Nejdříve byla střela zablokována a poté zasáhl brankář Černé Hory.

2
    Přesilovou hru si vyzkouší i Černá Hora.

3
    Máme tu první branku zápasu! Aleksandar IVOVIC (ČER) dostal přesnou přihrávku a neměl problémy skórovat. 0:1.

4
    Hraje se v hodně rychlém tempu, je to dáno i díky dobré práci obran obou týmů, kterým se daří zmocnit se míče, ještě než týmy vystřelí.

4
    Černohorci trefili tyčku! Jen to zahučelo na stadiónu.

5
    A branková konstrukce i na druhé straně! Tak teď mají brankáři štěstí!

5
    Další přesilová hra pro Černou Horu.

6
    Vladimir GOJKOVIC (ČER) při přesilové hře nic zbytečného nevymýšlel. Vzal míč a napálil ho do branky! 0:2.

6
    Přesilová hra pro Brity.

6
    Jejich střela byla zablokována a jakmile přesilovka skončila z následného protiútoku přidává Boris ZLOKOVIC (ČER) třetí branku! Naplaval si na křídlo a poté přesně mířil k tyči. 0:3.

7
    Britové budou mít další přesilovou hru.

7
    Opět byla střela zablokována. Černá Hora zatím výborně brání.

8
    Co se nepovedlo při přesilovce, se povedlo ve hře v plném počtu. Adam SCHOLEFIELD (VBR) snižuje na 1:3 a dává první branku domácích!

8
    Ještě jsme se dočkali branky v této části hry. Boris ZLOKOVIC (ČER) si naplaval na střed a po přesné přihrávce přesně trefil pod rukami brankáře. 1:4.

První čtvrtina skončila.

První čtvrtina je za námi. Papírové předpoklady se začínají jasně naplňovat a Černá Hora vede po první části o tři branky.

1
    Druhá čtvrtina začala.

1
    Černohorci opět vyhráli sprint o míč.

1
    A nakonec jejich útočná akce končí střelou z dálky, kterou chytá brankář Británie. Dobrý zákrok.

2
    Domácí faulují a Černá Hora si zahraje další přesilovou hru.

2
    Tu po deseti sekundách využívá Nikola JANOVIC (ČER), který zvyšuje na 1:5.

2
    Britové se pokouší o odpověď, ale není jim přáno, další tyčka z jejich strany.

3
    A další střelu likviduje brankář Černé Hory.

4
    No tak kdyby se hrálo na tyčky, uvidíme jich dneska snad víc než branek. Oba týmy nyní při svých akcích nastřelily tyč!

4
    Britové trochu více důsledněji brání, rychleji se snaží přistupovat ke střelcům Černé Hory. Proto padla zatím v této čtvrtině jen jedna branka.

5
    Predrag JOKIC (ČER) už nechtěl vymýšlet žádné přihrávky navíc. Vzal míč a trefil se naprosto přesně. 1:6.

6
    Domácí budou hrát přesilovou hru.

6
    Kterou k velkému jásotu diváků využívají! Glen ROBINSON (VBR) využil svého postavení, kdy se dva obránci stáhli k jednomu hráči a nikým neatakován vstřelil branku! 2:6.

6
    Aleksandar RADOVIC (ČER) hned z následného protiútoku dává branku. Byla to střela přes obránce, na kterou nedokázal brankář dosáhnout. 2:7.

7
    A branek je najednou jako šafránu. Další velká radost domácích fandů. Rob PARKER (VBR) snižuje na 3:7.

7
    Přesilová hra pro Černou Horu.

7
    Tu trestá Boris ZLOKOVIC (ČER). 3:8. V oslabení nemají domácí moc šancí, Černohorci rozehrají svoje manévry a ty skoro pokaždé končí brankou.

8
    Běží poslední minuta druhé části. Akce Britů se nepovedla, ještě jsou tu Černohorci.

8
    Ale ani těm se nepovedlo skórovat. Druhá čtvrtina skončila.

Skóre je tedy v polovině zápasu 3:8.

1
    Třetí čtvrtina začala.

1
    K velké radosti domácích právě Britové vyhráli sprint o míč a jsou tu s akcí.

1
    Jejich akce vedla jen k velmi slabé střele, ovšem na druhé straně to nebylo o moc lepší. Pokus Černohorců se snad ani střelou nazvat nedal.

2
    Britové rozehrávají od své branky.

2
    Míč se dostal k hráči na křídle před kterým byl jen brankář. Ten střelu snadno zlikvidoval. Je vidět, že Britové nejsou zrovna velkými pólisty, ale spíše týmem získávající zkušenosti.

3
    Domácí si zahrají přesilovou hru.

3
    Vůbec se nedostali ke střele. Černá Hora se na tomto turnaji, tedy kromě zápasu s USA, prezentuje výbornou obranou!

4
    Polovina čtvrtiny je za námi a branku jsme ještě neviděli. Přesilovou hru budou mít domácí.

4
    Opět se nedostali vůbec ke střele.

5
    Dočkáme se vůbec v této čtvrtině branky? I Britové dokáží dobře eliminovat útoky soupeře.

6

6
    Kolotoč nahrávek končí střelou do tyče. Britský brankář měl velké štěstí.

6
    Britové si berou oddechový čas.

7
    Konečně jsme se dočkali první branky této čtvrtiny! Craig FIGES (VBR) předvedl nádhernou střelu do horního rohu branky a snižuje na 4:8.

7
    Černá Hora bude zahrávat penaltu!

7
    Aleksandar RADOVIC (ČER) ji proměňuje. Ovšem i s trochou štěstí. 4:9.

8
    Mladan JANOVIC (ČER) ještě dvanáct sekund před koncem čtvrtiny dává branku! 4:10.

Třetí čtvrtina skončila.

1
    Čtvrtá čtvrtina začala.

1
    Sprint o míč vyhráli Černohorci.

1
    Jejich první akce vyvrcholila střelou přesně do středu branky. S tímhle neměl brankář problémy.

2
    Ani akce Britů se nezdařila, jejich střela minula branku.

2
    Černá Hora si zahraje přesilovou hru.

2
    Mladan JANOVIC (ČER) dostal přihrávku a trestá vyloučení. 4:11.

3
    Několik akcí na obou stranách končí buďto střelami vedle branky a nebo zasahují brankáři.

4
    Britové jsou teď ve velkém tlaku, ostřelují branku Černé Hory. Brankář a obránci museli několik střel likvidovat.

5
    Černohorcům se povedlo vymanit se z tlaku a následný povedený protiútok zakončil Aleksandar IVOVIC (ČER). 4:12.

6
    Brankář Britů likviduje střelu z dálky. Černohorci jsou však stále u míče.

6
    Aleksandar RADOVIC (ČER) vypálil krátce před limitem. Přesná střela. 4:13.

7
    Černohorci si zahrají přesilovou hru.

7
    Vybírají si oddechový čas.

7
    Přesilovou hru nakonec nevyužili. Brankář Británie předvedl výbornou reakci a míč vytěsnil.

8
    Hraje se poslední minuta utkání.

8
    A jak příznačné pro dnešní zápas. Zazvonila další tyčka! Tentokráte domácí branky.

8
    Britové jsou u míče a ještě se pokouší o střelu.

Už se nic nestalo. Utkání končí.

Domácí Velká Británie tedy nakonec podlehla jednomu z velkých spolufavoritů turnaje, celku Černé Hory. Britové se s turnajem loučí. Ode mne je to v tuto chvíli vše. Příště zase na počtenou. (20:25:45)