Japonsko - Jihoafrické republika 2:1 po prodl. (kon.) | Jižní Korea - Německo 1:4 (kon.)
Nizozemsko - Nový Zéland 3:2 po sam.nájezdech (kon.) | Argentina - Velká Británie 2:1 (kon.)
Nizozemsko - Nový Zéland

3:2 po sam.nájezdech

Středa 08.08.2012, 16:30 • Riverbank aréna, Londýn • Olympijské hry - Pozemní hokej (ženy)
Sledujte:

Konec zápasu. (18:37:42)

85:00
    Je dobojováno. ELEN HOOGOVÁ dopravila míček do sítě a Nizozemsko postupuje do finále. Vítězí na nájezdy 3:1, celkově v zápase 3:2.

Anita Puntová také nic. Stav je stále 2:1.

Stejně tak Geffenová.

Flynnová nedává.

Eva Goodeová je také úspěšná 2:1.

Finlaysonová však ano a stav je 1:1.

Svůj pokus neproměnuje ani Paumenová.

Na druhé straně jela nájezd Glynnová a nedává.

Drama vrcholí, na první nájezd jde Van Asová...a s přehledem dává na 1:0. Krásný takřka blafák 1:0.

Samostatné nájezdy právě začínají!

85:00
    Konec druhého prodloužení.

84:30
    Půl minuty do konce a u míčku jsou stále Nizozemky, které se snaži o zřejmě poslední šanci v této pasáži utkání.

82:23
    Nizozemky nevyužily velkých šancí a tak to vypadá, že ani ve druhém prodloužení branku neuvidíme.

80:00
    A také se tak stalo. Jenže brankářka Russleová fantasticky vychytala nejlepší hráčku na hřišti Paumenovou.

79:29
    Dle všeho to vypadá, že Nizozemky budou zahrávat střelu z penaltového puntíku! Tak to je obrovská šance ke vstřelení vítězného gólu v tomto utkání!

78:18
    Novozélanďanka Flynnová dostává žlutou kartu.

77:31
    Druhé prodloužení začalo.

77:30
    Konec prvního prodloužení.

74:12
    Zbývá nám necelá minutka do konce prvního prodloužení. Je to boj o postup do finále, proto nyní rozhoduje každá chybička.

73:21
    Hra je hodně rozháraná, ani jeden tým se nemůže dostat do šance.

71:49
    Taktická a vyrovnaná bitva pokračuje. Nyní rozhodne každičká chybička.

70:14
    Po krátké pauze se už zase hraje, budeme sledovat první prodloužení, které bude trvat sedm minut a třicet vteřin.

70:01
    První prodloužení začalo.

70:00
    Skončil druhý poločas.

67:14
    Hraje se ve středu hřiště, závěr je hodně hektický. Nikdo nechce udělat chybu.

66:43
    Několik dobrých šancí měla k dispozici děvčata z Nového Zélandu, ale zaskvěla se brankářka Sombroeková.

64:45
    Něco málo přes pět minut do konce základní hrací doby. V útoku jsou neustále hráčky vedené kapitánkou Paumenovou.

63:23
    Krásná akce Nizozemek. Z dálky napřáhla Van Asová a před bránou nebezpečně tečovala Weltenová, míček jen těsně přeletěl bránu. Pohledná akce a také šikovné zakončení. Chybělo tomu jediné, přesná koncovka.

62:10
    Bojovné a vyrovnané utkání pokračuje, u míčku zůstanou děvčata v oranžových dresech, které jsou prakticky celý druhý poločas lepší, jenže je jim to platné jak mrtvému zimník.

60:00
    Ty mají ještě něco kolem deseti minut, aby rozhodly tento mač.

58:27
    Diváci bouří a neustále podporují nizozemské hráčky.

55:14
    Pro změnu na druhé straně jsme viděli slibnou akci Novozélanďanek. Také zahrávaly velice zajímavou standardní situaci, ale brankářka Sombroeková zazráčně podržela svůj tým.

52:52
    Nizozemsko právě vstřelilo branku!

A je to tady. Nacvičený signál Holanďankám vyšel a je znovu srovnáno. Přesnou a tvrdou bombou do šibenice se prezentovala dnes podruhé kapitánka MAARTJE PAUMENOVÁ.

52:43
    Nizozemky mohou vyrovnat, mají další standardku, nebo lépe řečeno signál.

50:24
    Do konce nám zbývá něco přes patnáct minut a u míčku jsou stále aktivnější Holanďanky. Co platné, že nejsou schopny překonat obranný val soupeřek. Navíc je velice pozorná brankářka Russleová.

48:25
    Nový Zéland právě vstřelil branku!

Jeden hraje a druhý se směje. Novému Zélandu vyšel rychlý brejk, na jehož konci byla přesná střela KRYSTAL FORGESSONOVÉ. Míček zapadl do sítě a skóre se po delší době opět mění.

45:44
    Chvíli se nehrálo, Agliottiová byla sestřelena míček, tuším, že inkasovala úder do obličeje. Skácela se k zemi jako podťatá a musí být ošetřena. Za mohutného potlesku je vystřídána.

45:00
    Ani teď to nevyšlo. Holanďanky bušily do soupeřek jako hluchý do vrat, jenže všechny rány Goderiové a dorážky Hoogové pochytala gólmanka Russeová.

43:15
    Míček je stále na hokejkách děvčat v oranžových dresech, jejich tlak je soustavný, avšak nějakou další šanci si prozatím nedokázala nizozemská družina vytvořit.

40:23
    Obrovská šance Paumenové, která zahrávala standardní situaci a po souhře útoku orazítkovala břevno brankářky Russelové.

39:39
    Už jsem chtěl napsat, že se Novozélanďanky dobře brání, ale nyní se dopustily chyby a před jejich bránou bude rušno.

37:34
    Utkání žen se hraje na dvakrát pětatřicet minut, úvod druhého poločasu zatím více vychází Nizozemským hokejistkám, které mají míček častěji na svých hokejkách.

Skončil první poločas.

31:16
    O vyrovnání se postarala MAARTJE PAUMENOVÁ.

06:59

První gól dnešního zápasu zaznamenala KAYLA SHARLANDOVÁ! Nový Zéland vede 1:0.

02:31
    Holanďanky hned ze začátku drží míček a vytváří na soupeřky útočný tlak.

00:00
    Zápas právě začal.

Základní sestavy obou mužstev:

Nizozemsko:
    Sombroek - Van Maasakker, Paumen "C", Polkamp, De Blaeij, Van Geffen - Van den Heu Dirkse, Goderie, Van As, De Goede, Agliotti - Van Male, Jonker, Welten, Hoog, Lammers.

Nový Zéland:
    Russel - Naylor "C", Millington, Charlton, Eshuis - Sharland "C", Forgesson, Gunson, Harrison S, Flynn, Cooper, Michelsen, Punt - Glynn, Finlayson, Harrison C.

Pozemkářky Nizozemska oplývají skvělým útokem, 12 vstřelených branek po pěti zápasech je vůbec druhý nejlepší výsledek, hned po Velké Británii, která má na svém kontě ještě o dvě branky více. O titul nejlepší střelkyně turnaje se dělí Holanďanka Kim Lammersová právě s hráčkou Velké Británie - Cristou Cullenovou. Obě mají na svém kontě 4 branky.

Vítěz tohoto zápasu se střetne s lepším z dvojice Velká Británie - Argentina. Tento zápas je na programu ve 21:00.

Nový Zéland začal šampionát v podobném stylu po výhrách 1:0 (Austrálie) a 4:1 (Jižní Afrika). Poté ovšem prohrál s Argentinou 1:2 a po výhře nad USA 3:2 si na konec základní skupiny připsal pouze remízu 0:0 s Německem.

Mírným favoritem tohoto zápasu je celek Nizozemska, který v dosavadním průběhu šampionátu, neztratil ani bod! Po zápasech 3:0 (Belgie), 3:2 (Japonsko), 1:0 (Čína), 3:2 (Korea) a 2:1 (Velká Británie) dokráčel tento tým bez problémů do semifinále jako vítěz celé skupiny.

Vítáme vás u dnešního on-line přenosu prvního semifinálového zápasu mezi ženskými pozemkářskými výběry Nizozemska a Nového Zélandu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 16:30.

Roman Zajíček

Hlavní rozhodčí - Soledad Iparraguirre, Julie Ashton-Lucy, Frances Block (video-rozhodčí), Irene Presenqui (rezervní rozhodčí)