HC Slovan – Sparta 3:5 (kon.) | Liberec – Fribourg 5:3 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
5:3 (0:0, 3:2, 2:1)
Fribourg-Gottéron
Úterý 14.08.2012, 18:30 • Svijanská aréna, Liberec. • European Trophy

Bílí Tygři si připisují v European Trophy první letošní vítězství, švýcarský Fribourg přemohli 5:3. Sledovali jsme vyrovnané utkání, vyhrát mohly oba týmy. Hostům už ve třetí třetině docházely síly, přesto nebyli v úplném závěru daleko od vyrovnání. Mužem zápasu se stal Petr Nedvěd, který i přes prvotní předpoklady do utkání zasáhl a pomohl Liberci čtyřmi asistencemi. Ze severu Čech přeji příjemný zbytek večera. (20:52:33)

Liberec právě vstřelil branku!
    Střelou do prázdné branky pečetí domácí celek své dnešní vítězství. Puk do opuštěné svatyně pohodlně zavezl JAROSLAV KUDRNA. Asistence: Petr Nedvěd – 5:3.

59:46
    Dubé měl na čepeli vyrovnání! Rosa mu adresoval přihrávku do mezikruží, prvně jmenovaný jí přesměroval směrem na Pincovu branku. Puk těsně minul břevno.

59:30
    Třicet vteřin do konce. Čas na poradu si vzal také domácí trenér Jelínek.

59:25
    Hosté se zatím k ničemu nedostali, Liberec už poněkolikáté posunul černou pryž do středního pásma.

58:41
    Conz zůstává na střídačce, Fribourg v šesti.

58:41
    Liberci nevyšla rozehrávka, zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Pincem, hostující lavička si vyžádala oddechový čas.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty základní hrací doby.

57:49
    Ofsajd hostujícího týmu, Conz již pokukuje po střídačce.

55:46
    HC Fribourg-Gottéron právě vstřelil branku!
    Drama je na světě, hosté snižují na rozdíl jediné trefy. Bykov přihrál zpoza branky GREGU MAULDINOVI, jenž operoval u pravé tyče. Zdálo se, že Pinc jeho střelu zastavil. Kotouč však přeci jen proklouzl jeho výstrojí a došoural se za čáru. Asistence: Andrei Bykov, Benjamin Plüss – 4:3.

54:39
    Cebák přihrával o mantinel, puk byl tečovaný za plexisklo. Buly v neutrálním pásmu.

53:42
    Hosté nyní Tygry přitlačili. Delší čas okupovali jejich pásmo, domácí gólman si těžší zákrok nepřipsal.

52:56
    Wiedmar spatřil volný puk v útočném pásmu a nic složitého nevymýšlel. Napřáhl k příklepu, Pinc ale zasahovat nemusel. Střela mezi tři tyče nemířila.

50:02
    Zápas trošku ztratil náboj. Necelých deset minut do konce základní hrací doby, střeleckých pokusů výrazně ubylo.

49:26
    Hlavní sudí ztratil mezi klubkem těl u mantinelu černou pryž z dohledu, raději tak hru přerušil.

48:08
    Brügger sice puk do útočné třetiny postrčil, ale zpět na svoji hůl jej už nezískal. Bílí Tygři začínají kontrolovat hru.

Lukáš Šonský

Branky a nahrávky: 22. T. Urban (Nedvěd, Derner), 26. Špaček (Bárta, Nedvěd), 34. Havíř (Nedvěd, T. Urban), 47. Kudrna, 60. Kudrna (Nedvěd) - 23. Mauldin (Dubé, Brügger), 36. Loeffel (Bykov, Rosa), 56. Mauldin (Bykov, Plüss)

Bílí Tygři Liberec: Pinc (Blažíček) – Výtisk "A", Čakajík, Derner, Cebák, Havíř, A. Jánošík, Holub – Víšek, Dušek, Kudrna "A", R. Vlach, Filippi, T. Urban, Špaček, Nedvěd "C", Bárta, Kica, Galamboš, Krejčík, Vantuch.
    Fribourg-Gottéron: Conz (Rytz) – Gerber, Kwiatkowski, Heins "A", Loeffel, Birbaum, Schilt, Wiedmer, Ngoy – Sutter, Plüss, Brügger, Vauclair, Rosa "A", Mauldin, Merola, Knoepfli, Jeannin "C", Hasani, Bykov, Botter, Dubé.