IFK Helsinky – Ingolstadt 3:5 (kon.) | Frölunda – Zürich 2:0 (kon.) | Djurgården – Fribourg 1:0 (kon.)
Tappara – Liberec 7:2 (kon.) | Färjestad – Zug 1:2 (kon.) | Brynäs – Bern 3:4 (po s.n.)
Jokerit – Mannheim 1:2 (po s.n.)
po s.n.
Jokerit Helsinky
1:2 (0:0, 1:1, 0:0)
Adler Mannheim
Sobota 18.08.2012, 18:30 • Valtti Arena, Vantaa • European Trophy

Vítám vás u on-line přenosu z utkání Východní divize European Trophy mezi Jokeritem Helsinky a Adlerem Mannheim. Finsko-německá konfrontace odstartuje v 18:30.

Do Finska zavítal vicemistr Německa - Adler Mannheim. Německý celek zažil úspěšnou sezonu, když skončil skončil s 90 body na čtvrtém místě soutěže a zajistil si tak účast v play-off.

To vyšlo Mannheimu skvěle. Nejdříve si po pěti zápasech poradil s Hamburkem, který porazil 4:1 na zápasy. Semifinále a finále se v Německu hraje na tři vítězné zápasy. V semifinálové sérii s Ingolstadtem prohrál pouze jednou a mohl se soustředit na finále.

Finálovou sérii mezi Mannheimem a Eisbarenem rozhodoval až pátý duel, ve kterém Adler po úvodní dvacetiminutovce vedl. Po dvou třetinách bylo ovšem vyrovnáno a ve třetí dokonal Eisbaren obrat. Ten mu zaručil zisk titulu.

Adler Mannheim má v nohou první přátelský duel, ve kterém zavítal na led IFK. První zápas v rámci European Trophy mu ovšem nevyšel podle představ. Po první bezbrankové části se fanoušci těšili na drama, ale to domácí tým rázně odmítl ve druhé dvacetiminutovce. Po deseti minutách vedli již 2:0 a dvě branky během 24 vteřin sedmnácté minuty rozhodly o porážce 4:0.

Již pravidelným účastníkem European Trophy je Jokerit Helsinky. Celek z hlavního města skončil v loňské sezoně se 101 na šesté pozici, což mu zaručovalo přímý postup do čtvrtfinále.

V něm vyloženě smetl včerejšího přemožitele Mannheimu. V helsinském derby s IFK zvítězil již po čtyřech zápasech. V semifinále ovšem narazil na pozdějšího mistra z Jyväskyly. Soupeři Sparty a Chomutova v letošním ročníku European Trophy podlehl po pěti zápasech, ze kterých se radoval pouze jednou.

Finové již mají jedno přátelské utkání za sebou. Střetli se v něm s K-Vantaa. Po první periodě bez branek to byl právě Jokerit, kdo ve druhé třetině otevřel střelecký účet zápasu. Po druhé brance šel s dvoubrankovým náskokem do třetí části, kde přidal třetí branku a mohl se radovat z vítězství 3:0.

Jokerit Helsinky: Kilkpeläinen (Tuohimaa) - Väänänen, Lindell, Nordlund, Manelius, Jussi Niemi, Lindbohm, Tyrväinen - Eaves, Filppula, Rask - Rita, Hahl, Hardt - Pulkkinen, Teräväinen, Moses - Mäki, Heino, Ruutu.

Adler Mannheim: Brückmann (Endras) - Janik, Wagner, Reul, Goc, Sifers, Belle, Bittner, Kettemer - Mitchell, Ullmann, Seidenberg - Glumac, MacDonald, Kink - Mauer, Lehoux, Höfflin - Plachta, El-Sayed, Gelke.

Rozhodčí: Laaksonen, Kaukokari - Korteniemi, Puolakka..

00:01

00:25
    První střelu utkání zaznamenal domácí Lindell. Dělovka finského obránce skončila v náručí Brückmanna.

00:50
    Rita se natahoval po přihrávce Hardta, ale nedokázal zpracovat chytrou přihrávku. Jokerit vstoupil do utkání aktivně.

01:32
    Po zakázaném uvolnění Mannheimu se vhazovalo před brankou Adleru. Ke střele se dostal Teräväinen. Jeho pokus ovšem zastavil Brückmann.

02:03
    Lindbohm musel pro puk až za svou branku a domácí kontrolují kotouč. Zakládají další útok.

03:00
    Střelu Nordlunda od modré čáry Brückmann úspěšně vykryl.

04:39
    Domácí Jokerit je velmi aktivní a ze své rychlé hry vytěžil i faul. Provinil se Goc (MAN) a domácí mají první početní výhodu.

05:22
    Úvodnímu útoku Jokeritu se hosté ubránili a dokázali se osvobodit. Střídání na obou stranách.

06:02
    Goc bude mít společníka. Celkem 37 vteřin bude Mannheim ve třech po faulu Wagnera (MAN). Dvouminutový trest za krosček.

07:16
    Hosté se ubránili. Do střely se prodral Eaves, ale zlomil hůl. Lehký kotouč nadělal Brückmannovi problémy. Z dorážky Mosese ovšem nezapršelo.

08:00
    Mannheim přežil obě oslabení a na ledě má opět pět hráčů. S pukem na svých hokejkách uklidňuje hru.

08:49
    Také Kilpeläinen si připsal úvodní zákrok po střele Lehouxe. Vhazuje se v obranném pásmu Jokeritu.

08:58
    Ullmanova střela letěla mimo branku Kilpeläinena.

10:00
    Máme za sebou šestinu zápasu a po úvodním tlaku Jokeritu se hra pomalu vyrovnává. Stav se ovšem nemění.

11:24
    Opět se musel činit hostující Brückmann. Po jeho zákroku po střele Nordlunda šel Mannheim do protiútoku, který zabrzdil ofsajd.

12:37
    Kilpeläinen musel krotit nahození ze středního pásma a ihned vrátil kotouč do hry. Jokerit ovšem o puk přišel a domác brankář musel zasahovat podruhé, tentokrát proti dělovce Janika.

14:28
    Plachtovu střelu zblokoval bránící Väänänen.

14:56
    Mannheim byl poslední vteřiny pod tlakem a osvobodil se za cenu zakázaného uvolnění.

15:33
    Rita chytře našel Lindbohma před brankou Brückmanna. Domácí útočník byl ovšem zablokován.

16:04
    Lindbohm se vytasil s krásným pasem, kterým našel najíždějícího Hahla. Domácí útočník se dostal před Brückmanna. Hostující brankář ovšem podržel svůj tým!

17:38
    Hra se v posledních vteřinách odehrává převážně ve středu hřiště. Oba týmy se střídají v držení kotouče.

18:42
    Scénář hry zůstává stále stejný. V posledních minutách jsme neviděli žádnou velkou šanci.

19:47
    V zajímavé pozici se ocitl Höfflin. Hostující forvard na domácího brankáře nevyzrál.

20:00

Jokerit vstoupil do utkání velmi aktivně. Dokonce hrál 37 vteřin v pěti proti třem, ale svou přesilovku nedokázal využít. Nějaké menší šance jsme viděli na obou stranách. Nic valného to ovšem nebylo. Prostřední dějství začne přibližně v 19:16.

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrál domácí Filppula. Utkání opět pokračuje, uvidíme, zda se dočkáme branek.

20:32
    Eaves se prodral ke střele. Jeho rána z pravé strany oprášila výstroj Brückmanna.

20:55
    Na druhé straně se pokusil zakončit Ullmann, ale nedokázal zkrotit nezbedný kotouč.

21:30
    Máme tu první trest druhé periody a opět míří na trestnou hostující hráč. Za podražení odjíždí za katr Glumac (MAN).

22:11
    Mannheim se úspěšně brání a nepouští svého soka ke střelám. Domácímu týmu se třetí početní převaha zatím nedaří.

22:45
    Hosté se opět osvobodili vyhozeným kotoučem až k brance Jokeritu a v klidu vystřídali. Domácím tato přesilovka doopravdy nevychází.

23:31
    Do velké šance se dostal domácí Lindell. Zatím první a zároveň poslední přesilovková šance Jokeritu skončila u skvělého Brückmanna.

23:50
    Niemi se pokoušel překvapit Brückmanna. Brankář hostí byl pozorný a po jeho vyraženém kotouči se Adler osvobozuje.

24:16
    Tentokrát to byl Nordlund, kdo od modré čáry zaměstnal brankáře německého týmu. Ani on ovšem neuspěl.

25:01
    Jokerit se probral až po své přesilovce a několika střelami zaměstnal brankáře soupeře. Bez úspěchu.

25:59
    Další trest pro hráče Mannheimu. Na trestnou usedá Reul (MAN).

26:21
    Další přesilovkový útok Jokeritu byl neúspěšný, stejně jako ty předešlé. Hosté se osvobozují.

26:31
    Síly na ledě se vyrovnají. Jokerit nemá šťastný den. Za hákování si odpyká dvouminutový trest domácí Eaves (JOK).

27:13
    Rozhodčí se nám pěkně rozpískali. Další trest pro hráče Jokeritu. Domácí Manelius (JOK) nabídl Adleru přesilovku 4 na 3.

27:47
    Skvěle bránící Niemi zastavil útok Mannheimu a osvobodil svůj tým. Jokerit následně vyvezl kotouč a nabral cenné vteřinky.

28:04
    Mannheim je v plném počtu a začíná mu zkrácená přesilová hra 5 proti 3. Jokerit tuto možnost nevyužil. Málem se to podařilo hostujícímu Lehouxovi, ale Kilpeläinen byl pozorný.

28:36
    Kilpeläinen musel vytasit skvělý zákrok proti střele Ullmana - uspěl!

28:39
    Menší potyčka mezi Lehouxem (MAN) a domácím Väänänenem (JOK) končí dvouminutovým trestem pro oba hráče.

29:17
    Oba týmy jsou tedy v plném počtu, protože tresty se vzájemně škrtají.

29:30
    S tresty se roztrhl pytel. Domácí Manelius sice osvobodil svůj tým, ale následně se faulu dopustil Nordlund (JOK) a domácí budou opět ve čtyřech.

30:31
    Ruutu vyhazuje kotouč ze svého obranného pásma a Jokerit může vystřídat.

31:16
    Přesilové hry nevychází ani jednomu z týmů. Další útočný výpad Mannheimu končí ofsajdem.

31:44
    Teräväinen si připravoval kotouč ke střele, ale puk mu z hokejky sjel.

33:03
    Eaves nabil Nordlundovi a jeho ránu musel zlikvidovat Brückmann.

33:19
    TRESTNÉ STŘÍLENÍ! Ruutu si došel pro faul a pojede proti Brückmannovi.

33:19
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Klička do forhendu vyšla a JARKKO RUUTU posílá svůj tým do vedení - 1:0!

34:03
    Mannheim se pokoušel rychle odpovědět, ale obrana Jokeritu zvládla útočnou vlnu s přehledem.

34:49
    Dvířka u časoměřiců se opět otevírají. Na trestnou lavici usedl Mäki (JOK) a hosté budou mít další přesilovou hru.

35:21
    Ruutu dvakrát osvobodil svůj tým. Napoprvé vyhnal soupeře až za jeho branku a podruhé zabránil útoku Ullmana.

35:52
    Lehouxovu nepřesnou přihrávku zachytil Rita a osvobodil svůj tým.

36:27
    Další zákrok Kilpeläinena proti střele Glumaca.

37:49
    Pulkkinen vytvořil zajímavou příležitost pro Teräväinena. Jeho kolega mířil vedle branky Brückmanna.

38:05
    Mannheim právě vstřelil branku! Máme vyrovnáno. Z čista jasna využil protiútok FRANK MAUER a vrátil svůj tým do zápasu - 1:1! Asistence: Mirko Höfflin.

39:49
    Brückmann likviduje střelu Londbohma.

40:00

Viděli jsme dvě branky. Mnoho vyloučení, ale přesilové hry oběma týmům nevychází. Třetí třetina začne přibližně ve 20:03.

40:01

40:44
    Jokerit se ihned po vhazování ujal kotouče a kontroluje hru.

41:11
    Mannheim vybojoval kotouč ve středu hřiště, ale také tam s ním zůstal. Aktuálně to je velká přetahovaná.

42:29
    Jokerit drží kotouč a Mannheim se snaží svým presinkem získat černou gumu do své moci. Zatím se mu to nedaří.

43:15
    Dělovku Janika kryl Kilpeläinen.

43:55
    Další vyloučení, tentokrát na straně Mannheimu. MacDonald (MAN) si odpyká dvouminutový trest.

44:40
    Hahl se dostal ke střele, ale proti němu zasáhl Brückmann. Stav utkání se tedy nemění.

44:53
    Belle osvobozuje svůj tým dlouhým vyhozením.

45:25
    Nordlundova střela nenadělala Brückmannovi žádné velké problémy.

45:55
    Pulkkinenova střela byla zablokována.

46:51
    Lindbohmovu dělovku ukryl opět jistý Brückmann.

47:03
    Ruutu se pokoušel vystřelit od modré čáry, ale střela mu nesedla.

47:27
    Na trestnou usedl Mitchell (MAN). Další početní výhoda domácích.

47:50
    Hosté se osvobozují.

48:14
    Po střele Rity opět Mannheim vyhazuje kotouč.

48:51
    Pulkkinen ztratil kotouč a Mannheim se opět osvobodil. Přesilovky jsou pro oba týmy noční můrou.

49:32
    Vypadá to, že oba týmy již přemýšlejí nad prodloužením a samostatnými nájezdy. Hra je velmi opatrná a ani jeden z týmů se do útoku nehrne.

50:37
    Kotouč se nachází převážně ve středu kluziště a oba týmy se střídají v jeho držení. Oba brankáři jsou bez těžší práce.

52:13
    Viděli jsme několik střeleckých pokusů na obou stranách. Ani jedna se ovšem neujala. Pro oba brankáře to nebyla těžká práce.

54:07
    Střela Ullmana proletěla nad brankou Jokeritu.

56:41
    Oba brankáři si připsali po jednom zákroku. Ani jedna ze střel nebyla těžkým oříškem. Oba týmy utkání spíše dohrávají.

58:07
    Na trestnou lavici usedne Lindell (JOK) a hosté budou mít na závěr zápasu slibnou příležitost rozhodnout.

59:10
    Kilpeläinen si dojel pro nahozený kotouč a podařilo se mu vyhodit. Hosté mají problémy s usazením v útočném pásmu.

59:18
    Väänänen nabral drahocenné vteřinky.

59:48
    Ke střele se ještě dostal Belle, ale Kilpeläinen byl pozorný. Domácí jsou v plném počtu a dočkáme se prodloužení.

60:00

Doopravdy je tomu tak. Po základní hrací době je stav nerozhodný. O úvodní branku zápasu se postaral Jarkko Ruutu, který proměnil trestné střílení. Krátce po jeho brance ovšem vyrovnal z protiútoku Mauer. Za chvíli uvidíme prodloužení a možná se dočkáme nájezdů.

60:01

60:18
    Dalším zákrokem se předvedl Brückmann, když zlikvidoval střelu Rity.

61:11
    Útočná snaha Jokeritu byla přerušena postavením mimo hru.

62:37
    Lindell měl problémy na modré čáře, když se mu nedařilo zkrotit kotouč. Nakonec jeho boj skončil ofsajdem.

63:06
    Další přesilovou hru má k dispozici Jokerit. Na trestnou lavici zamířil Reul (MAN).

63:18
    Nepřesná střela Nordlunda skončila v moci hostujících obránců a Mannheim se osvobozuje.

63:48
    Také Pulkkinenova střela proletěla pouze vedle branky Adleru. Pravděpodobně uvidíme samostatné nájezdy.

64:23
    Pulkkinen je při chuti. Jeho další dělovka proletěla okolo Brückmanna a Mannheim se osvobodil.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Prodloužení nám vítěznou branku nepřineslo, tudíž nás čekají samostatné nájezdy. Ty začnou za malý moment.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první vyjel hostující Lehoux a uspěl - 0:1!

Na druhé straně se pokusil přidat svou druhou branku Ruutu, ale neuspěl! Stále 0:1.

Mauer se svou beckhendovou kličkou uspěl - 0:2!

Teräväinen na straně Jokeritu minul a je rozhodnuto!

65:00
    Mannheim právě vstřelil branku! O vítěznou trefu se postaral YANICK LEHOUX a jeho samostatný nájezd rozhodl o vítězství Mannheimu.

Z mé strany je to pro dnešek vše a loučím se s vámi u dalších bojů European Trophy. Příjemný zbytek večera! (20:52:42)