Poruba 2011 – Opava 6:2 (kon.) | Přerov – Vítkovice 4:3 (po s.n.) | Cracovia – Havířov 4:6 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
6:2 (1:1, 2:1, 3:0)
HK Opava
Sobota 18.08.2012, 10:30 • ZS SAREZA, Ostrava – Poruba. • O pohár RT TORAX

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Příjemné sobotní dopoledne, vítám vás při sledování textového online přenosu z turnaje O pohár RT TORAX, kde je na programu duel o konečné 5. místo. V něm prosti sobě nastoupí domácí Poruba proti nedaleké Opavě.

HC RT TORAX Poruba: Taťák (Gleich) – Hruzík, Wolf, Zientek, Šindelář, Axman, Spusta, Vajda, Mládenka – Mikšan, Krayzel, Holuša – Hašek, Pavlačka, Vaněk – Buček, Sedlář, Seidler – Voznica, Vidlák, Šimkovič.

HC Slezan Opava: Šafránek (Novák) – Bednárek, Galvas, Kysela, Vrabel, Tichý, Kukol, Mosler – Baďura, Herman, Polok, Pavelek, Horný, Koschatzký, Wolf, Černý, Džemla, Vítek, Chalupa, Vlašánek.

Rozhodčí: Jeřábek A. ml. – Chamrád, Rožánek.

00:01

00:15
    Poruba hned v úvodu vyhazuje puk na zakázané uvolnění.

00:47
    Mikšan ohrozil z pravého kruhu Šafránka, ten v pohodě chytá.

01:31
    Na druhé straně v první šanci Opava, Bohumil Herman stál volný u levé tyče, ale Taťák měl tento prostor dobře zajištěn a nenechal projít touš do branky.

02:52
    Je tady první vyloučení, Jakub Voznica dostává 2 minuty za podražení. Přesilovku si zahraje Slezan.

03:27
    RT TORAX bez problémů vyhazuje až k Šafránkovi.

04:11
    Hruzík se snažil najít za opavskou obranou Haška, ten nedokázal puk zpracovat.

04:31
    Poruba právě vstřelila branku!
    Poruba si počínala v oslabení velice aktivně. Pavlačkovu střelu dokázal ještě Šafránek zneškodnit, ale po následném vhazování už přesně zamířil MAREK SEDLÁŘ a RT TORAX se tím dostává do vedení. Bez asistence.

04:52
    Poruba v plném počtu.

06:05
    Slezan má sice územní převahu, ale jen těžko se dostává přes bránící pětici Poruby prosadit.

06:37
    Tomáš Polok se dostal konečně ke střele, ale tu dokázal Taťák výborně vyrazit do rohu kluziště.

07:15
    Prozatím sledujeme velice opatrné utkání s minimem šancí.

08:02
    Další porubské vyloučení. Radim Spusta je vyloučen za vysokou hůl, dostává dokonce 2+2 minuty. Přesilovka pro Opavu.

08:59
    Opava právě vstřelila branku!
    Opava si tentokrát v přesilové hře počínala výrazně aktivněji a vytěžila z toho vyrovnávací branku. LUKÁŠ VRABEL napřáhl na modré a jeho střela si našla místo až v Taťákově brance. Asistence: David Galvas, Tomáš Polok.

09:47
    Slezan pokračuje ve své přesilovce a nadále se drží před porubskou brankou, schází tomu střelba.

10:33
    Až nyní střílel od modré Kysela a u pravé tyče nepříjemně dorážel Herman, Taťák však byl dobře roztáhnutý na brankovišti.

11:29
    Koschatzký se dostal k dobré střele z levého kruhu, tu ovšem Taťák dokázal vyrazit, když neměl zakrytý výhled.

12:25
    Opavským přesilovka pomohla k větší herní pohodě, Poruba se prakticky pouze brání.

13:18
    Porubští vyhazují puk na zakázané uvolnění, příliš krásy zápas nenabízí.

14:35
    Porubská branka je posunuta ze své stabilní pozice a zjevně nedrží, nějakou dobu se hrát nebude.

14:51
    Zientek vyhazuje puk do hlediště, naštěstí pro Porubu to bylo s tečí.

15:51
    Pěkná kombinace v podání domácích. Sedlář našel u druhé tyče lépe postaveného Seidlera, ten však nedokázal nadzvednout puk a přehodit tak Šafránkův beton.

16:07
    Petr Wolf dostává 2 minuty za podražení, je tady první přesilovka pro RT TORAX.

16:53
    Porubě se prozatím přesilovka vůbec nedaří, Opava vyhazuje.

17:32
    Šindelář to zkoušel od modré, ale s takovými střelami nemůže mít Šafránek problémy.

18:07
    Opava hraje v plném počtu, v závěru porubské přesilovky ještě zkusil štěstí Seidler, Šafránek chytá.

19:00
    Do konce první třetiny nepříliš atraktivní partie schází jedna minuta.

19:45
    Tak ještě jedno zakázané uvolnění v podání Opavy.

20:00

Máme za sebou první třetinu utkání o 5. místo. Ta nám příliš zajímavý hokej nepřinesla, ale k vidění byly alespoň dvě branky. Nejprve v oslabení dokázal skórovat porubský Sedlář a následně v přesilovce srovnal Vrabel. Další třetina začne přibližně v 11:19.

20:01

20:01
    V porubské brance došlo ke změně, hájí ji Michal Gleich.

20:35
    Tichý jej hned prověřil svou tvrdou střelou od modré.

21:43
    Vaněk si udělal mezi kruhy prostor a vystrašil Šafránka svou přízemní střelou.

22:33
    Seidler před brankou šikovně tečoval nahozený puk, ovšem netrefil brankový prostor.

23:12
    Baďura našel v situaci dva na jednoho přesně hůl najetého Wolfa, ten trefuje jen připraveného Gleicha.

24:05
    Obrázek hry se nezměnil, branek asi příliš neuvidíme.

24:59
    Poruba mohla strhnout vedení na svou stranu, nejprve Mikšan u druhé tyče minul branku a následně ani Hašek nedokázal usměrnit touš za ležícího opavského gólmana!

26:08
    RT TORAX začíná být aktivnější, Hašek protáhl Šafránka, k dorážce se dostal Buček, ale jeho pokus byl ztečován obráncem.

27:25
    Vlašánek posunul puk na lépe postaveného Džemlu, ten trefil z prostoru kruhu opět jen Gleichovu hruď.

28:42
    Opava předvedla vskutku velice pohlednou akci. Vlašánek zavezl puk do útočné třetiny a poslal směrem před branku milimetrovou střílenou přihrávku na najetého PETRA CHALUPU, ten jen do ní vložil hůl a trefil se naprosto přesně pod horní tyč. Gleich byl zcela bez šance. Asistence: Radek Vlašánek.

29:52
    Opavští si málem srazili puk do vlastní branky, když jeden z bránících hráčů zásahem rukou nadělal Šafránkovi nemalé problémy.

30:47
    Píská se zakázané uvolnění Slezanu.

31:03
    Jakub Vítek dostává 2 minuty za nedovolené bránění. Druhá přesilovka pro Porubu.

32:00
    Domácím se přesilovka vůbec nedaří, Opava již několikrát dokázala vyhodit.

32:51
    Tak nakonec se přece jen Poruba dokázala v početní výhodě prosadit. Střelu Zientka od modré Šafránek pouze vyrazil k volnému JIŘÍMU HAŠKOVI a ten již neměl problém puk zasunout do branky. Asistence: Lukáš Zientek.

33:10
    Další přesilovka pro Porubu, když Lukáš Galvas musel zastavit další útok domácích. Dostává 2 minuty za nedovolené bránění.

34:04
    Porubští si vytvořili slušný přesilovkový zámek, Šafránek poskakoval od tyče k tyči, nakonec však Wolf chytře našel ještě lépe postaveného LUĎKA KRAYZELA a ten se do poloprázdné klece z prostoru pravého kruhu nemýlil. Asistence: Rudolf Wolf.

34:48
    Porubští hned dvakrát v řadě vyhodili puk na zakázané uvolnění.

35:29
    Radim Spusta je potrestán dvěma minutami za sekání. Přesilovku si po dlouhé době zahraje také Slezan.

36:15
    Opava se ještě v přesilovce prakticky do ničeho nedostala.

36:39
    RT TORAX vyhazuje.

37:09
    Opava se připravuje o pásmo, hlavní rozhodčí Jeřábek píská postavení útočícího hráče v brankovišti.

37:55
    Bednárek to zkoušel od modré, ale s takovými pokusy si Gleich musí poradit.

38:26
    Vlašánek si počíná na turnaji velmi aktivně, další jeho jedovatou střelu Gleich vyrazil nad horní tyč.

39:00
    Další trest pro Opavu, za hákování putuje na 2 minuty na trestnou lavici Karel Horný. Přesilovka pro Porubu, ty předchozí dvě domácí využili.

39:41
    Tichý zkušeně lehkým obloučkem vyhazuje puk přes všechny čáry.

40:00

Ve druhé třetině šla nejprve Opava do vedení zásluhou Chalupy, ale následně domácí dokázali využít zásluhou Haška a Krayzela dvě přesilové hry v řadě a překlonit pomyslné misky vah na svou stranu. Další třetina začne přibližně ve 12:05.

40:01

40:37
    Holuša spíše jen nahodil puk na Šafránkovu klec.

41:04
    V době, kdy již byli hosté v plném počtu, předvedla Poruba oku lahodící akci. Pavlačka na jejím konci našel u druhé tyče zcela nekrytého JIŘÍHO HAŠKA a ten se do prázdné opavské kasy nemohl mýlit. RT TORAX se tak dostává do náskoku dvou branek. Asistence: Marek Pavlačka, Rostislav Vaněk.

42:07
    Džemla dobře pálil z prostoru levého kruhu, ale přesně do míst, kde stál připravený Gleich.

43:05
    Opava se nedokáže dostat do útočného pásma, Poruba velmi dobře brání.

44:01
    Opět Slezan zastavuje offside, čas se mu krátí.

44:28
    Pavelek nejprve prověřil Gleicha, následně i Mosler střelou od modré.

44:59
    Opava přidává na aktivitě, Kukol napřáhl na modré a před Gleichem nepříjemně tečoval puk Vítek, ale pouze mimo prostor tří tyčí.

45:45
    Opava se nadále drží v útoku, Wolf orazítkoval pouze pravou tyč!

46:33
    Opavský tlak nadále sílí, Gleich prozatím odolává.

47:32
    Další výborná akce Poruby. Vaněk obral o puk bránícího hráče, našel na kruhu Haška a ten ještě vylepšil pozici pro u tyče postaveného MARKA PAVLAČKA. Asistence: Jiří Hašek, Rostislav Vaněk.

48:23
    Koschatzký pořádně protáhl Gleicha, který v těchto chvílích drží Porubu nad vodou.

49:24
    Na trestnou lavici usedá Petr Wolf, provinil se nedovoleným bráněním. RT TORAX si zahraje přesilovou hru.

50:57
    Porubská druhá útočná formace je dnes při chuti, když předvedla další akci, na kterou nedokázala opavská obrana reagovat. V roli střelce byl tentokrát ROSTISLAV VANĚK. Asistence: Jiří Hašek, Marek Pavlačka.

50:57
    V opavské brance dochází ke střídání, Šafránka nahrazuje Jiří Novák.

52:05
    Opava je vývojem hry zaskočena, vyhazuje puk po další nepřesnosti jen na zakázané uvolnění.

52:50
    Lukáš Zientek dostává 2 minuty za nedovolené bránění, přesilovka pro Opavu.

53:44
    Opavě se přesilovka opět příliš nedaří, schází tomu lepší střelba.

54:28
    Patrik Mosler dostává 2 minuty za nedovolené bránění a síly na ledě se srovnají.

55:55
    Poruba už hraje přesilovku, ale příliš nikam nespěchá.

56:44
    Karel Horný si vysloužil další trest, porubská přesilovka bude pokračovat. Rozhodčí Jeřábek ukazuje hrubost.

57:51
    Utkání se už pouze dohrává, Porubští sice okupují útočnou třetinu, ale k ničemu se prozatím nedostávají.

58:44
    Opava je kompletní, o vítězi je rozhodnuto, už se jen dohrává.

59:26
    Holuša nedokázal před brankou ztečovat puk za Nováka.

60:00

Utkání nakonec končí vysokým vítězstvím Poruby 6:2, což je pro Slezan až příliš kruté loučení s porubským turnajem. Domácí RT TORAX tak končí na 5. místě, Opava obsadí překvapivě až poslední 6. pozici.

Nejlepšími hráči byli zvoleni Marek Sedlář a Petr Wolf. To je pro tuto chvíli vše, zase se přihlásím ve 14:00, kdy se v utkání o 3. místo střetne Přerov s Vítkovicemi. (12:45:40)

Adam Bagar

Branky a nahrávky: 5. Sedlář, 33. Hašek (Zientek), 35. Krayzel (Wolf), 42. Hašek (Pavlačka, Vaněk), 48. Pavlačka (Hašek, Vaněk), 51. Vaněk (Hašek, Pavlačka) - 9. Vrabel (Galvas, Polok), 29. Chalupa (Vlašánek)

HC RT TORAX Poruba 2011: Taťák (Gleich) – Hruzík, Wolf, Zientek, Šindelář, Axman, Spusta, Vajda, Mládenka – Mikšan, Krayzel, Holuša – Hašek, Pavlačka, Vaněk – Buček, Sedlář, Seidler – Voznica, Vidlák, Šimkovič.
    HK Opava: Šafránek (Novák) – Bednárek, Galvas, Kysela, Vrabel, Tichý, Kukol, Mosler – Baďura, Herman, Polok, Pavelek, Horný, Koschatzký, Wolf, Černý, Džemla, Vítek, Chalupa, Vlašánek.

Rozhodčí: Jeřábek A. ml. – Chamrád, Bala.