Poruba 2011 – Opava 6:2 (kon.) | Přerov – Vítkovice 4:3 (po s.n.) | Cracovia – Havířov 4:6 (kon.)
Comarch Cracovia
4:6 (0:4, 2:1, 2:1)
AZ Havířov
Sobota 18.08.2012, 17:30O pohár RT TORAX

S konstatováním, že Havířov se stal vítězem 1. ročníku turnaje O pohár RT TORAX, se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek soboty a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou. (19:31:57)

K radosti havířovských fanoušků si kapitán Martin Potočný přijíždí pro pohár pro vítěze porubského turnaje.

Cracovia přebírá pohár za 2. místo.

Nejlepším útočníkem turnaje byl vyhlášen havířovský Robert Najdek, cenu pro nejlepšího brankáře přebírá Rafal Radziszewski.

60:00

59:35
    Havířov zápas dohrává s kotoučem na holích.

58:50
    Havířov soupeře už k ničemu nepustí, zápas je rozhodnut.

57:52
    Kraków právě vstřelil branku!
    Tak Krakowu se ještě podařilo vykřesat jiskru naděje, když dvě minuty před koncem snižuje na rozdíl dvou gólů kapitán DANIEL LASZKIEWICZ. Bez asistence.

56:38
    Cracovia už je kompletní, zápas se prakticky jen dohrává.

55:17
    Havířov svou akci překombinoval, Cracovia vyhazuje puk.

54:38
    Dvořák je vyloučen na 2 minuty za podražení, Havířov si zahraje přesilovku.

54:04
    Haas je dnes při chuti, opět projel kolem dvou havířovských beků jako nůž máslem, ve finální fázi přestřeluje branku.

53:25
    Havířov hraje v plném počtu.

52:55
    Jan Daneček vystihl rozehrávku soupeře a střílel z první, Radziszewski vyráží.

52:19
    Havířov opět vyhazuje, přesilovky nepatří na turnaji mezi silné zbraně Cracovie.

51:25
    Další vyloučení na straně AZetu. Robin Pavlas dostává 2 minuty za sekání. Krakow bude v přesilovce pokračovat.

50:27
    Havířov je kompletní, oslabení přečkal naprosto v pohodě.

49:33
    Prozatím se hráči v černých dresech výborně brání, soupeře ještě do ničeho nepustili.

48:27
    Krakow si zahraje přesilovku. Na lavici hanby usedá Jan Daneček – 2 minuty za sekání.

47:39
    Havířov právě vstřelil branku!
    Havířov bleskově odpovídá! Mrázovu střelu polský gólman pouze vyrazil k volnému ANTONÍNU PECHANCOVI, který se v takových momentech nemýlí. Asistence: Tomáš Mráz, Robin Pavlas.

47:16
    Tak vylučovat se nakonec nebude, protože Cracovia dokázala signalizovanou výhodu přetavit v gól. Do předbrankového prostoru si dobře sjel ARTUR ZIELINSKI a nemýlil se. Asistence: Lukasz Rutkowski.

46:47
    Rozhodčí Mikula má zdviženou pravici, bude se vylučovat, Krakow má výhodu.

46:07
    Stránský dokázal zaměstnat polského gólmana další tvrdou střelou.

45:19
    Čas nadále plyne jako voda, Cracovia musí přidat, pokud chce tedy ještě pomýšlet na turnajové vítězství.

44:29
    Havířovští si v úvodu třetí třetiny vytvořili tlak, v pohodě si tak hlídají tříbrankový náskok.

43:40
    Pechanec sám před brankou Krakowa, mířil do horní části branky, ale Radziszewski fantastickým zákrokem jeho střelu vymrštěným betonem zneškodnil!

42:38
    Sztefkova jedovatá střela mezi nohami obránce nadělala polskému brankáři nemalé problémy.

41:46
    Haas v pádu ještě dokázal u pravé tyče vystřelit, a vůbec ne špatně, jeho pokus šel do tyče!

41:12
    AZet pokračuje v přesilovce a má opět velký tlak.

40:22
    Maruna to hned v úvodu zkoušel z těžkého úhlu.

40:01

Ve druhé třetině již nebyl k vidění tak atraktivní hokej. Cracovia dokázala nejprve po dvou dobře sehraných akcích snížit na rozdíl dvou gólů, ale deset vteřin před koncem periody využil AZet přesilovku a vede tak po čtyřiceti minutách 5:2.

40:00

39:50
    V další signalizované výhodě se Havířov už přece jen dokázal prosadit, když se přesně trefil obránce MAREK ZIENTEK, zdálo se, že Mráz ještě jeho pokus tečoval, ale rozhodčí byli jiného názoru. Asistence: Antonín Pechanec.

38:43
    AZetu se přesilovka prozatím nedaří, Comarch bez problémů vyhazuje.

37:52
    Piotrowski dostává 2 minuty za sekání, přesilovku si zahraje Havířov.

37:41
    Říčka se prezentoval krásnou individuální akcí! Prokličkoval se mezi několika obránci až do dobré střelecké pozici, ale byl faulován.

36:04
    Havířovu však tato hra vyhovuje, má stále náskok dvou branek.

35:10
    Stále stejný obrázek, hraje se opět dlouho bez přerušení a ani jeden z gólmanů nemusí řešit žádnou vážnější situaci.

34:21
    Havířov vyhazuje puk na zakázané uvolnění, narozdíl od první třetiny, která nabídla fantastický hokej v podání AZetu, je druhá část poněkud slabší.

33:07
    Stále čekáme na nějaké další šance, těch je skutečně velmi minimum a oba gólmani musí řešit jen nahozené střely ze středního pásma.

32:20
    Na druhé straně se Maruna dostal do dobré střelecké pozice, ale střílel nad branku.

31:22
    Kostecki před Danečkem neuspěl, těsně minul levou tyč branky.

30:17
    Hraje se prakticky bez přerušení, ale tempo hry poněkud opadlo.

29:00
    Cracovia si počíná o něco aktivněji, ale do šancí se také moc nedostává.

28:01
    Havířov nadále toho příliš ve druhé třetině předvést nedokázal.

26:59
    Další snížení Cracovie po nenápadné akci. Daniel Laszkiewicz ještě neuspěl, ale LESZEK LASZKIEWICZ už dokázal touš usměrnit za ležícího Danečka. Asistence: Daniel Laszkiewicz.

26:29
    Už se dlouho hra nepřerušila, na druhé straně musel zasahovat také Daneček po střele Laszkiewicze.

25:39
    Krisl střílel nebezpečně od modré, jeho pokus byl navíc tečován, ale do branky nezapadl.

24:44
    Najdek dostal do přihrávku do jízdy a z první minul poloprázdnou branku Krakowa!

23:40
    Hra se ve druhé třetině srovnala, Havířov jakoby ubral na tempu.

22:36
    Cracovia se dočkala snížení po velmi pohledné rychlé kombinaci. Piotrowski našel před brankou dobře najetého ADRIANA KOWALÓWKU a ten střelou z první nedal Danečkovi žádnou šanci. Asistence: Michal Piotrowski, Lukasz Rutkowski.

21:58
    AZetu nevyšla rozehrávka, píská se zakázané uvolnění.

21:33
    Daneček si konečně i sáhl na puk, když vyjel z branky a pro jistotu jej přikryl.

21:00
    Začátek druhé třetiny je z obou stran poněkud opatrný.

20:01

První třetina příliš finále dvou nejlepších týmů nepřipomínala. Havířov si od úvodu vytvořil velkou převahu, kterou hned na začátku přetavil ve tři rychlé trefy. Také v dalším průběhu se měl Radziszewski v brance Krakowa co ohánět. AZet odchází do šatny s luxusním náskokem čtyř gólů. Další třetina začne přibližně v 18:14.

20:00

19:21
    Havířov měl nyní problémy s rozehrávkou, ale ani toho nedokázala Cracovia využít.

18:44
    Najdek nebezpečně operoval před brankovištěm, Radziszewski ukryl touš do své lapačky.

17:37
    Cracovia před Danečkem, ale ten je stále prakticky bez práce. První třetina je na finále až příliš jednoznačná.

16:28
    Havířov má drtivý tlak! Až je mi Radziszewskiho líto, jak musí skákat od tyče k tyči a převalovat se v brankovišti jako kapr na souši. Havířov však usměrnit kotouč do branky nedokázal. Nakonec ani Sztefek, jenž měl před sebou odkrytou polovinu branky skórovat nedokázal.

15:47
    Krásná individuální akce Krisla! Ten se zbavil elegantní prohazovačkou obránce, dostal se až před gólmana, udělal kličku do strany, ale nedokázal již trefit téměř odkrytou klec!

14:49
    Marunův pokus z mezikruží byl zblokován obranou.

14:00
    Sznotala střílel tvrdě od modré, jeho projektil proletěl okolo pravé tyče.

13:04
    Pavlas si několikrát vyměnil puk s Haasem, nakonec vystřelil, ale gólman Cracovie vyráží do rohu kluziště.

12:09
    Havířovským nevyšla rozehrávka, je z toho zakázané uvolnění. Hra se uklidnila.

11:15
    Havířovský tlak již nemá takový rozsah jako v úvodních minutách utkání.

10:20
    Klimša našel výborně před brankou úplně volného Haase, ten svou střelu usměrnil jen těsně nad horní tyč.

09:27
    Cracovia pouze vyhazuje touš přes všechny čáry, Daneček je prozatím zcela bez práce.

08:42
    Zientek napřáhl těsně za modrou, Radziszewski zasahuje.

08:01
    Obraz hry se příliš nemění, Krakow vypadá vývojem hry hodně zaskočeně.

06:55
    Tak to už vypadá na pořádný debakl! Havířov hraje skutečně skvěle a velice pohledná byla i tato přesilovková akce. Na jejím konci Maruna dobře našel u tyče nekrytého JANA DANEČKA, který neměl problém zasunout puk do prázdné svatyně. Asistence: Jan Maruna, Petr Prokop.

06:33
    Prokop střílel nebezpečně od modré, kotouč proletěl jen těsně okolo tyče.

05:55
    Piotr Kmiecik dostává 2 minuty za nedovolené bránění. Tlak Havířova bude pokračovat.

05:08
    Krakow vůbec nestíhá a dopouští se faulu, Havířov má výhodu.

04:17
    Další šance havířovského týmu, Sztefek již mohl zasouvat touš do odkryté branky, ale ta byla naštěstí pro Cracovii vychýlena ze své pozice.

03:05
    Havířovským fanouškům se to samozřejmě líbí a skandují "Deset, deset..."

02:12
    Tak toto je nástup z říše snů pro havířovské hokejisty! Utkání má za sebou něco málo přes dvě minuty a Havířov vede již 3:0. Další díry v obraně Krakowa dokázal využít ANTONÍN PECHANEC přesnou střelou do růžku branky. Asistence: Jiří Krisl.

01:38
    Tak to je výborný vstup AZetu do utkání. Další pěkná akce znamená již druhou branku. Na konci zakončoval přesně za záda Radziszewskiho MICHAL SZTEFEK. Asistence: Marek Zientek.

00:51
    Havířov se dostává bleskově do vedení, když Říčka vyslal do jízdy RADIMA HAASE a ten vykoupal brankáře polského celku a zasouval do prázdné branky. Asistence: Robert Říčka.

00:22
    Maruna nabral na levé straně rychlost a dokázal z těžkého úhlu poprvé ohrozit polského gólmana.

00:01

ComArch Cracovia Kraków: Radziszewski (Mrugala) – Sznotala, Besch, Klys, Myjak, Kowalónka A., Noworyta, Witowski, Zielinski – Laszkiewicz L., Kowalówka S., Laszkiewicz D. – Chmielewski, Dvořák, Kostecki – Kmiecik, Rutkowski, Piotrowski – Zietara, Horowski, Cieslicki.

AZ Havířov: Daneček L. (Matoušek) – Hartmann, Prokop, Zientek M., Krisl, Hegegy, Vydra, Balčík – Maruna, Najdek, Daneček J., Sztefek, Potočný, Stránský, Klimša, Haas, Říčka, Pavlas, Mráz, Pechanec.

Rozhodčí: Mikula.

Příjemný sobotní podvečer z Ostravy – Poruby, kde nás čeká finálové utkání O pohár RT TORAX. V něm se proti sobě postaví týmy polského Krakowa a Havířova.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Adam Bagar

Branky a nahrávky: 23. Kowalówka A. (Piotrowski, Rutkowski), 27. Laszkiewicz L. (Laszkiewicz D.), 48. Zielinski (Rutkowski), 58. Laszkiewicz D. - 1. Haas (Říčka), 2. Sztefek (Zientek), 3. Pechanec (Krisl), 7. Daneček J. (Maruna, Prokop), 40. Zientek (Pechanec), 48. Pechanec (Mráz, Pavlas)

Comarch Cracovia: Radziszewski (Mrugala) – Sznotala, Besch, Klys, Myjak, Kowalónka A., Noworyta, Witowski, Zielinski – Laszkiewicz L., Kowalówka S., Laszkiewicz D. – Chmielewski, Dvořák, Kostecki – Kmiecik, Rutkowski, Piotrowski – Zietara, Horowski, Cieslicki.

Rozhodčí: Mikula – Barteček, Rožánek.