Zlín – Zvolen 5:2 (kon.) | Beroun – Mladá Boleslav 3:4 (po s.n.) | Trenčín – Martin 8:1 (kon.)
Ústí n/L – Benátky n/J 3:1 (kon.) | Třebíč – Havlíčkův Brod 2:3 (kon.) | Kladno – Nižněkamsk 5:4 (kon.)
Poruba 2011 – Nový Jičín 2:5 (kon.) | Kolín – Hr. Králové 1:3 (kon.) | Litvínov – Füchse 4:1 (kon.)
Šumperk – Havířov 3:2 (kon.) | SHK Hodonín – Přerov 5:3 (kon.) | Břeclav – Technika Brno 2:3 (po s.n.)
HC Slovan Ústí nad Labem
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
HC Benátky nad Jizerou
Čtvrtek 30.08.2012, 17:30 • Zlatopramen Arena, Masarykova 232, Ústí nad Labem-Bukov • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu ze Zlatopramen Areny. Utkání začíná v 17:30 hod.

Příjemný čtvrteční podvečer ze severu Čech, kde v devátém přátelském zápase (pro oba týmy deváté přípravné utkání) vyzvou Ústečtí Lvi tým Benátek nad Jizerou. Dnes se bude jednat o odvetu, neboť oba celky už měly letos v přípravě možnost změřit své síly. Úvodní střetnutí bylo na programu 14. 8. 2012 na zimním stadioně v Benátkách nad Jizerou. Domácí před zraky 130 diváků zvítězili 5:4.

Hokejisté Slovanu budou chtít navázat na minulý souboj, kdy si poradili doma s Mostem v poměru 4:2. Ústečtí hokejisté mají v letošní přípravě bilanci tří výher, čtyř remíz a jedné prohry. Soupeři Lvů se při přátelských soubojích daří lépe, na kontě mají svěřenci Milana Černého šest výher a dvě prohry. V posledním utkání zvítězila farma Liberce na ledě Písku 4:1.

Pro tým Milana Černého byla loňská sezóna úspěšná. Středočeši se probojovali do vyřazovacích bojů, kam postoupili ze šesté pozice. V play-off narazily Benátky nad Jizerou na celek Olomouce, vstup do čtvrtfinálové série se Benáteckým vydařil. Modrobílí v sérii dokonce několikrát vedli (1:0, 2:1 a 3:1 na zápasy), ale postupujícího muselo určit až sedmé měření sil. Hokejisté Benátek nad Jizerou nedokázali využít tří mečbolů, když v sedmém rozhodujícím čtvrtfinálovém klání podlehli Kohoutům 3:5.

Naopak pro tehdejší svěřence Petra Rosola byl loňský ročník zklamáním. Ústeckému týmu se nepodařilo probojovat do baráže o českou nejvyšší hokejovou soutěž, cesta skončila Ústeckým Lvům v sedmém zápase finále play-off první hokejové ligy ČR.

V loňském ročníku měli ústečtí hokejisté se Středočechy velice příznivou bilanci. Lvi mohli ve všech čtyřech vzájemných zápasech oslavovat vítězství, i když v jednom případě rozhodovalo o vítězi prodloužení, jednou dospělo utkání dokonce až do samostatných nájezdů. Pokud bychom se ohlédli za loňskou přípravou, ve venkovním zápase s Benátkami nad Jizerou uspěli tehdejší svěřenci Petra Rosola poměrem 4:1, doma žlutomodří remizovali 4:4.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Koutský (Petrásek) - P. Hořava, Špelda, Grin, Sklenička, Vl. Brož, Motejlek, Smetana, Holomek - R. Kovář, Roubík, Ludvík - Matai, Rod, Handlovský - D. Tůma, T. Sýkora, M. Čermák - Hess, Daniel Boháč, Laš. Trenéři: Jaromír Šindel, Jiří Mička, Tomáš Mareš.

HC Benátky nad Jizerou: Blažíček (Stejskal) - Vitásek, Šimek, Vála, Mrkvička, Jaroměřský, Štich, Kolmann, P. Ulrych - Chlapík, J. Skořepa, Klimt - L. Krejčík, Bulíř, Galamboš - Bortňák, L. Král, Kopic - Liška, J. Plodek, Jonák. Trenéři: Milan Černý, Luděk Škaloud, Antonín Nečas.

Rozhodčí: Martin Novák - Vitík, Ševic.

Utkání dnes bude mít zvláštní nádech pro Tomáše Klimta a Aleše Válu, kteří v ústeckém dresu v minulosti působili.

V brankovišti týmů na začátku stanou:

HC Slovan Ústečtí Lvi: Vladislav Koutský (v přípravě 3 zápasy; úspěšnost 93,00 %; průměr obdržených branek 2,35);

HC Benátky nad Jizerou: Robin Blažíček.

00:01

00:01
    Na úvodním buly uspěli domácí.

00:55
    Zakázané uvolnění Ústeckých Lvů (na icingy 1:0).

01:23
    Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!

Ofenzivní akci po vyhraném vhazování v útočném pásmu založil Jan Plodek, který se snažil překonat Vladislava Koutského přes dva bránící hráče domácích. Kotouč se následně odrazil k Vítu Jonákovi, který si puk vyměnil s TOMÁŠEM LIŠKOU (v dnešním zápase 1+0). Střelec úvodní branky neměl problémy překonat ležícího severočeského gólmana. Asistence: Vít Jonák (v dnešním zápase 0+1), Jan Plodek (v dnešním zápase 0+1).

02:58
    Jonák mířil sám proti Vobořilovi směrem ke Koutskému. Domácí obránce včas zareagoval, když odebral čistě kotouč hráči hostí.

04:10
    Vála pálil od modré čáry pouze do výstroje připraveného Koutského.

05:24
    Ústečtí obsadili útočnou třetinu, strážce hostující svatyně ale zatím práci neměl.

06:31
    Postavení mimo hru Benátek nad Jizerou (na ofsajdy 0:1).

06:39
    Slovan si zahraje početní výhodu. Na trestnou lavici se míří na dvě minuty zchladit Petr Kolmann (BEN) za krosček.

Vyloučení celkem v zápase: 0:1.

07:00
    V oslabení se octl v brejkové situaci Petr Ulrych. Útočník hostů volil střelu z mezikruží, Vladislav Koutský jeho úmysly přečetl a kotouč vyrazil do bezpečí pro Ústí nad Labem.

07:45
    Domácím dělá v přesilovce problémy dostat se do útočného pásma.

08:39

08:40
    Na ledě ve vlastním brankovišti zůstal ležet Robin Blažíček.

08:40
    Po menším ošetření se rozhodl maskovaný muž Benátek nad Jizerou ve hře pokračovat.

08:48
    Přesilovou hru si nyní zahrají i hosté. Zbyněk Sklenička (UNL) inkasoval menší trest za podražení.

Počet trestných minut v letošní přípravě: 10.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:1.

09:20
    Skořepa si z levého kruhu na Koutského nepřišel.

09:54
    Žlutomodří vyhodili touš přes všechny čáry.

10:48

11:58
    Benátky nad Jizerou kombinují a obývají obranné pásmo Ústeckých Lvů.

12:46
    Hokejisté Slovanu budou mít druhou šanci v přesilovce, ta první se nepovedla. Za katr usedá na dvě minuty Dalibor Bortňák (BEN), jenž obdržel menší trest za sekání.

Vyloučení celkem v zápase: 1:2.

14:29
    Lvi právě vstřelili branku!

Využitá přesilovka! Velmi dobrým důrazem se před brankovištěm Robina Blažíčka prezentovali TOMÁŠ SÝKORA (v přípravě 3+2) a Miloslav Čermák, kteří se velkém chaosu před brankou nejlépe zorientovali. Tomáš Sýkora nakonec dopravil kotouč za brankovou čáru a ležícího gólmana přízemní střelou. Asistence: Miloslav Čermák (v přípravě 1+2), Vladimír Brož (v přípravě 1+1).

15:58
    Holomek vypíchl přihrávku Benátek nad Jizerou, když proti Koutskému měli namířeno tři hráči hostů.

17:20
    Svěřenci Milana Černého mají potíže dostat se před Vladislava Koutského, Galamboš zkoušel své štěstí z velkého úhlu.

19:19
    Zakázané uvolnění bílomodrých (na icingy 1:1).

19:58
    Těsně před přestávkou bude následovat vhazování po pravici Koutského, když jeho spoluhráči vyhodili puk na zakázané uvolnění (na icingy 2:1).

Vyhraná vhazování: 9:7.

Další třetina začne přibližně v 18:15 h.

Zásahy brankářů v úvodní dvacetiminutovce:

Vladislav Koutský - 11;
    Robin Blažíček - 9.

Hra byla v první části velmi vyrovnaná, oba týmy se dokázaly jednou prosadit. Gólový účet zápasu načal ve druhé minutě Tomáš Liška, za třináct minut a šest sekund se o vyrovnání zasloužil Tomáš Sýkora. Stav po dvaceti minutách hry je 1:1.

20:01

20:01
    Zahajovací buly druhé třetiny ovládli domácí.

20:18
    Na úvod prostřední dvacetiminutovky vidí diváci ve Zlatopramen Areně zakázané uvolnění Benátek nad Jizerou (na icingy 2:2).

21:34
    Hosté se znovu osvobozují za cenu zakázaného uvolnění (na icingy 2:3).

22:40
    Koutský odolal ráně Vitáska.

23:32
    O puk se bojuje ve středním pásmu, k vidění zatím výrazné brankové příležitosti nejsou.

24:27
    Střelecký pokus Jonáka z prostoru mezi kruhy byl zblokován do ochranné sítě.

25:55
    Ofsajd Středočechů (na ofsajdy 0:2).

26:29
    Celek Ústí nad Labem si zahraje v dnešním střetnutí třetí přesilovou hru. Do boxu časoměřičů je za podražení na dvě minuty odeslán Lukáš Král (BEN).

Vyloučení celkem v zápase: 1:3.

27:28
    Hosté se v oslabení dostali do útočné třetiny, Koutského však neohrozili.

27:59
    Jaroměřskému se podařilo vyhodit puk přes všechny čáry.

28:29

Pozor, po konzultaci se zapisovatelem Michalem Biedermannem byla opravena druhá asistence u branky Ústí nad Labem z 15. minuty. Robina Kováře nahradil v políčku asistence Vladimír Brož, který těsně před vstřelením gólu nahazoval kotouč před Robina Blažíčka od modré čáry.

29:32
    Postavení mimo hru ústeckého týmu (na ofsajdy 1:2).

31:56
    Blažíček výborně pokryl dělovku Hesse.

32:03
    Lašova střelecká muška nebyla přesná, i když levou tyč Blažíčkovy svatyně minula jen těsně.

32:41
    Třetí ofsajd Benátek nad Jizerou v dnešním utkání (na ofsajdy 1:3).

32:41
    V brance hostujícího celku došlo ke změně na brankářském postu, Robina Blažíčka střídá Jiří Stejskal.

33:15
    Za svou nedisciplinovanost bude nyní pykat Michael Bulíř (BEN), kterému hlavní rozhodčí Martin Novák vyměřil dvě minuty za podražení.

Vyloučení celkem v zápase: 1:4.

34:45

Využitá přesilovka! Nejprve byl za střelce branky označen Tomáš Sýkora, vzápětí hlasatel autora gólu opravil. Jedovku Martina Motejlka od hranice útočné třetiny jemně tečoval DAVID TŮMA (v přípravě 2+3), který se tak zasluhuje o vedoucí branku domácích. Asistence: Martin Motejlek (v přípravě 0+1), Miloslav Čermák (v přípravě 1+3).

36:44
    Středočeši budou mít šanci na vyrovnání. Na trestnou lavici podruhé v zápase usedá Zbyněk Sklenička (UNL), a to na dvě minuty za hákování.

Počet trestných minut v letošní přípravě: 12.
    Vyloučení celkem v zápase: 2:4.

35:16
    Zakázané uvolnění Slovanu (na icingy 3:3).

37:58
    Hostům se zatím v přesilové hře nepodařilo ozkoušet pozornost ústeckého gólmana.

38:44

39:12
    Svěřenci Jaromíra Šindela vyhazují kotouč přes všechny čáry, což znamená práci pro čárové rozhodčí, zakázané uvolnění (na icingy 4:3).

40:00

Statistiky druhého dějství:

Zakázaná uvolnění: 2:2.
    Ofsajdy: 1:2.
    Vyhraná vhazování: 14:10.

Další třetina začne přibližně v 19:04 h.

Zásahy brankářů ve druhé dvacetiminutovce:

Vladislav Koutský - 5;
    Robin Blažíček - 9;
    Jiří Stejskal - 3.

Ve druhé třetině měli o trochu více navrch domácí hokejisté, kteří dokázali ve 35. minutě zásluhou Davida Tůmy otočit skóre zápasu a dostat se do vedení. I druhá branka Slovanu padla při přesilové hře. Po čtyřiceti minutách hry jsou blíže k výhře žlutomodří.

40:01

40:01
    Na zahajovacím vhazování závěrečné části uspěli hosté.

40:55
    Střelu z levé strany Jonáka vytěsnil Koutský ramenem.

42:11
    Třetí třetina začala ve velmi opatrném tempu.

44:00
    Ústečtí si zahrají v početní výhodě. Potrestán menším trestem za podražení je Josef Skořepa (BEN).

Vyloučení celkem v zápase: 2:5.

45:11
    Lvi kombinují v útočné třetině. Stejskal zatím zasahovat nemusel.

46:00

47:24
    Tomáš Sýkora si vyměnil názory s Janem Jaroměřským, z čehož vznikla menší pošťuchovaná. Martin Novák vylučovat nebude.

47:57
    Hráči Benátek nad Jizerou jsou dnes příliš často vylučovaní. Sudí Martin Novák postřehl nedovolený zákrok Miroslava Kopice (BEN) a neváhal ani vteřinu se zdvižením pravice. Útočníkovi hostů náleží menší trest za podražení.

Vyloučení celkem v zápase: 2:6.

48:54
    Grinovi rána od modré čáry nesedla, bílomodří vyhazují.

49:57

50:41
    Své střelecké štěstí zkoušel od modré čáry Smetana. Puk z jeho čepele mířil mimo.

51:57
    Domácí nemají, kam spěchat. Své jednobrankové vedení právě brání přihrávkami ve střední třetině.

53:11
    Král se zmohl pouze na nahození kotouče do útočného pásma.

54:14

Tomáš Sýkora vyslal do brejku MILOSLAVA ČERMÁKA (v přípravě 2+3), který při nájezdu neměl problémy s prostřelením Jiřího Stejskala. Asistence: Tomáš Sýkora (v přípravě 3+3).

54:42
    Propad ústecké obrany zachránil skluzem Smetana. Obránce Lvů zamezil střele Mrkvičky.

55:48
    Zakázané uvolnění Slovanu (na icingy 5:4).

Dnešní utkání sleduje 315 diváků.

56:31
    Vzplanuly emoce. Před Jiřím Stejskalem se strhla šarvátka. Hlavní muž v pruhovaném vylučovat nebude, největším hříšníkům pouze domluvil.

57:52
    Kolmann od modré čáry minul.

58:40
    Touš do bezpečí pro domácí zavezl Roubík.

59:20
    Stejskal čeká na signál pro power-play, jeho spoluhráči se dostali do útočného pásma.

59:40
    Buly v útočné třetině hostů. Stejskal máchl rukama, proč střídačka nezavelela dříve k jeho stažení.

59:40
    Oddechový čas pro hosty.

59:51
    Puk vyhodili domácí do středního pásma, na obrat už to nevypadá.

60:00

Ústí nad Labem - V odvetě Ústeckých Lvů a Benátek nad Jizerou hrané ve Zlatopramen Areně rozhodlo stejně jako v prvním případě domácí prostředí. Do utkání vstoupili lépe Středočeši, kteří se brankou po třiaosmdesáti sekundách dostali do vedení zásluhou Tomáše Lišky. Slovanu se podařilo dvěma přesnými zásahy v přesilové hře skóre otočit. Prosadili se Tomáš Sýkora a David Tůma. Třetí pojistkový gól přidal v 55. minutě Miloslav Čermák, jenž za zápas zaznamenal tři kanadské body.

Branky a nahrávky: 15. Sýkora (Čermák, Brož), 35. Tůma (Motejlek, Čermák), 55. Čermák (Sýkora) - 2. Liška (Jonák, Plodek).
    Vyloučení: 2:6.