Rusko – Finsko 3:5 (kon.) | Česko – Švédsko 2:10 (kon.)
Sobota 01.09.2012, 19:00 • Buly Aréna v Kravařích • Turnaj čtyř (U20)

Nejlepším hráčem České republiky zvolen Michal Švihálek. Za Švédy přebírá toto ocenění Elias Lindholm. (21:06:04)

60:00

59:57
    Králík na ledě. Češi v plném počtu.

58:59
    Češi se v tomto oslabení brání velice dobře, soupeře zatím téměř k ničemu nepustili.

58:15
    Anderssonovo nahození od modré končí v ochranné síti. Následuje buly ve středním pásmu.

57:57
    A máme tady ještě jednou vyloučení na české straně. Za podražení dostává dvě minuty Králík.

56:53
    Češi v závěru aktivnějším celkem. Nyní pálil z dobré pozice těsně vedle Písařík.

55:03
    Česko právě vstřelilo branku!
    Češi se radují z druhého gólu. Králík nejdříve z vyložené pozice nastřelil pouze beton Ullmarka. Puk se následně dostal k DAVIDOVI BŘEZINOVI, pro kterého už nebyl problém překonat ležícího švédského gólmana. Asistence: Lukáš Králík, Martin Kokeš.

53:57
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Desítka je na světě! DANIEL ZAAR se snadno dostal k volnému kotouči a střelou pod víko prostřeluje Horáka. Bez asistence.

51:24
    Němec si najel až před Ullmarka, ale z vyložené šance trefuje pouze beton švédského strážce klece.

50:16
    Molin měl na hokejce desátý gól Švédů, Horák ho ovšem neskutečně lapačkou vychytal.

48:47
    Další střela na českého brankáře. Nyní se o ní postaral Zaar, ale Horák dokázal ucpat mezeru mezi betony a uchránil tak svůj celek od další pohromy.

48:01
    Lindholm to zkoušel bekhendem, Horák pozorný.

46:57
    Němec střelou přes obránce pořádně vylekal Ullmarka. Ten si však i v tomto případě dokázal poradit.

46:03
    Švihálek to zkusil z velké dálky, Ullmark s přehledem kryje.

45:02
    Molin vystřelil ihned po buly a Horák si perfektním zákrokem lapačkou vysloužil potlesk diváků.

44:58
    Tak nakonec se český gólman otřepal a bude pokračovat.

44:58
    Horák zůstává po ostřejším zákroku dotírajícího Švéda ležet na zemi. Uvidíme, zda-li bude schopen pokračovat ve hře.

43:34
    Švédové nadále aktivnějším týmem. Češi se po většinu hracího času brání.

40:42
    Švédové bleskurychle využívají přesilovou hru. Molin našel neobsazeného CALLEHO ANDERSSONA, který ránou od modré vymetl pavučiny v pravém horním růžku české brány. Asistence: Emil Molin, Erik Nyström.

40:24
    Buchta vyloučen za podražení.

40:16
    Ihned po začátku poslední třetiny se dostal do zajímavé příležitosti Molin, ale pálí vysoko nad.

40:01

Český celek se ve druhé periodě mírně zlepšil a výsledkem byla také vstřelená branka zásluhou Švihálka. Švédové však v této třetině rozvlnili síť za zády nového strážce české brány Horáka třikrát, když se trefili dvakrát Collberg a Sandberg. Poslední třetioa zašně přibližně ve 20:32.

40:00

39:46
    S góly se nám dnes roztrhl pytel a to zejména na švédské straně. Nyní vsítil osmý gól Švédů FILIP SANDBERG a to dokonce ve vlastním oslabení. Asistence: Johan Johnsson, Calle Andersson.

38:39
    Český výběr se dočkal prvního gólu. Přesilovku pět na tři využil po přesném pasu Buchty za záda bezmocného Ullmarka MICHAL ŠVIHÁLEK. Asistence: Lukáš Buchta, Dominik Simon.

37:48
    Češi si zahrají přesilovku 5 na 3. Za sekání je vyloučen De La Rose.

37:02
    Vyloučení na švédské straně. Za držení dostává menší trest Karlsson.

35:21
    Česká obrana zaspala. Nyström našel chytrou přihrávkou nekrytého SEBASTIANA COLLBERGA, který střelou nad vyrážečku Horáka přidává sedmou branku Švédů. Asistence: Erik Nyström.

34:33
    Němec nic nevymýšlel a pořádně se opřel do kotouče. Ten končí těsně nad.

33:03
    Češi po delší době v útočném pásmu. Králík ovšem naprosto zbytečně přišel o puk a Přerostovy ovečky se tak znovu budou muset jen bránit.

31:52
    Horák raději přikryl puk pod svým tělem. Švédové opět nastěhování v útočném pásmu.

29:43
    Kasperlík se po soupeřově chybě dostal do šance. Z mezikruží ovšem vystřelil těsně vedle.

29:17
    A Švédové jsou při chuti. Nyní ujel české obraně Andersson a pořádně provětral Horákovu lapačku.

27:55
    Další využitá přesilovka Švédů! Od modré překonává přesně umístěnou ránou Horáka SEBASTIAN COLLBERG. Asistence: Christian Djoos.

27:01
    Přerostova parta jde opět do čtyř. Buchta dostal menší trest za nedovolené bránění.

26:24
    Češi v plném počtu. Pavelka už je na ledě.

25:50
    Simon měl na hokejce první českou branku. Po chybě švédské obrany se dostal k puku, ale Ullmarka střelou mezi betony nepřekonal.

25:12
    Obrovská příležitost Johnssona. Švéd se ocitl sám před Horákem, ale v tísni nestihl zakončit.

24:24
    Přesilovka pro Švédy, za zdržování hry vyloučen český bek Pavelka.

23:36
    Andersson si potáhl puk a následně tvrdě vypálil. Nový muž v české brance si však připsal první úspěšný ostřejší zákrok.

22:40
    Byström na ledě. Švédové v plném počtu.

22:14
    Teď vzal odpovědnost na svá bedra Simon, ale střelou švihem našel pouze Ullmarkovu lapačku.

21:52
    Češi se v početní výhodě až na střelu Berana téměř k ničemu nedostali. Švédové brání velice disciplinovaně.

21:04
    Beran to zkusil od modré. Pohotový Ullmark v pohodě zasahuje.

20:40
    Češi budou mít hned z kraje druhé třetiny přesilovku. Za sekání vyloučen Byström.

20:01
    Český kouč sáhl o přestávce ke změně gólmana. Horák nahradil Lukáše.

20:01

Po první dvacetiminutovce zdá se být rozhodnuto. Švédové jsou jasně lepší a naprosto po zásluze vedou o pět branek. Další třetina začne přibližně v 19:42.

20:00

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

17:43
    Český tým je zralý na ručník! Další chyba ve výběru kouče Přerosta znamená pátý gól v české síti. Johnsson našel dobře postaveného FILIPA SANDBERG, který si už veděl rady. Asistence: Johan Johnsson.

17:25
    Švédové využívají přesilovou hru a vedou už o čtyři branky. Krásnou přesilovkovou kombinaci zakončil ránou pod víko ELIAS LINDHOLM. Asistence: Christian Djoos a Jacob De La Rose.

16:30
    Čechům se však podařilo vyhodit a opět tak mohou zformovat obrannou čtveřici.

16:18
    A první přesilovou hru si zahrají také Švédi. Kokeš dostává menší trest za držení.

15:05
    Švédové přečkali toto oslabení. De La Rose právě naskakuje na led.

14:20
    Buchta nic nevymýšlel a pořádně se do toho opřel. Ke smůle Čechů míří z dobré pozice nad.

14:05
    Uběhla minuta české přesilovky a čeští hráči se stále ne a ne dostat do útočného pásma.

13:05
    Přerostova družina si zahraje přesilovku. Za podražení si jde dvě minuty odsedět De La Rose.

12:17
    Naprostá převaha švédského týmu je korunována další brankou! Johnsson našel na modré zcela nekrytého CALLEHO ANDERSSONA, který pumelicí k tyči překonává Lukáše. Na obranu českého brankáře je ovšem nutno dodat, že měl před sebou klubko hráčů, tudíž nemohl vůbec nic vidět. Asistence: Johan Johnsson.

10:44
    Dobrá střela Štencla. Ullmark ovšem v poklidu likviduje pokus českého beka.

8:32
    Švédové jsou jednoznačně lepší ve všech herních činnostech, vedou naprosto zaslouženě. Pokud chtějí Češi zápas ještě zdramatizovat, musí bezpochyby pořádně přidat.

6:36
    Zaarovo nahození s přehledem kryje Lukáš. Po delší době si český gólman ošahal puk.

6:00
    Švédové si zatím dělají na hrací ploše co se jim zachce. Výběr kouče Přerosta doposavad nenachází recept na soupeřovu hru.

4:21
    A rázem je to o dvě branky! Po zmatcích v české defenzivě se dostal k puku DANIEL ZAAR a slabou ránou podruhé rozvnil síť za zády Lukáše. Tento gól si rozhodně český brankář za rámeček nedá. Asistence: Filip Windlert a Emil Molin.

4:04
    Hráči tří korunek se rychle dostávají do vedení. Po přihrávce Molina překonal Lukáše ELIAS LINDHOLM. Asistence: Emil Molin a Jacob De La Rose.

3:49
    Vyložená šance Švéda Molina! Sám před Lukášem ovšem selhal, když nastřelil pouze beton českého gólmana.

1:59
    Němec to zkusil střelou přes obránce. Ullmark ovšem nemusel zasahovat, střela forvarda Vítkovic totiž mířila mimo.

1:26
    Do šance se dral Andersson. Jeden vracejících se českých beků mu však na poslední chvíli vypíchl puk a bylo tak po případné příležitosti Švédů.

0:30
    Ullmark raději schoval nahození českého celku do lapačky. Následuje buly ve švédském obranném pásmu.

00:01

Týmy Česka i Švédska právě naskakují na led. Následovat budou hymny obou zemí.

Česko: Lukáš (Horák) - Zadražil, Pavelka, Buchta, Kříž, Štencel, Havel, Kokeš, Doležal, Rousek, Simon, Švihálek, Beran, Wasserbauer, Kaše, Písařík, Březina, Kepka, Králík, Němec, Kasperlík.

Švédsko: Ullmark (Lassinantti) - Djoos, Arnesson, Byström, Lundberg, Windlert, Andersson, Fernholm, Karlsson, Molin, Lindholm, Collberg, De La Rose, Händemark, Björklund, Sandberg, Johnsson, Zaar, Possler, Bengtsson, Nyström.

Rozhodčí: Baluška, Konc - Tvrdoň, Stano.

Čeští hokejisté do 20 let na turnaji čtyř v Kravřích v pátek porazili brankou pět minut před koncem Finsko. Nyní je čeká duel s dalším skandinávským soupeřem - Švédy. Ti po prodloužení v kravařské Buly Areně udolali Rusy. Zápas bude komentovat přímo z kravařské hokejové haly Daniel Bartonec.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Daniel Bartonec

Branky a nahrávky: 39. Švihálek (Štencel, Simon), 56. Březina (Králík, Kokeš) - 5. Lindholm (Molin, De La Rose), 5. Zaar (Windlert, Molin), 13. Andersson (Johnsson), 18. Lindholm (Djoos, De La Rose), 18. Sandberg (Johnsson), 28. Collberg (Djoos), 36. Collberg (Nyström), 40. Sandberg (Johnsson, Andersson), 41. Andersson (Molin, Nyström), 54. Zaar