Wolfsburg – Hannover 0:4 (kon.) | Bayern – Stuttgart 6:1 (kon.)
Bayern Mnichov
6:1 (3:1)
VfB Stuttgart
Neděle 02.09.2012, 17:30 • Allianz Arena, München • Německá Bundesliga

Z druhého kola jubilejního padesátého ročníku Bundesligy je to všechno. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního večera. (19:32:00)

Thorsten Kinhöfer naposledy foukl do své píšťalky a ukončil parádní představení Bayernu a hrůzostrašný zápas pro hosty.

Utkání se přitom lépe vyvíjelo pro Stuttgart, který šel do vedení zásluhou Harnika. Tento gól odstartoval gólovou smršť, která se udála během dvaceti minut, které ale rozdělila přestávka. Všechno začal Thomas Müller svým důrazným průnikem, za další minutu se trefil z dálky Kroos. Před přestávkou zvýšil Luiz Gustavo. Pokud chtěli hosté zabrat na začátku druhé půle, tak se to vůbec nepovedlo. Na 4:1 zvýšil Mandžukić a po dalších dvou gólech Müllera a Schweinsteigera to bylo 6:1, což nakonec vydrželo až do závěrečného hvizdu. Ve druhém poločase byl k vidění také zkrat hostujícího Vedada Ibišeive, který dostal jasnou červenou kartu.

V 77. minutě pak vyprodaná Allianz Aréna viděla také premiéru nejdražší posily v historii německé soutěže, kterou je od minulého týdne Javi Martinez z Athletic Bilbao. Hráč, za kterého Bayern vysázel 40 milionů euro, se do velké šance nedostal.

90
    Lahm s míčem na noze u středového kruhu.

90
    Poslední minuta druhé půle začala, nedá se čekat nastavený čas.

89
    Hosté naposledy střídají. Zraněný Martin Harnik pouští do hry také Ibrahimu Traorého.

88
    Další útočný výpad ze strany Bayernu. Po levé straně to nevyšlo.

87
    Harnik končí po souboji s Dantem na trávníku, ale byl to čistý souboj, což jen potvrdil sudí Kinhöfer.

86
    Sedmý gól Bayernu mohl být na světě. Shaqiri se bohužel pro domácí nacházel v ofsajdu.

85
    Torun se rozhodl prověřit připravenost Neuera. Ten bez problémů míč vyrazil.

84
    Rozehrávky se ujal Müller a snažil se míč poslat k Luizi Gustavovi, ten ho levou nohou tentokráte posílá o dost vedle.

83
    Standardní situace pro Bayern z pravé strany.

82
    K míči se po přihrávce od Martineze dostává i Manuel Neuer.

81
    Shaqiri si chce dát také gól, ale Badstuber se nikam hnát nechtěl a celá akce se na tom zastavila.

79
    Domácí už nehrají na plno. Podle toho tak trochu vypadala i přihrávka na Pizzara.

78
    Martinez si hned při prvním doteku s míčem vysloužil potlesk.

77
    Je to tady. Premiéra nejdražší posily v historii Bundesligy. Javi Martinez v den svých čtyřiadvacátých narozenin střídá na psolední minutu Bastiana Schweinsteigera.

76
    Bayern má stále míč v držení, i když nyní už se téměř netlačí do útoku.

75
    Domácí v pohodě kombinují. Kroos sice ztratil míč, ale to už se moc řešit nebude.

73
    Jerome Boateng dostává trochu nepochopitelně žlutou kartu.

73
    Vedad Ibišević asi bude muset ve Stuttgart chodit kanálem. V prvním kole zahodí penaltu a nyní předvedl naprosto nepochopitelný zákrok, který nemůže skončit jinak než červenou kartou!

73
    Střídání domácích s pořadovým číslem dva. Xherdan Shaqiri nahrazuje Franka Ribéryho.

72
    Neuer se ještě hodně rozčiloval na rozhodčího. Nic to nebylo platné.

71
    Manuel Neuer zachytil míč, ale byl faulován Ibiševičem, nepískalo se.

69
    Shinji Okazaki opouští hřiště a jeho místo zaujme Mamadou Bah.

69
    Máme tu první střídání Bayernu. Odchází Mario Mandžukić, kterého nahrazuje Claudio Pizzaro.

69
    Ibišević z brejkové šance střílí mimo.

68
    Domácí bago pokazil Mandžukić.

67
    Stuttgart se nyní dostává k balónu. Otázkou je, na jak dlouho.

66
    Kombinace Bayernu už se stává ohranou písničkou, ale asi nic velkého dnes už čekat nemůžeme.

64
    Bayern nepřestává útočit, další akci však Müller prováhal.

63
    71 000 diváků sleduje dnešní parádní představení. Opět je na zápas Bayernu vyprodáno!

62
    Vedad Ibiševič mohl projít po levé straně, ale přes Gustava se nedostal.

61
    Sedmý gól v hostující síti byl na spadnutí! Müller šel sám na branku, ale ještě chtěl dávat Ribérymu do prázdné. Francouz nečekal přihrávku a nebyl tam včas.

60
    Allianz Arena si zápas užívá, nyní obíhá mexická vlna.

59
    Kvist nyní zastavil kombinaci Bayernu, která vypadala, že by mohla skončit sedmou trefou za záda Ulreicha.

59
    Frank Ribéry po dlouhém pasu centroval téměř až od rohového praporku. Míč končí jen v rukavicích Ulreicha.

58
    Bayern kombinuje na útočné polovině. Další akci zakládá další z letních posil Dante.

58
    Nyní si zahrál i Manuel Neuer, který neměl vůbec žádný problém se zachycením centru ze strany Boky.

56
    Domácí se pořád nechtějí s vedením spokojit a nadále aktivně útočí. Nyní se ale nepovedla přihrávka, přesto si tato situace vysloužila potlesk.

55
    Kroos zastavil míč na hrací ploše. Bayern zůstává u míče.

54
    Bayern si nyní dělá co chce. Ribéry mohl založit další gólovou akci, ale nepodařil se pas na Müllera.

53
    Vedad Ibišević po dlouhé době předvedl nadějný útok VfB. Manuel Neuer jeho střelu z těsné blízkosti vyráží.

52
    To co se děje v Allianz Aréně je nyní neuvěřitelné a tohle snad nečekal ani ten největší fanoušek domácí družiny.

51
    Bayern právě vstřelil branku!

Nejvyšší výhra v historii vzájemných zápasů už je na světě! BASTIAN SCHWEINSTEIGER se dostal do dobré pozice a centrovaný balón posílá hlavou do branky!

50
    Domácí pokračují v útočení.

49

V Allianz Aréně dnes vidíme parádní koncert domácích. Po rohovém kopu přišlo přečíslení pět na dva a Bayern dává pátý gól, když opět Ulreich dobře vyběhl, ale nezabránil centru na zadní tyč. THOMAS MÜLLER dává gól hlavou!

48
    Roh pro Stuttgart.

47

Čtvrtý gól v síti VfB! Obrovskou chybu udělal Sakai, který dopustil nahrávku Kroose na Müllera, ten se střelou váhal a nechal Ulreicha vyběhnout. Míč sice Ulreich zasáhl, ale vyrazil ho jen k nohám MARIA MANDŽUKIČE, který se trefuje i ve druhém ligovém utkání za Bayern!

46
    Hosté do druhé půle jednou střídají. Odešel Tamasz Hajnal, kterého nahrazuje Tunay Torun.

46

Oba týmy už se vrací na trávník.

Začátek druhého poločasu se nám blíží. Náhradníci se zatím rozcvičují.

Sudí Kinhöfer opískal konec poločasu, který hosté rádi přivítají, jelikož to, co zažili v poslední čtvrthodině první půle by nejraději úplně vymazali. Nejdříve poslal Harnik VfB do vedení, které hostům vydrželo jen šest minut, než po důrazu před brankou srovnal Müller. Za další minutu poslal Bayern do vedení ranou z dálky Kroos a další rána z dálky znamenala v podání Gustava vedení již 3:1.

Druhý poločas začne přibližně v 18:31.

45
    Fotbalová nádhera v podání Bayernu mohla nyní skončit čtvrtým zásahem do sítě VfB! Míč skotačil na malém vápně, ale nakonec se ho povedlo obráncům Stuttgartu odkopnout.

43

Tak to je fotbalová paráda! Lahm poslal přihrávku na LUIZE GUSTAVA, který udělal dva kroky a napřáhl ze zhruba dvaceti metrů a Ulreich byl proti střele k tyči bez šancí!

42
    Míč se pokusil zakroutit na branku Schweinsteiger, míč končí mimo.

42
    Po faul na levé straně hřiště domácí budou kopat standardní situaci.

41
    Kroos na druhé straně v hodně dobré pozici čistě a jistě zastaven Bokou.

40
    Vzápětí hosté zkusili opět po levé straně dojít k zakončení. /tok zastaven těsně za polovinou.

39
    Mandžukić podá ve vápně po jasném faulu, ale sudí Kinhöfer ukazuje, aby se domácí útočník zvedl, že to faul nebyl.

37
    Ibišević se pokoušel něco vymyslet na levé straně, ale jeho kombinace s Okazakim nepřinesla žádné zakončení.

36
    ...rychlý kontr ze strany Bayernu končí také nepřesně.

35
    Stuttgartu nyní nevyšel ze začátku dobře vypadající útok...

34
    Hosté jsou hodně zaskočení!

33
    TONI KROOS posílá Bayern do vedení! Hned po rozehrávce domácí získali míč a tento mladý záložník napřáhl za hranicí pokutového území a míč končí přesně pod břevnem!.

32

THOMAS MÜLLER už to nyní dokázal! Prošel obranou, jeho první střelu vyrazil Ulreich jen před sebe a domácí záložník, který nebyl do této doby téměř vidět, míč dorazil do sítě!

31
    Obrovské šance Bayernu, v té největší byl Müller, ale nedává!

30
    Z rohového kopu domácí nic nevytěžili, ale zůstávají u balónu!

29
    Lahm se prosadil na pravé straně téměř až k centru, který zastavil za cenu rohového kopu Okazaki.

28
    Lahm uvedl míč do hry po autovém vhazování. Balón končí jen u hostů.

27
    Bayern nyní bude muset přidat trochu na obrátkách. První akci zastavuje nepovedená přihrávka.

26
    Stuttgart právě vstřelil branku!

Hosté ze Stuttgartu se ujímají vedení a dá se říct, že asi zaslouženého! Přesný centrovaný balón se snesl k MARTINU HARNIKOVI, který přesnou hlavičkou pod břevno otevírá skóre!

25
    Bayern nyní jen v deseti, Boateng je ošetřován.

24
    Luiz Gustovo to mohl nyní protrhnout. Po několika přihrávkách se dostal k míči a ze zhruba dvaceti metrů pálil jen těsně vedle levé tyče!

23
    Bayern se pokouší o kombinaci, zatím se nedaří v koncovce.

21
    Po delším časovém úseku opět útočili hostující hráči. Míč končí u Gustava.

20
    Další kombinaci, kterou započal Ribéry končí nedovoleným zákrokem na Kroose, za který dostává Christian Gentner žlutou kartu.

19
    Lahm se vydal na útočný výlet. Jeho pád ve vápně ale penaltou rozhodně neskončí.

18
    Ribéry se pokoušel projít opět po levé straně. Nakonec se dostal až do pokutového území, ale z těžké pozice nedokázal nahrát.

16
    Bayern se snaží útočit po levé straně, kde často dochází ke kombinaci Ribéryho s Badstuberem.

15
    Ibišević mířil za dlouhou přihrávku. U balónu nakonec první Lahm.

15
    Nakonec došlo k zakončení, které obstaral Kroos. Ulreich neměl moc práce s míčem.

14
    Frank Ribéry ukazuje, že má hlad po fotbale, když minulý týden nahrál. Nedovoleně jeho průnik mezi dvěma hráči zastavil Harnik.

13
    Bayern nyní kombinuje na útočné polovině. Müller sice zaváhal, ale nakonec se ještě stačil k míči dostat.

12
    Na druhé straně mohl být v ideální pozici Harnik, přihrávka přišla o chvíli později než bylo třeba.

11
    Ribéry tentokráte vyměnil pozici. Z pravé strany marně hledal přihrávkou Kroose.

10
    Ribéry při tom pádu trochu poníčil trávník a když vstal, tak se převtělil do role správce trávníku a opět se pokusil vykopnutý drn vrátit do původní pozice.

10
    Ribéry byl faulovaný, Bayern zůstane u míče.

8
    Rozehrávky se ujal Bastuber. Míč mířící na přední tyč obrana s klidem odvrací.

8
    Bayern se poprvé v utkání dočkal rohového kopu.

7
    A poprvé se domácí dostali na dostřel hostující branky. Bastuber se k centru neodhodlal. Ribéry následně nahrával a celou akci zabrzdil.

6
    Bayern se zatím musí bránit a nyní perfektní zákrok na levé straně předvedl Badstuber, který tam zaskakuje při absenci Alaby.

5
    Hostům už se po rohu nepodařilo ohrozit Neuera.

4
    Roh pro VfB.

4
    Obrovská šance VfB! Ibišević se zmocnil balónu, přesnou přihrávkou našel Harnika, jeho parádní střelu vytěsnil Neuer na břevno!

2
    A další útok Stuttgartu končí ofsajdem.

1
    Harnik obhodil Kroose a nahrával na Okazakiho, ten se nacházel v ofsajdové pasti.

1
    Hosté ze Stuttgartu měli úvodní výkop.

1

Oba týmy už jsou na hrací ploše.

V létě proběhlo v Allianz Aréně zvýšení kapacity od dva tisíce míst a i tato místo jsou beznadějně plná. Na stadionu je tedy 71 000 diváků.

V případě výhry v dnešním utkání se mohou domácí dotáhnout na první příčku tabulky a na zatím jediný stoprocentní tým Bundesligy Eintracht Frankfurt, který zatím má na čele tabulky 6 bodů.

V sestavě Stuttgartu došlo oproti minulému týdnu také k pár změnám. Na kraji obrany nastupuje Sakai místo Hoogelanda (důvod: zranění kolene). V záložní řadě pak nahradil Okazaki Traorého (Traore je na střídačce).

V sestavě Bayernu v dnešním utkání došlo k pár změnám proti sestavě z minulého týdne, ze zápasu ve Fürthu. V základní sestavě bude hrát oproti minulému týdnu Schweinsteiger a Ribéry. Naopak Robben kvůli nachlazení dnes do zápasu nezasáhne.

Dalším hráčem, který bude dnes hodně sledován bude Javi Martinéz, nová posila Bayernu z Bilbaa za téměř 40 milionů eur začne pouze na lavičce, ale dá se čekat, že ho trenér Heynckes nasadí v průběhu.

Bayern München: Neuer - Lahm, Dante, Boateng, Badstuber - Schweinsteiger, Gustavo - Müller, Kroos, Ribery - Mandžukić.

VfB Stuttgart: Ulreich - G. Sakai, Tasci, Maza, Boka - Kvist, Gentner - Harnik, Hajnal, Okazaki - Ibišević.

Rozhodčí: Kinhöfer - Scheppe, Fischer.

Dnešní utkání v Allianz Aréně bude řídit jako hlavní rozhodčí Thorsten Kinhöfer. Zkušený čtyřiačtyřicetiletý rozhodčí z města Herne v Severním Porýní-Vestfálsku působí v Bundeslize už desátou sezónu a ve své kariéře působil například i v lize v Kataru nebo Saudské Arábii.

VfB Stuttgart přijíždí do Mnichova jako účastník základní skupiny Evropské ligy ve které se utká s dánskou Kodaní, norským Molde a rumunskou Steauou Bukurešť. Minulý týden v prvním kole na svém hřišti hostil Stuttgart Wolfsburg. Nová posila VfB Vedad Ibiševič se stal bohužel pro fanoušky v Mercedes-Benz Aréně záporným hrdinou. Dvě minuty před koncem neproměnil penaltu a následně hosté dali gól a zvítězili.

Bayern München vstoupil do letošní sezóny ziskem německého superpoháru a minulý týden úspěšně i do Bundesligy na hřišti nováčka soutěže a vítěze loňského ročníku druhé Bundesligy z Fürthu. Utkání vyhrál Bayern 3:0 díky trefám Müllera, Mandžukiče a Robbena. Dnes to bude trochu jiný zápas, hlavně soupeř bude o poznání těžší, přesto jsou domácí jasnými favority.

Hezký nedělní podvečer při sledování posledního utkání v rámci druhého kola Bundesligy. V prvním domácím zápasu letošní Bundesligy odehraje Bayern München proti VfB Stuttgart.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jakub Vais

Branky: 32. Müller, 33. Kroos, 43. Luiz Gustavo, 47. Mandžukić, 49. Müller, 51. Schweinsteiger - 26. Harnik

Karty:   73. Boateng (BAY) - 20. Gentner (STU)   73. Ibiševič (STU)

Bayern Mnichov: Neuer - Lahm, Dante, Boateng, Badstuber - Schweinsteiger (77. Martinez), Gustavo - Müller, Kroos, Ribéry (73.Shaqiri) - Mandžukić (69. Pizzaro).
    VfB Stuttgart: Ulreich - G. Sakai, Tasci, Maza, Boka - Kvist, Gentner - Harnik (89. Traoré), Hajnal (46. Torun), Okazaki (69. Bah) - Ibišević.

Rozhodčí: Kinhöfer - Scheppe, Fischer

Diváci: 71 000