Kärpät – Hamburg 4:5 (po s.n.) | Kometa Brno – Plzeň 7:5 (kon.) | Brynäs – TPS 4:1 (kon.)
HC Kometa Brno
7:5 (3:3, 2:1, 2:1)
HC Škoda Plzeň
Úterý 04.09.2012, 18:00 • KAJOT ARENA • European Trophy

50:36
    Po brance se navíc strhla mela a bude se vylučovat. Na straně Komety jsou potrestáni Káňa s Valábikem, z Plzně jsou vyloučeni Kovář s Hanzlíkem. Všichni na dvě minuty za hrubost, hraje se v plném počtu na obou stranách.

44:19
    Boris Valábik opět v akci, nyní fauloval a je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

32:32
    Po rutinním zákroku Mazance se do sebe pustili Tomášové Svoboda a Frolo, za drobnou potyčku budou oba potrestáni za hrubost. Domácí hráč však obdržel pouze dvě minuty, Frolo dostal trest na 2+2 minuty a Kometa tak bude hrát přesilovku.

29:24
    Další špatná zpráva pro domácí, Valábik vyhodil puk mimo hřiště a dostává za to dvě trestné minuty.

28:16
    K velké nelibosti domácích fans se bude vylučovat na straně domácích poté, co hostím několik hraničních zákroků prošlo. Za napadení je vyloučen Radek Dlouhý.

22:43
    Což souvisí i prvním vyloučením v této části hry. Tomáš Slovák vyhodil při snaze o založení útoku puk mimo hřiště a je za to potrestán.

15:10
    Byl však hákován Tomášem Frolem a Kometa si zahraje přesilovku.

13:56
    Tomáš Vlasák odchází na dvě minuty za hákování. Síly na ledě se tak srovnávají.

13:36
    Další vyloučení na straně Komety. Filip Beneš je potrestán na dvě minuty za vražení na hrazení.

08:41
    Sedm vteřin si zahraje přesilovku Plzeň. Filip Krejčiřík již usedá za katr - dvě minuty podražení.

06:48
    Radek Dlouhý je potrestán za nedovolené bránění. Hosté si tak zahrají první přesilovku zápasu.

02:56
    Prvním vyloučeným dnes bude plzeňský Jeřábek, který je potrestán za vysokou hůl.

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 1. Kováčik (Hruška J., Krejčiřík), 12. Čermák (Kováčik, Žižka), 18. Valach (Koreis, Zohorna), 35. Krejčiřík (Zohorna, Svoboda J.), 37. Svoboda J. (Hruška J.), 58. Svoboda T. (Svoboda J.), 60. Čermák (Hruška J.) - 7. Gulaš, 15. Pletka (Gulaš), 20. Havlíček (Gulaš), 30. Kratěna (Kovář), 51. Vlasák

HC Kometa Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Valábik, Krejčiřík, Švrček, Valach - Hruška Jan, Čermák, Dlouhý (C) - Svoboda Tomáš, Dočekal, Svoboda Jakub - Zohorna, Koreis, Kadela - Káňa, Raška, Beneš
    HC Škoda Plzeň: Mazanec - Hanzlík, Slovák, Jeřábek, Marušák, Frolo, St. Pierre, Houfek - Schleiss, Pletka, Havlíček, Gulaš, Vlasák (C), Kovář, Kratěna, Johnson, Heřman, Balej, Lev, Pitule, Dvořák

Rozhodčí: Jeřábek, Blecha - Jindra, Skopal