Chabarovsk – N.Novgorod 3:2 (po s.n.) | Novokuzněck – Jaroslavl 4:5 (po s.n.) | Novosibirsk – Mytišči 2:3 (po s.n.)
Omsk – Barys 4:3 (po pr.) | Jekatěrinburg – Čeljabinsk 0:3 (kon.) | Ufa – Minsk 6:3 (kon.)
Nižněkamsk – Čerepovec 2:1 (po pr.) | Kazaň – Viťaz 2:1 (kon.) | Petrohrad – Chanty-Mansijsk 7:5 (kon.)
CSKA Moskva – Riga 2:1 (kon.) | HC Slovan – Spartak Moskva 2:1 (po s.n.) | Lev – Doněck 1:0 (kon.)
Lev – Doněck 1:0 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
6:3 (1:1, 5:2, 0:0)
HC Dinamo Minsk
Pondělí 10.09.2012, 15:00 • Ice Palace Salavat Julaev Ufa (8500 diváků). • KHL

Je tu konec zápasu. První třetina přinesla dvě branky, druhá hned sedm a poslední ani jednu. Ufa si připisuje tři body do tabulky KHL a zaslouženě poráží Minsk 6:3. O své výhře rozhodla ve druhé třetině, kdy během dvanácti minut dala pět branek a nepomohlo ani snížení soupeře na 6:3. Poslední třetina byla udržovací a domácí naprosto v pohodě kontrolovali výsledek. To je tedy pro dnešek vše, u dalších přenosů se budu opět těšit napočtenou. (17:09:16)

60:00

59:21
    Ještě Blaťákova střela od modré a zásah Šelepňova.

59:00
    Ale fanoušci se baví, mexická vlna nyní proudí halou.

58:25
    Poslední minuty připomínají veřejné bruslení, hráči se po ledě pouze tak lehoučce plouží a čekají na závěrečný hvizd. V házené by se za tohle asi pískala pasivita.

57:15
    Ještě dobrá šance Grigorenka, ale netrefil v dobré pozici kotouč. Už ho to ani mrzet nemusí. Pro dnešní zápas má odprácovanou velice příjemnou směnu.

55:26
    Halou zní píseň Firework od zpěvačky Katte Perry, celkem příznačné pro domácí hokejisty. Z jejich strany to byl ve druhé třetině pořádný ohňostroj.

55:01
    Nahození Murphyho končí v ochranné síti. Myslím si, že už je o výsledku defitinivně jasno.

54:05
    Utkání se očividně pouze dohrává. Po divoké druhé třetině jsme toho v této pasáži mnoho neviděli.

52:26
    Finský obránce Karalahti vypálil od modré a jeho krajan Tarkki chytá jeho pokus do lapačky. To byla lahůdka, něco jako pro oba hráče jejich domácí vodka.

51:50
    Rána Filatova málel složila k zemi Kulakova, ten se nakonec ostrému setkání s pukem vyhnul a přechal to brankáři.

51:20
    Hosté jsou v pěti.

50:58
    Střela Zubareva nemohla Šelepňova překvapit. Puk má ve své výstroji po takovém svižném nahození.

50:39
    Ufa hraje ve své přesilovce takovou údržbu. S rozvahou si hráči přihrávají a čekají. Žádný stres.

49:26
    Murphy je potrestán za hru vysokou holí. Pokud se nepletu, tak je to teprve třetí trest, který rozhodčí udělili. Hraje se velice korektně.

48:21
    Tarkki po delší době zasahuje, ale neměl to příliš složité. Nahození Krajíčka z hodně ostrého úhlu ho nemohlo ohrozit.

47:38
    Logicky nikam nepospíchají, čas hraje pro ně. Naopak Minsku se nějaké šance na zisk alespoň bodíku více a víc zmenšuje. Vstřelit tři góly, to už bude asi velký kumšt.

46:57
    Domácí hrají to co potřebují, pěkně zavezou kotouč na červenou a vyhodí ho ven.

45:53
    O snížení se pokusí nyní hosté, útok rozjížděl Irgl a hledal lépe postaveného Stase, jenže Blaťák zachytil jeho záměr.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 13. Chlystov (Kutějkin), 22. Blaťák (Saprikyn), 23. Trubačov (Filatov, Pankov), 27. Filatov (Pankov), 30. Grigorenko (Chlystov, Saprikyn), 34. Filatov (Baranka, Trubačov) - 18. Stapleton (Linglet, Karalahti), 36. Stapleton (Platt), 36. Irgl (Meleško, Stas)

Salavat Julajev Ufa: Tarkki (Tarasov) - Aťušov, Proškin, Kutějkin, Baranka, Blaťák, Zubarev, Gurkin - Zinovjev, Rolinek, Jemelin - Saprykin, Grigorenko, Chlystov - Trubačov, Filatov, Pankov - Garejev, Stepanov, Gluchov. Trenér: Vener Safin.
    HC Dinamo Minsk: Lalande (od 27. Šelepňov) - Karalahti, Denisov, Goroško, Krajíček, Murphy, Chernook, Nogačov - Linglet, Stapleton, Platt - Meleško, Irgl, Stas - Kulakov, Michaljov, Kitarov - Pivko, Drozd, Dudko. Trenér: Kari Heikkila.

Rozhodčí: Andrej Rogačov (Moskva), Ildar Safiullov (Nižněkamsk), Jevgenij Streltsov (Nižnij Novgorod), Denis Tarasov (Nižnij Novgorod).