Chabarovsk – N.Novgorod 3:2 (po s.n.) | Novokuzněck – Jaroslavl 4:5 (po s.n.) | Novosibirsk – Mytišči 2:3 (po s.n.)
Omsk – Barys 4:3 (po pr.) | Jekatěrinburg – Čeljabinsk 0:3 (kon.) | Ufa – Minsk 6:3 (kon.)
Nižněkamsk – Čerepovec 2:1 (po pr.) | Kazaň – Viťaz 2:1 (kon.) | Petrohrad – Chanty-Mansijsk 7:5 (kon.)
CSKA Moskva – Riga 2:1 (kon.) | HC Slovan – Spartak Moskva 2:1 (po s.n.) | Lev – Doněck 1:0 (kon.)
Lev – Doněck 1:0 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
2:1 (0:0, 0:0, 1:1)
Severstal Čerepovec
Pondělí 10.09.2012, 17:00KHL

Dnešní utkání je u konce. Neviděli jsme příliš akční hokej, ale spoustu bitev o kotouč. Od půlky zápasu se začlo poměrně hodně vylučovat, ale branky to nepřineslo.
    Až ve třetí třetině zvládla obě mužstva vstřelit alespoň jednu branku a v prodloužení překvapivě rozhodli domácí už ve třetí minutě.
    Vybojovali tak dnes pro ně důležité vítězství.

Hezký zbytek večera. (19:22:14)

62:22
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Tak v prodloužení dokázal o domácím vítězství rozhodnout PJOTR CHOCHRJAKOV. Asistence: Evgenij Blochin.

60:01

Ve třetí třetině jsme viděli na každé straně po jednom góle a tak půjdeme do prodloužení.

60:00

58:51
    Oddechový čas pro hosty.

49:52
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Hostům se podařilo vyrovnat. Jmenovitě skóroval VADIM BERDNIKOV. Asistence: Mikko Lehtonen. Stav je znovu nerozhodný.

41:46
    Jen pár vteřin před návratem vyloučeného Kazakovceva domácí proměňují svou přesilovku! O branku se postaral OSKAR OSALA. Asistovali mu: Petr Koukal a Jan Kolář.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 20:37.

Ani ve druhém dějství jsme neviděli branku a nebylo vůbec málo vyloučení, dokonce jedna minutová přesilovka 5 na 3, kterou ovšem hosté využít nedokázali. Tak snad se dočkáme ve třetí třetině.

40:00

39:51
    Za sekání si odsedí dvouminutový trest ve třetí třetině Nikolaj Kazakovcev z Čerepovce.

36:04

34:04
    Další vyloučení na straně domácích, tentokráte si menší trest za držení hole odsedí Igor Bortnikov.

32:36
    Ani další početní přesila nám dnes nepomohla změnit bezbrankové skóre.

30:36
    A prozměnu vyloučení na straně hostů. 2 minuty za držení hole dostává Petr Čáslava.

29:17
    Tak hosté nedokázali využít ani dvojnásobnou početní převahu a už se hraje 5 na 5.

Dušan Šitner

Branky a nahrávky: 42. Osala (Koukal, Kolář), 63. Chochrjakov (Blochin) - 50. Berdnikov (Lehtonen)

Neftěchimik Nižněkamsk: Dalton (Sokolov) - Plechanov, Berezin, Selujanov, Bělov, Rybnickij, Blochin, Mamašev - Cibák, Chochrjakov, Subbotin - Pestuško, Kulikov, Osala, -Koukal, Kolář, Milovzorov - Polygalov, Alševsky J., Bortnikov - Alševsky S.
    Severstal Čerepovec: Košečkin (Pereťjagin) - Jegoršev, Svijazov, Andersen, Laakso, Čáslava, Kiselevič, Rjazancev - Lehtonen, Stoljarov, Šipačjov - Berdnikov, Bergfors, Zemčenko - Kazakovcev, Koryšin, Kazjonov - Gimbatov, Mons, Bučněvič, Jemelejev

Rozhodčí: Bulanov, Soin - Zacharenkov, Chubykin