Jihlava – Chomutov 1:5 (kon.) | Olomouc – Ústí n/L 8:4 (kon.) | Motor ČB – HC Kladno 3:1 (kon.)
Kometa Brno – HC Litvínov 2:3 (kon.) | Pardubice – Liberec 5:6 (po pr.) | Sparta – Třinec 4:2 (kon.)
Slavia – Vítkovice 2:5 (kon.)
HC Dukla Jihlava
1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Piráti Chomutov
Sobota 15.09.2012, 12:00 • HZS Jihlava • DHL Extraliga juniorů

Vítejte u dnešního on-line přenosu z utkání NOEN extraligy mezi jihlavskou Duklou a chomutovskými Piráty. Loňský mistr do čtvrtého kola extraligy vstupuje s bilancí: 2 výhry a 1 prohra. Jihlava je zatím stoprocentní co se vítězství týče. Stratila pouze jeden bod, který jí ukradli Lvi z Ústí nad Labem. V minulém kole oba týmy byly stoprocentní ať už Piráti, kteří ve svojí aréně porazili jihočeské Budějovice 6:3 nebo Dukla, která porazila Litvínov na jeho vlastním ledě 3:1. Utkání dvou momentálně dobře rozpoložených týmů začne ve 12:00.

Sestavy z minulého kola:
    HC DUKLA JIHLAVA
    Fučík T. - Tobola H., Kuchta, Pavlas, Mikeš, Gregar, Lupač, Štěpán, Polívka, Vantuch, Vítek, Jícha, Vlček, Zídek, Dundáček, Tobola P., Žáček, Vala, Střecha, Přidal, Horký
    PIRÁTI CHOMUTOV
    Dovina (Maštalířský) - Kolář, Pelc, Horváth, Fronk, Hanták, Novák L., Kopáč, Šulák, Kaše, Kämpf, Račuk, Hammerbauer, Tejnor, Peštuka, Huňady, Hejcman, Hlava.

Lídrem kanadského bodování Chomutova je s 6 body za 4 branky a 2 asistence Jan Hammerbauer na domácí straně je to Roman Mikeš společně s Tomášem Střechou, kteří mají oba body 4. Střecha se předvedl hlavně v utkání s Litvínovem, kdy dvě branky dal a na jednu přihrál. Měl tak podíl na všech zásazích Dukly v zápase. Dokáže napodobit výkon z minulého kola i dnes?

00:01

Z tecnických důvodů budeme přinášet změny stavu.

13:43
    Piráti právě vstřelili branku!
    Trestné střílení proměnil Novák s přehledem. Naznačil backhandovou kličku a střelou o tyč dává na 1:0.

Omlouváme se za nekompletní události první třetiny. Máme problém s připojením na internet a v nejbližších minutách report doplníme.

18:50
    Piráti právě ve velké šanci. První lajna hostů sehrála parádní signál a ohrozila Fučíka. Jeden z útočníků si podržel puk za bránou a rozehrál na střed na rozjetého Peštuku, který trefil pouze hruď domácího gólmana.

19:00
    Piráti se tlačí do branky a chtějí navýšit své jednobrankové vedení.

19:36
    Obtočení okolo branky a následnou Hlavovu střelu Fučík pohotově likviduje.

20:00

V první třetině byl k vidění útočný hokej plný šancí. Největší šanci Jihlavy měl asi Přidal. Za hosty vstřelil jedinou branku utkání Novák, který s přehledem proměnil trestné střílení a zařídil tak Pirátům jednobrankové vedení. Nutno však dodat, že vedení je na straně hostů zcela zaslouženě.

20:01

20:38
    Chomutov se tlačí do útočného pásma, ale Jihlava mu moc volnosti nenechává.

19:38
    Peštuka z Chomutova dostává 2 minuty za podražení

22:00
    Domácí vyhazují na icing.

22:07
    Když se podařilo Pirátům podařilo dostat v oslabení do útoku musel Dundáček zatáhnout za záchrannou brzdu a za sekání odchází na 2 minuty.

22:43
    Hosté v plném počtu, mají možnost zahrát si přesilovku.

23:40
    Piráti tlačí Jihlavu v obraném pásmě.

24:02
    Parádní "ťukec" teď předvedli hosté. Signál, který začal parádní kombinaci ve tvaru Z v útočném pásmu zakončil mezi nohy DANKO DEVERI. Asistence: Novák, Kopáč

24:04
    2 Minuty dostává Tobola za sekání.

24:32
    A je tu další přesilovkový zásah. Tentokrát střelou z křídla našel JIŘÍ PEŠTUKA místo mezi Fučíkovými betony a zvyšuje na 3:0. Asistence: Kopáč.

28:00
    I přes snahu snížit, se domácí nemohou dostat do šance.

17:13
    Chomutovský hlava je vyloučen na 2 minuty za krosček. Domácí mají šanci snížit.

30:30
    Dukla se usazuje v pásmu, ale nemůže se dostat do zakončení.

30:38
    Dukla právě vstřelila branku!
    A hosté přeci jenom snižují. Po velikém závaru v brankovišti hostů se toulal puk sám brankovištěm dokud se ho nezmocnil ŠTĚPÁN ZÍDEK a nenapálil ho z hranice brankoviště pod břevno. Asistence: Erik Polívka.

32:03
    Zakázané uvolnění hostů.

32:45
    Zakončení z jízdy na bližší tyč předvedl Hanták. Fučík v pohodě chytá.

33:15
    Šanci vstřelit čtvrtou branku měl Chomutov. Tentokrát se podařilo Fučíkovi zlikvidovat střelu do poloprázdné branky. Novák se drží za hlavu. Toto měl být gól.

34:00
    Kolář střílí tvrdou střelu, která je před brankou ještě tečována pouze do Fučíkovi hrudi.

34:48
    Nejprve veliká šance a poté vyloučení jednoho z hostů. Jeden z jihlavských útočníků mohl vstřelit branku, ale v zakončení ho zahákoval Horváth a odchází na 2 minuty.

36:48

37:26
    Dukla si i po dohrané přesilovce stále drží pásmo.

37:45
    A je tu další přesilovka Dukly. Na trestnou odchází Huňady za nedovolené bránění.

39:20
    Po pár menších závarech kryje Strmeň kotouč. Bude se vhazovat po jeho levici.

39:45

40:00

Druhá třetina, byla už přeci jenom bohatější na branky než ta první. Po dvou zásazích přidali Piráti a jediný zásah Jihlavy v dnešním zápase vstřelil Zídek, který proměnil přesilovku. Jak utkání dopadne se dozvíme v závěrečné části.

Hráči přijíždí na buly třetí třetina za chvilku začne.

40:01

41:00
    Nejprve nahazoval na brankaře Horký a poté ještě Přidal. Ani jeden se, ale prosadit nedokázal.

41:30
    Parádní střelu Hantáka vyráží se štěstím Fučík krajem ramena do ochranné sítě.

43:04
    Jihlava zakládá útok.

43:18
    Posunutá branka vyhání Piráty z útočného pásma.

44:12
    Ofsajd hostů po komické situaci na modré čáře. Rozjetý Deveri sestřelil jednoho ze spoluhráčů. Poté oba komicky na zadku doklouzali do útočného pásma.

45:30
    Možnost tečovat před brankou měl Grega. Ten, ale plachtící puk netrefil.

45:57
    Tvrdou střelu tahem vypálil z mezikruží Fronk. Fučík chytá.

46:20
    Vhazování po úspěšném zákroku po pravici Fučíka.

47:40
    Parádně teď zlikvidoval Fučík Deveriho střelu do prázdné branky, pro kterou skočil lvím skokem.

48:50
    O rychlý průnik po levém křídle se zakončením z úhlu se pokusil Kuchta, kterého ale vymazal gólman.

Tři šance teď zlikvidoval Fučík. První střelu vyrazil na střed odkud z mezikruží vypálil jeden z beků přímo do hrudi. I s následnou dorážkou si Fučík poradil.

51:41
    Další pirátská šance, která končí na Fučíkově hrudi. Tentokrát Deveriho střela do poloprázdné branky končí mimo.

52:30
    Zápase je teď pod taktovkou Pirátů, kteří se tlačí do útoku.

54:04
    Další a další střelu Chomutova.

56:37
    A je asi rozhodnuto. Čtvrtou branku Chomutova přidává DAVID KAMPF, který dostal nahrávku zpoza branky a z první napálil puk na přední tyč. Asistence: Kaše

58:00
    Poslední 2 minuty utkání.

59:22
    Jihlavský Horký mohl uhánět sám na branku, ale byl podražen a Kopáč odchází na 2 minuty za podražení.

59:47
    Chomutov dává poslední branku utkání v oslabení. Do úniku se dostal DANKO DEVERI, který si roztáhl brankaře a poslal puk mezi betony.

60:00
    Konec zápasu. (14:01:56)

David Suchý (JI)

Branky a nahrávky: 31. Zídek (Polívka) - 14. Lukáš Novák, 25. Deveri (Novák, Kopáč), 25. Peštuka (Kopáč), 57. Kampf (Kaše), 60. Deveri

HC Dukla Jihlava: Fučík (Šťastný) - Pavlas, Tobola H., Žáček, Tobola P., Dundáček, Polívka, Březka - Horký, Zídek, Přidal - Kuchta, Mikeš, Vala - Vantuch, Střecha, Lupač - Gregar, Vlček, Štěpán.
    Piráti Chomutov: Strmeň (Dovina) - Pelc, Kolář, Šulák, Horváth, Kopáč, Tejnor - Hlava, Peštulka, Fronk - Deveri, Kampf, Hnaták - Kaše, Huňady, Novák

Rozhodčí: Vampola - Kotlík - Zídek