KHL
Omsk – Kazaň 0:5 (kon.) | Barys – Nižněkamsk 2:3 (po pr.) | Chanty-Mansijsk – Ufa 1:3 (kon.)
Viťaz – CSKA Moskva 4:5 (po s.n.) | Spartak Moskva – Novosibirsk 3:5 (kon.) | Doněck – Novokuzněck 3:4 (po s.n.)
Minsk – Lev 0:4 (kon.) | Riga – Chabarovsk 2:1 (kon.) | HC Slovan – Petrohrad 4:2 (kon.)
HC Dinamo Minsk
0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Lev Praha
Pondělí 17.09.2012, 18:00 • Minsk-Arena • KHL

Další zápas hraje Lev ve čtvrtek od 19:00 hodin v Tipsport areně Praha s Omskem. (20:11:22)

Loučíme se z Minsku s konstatováním, že Lev získal během třízápasového tripu 8 z 9 možných bodů. V posledním zápase navíc výrazně vylepšil střeleckou potenci, která ho v předchozích zápasech trápila.

Na střely vyhráli domácí 27:22, na vítězné buly pak 30:28.

Juraj Mikúš vyhlášen nejlepším hráčem Lva, na druhé straně Jere Karalahti.

60:00

59:59
    Pöpperle má další nulu, Lev vítězí v Minsku 4:0

59:56
    Brejk 3 na 2 ukončila tvrdá střela do břicha Šelepněva.

59:30
    Klepiš mohl přidat pátou branku, puk se vykutálel jen těsně vedle tyče. Šelepněva.

59:00
    Hossa z úhlu provětral Šelepněva, ten vyráží. Z brejku pak Pöpperle raději zachytil střelu z křídla.

58:10
    Minsk je vyhnán zpět ke svému brankáři, hra je daleko od Pöpperleho.

57:36
    Střela Novotného nyní olízla břevno.

57:23
    Lev kompletní a bojuje za Pöpperleho nulu.

56:00
    Platt tvrdě pálil od modré, následně to zkoušel Merfi, ale ani jeden si na fantoma v brance Lva nepřišel.

55:40
    Domácí uzavřeli Lva, nicméně Stas Pöpperleho neprostřelil.

55:13
    Jiří Hunkes to přehnal s důrazem a jde si sednout na trestnou lavici.

54:50
    Lev vyčkává a hlídá si stav.

54:15
    Domácí publikum chce alespoň jeden gól.

52:35
    Klepiš se nyní proháčkoval do pásma, předložil Rachůnkovi, který nadvakrát sám nepřekonal brankáře.

51:40
    Zbyněk Irgl upláchl po křídle a napálil puk, Pöpperle vyráží.

49:45
    Domácí zaskočeni vývojem utkání, Lev se nikam nežene a vyčkává.

48:00
    Lev Praha právě vstřelil branku!
    JIŘÍ NOVOTNÝ nyní prostřelil z kruhu po přihrávce Hunkese domácího brankáře a ukončil přesilovku.

47:42
    Karalahti vyloučen za podražení.

47:20
    Lev nyní mačká Dinamo jako citron a zahraje si přesilovku, pokud tedy nevyužije dosavadní výhodu.

46:00
    Domácí se nemohou dostat přes střední pásmo, Lev je kvalitně napadá.

44:25
    Hunkes nevěděl jak se k němu odrazil puk, ale příležitost využil k nebezpečné střele z mezikruží. Šelepněv s obtíží kryje.

43:30
    Hossa nyní svou dlouhou hokejkou vybojoval puk a opět zatlačil domácí před vlastního brankáře.

43:06
    Lev pokračuje v nátlakové hře, další nahození švihem zkoušel nyní na brankáře domácích Sersen.

42:27
    Nejnebezpečnější střelou byla nakonec pumelice Hunkese od modré v poslední vteřině přesilovky, tu ale domácí brankář kryl.

41:17
    Lev ale nehraje přesilovku dobře, nyní dokonce ohrozil Pöpperleho Meleško.

40:21
    První lajna Lva si dobrým pohybem vykoledovala faul Stase.

40:01

Fanoušci v areně se baví i přes nepříznivé skóre, celou přestávkou běží sladké songy a na kostce klasická "líbací" srdíčka.

Ve druhé třetině střely 8:8, celkově vedou domácí 18:14. Lva to ale vůbec netrápí, díky efektivitě vede v Minsku 3:0. Vítězná buly zatím ve prospěch Minsku 24:18.

Lev díky slovenskému střeleckému obrození vede po dvou třetinách v Minsku 3:0. Michal Sersen se nakonec branky dočkal a upravil skóre na 2:0. O chvíli později ho následoval Marcel Hossa. Třetí třetina začne za 14 min.

40:00

Do konce periody se již nic nestalo.

39:10
    Novotný si nahodil puk za branku, zde ho dojel a dokázal ho předat Řepíkovi. Jejich snaha ale ke střele nevede.

38:48
    Domácí se tlačí do pásma Lva, ten ale bojuje o každý metr. Dobrý defenzivíní postoj Lva.

37:30
    Na druhé straně střílel nabuzený Sersen, Šelepněv kryje.

37:14
    Merfi a jeho další hodně tvrdý pokus od modré. Pöpperle ho ale dokázal utlumit a zpacifikovat.

37:10
    Kouzla nyní za brankou předváděl Meleško, vedlo to ale pouze k slabé střele do lapačky Pöpperleho.

35:52
    Hraje se bez šancí a nájezdy obou týmů končí rozbité ve středním pásmu.

35:15
    Domácí v náporu - Minsk zkouší s nepříznivým stavem něco udělat ještě do přestávky.

34:39
    Merfi vyslal na Pöpperleho dělovku, ale netrefil.

33:50
    Stas nyní zkusil z úhlu překvapivou střelu, ale na Pöpperleho si s tímto nepřijde.

33:11
    Gološko znovu zkoušel střílet, ale střelu zblokoval jeden z beků Lva.

32:45
    Arenou se začíná nést občasný pískot.

31:53
    Hunkes ukryl střelu za beka a Šelepněv v brance měl co dělat.

31:20
    Gološko nyní při střele zlomil hůl, ale právě tím, jak střelu netrefil, nadělal Pöpperlemu pořádný kus práce.

30:07
    A tah trenérů se vyplácí. Nové přesilovkové komando se prosadilo po 6 vteřinách - od modré vypálil MARCEL HOSSA a puk prošel za záda Haugena. Ten po brance odjíždí na střídačku. Asistence: Němec

30:01
    Náznak tlaku domácích ukončil faul Stapletona.

29:00
    Další zámek Lva nyní ukončila střela Porselanda od modré. Domácí brankář byl připraven.

28:40
    Mladík Sekáč si prostor v prvním útoku evidentně užívá, jeho finesy dělají problémy bekům domácích.

27:49
    Lev kompletní, domácí jsou zatím neplodní.

26:57
    Od modré zkoušel pozornost Pöpperleho Denisov, gólman Lva ale vyráží betony.

26:20
    Pivko se nyní dostal ke střele, ale Pöpperle mu nedal prostor.

26:04
    Lev je však odmítá pustit do pásma.

25:45
    Nedovolené se nyní provinil Tomáš Surový a domácí budou mít šanci udělat něco s výsledkem.

25:18
    Na Bartečka si nyní vyšlápli dva domácí u mantinelu, slovenský forvard ale pokračuje dále v útočném snažení.

24:18
    Šance na obou stranách - nejprve byl sám před brankářem Klepiš, následně neuspěl z blízka na druhé straně Stapleton.

23:06
    Nápor Lva ukončil od modré Michal SERSEN, který svým nahozením překvapil Haugena. Asistence : Surový.

22:39
    Od mantinelu to zkoušel Drozd, Pöpperle puk raději přikryl.

21:52
    Tlak na Dinamo vytvořila i druhá lajna Lva. Nicméně žádná střela k Haugenovi nedoletěla.

20:40
    Sekáč manévrem oklamal u mantinelu domácího beka a vybídl na kruhu stojícího Klepiše ke střele. Haugen vyráží.

20:12
    Lev úvod druhé třetiny začíná icingem

20:01

Střely po 1. třetině - 10:6 pro domácí, Lev měl mnoho zblokovaných pokusů. Vyhraná buly - 12:6 pro domácí.

20:00

19:50
    Třetina se dohrává v pásmu Minsku, Lev hrál v první třetině účelný hokej a zaslouženě vede.

18:51
    Porseland provětral Haugena od modré, domácí brankář poskakující puk utlumil.

17:20
    Na druhé straně Drozd střílel z otočky, ale netrefil.

16:35
    Hunkes je zpět a rovnou vyslal do akce Klepiše. Ten bekhendem prověřil Haugena, ale ten puk ukrotil.

16:08
    Lev vyhazuje a domácí nemají tlak.

15:00
    Od modré to zkoušel domácí Merfi, Pöpperle kryje.

14:32
    Tak předchozí situace má svou oběť, vyloučen je Hunkes- zřejmě za úmyslné posunutí branky...

14:00
    Krásnou akci po křídle předvedl Jaroslav Svoboda, který si obhodil beka a dostal se před Haugena. Bohužel byl již příliš blízko. Na druhé straně si sjel bek Krajíček, místo střely ale puk potáhl a poté z brankové čáry centroval před Pöpperleho. Vznikla nepřehledná situace, po které Pöpperle jen stěží ubránil svou branku.

12:38
    Okolo tyčky se nyní obtočil Platt, ale nejlepší gólman KHL za uplynulý týden byl na místě. Tomáš Pöpperle zatím bezchybný.

11:20
    Lev se nastěhoval před Haugena, Surového střela byla ale zblokována.

10:21
    Lev dobře napadá a domácí mají problémy s rozehrávkou.

09:20
    A Lev pokračuje v náporu, nebezpečně střílel Klepiš.

08:43
    Hossa nejprve netrefil z mezikruží branku, následně se již prosadil dělovkou JURAJ MIKÚŠ. Asistence: Marcel Hossa

07:52
    Od modré pálil dvakrát z pozice beka Christensen, první střelu brankář pouze vyrazil, ale k dorážce se nikdo nedostal. Druhá střela kanadskému forvardovi nesedla.

06:27
    Domácí se zatím ubránili a vyhazují.

06:08
    Denisov vyloučen - přesilovka pro Lva.

05:50
    Šance si teď vytvořila Christensenova lajna, přičemž nepříjemnou střelu z předbrankového prostoru vyslal právě její vůdce.

05:10
    Lev kompletní, ale teď trma vrma před Pöpperlem - tomu u tyčky poskakoval puk

04:27
    Domácí bek pálil od modré, Pöpperle s jistotou.

03:56
    Stas vjel do ofsajdu, Lev má chvilku klidu.

03:35
    A znovu, domácí se nedostali ke střele

03:17
    Lev vyhazuje

02:56
    Po pravém křídle se prohnal jeden z domácích a Hunkes hasil požár podražením.

02:14
    Zatím se hraje bez šancí - až teď domácí Laine švihem provětral Pöpperleho.

00:50
    První oťukávání - žádný z gólmanů zatím nezasahoval.

00:01

Lva vítá potlesk tribun. Ale 15 000 fanoušků nyní spustilo opravdový rachot - na led vstupují skrze kouřovou clonu domácí.

Na ledě sledujeme úchvatnou ledovou show s cca 50 vystupujících. Fotografie se pokusíme přidat na facebook, zdejší připojení však není zrovna stabilní.

Na straně domácích hrají všichni tři Češi, pro které to bude zajisté prestižní souboj.

Trenéři Lva si pohráli se sestavou, složením lajn se snaží překvapit soupeře.

Vítáme vás z Minsku, kde za necelou půlhodinu vypukne ve zdejší supermoderní hale duel Dinamo Minsk - HC LEV Praha. Podle informací místního tiskového mluvčí je duel beznadějně vyprodán.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jan Rachota

Branky a nahrávky: 9. Mikúš (Hossa), 24. Sersen (Surový), 31. Hossa (Němec), 48. Novotný (Hunkes)

HC Dinamo Minsk: Haugen (31. Šelepněv) - Denisov, Karalahti - Goroško, Krajíček - Merfi, Nogačjov - Pivko, Stapleton, Platt - Irgl, Stas, Laine - Kulakov, Kitarov, Meleško - Drozd, Corso, Dudko
    Lev Praha: Pöpperle (Kocián) - Sersen, Němec, Mikuš, Hunkes, Picard, Porseland - Klepiš, Vrána, Sekáč - Řepík, Christensen, Novotný - Svoboda, Karamnov, Bartečko - Surový, Mikúš, Hossa - Rachůnek, Cingel

Rozhodčí: Kiselev, Čerenkov - Sivov, Balodis

Diváci: 15000