KHL
Omsk – Kazaň 0:5 (kon.) | Barys – Nižněkamsk 2:3 (po pr.) | Chanty-Mansijsk – Ufa 1:3 (kon.)
Viťaz – CSKA Moskva 4:5 (po s.n.) | Spartak Moskva – Novosibirsk 3:5 (kon.) | Doněck – Novokuzněck 3:4 (po s.n.)
Minsk – Lev 0:4 (kon.) | Riga – Chabarovsk 2:1 (kon.) | HC Slovan – Petrohrad 4:2 (kon.)
HC Dinamo Minsk
0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Lev Praha
Pondělí 17.09.2012, 18:00 • Minsk-Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítáme vás z Minsku, kde za necelou půlhodinu vypukne ve zdejší supermoderní hale duel Dinamo Minsk - HC LEV Praha. Podle informací místního tiskového mluvčí je duel beznadějně vyprodán.

Trenéři Lva si pohráli se sestavou, složením lajn se snaží překvapit soupeře.

Na straně domácích hrají všichni tři Češi, pro které to bude zajisté prestižní souboj.

Na ledě sledujeme úchvatnou ledovou show s cca 50 vystupujících. Fotografie se pokusíme přidat na facebook, zdejší připojení však není zrovna stabilní.

Lva vítá potlesk tribun. Ale 15 000 fanoušků nyní spustilo opravdový rachot - na led vstupují skrze kouřovou clonu domácí.

00:01

00:50
    První oťukávání - žádný z gólmanů zatím nezasahoval.

02:14
    Zatím se hraje bez šancí - až teď domácí Laine švihem provětral Pöpperleho.

02:56
    Po pravém křídle se prohnal jeden z domácích a Hunkes hasil požár podražením.

03:17
    Lev vyhazuje

03:35
    A znovu, domácí se nedostali ke střele

03:56
    Stas vjel do ofsajdu, Lev má chvilku klidu.

04:27
    Domácí bek pálil od modré, Pöpperle s jistotou.

05:10
    Lev kompletní, ale teď trma vrma před Pöpperlem - tomu u tyčky poskakoval puk

05:50
    Šance si teď vytvořila Christensenova lajna, přičemž nepříjemnou střelu z předbrankového prostoru vyslal právě její vůdce.

06:08
    Denisov vyloučen - přesilovka pro Lva.

06:27
    Domácí se zatím ubránili a vyhazují.

07:52
    Od modré pálil dvakrát z pozice beka Christensen, první střelu brankář pouze vyrazil, ale k dorážce se nikdo nedostal. Druhá střela kanadskému forvardovi nesedla.

08:43
    Lev Praha právě vstřelil branku!
    Hossa nejprve netrefil z mezikruží branku, následně se již prosadil dělovkou JURAJ MIKÚŠ. Asistence: Marcel Hossa

09:20
    A Lev pokračuje v náporu, nebezpečně střílel Klepiš.

10:21
    Lev dobře napadá a domácí mají problémy s rozehrávkou.

11:20
    Lev se nastěhoval před Haugena, Surového střela byla ale zblokována.

12:38
    Okolo tyčky se nyní obtočil Platt, ale nejlepší gólman KHL za uplynulý týden byl na místě. Tomáš Pöpperle zatím bezchybný.

14:00
    Krásnou akci po křídle předvedl Jaroslav Svoboda, který si obhodil beka a dostal se před Haugena. Bohužel byl již příliš blízko. Na druhé straně si sjel bek Krajíček, místo střely ale puk potáhl a poté z brankové čáry centroval před Pöpperleho. Vznikla nepřehledná situace, po které Pöpperle jen stěží ubránil svou branku.

14:32
    Tak předchozí situace má svou oběť, vyloučen je Hunkes- zřejmě za úmyslné posunutí branky...

15:00
    Od modré to zkoušel domácí Merfi, Pöpperle kryje.

16:08
    Lev vyhazuje a domácí nemají tlak.

16:35
    Hunkes je zpět a rovnou vyslal do akce Klepiše. Ten bekhendem prověřil Haugena, ale ten puk ukrotil.

17:20
    Na druhé straně Drozd střílel z otočky, ale netrefil.

18:51
    Porseland provětral Haugena od modré, domácí brankář poskakující puk utlumil.

19:50
    Třetina se dohrává v pásmu Minsku, Lev hrál v první třetině účelný hokej a zaslouženě vede.

20:00

Střely po 1. třetině - 10:6 pro domácí, Lev měl mnoho zblokovaných pokusů. Vyhraná buly - 12:6 pro domácí.

20:01

20:12
    Lev úvod druhé třetiny začíná icingem

20:40
    Sekáč manévrem oklamal u mantinelu domácího beka a vybídl na kruhu stojícího Klepiše ke střele. Haugen vyráží.

21:52
    Tlak na Dinamo vytvořila i druhá lajna Lva. Nicméně žádná střela k Haugenovi nedoletěla.

22:39
    Od mantinelu to zkoušel Drozd, Pöpperle puk raději přikryl.

23:06
    Nápor Lva ukončil od modré Michal SERSEN, který svým nahozením překvapil Haugena. Asistence : Surový.

24:18
    Šance na obou stranách - nejprve byl sám před brankářem Klepiš, následně neuspěl z blízka na druhé straně Stapleton.

25:18
    Na Bartečka si nyní vyšlápli dva domácí u mantinelu, slovenský forvard ale pokračuje dále v útočném snažení.

25:45
    Nedovolené se nyní provinil Tomáš Surový a domácí budou mít šanci udělat něco s výsledkem.

26:04
    Lev je však odmítá pustit do pásma.

26:20
    Pivko se nyní dostal ke střele, ale Pöpperle mu nedal prostor.

26:57
    Od modré zkoušel pozornost Pöpperleho Denisov, gólman Lva ale vyráží betony.

27:49
    Lev kompletní, domácí jsou zatím neplodní.

28:40
    Mladík Sekáč si prostor v prvním útoku evidentně užívá, jeho finesy dělají problémy bekům domácích.

29:00
    Další zámek Lva nyní ukončila střela Porselanda od modré. Domácí brankář byl připraven.

30:01
    Náznak tlaku domácích ukončil faul Stapletona.

30:07
    A tah trenérů se vyplácí. Nové přesilovkové komando se prosadilo po 6 vteřinách - od modré vypálil MARCEL HOSSA a puk prošel za záda Haugena. Ten po brance odjíždí na střídačku. Asistence: Němec

31:20
    Gološko nyní při střele zlomil hůl, ale právě tím, jak střelu netrefil, nadělal Pöpperlemu pořádný kus práce.

31:53
    Hunkes ukryl střelu za beka a Šelepněv v brance měl co dělat.

32:45
    Arenou se začíná nést občasný pískot.

33:11
    Gološko znovu zkoušel střílet, ale střelu zblokoval jeden z beků Lva.

33:50
    Stas nyní zkusil z úhlu překvapivou střelu, ale na Pöpperleho si s tímto nepřijde.

34:39
    Merfi vyslal na Pöpperleho dělovku, ale netrefil.

35:15
    Domácí v náporu - Minsk zkouší s nepříznivým stavem něco udělat ještě do přestávky.

35:52
    Hraje se bez šancí a nájezdy obou týmů končí rozbité ve středním pásmu.

37:10
    Kouzla nyní za brankou předváděl Meleško, vedlo to ale pouze k slabé střele do lapačky Pöpperleho.

37:14
    Merfi a jeho další hodně tvrdý pokus od modré. Pöpperle ho ale dokázal utlumit a zpacifikovat.

37:30
    Na druhé straně střílel nabuzený Sersen, Šelepněv kryje.

38:48
    Domácí se tlačí do pásma Lva, ten ale bojuje o každý metr. Dobrý defenzivíní postoj Lva.

39:10
    Novotný si nahodil puk za branku, zde ho dojel a dokázal ho předat Řepíkovi. Jejich snaha ale ke střele nevede.

Do konce periody se již nic nestalo.

40:00

Lev díky slovenskému střeleckému obrození vede po dvou třetinách v Minsku 3:0. Michal Sersen se nakonec branky dočkal a upravil skóre na 2:0. O chvíli později ho následoval Marcel Hossa. Třetí třetina začne za 14 min.

Ve druhé třetině střely 8:8, celkově vedou domácí 18:14. Lva to ale vůbec netrápí, díky efektivitě vede v Minsku 3:0. Vítězná buly zatím ve prospěch Minsku 24:18.

Fanoušci v areně se baví i přes nepříznivé skóre, celou přestávkou běží sladké songy a na kostce klasická "líbací" srdíčka.

40:01

40:21
    První lajna Lva si dobrým pohybem vykoledovala faul Stase.

41:17
    Lev ale nehraje přesilovku dobře, nyní dokonce ohrozil Pöpperleho Meleško.

42:27
    Nejnebezpečnější střelou byla nakonec pumelice Hunkese od modré v poslední vteřině přesilovky, tu ale domácí brankář kryl.

43:06
    Lev pokračuje v nátlakové hře, další nahození švihem zkoušel nyní na brankáře domácích Sersen.

43:30
    Hossa nyní svou dlouhou hokejkou vybojoval puk a opět zatlačil domácí před vlastního brankáře.

44:25
    Hunkes nevěděl jak se k němu odrazil puk, ale příležitost využil k nebezpečné střele z mezikruží. Šelepněv s obtíží kryje.

46:00
    Domácí se nemohou dostat přes střední pásmo, Lev je kvalitně napadá.

47:20
    Lev nyní mačká Dinamo jako citron a zahraje si přesilovku, pokud tedy nevyužije dosavadní výhodu.

47:42
    Karalahti vyloučen za podražení.

48:00
    JIŘÍ NOVOTNÝ nyní prostřelil z kruhu po přihrávce Hunkese domácího brankáře a ukončil přesilovku.

49:45
    Domácí zaskočeni vývojem utkání, Lev se nikam nežene a vyčkává.

51:40
    Zbyněk Irgl upláchl po křídle a napálil puk, Pöpperle vyráží.

52:35
    Klepiš se nyní proháčkoval do pásma, předložil Rachůnkovi, který nadvakrát sám nepřekonal brankáře.

54:15
    Domácí publikum chce alespoň jeden gól.

54:50
    Lev vyčkává a hlídá si stav.

55:13
    Jiří Hunkes to přehnal s důrazem a jde si sednout na trestnou lavici.

55:40
    Domácí uzavřeli Lva, nicméně Stas Pöpperleho neprostřelil.

56:00
    Platt tvrdě pálil od modré, následně to zkoušel Merfi, ale ani jeden si na fantoma v brance Lva nepřišel.

57:23
    Lev kompletní a bojuje za Pöpperleho nulu.

57:36
    Střela Novotného nyní olízla břevno.

58:10
    Minsk je vyhnán zpět ke svému brankáři, hra je daleko od Pöpperleho.

59:00
    Hossa z úhlu provětral Šelepněva, ten vyráží. Z brejku pak Pöpperle raději zachytil střelu z křídla.

59:30
    Klepiš mohl přidat pátou branku, puk se vykutálel jen těsně vedle tyče. Šelepněva.

59:56
    Brejk 3 na 2 ukončila tvrdá střela do břicha Šelepněva.

59:59
    Pöpperle má další nulu, Lev vítězí v Minsku 4:0

60:00

Juraj Mikúš vyhlášen nejlepším hráčem Lva, na druhé straně Jere Karalahti.

Na střely vyhráli domácí 27:22, na vítězné buly pak 30:28.

Loučíme se z Minsku s konstatováním, že Lev získal během třízápasového tripu 8 z 9 možných bodů. V posledním zápase navíc výrazně vylepšil střeleckou potenci, která ho v předchozích zápasech trápila.

Další zápas hraje Lev ve čtvrtek od 19:00 hodin v Tipsport areně Praha s Omskem. (20:11:22)

Jan Rachota

Branky a nahrávky: 9. Mikúš (Hossa), 24. Sersen (Surový), 31. Hossa (Němec), 48. Novotný (Hunkes)

HC Dinamo Minsk: Haugen (31. Šelepněv) - Denisov, Karalahti - Goroško, Krajíček - Merfi, Nogačjov - Pivko, Stapleton, Platt - Irgl, Stas, Laine - Kulakov, Kitarov, Meleško - Drozd, Corso, Dudko
    Lev Praha: Pöpperle (Kocián) - Sersen, Němec, Mikuš, Hunkes, Picard, Porseland - Klepiš, Vrána, Sekáč - Řepík, Christensen, Novotný - Svoboda, Karamnov, Bartečko - Surový, Mikúš, Hossa - Rachůnek, Cingel

Rozhodčí: Kiselev, Čerenkov - Sivov, Balodis

Diváci: 15000