Liberec – Sparta 4:5 (kon.) | HC Kladno – Jihlava 3:0 (kon.) | Ústí n/L – Zlín 0:1 (kon.)
HC Plzeň – Motor ČB 2:4 (kon.) | HC Litvínov – Olomouc 2:3 (kon.) | Chomutov – Kometa Brno 5:2 (kon.)
Třinec – Slavia 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 1:8 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
4:5 (0:4, 2:1, 2:0)
HC Sparta Praha
Čtvrtek 20.09.2012, 16:00 • Svijanská arena • DHL Extraliga juniorů

Hostům se podařilo udržet vedení, domácí ale za stavu 0:5 ukázali srdíčko a málem šokovali kompletním stažením náskoku. (18:19:33)

60:00

59:54
    Chlapík nebezpečně pálil a Bílek si připisuje další zákrok.

59:49
    Zachova střela ztečována, puk v ochranné síti.

59:42
    Poslední vteřinky budou velké drama, Martin Matějček (SPA) se při forčeku provinil podražením.

59:22
    Sudí píská icing a Skřebský už je na střídačce.

58:41
    Domácí si berou time-out.

58:41
    Puk se mohl odrazit před branku k osamocenému Mertovi, Skřebský je ale pozorný a odraz blokuje.

58:20
    Tygři toto oslabení nyní zvládají lépe než na jedničku.

57:35
    Maďar vyhazuje přes všechny čáry.

57:14
    Teď už si tak jistý nebyl, ale Škopův pokus letí mimo.

57:04
    Důrazný Hampl po střele přijel na brankoviště, Skřebský si je ale jistý.

56:57
    Pavel Zacha (LIB) putuje na trestnou lavici za podražení, Tygrům se pokus o vyrovnání ztížil.

56:52
    Blízko vyrovnání byl Beránek, před prázdnou brankou ale uklouzl a minul!

56:24
    Chlapíka i Zachu tentokrát zastavil Dominik Bílek.

55:58
    Langhammer dostal puk na mezikruží, obrana blokuje.

55:52
    Přesilovka je u konce, Chlapíkova střela ztečována až do střechy Svijanské areny.

55:25
    Přesilovková akce Urbana se Zachou, střela z úhlu končí na betonech Bílka.

54:58
    Ohromný tlak Liberce zatím končí kvůli přerušení hry. Maďar hledal pozici pro střelu a když vystřelil, několik zájemců o dorážku se přihlásilo před brankou hostů, Pilař nakonec shodil Bílka k ledu, avšak ne bez cizího zapříčinění.

54:36
    Mikyska vyslal svůj projektil z pravého křídla, Bilek jej vyrazil nad.

53:46
    Adam Chlapík pálil z křídla na konci dlouhého šetření času, které podpořil fakt, že následuje vyloučení jednoho z hostů. Stanislav Eis (SPA) bude pykat za podražení.

53:18
    Ostrá rána Brzobohatého zahrozila, Pilař se ale blýskl blokem.

52:54
    Michal Beránek (LIB) se snažil až příliš a jeho tým to bude něco stát. Za útočný faul dostává dvě minuty za držení.

52:28
    Tygři chtějí srovnat a dokázala to poslední akce, kdy Frk pálil a Krucký důrazně dorážel. Bílek však má kotouč pod kontrolou.

51:27
    Liberec právě vstřelil branku!

Pěkná akce před brankou Sparty a domácí se dostávají na dosah. Skvělou práci odvedl na levém křídle Beránek, který pak přesným pasem nalezl volného ADAMA CHLAPÍKA.

Asistence: Michal Beránek, Pavel Zacha.

50:40
    Frk sice získal útočné pásmo, ale ihned ho kvůli nepovedené kličce ztratil.

49:43
    Psotovi pas hluboko v útočném pásmu nevyšel a Tygři se musí vracet.

49:11
    Na druhé straně nebezpečný Brzobohatý, střelu vyráží Skřebský.

48:36

Tygři využívají přesilovku a zápas najednou vypadá hodně nadějně. Dvoubrankové manko se dá smazat během několika minut a těch zbývá jedenáct. Prosadil se tentokrát PATRIK MAĎAR, který dorazil Mikyskovu střelu.

Asistence: Josef Mikyska.

48:15
    Hosté jdou do čtyř, útočným faulem, konkrétně napadením, se provinil Martin Matějček (SPA).

47:58
    Nyní se ke střele odhodlal Matějček, puk se odráží od břevna mimo branku.

47:49
    Zajímavý pokus Patrika Urbana končí nad.

47:30
    Adam Chlapík forčekem ušetřil další cenné vteřinky.

47:00
    Škop mohl přihrávat, ale volil individuální akci, tu hatí obranný val Liberce v čele s Beránkem.

46:32
    Dobrá práce důrazného Beránka a Mikyska může vyhodit.

45:51
    Nádherná kombinace Sparty na jeden dotek, Merta ji však uzavřel pouze střelou do boční sítě.

45:32
    A domácí jdou opět do tří, tentokrát se provinil Adam Jandejsek (LIB) a to hákováním.

45:26
    Po vyražené ráně Škopa ještě pálil z otočky Procházka, Skřebský ale tlak ustál.

44:55
    Petr Pilař (LIB) neměl jinou možnost, unikajícího soupeře musel zastavit nedovoleně.

44:46
    Mikyska vypustil další ze svých obávaných střel, Bílek se vyznamenal vyrážečkou.

44:25
    Na druhé straně pálil Sekerka, Skřebský nemusel zasahovat.

43:57
    Velice zajímavá minutka za námi, celou dobu se Chlapík se Zachou a Beránkem pokoušli dostat puk do brankoviště, kde hlídkoval velký Langhammer. Důrazu ale nebylo dost a obrana hostů se s ním dokázala vyrovnat.

42:54
    Sparta oslabení ubránila poměrně bez problému.

42:03
    Domácí mají přesilovku, ale nedaří se jim usadit v útočném pásmu.

41:40
    Hampl měl na mysli pěkný pas, Pyrochta ho předčil vypícnutím přihrávky.

40:54
    Obrovská šance i na druhé straně, po Urbanově centru zakončoval Psota, na brankovišti ale skákavý odraz změnil směr. Brzobohatý (SPA) ovšem dostává dvouminutový trest za sekání.

40:45
    Brzobohatý vybídl ke skórování velice přesným pasem Mertu, jehož volej ovšem selhal a kotouč se doklouzal až na druhou stranu hřiště.

40:01

Třetí třetina odstartuje v 17:41.

Druhé dějství bylo vyrovnanější než to první, Sparta se dále snažila těžit z úniků, Tygři zase přeměnili svůj důraz ve dvě branky. Právě kvůli důrazu jsme na ledě viděli několik strkanic a jednu zajímavou bitku, která připomínala řecko-římský zápas mezi Frkem a Brémem. Pokud se tedy hráči neuklidní, trestů ve třetí třetině bude ještě mnoho.

40:00

39:47
    A bude to opět čtyři na tři, přesilovka pro hosty. Na trestnou lavici už usedl Patrik Urban (LIB) za faul kolenem.

39:28
    Ze zajímavé šance Sparty byla jen Procházkova ostrá střela od modré, Škop nedokázal plně zužitkovat svůj předcházející brejk.

39:13
    Nebezpečná hra po střele Chlapíka, ten byl katapultován do hrazení Davidem Skřivánkem (SPA), pro nějž to je menší trest za hrubost.

39:00
    Skřivánek opět pálil od modré, opět mu odpověděl beton Skřebského.

38:41
    Sparta míří zpět do početní výhody, Josef Mikyska (LIB) se provinil sekáním.

37:49
    Pyrochta si dlouho rovnal puk na modré, nakonec střílel nepřesně.

37:05
    Vypadalo to, že se hra uklidnila, když se najednou v útočném pásmu zjevil osamocený Chlapík. Toho nakonec dohnal obránce Dominik Bílek a celou situaci zlikvidoval.

36:05

Opět Frk s Mikyskou před brankou hostů a opět z toho je gól. Forechecking přinesl Frkovi kýžené ovoce v podobě odcizení puku, který pak poslal komu jinému než JOSEFU MIKYSKOVI před branku, technik nejprve neuspěl, dorážku ale dostal po zemi do branky.

Asistence: Marek Frk.

35:42
    Přesilovka se řítí ke konci a Tygři dobře šetří čas. Sudí nakonec píská ofsajd, krátká výměná názorů mezi Bodnárem a Urbanem se obešla bez fyzických prvků.

34:48
    Procházka pálil dvakrát od modré, pokaždé se mu tam však vrhl velice obětavý Pálek.

34:10
    Skřivánek pálil tvrdě do betonu Skřebského, obrana Liberce vyhazuje.

33:49
    Nakonec skončí domácí ve třech, Josef Mikyska (LIB) podrazil v rohu jednoho ze svých protihráčů.

33:43
    Po chybě Jandejska musí Skřebský zasahovat, kvůli důraznému přístupu Bréma se však přímo na brankovišti strhl zápasnický souboj mezi právě Brémem a Frkem. Oba kohouti dostávají po dvou minutách za hrubost. Bude se hrát čtyři na čtyři.

33:10
    Na druhé straně důrazem tlačí Langhammer a přestože Bílek chytá, sparťané tvrdého útočníka mít v oblibě nebudou.

32:53
    Po podivuhodné situaci v rohu pálil z voleje Brém, střela mu naštěstí pro domácí nesedla.

32:05
    Hosté mohli opět uniknout do pětibrankového náskoku, Procházkův pas ale před prázdnou brankou nedokázal zpracovat Hampl.

31:21
    První šanci po brance měl domácí Langhammer, Bílek chytá a pak sám libereckého forvarda atakuje holí. Slabý krosček však Langhammer bez problému ustál.

31:06
    Pavel Bílek (SPA) však situaci neunesl a po slovech k rozhodčímu dostává desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Odpyká ho za něj Tobiáš Slavíček.

31:06

A cesta k vyrovnání by mohla začít právě nyní! Velice divoká skrumáž před Bílkovou brankou končí gólem. Už to vypadalo, že má brankář hostů puk pod kontrolou, Frk dokonce skončil na jeho zádech. Pak ho ale našel JOSEF MIKYSKA, který jej jen posunul přes brankovou čáru.

Bez asistence.

30:53
    Icing Sparty, domácí mají před sebou dlouhou cestu, pokud chtějí vývoj utkání zvrátit.

30:38
    Jeden z hostů, pravděpodobně Brém, opět skóroval, evidentně ale dostal puk do branky kopnutím, a tak není gól uznán.

30:27
    Škop se v přečíslení rozhodl pro střelu, ta letěla těsně mimo.

29:57
    Vlk svým bekhendem rozvlnil síť, ovšem pouze z boku.

29:28
    Nádherný průnik Psoty, který byl zakončen střelou do horní části branky, celou akci ale kazí povedeným zákrokem Bílek.

28:26
    Pilař ztratil pásmo, Zachův pas byl příliš prudký, těžit z toho mohl Eis, včas se ale vrátil Slavík.

27:40
    Zacha si přihrávku Kruckého srovnal na bekhend, přesto jeho pokus neletěl na branku.

26:26
    Sparta právě vstřelila branku!

Tentokrát už to Spartě vyšlo a dalším přesilovkovým gólem zvyšuje na 5:0. Skřebského nyní překonal po pasu Škopa MARTIN PROCHÁZKA, který tak zaznamenává svou druhou dnešní trefu.

Asistence: Luděk Škop.

26:11
    Tentokrát Skřebský předvádí zákrok hokejkou proti Procházkově střele.

25:23
    A zvuk nárazu puku do Skřebského betonů zazněl v posledních vteřinách hned třikrát, naposledy po střele Eise.

25:01
    Bodnár otestoval Skřebského hned ze začátku početní výhody, mladý gólman odolává.

24:52
    Brzobohatý si poslední střídání doslova užil. Nejprve ho trefil kotouč do obličeje, pak se jen tak tak vyhnul hitu Pyrochty, nakonec ho Tygři začali osekávat. Tím ale vybojoval přesilovku, jelikož právě za sekání odchází na trestnou lavici Adam Jandejsek (LIB).

24:22
    Sudí píská icing proti hostům.

24:00
    Sekerka to zkoušel už téměř od modré, pro Skřebského to je lehký zákrok vyrážečkou.

23:26
    Poprvé po dlouhé době se hra přerušuje, může za to Skřebský, který lapil Brémův projektil.

22:47
    Mikyska s Maďarem vyzkoušeli své střely, ani jedna nebyla opravdovou hrozbou pro Bílkovu klec.

22:05
    Frkova střela z otočky ohrozila Bílkovu svatyni, brankář zakročuje betonem.

21:27
    Sparta odpovídá mírným tlakem, zatím však žádný tým neměl šanci.

20:45
    Liberečtí začali třetinu aktivněji, zatím však branku neohrozili vážněji.

20:01

Druhá třetina začne v 16:51.

Na prvních dvacet minut budou chtít domácí zapomenout. Přestože nebyli úplně bezmocní, Sparta třetinu jasně ovládla a zaslouženě drží čtyřbrankové vedení. Posledních pár minut se už ale hrálo ve vyrovnanějším stavu a Tygři se jistě nebudou chtít vzdát jen tak.

20:00

19:44
    Po zákroku Skřebského operoval na druhé straně ledové plochy Chlapík, i Bílek musí zasahovat.

19:20
    Pyrochta mířil výše a přesněji než Zacha, Bílek odpovídá lapačkou.

19:01
    Zachova zajímavá rána ze střední vzdálenosti branku Sparty minula.

18:07
    Pilař pálil od modré a přes clonu, kterou poskytl Psota, Bílek puk chytá.

17:51
    Ostřejší souboj Frka s Eisem u hrazení rozhodčí řeší s přehledem, na ledě se ale začínají objevovat emoce.

17:18
    Mikyska hbitou střelou otestoval Bílkovu lapačku, nakonec končí ve strkanici s Bodnárem.

17:02
    Škop předvedl Svijanské areně senzační kličku, když už ale na něj zírala odkrytá branka, trestuhodně ji minul!

17:02
    Po akcích Langhammera a Zachy unikl obraně Liberce Škop, Jandejsek ho zastavil jen podražením a sudí nařizuje trestné střílení.

16:13
    Maďar se chtěl natlačit před branku Sparty, obrana ho tam ale nepustila a střela končí mimo.

15:46
    Patrik Urban se ve vlastním pásmu na moc nezmohl, pouze vyhazuje na icing.

15:15
    Lajna ve složení Mikyska-Krucký-Frk nadělala před Bílkem mnoho nepořádku, přes svůj důraz se ji ale skórovat nepovedlo.

14:44
    Mikyska našel před brankou osamoceného Kruckého, ten volil kličku, která však nebyla nejšťasntnějším řešením.

14:11
    Martin Procházka se hnal na Skřebského branku, gólman jej ale s menšími potížemi zastavuje.

13:53

Tak ani nový gólman domácím nepomohl, po necelé minutě je puk opět v liberecké síti. Po rychlém pasu se prosazuje PATRICK BRZOBOHATÝ.

12:56
    Domácí střídají brankáře, Sobotku v brance nahradí Daniel Skřebský.

12:56

Přesilovka sice už skončila, Sparta však využívá tlaku a opět skóruje. Nahození Matějčka chytře tečoval TOMÁŠ BRÉM, který se trefil přímo mezi Sobotkovy betony.

Asistence: Martin Matějček.

12:27
    Před brankou Liberce bekhendem zahrozil Matějček, jeho střela však končí mimo, branka je navíc posunutá.

11:30

Bleskové využití početní výhody, Sparta zvyšuje své vedení. Od modré napřáhl David Skřivánek, za záda Sobotky však kotouč tečoval MARTIN PROCHÁZKA.

Asistence: David Skřivánek.

11:21
    Jenže nyní se situace mění, Tygři jdou do tří. Celkem 87 sekund bude Sparta hrát proti třem hráčům, Jan Slavík (LIB) bude pykat za podažení.

11:00
    Z přesilovky už toho moc nezbývá, navíc Jandejsek pomalu vyhazuje přes všechny čáry.

10:09
    Eis trochu přidal na důrazu v brankovišti a jako obvykle agresivní Beránek ho za to stahuje k ledu.

09:51
    Sekerka pálí na druhé straně, Sobotka zavřel mezírku mezi betony.

09:02
    Velká příležitost, do které Patrik Urban dostal svého jmenovce Maďara! Ten ale sám před brankářem poslal kotouč na první dotek právě do strážce klece hostů.

08:50
    Brémovi přejel do ofsajdu Sekerka, další přesilovková akce zhacena.

08:31
    Puk končí na střídačce Sparty, domácí opět oslabení zvládají.

08:05
    Hned ze začátku pálil Dominik Bílek, Sobotka si však jeho ránu pohlídal.

07:48
    A Sparta bude mít pětiminutovou přesilovku, Adam Dlouhý (LIB) dostává větší trest a trest ve hře za úder do oblasti ramene a krku, Tygři tedy navíc ztrácí jednoho ze svých nejužitečnějších hráčů. Napadený sparťan bude bez většího utrpení pokračovat v zápase. Na trestnou lavici usedá Martin Žďárský, který odpyká Dlouhého pětiminutový trest.

07:25
    Pálek vyzval Dlouhého k teči své střely, bez úspěchu.

07:03
    Pyrochtovi se nepodařilo udržet útočné pásmo, Sparta se osvobozuje.

06:31
    Rozehrávku Tomáše Procházky nechal Zacha bez povšimnutí, sudí píská icing.

05:57
    Zachův finální pas tečován mimo dosah jakéhokoli z domácích hokejistů.

05:28
    A následujících 37 sekund to bude přesilovka pět na tři, Dominik Müller (SPA) složil u mantinelu Dlouhého a dostává menší trest za krosček.

04:55
    Pyrochtovu střelu kdosi nebezpečně tečoval, poté se k puku ještě dostal Dlouhý, kotouč ale končí mimo.

04:23
    Liberecká přesilovková formace hned tlačí na branku hostí, Dlouhého střelu však kryje Bílek.

04:05
    Po kombinaci Škopa s Hamplem budou mít přesilovkovou příležitost i Severočeši, na dvě minuty usedá Tobiáš Slavíček (SPA) za podražení.

03:41
    Adam Chlapík nejen vyvezl kotouč, ale zároveň potrápil Bílka celkem razantním pokusem.

03:15
    Eis vystřelil hned po zpracování z dobré pozice, klec však těsně minul.

03:03
    První střela přesilovky, tu ale Brzobohatý poslal pouze do připravného Sobotky.

02:40
    Liberečtí zatím oslabení řeší jednoduše.

01:48
    Z posledního střídání bude mít Patrik Urban (LIB) smíšené pocity. Nejprve nebezpečně vystřelil, nyní dostává dvě minuty za podražení.

01:28
    Hra se zatím vyrovnala, Bílí Tygři už vypálili párkrát na Bílkovu branku.

00:36

A vstřelit branku se Spartě podařilo vskutku rychle. Už v první minutě se střelou z pravého kruhu prosazuje kapitán STANISLAV EIS.

Asistence: David Merta, Patrick Brzobohatý.

00:30
    Hosté se ihned vrhli do pásma soupeře s cílem skórovat.

00:01

Bílí Tygři Liberec: Sobotka (Skřebský) - Pyrochta, Jandejsek, Langhammer, Zacha, Dlouhý, Slavík, A. Chlapík, Maďar, Beránek, Psota, Vlk, P. Urban, Mikyska, Pálek, Žďárský, Frk, T. Procházka, Pilař, Klíma, Krucký.

HC Sparta Praha: P. Bílek (Neužil) - D. Bílek, Březina, Skřivánek, Veselý, Škop, Müller, Bodnár, Brém, Slavíček, Vacek, Brzobohatý, Sekerka, Eis, Matějček, Merta, Hampl, M. Procházka.

Rozhodčí: Hrubý – Kajínek, L. Podrazil..

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Radoslav Vavřina

Branky a nahrávky: 32. Mikyska, 37. Mikyska (Frk), 49. Maďar (Mikyska), 52. A. Chlapík (Beránek, Zacha) - 1. Eis (Merta, Brzobohatý), 12. M. Procházka (Skřivánek), 13. Brém (Matějček), 14. Brzobohatý, 27. M. Procházka (Škop)

Bílí Tygři Liberec: Sobotka (13. Skřebský) - Pyrochta, Jandejsek, Langhammer, Zacha, Dlouhý, Slavík, A. Chlapík, Maďar, Beránek, Psota, Vlk, P. Urban, Mikyska, Pálek, Žďárský, Frk, T. Procházka (C), Pilař, Klíma, Krucký.
    HC Sparta Praha: P. Bílek (Neužil) - D. Bílek, Březina, Skřivánek, Veselý, Škop, Müller, Bodnár, Brém, Slavíček, Vacek, Brzobohatý, Sekerka, Eis (C), Matějček, Merta, Hampl, M. Procházka.

Rozhodčí: Hrubý – Kajínek, L. Podrazil.