Liberec – Sparta 4:5 (kon.) | HC Kladno – Jihlava 3:0 (kon.) | Ústí n/L – Zlín 0:1 (kon.)
HC Plzeň – Motor ČB 2:4 (kon.) | HC Litvínov – Olomouc 2:3 (kon.) | Chomutov – Kometa Brno 5:2 (kon.)
Třinec – Slavia 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 1:8 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
4:5 (0:4, 2:1, 2:0)
HC Sparta Praha
Čtvrtek 20.09.2012, 16:00 • Svijanská arena • DHL Extraliga juniorů

59:42
    Poslední vteřinky budou velké drama, Martin Matějček (SPA) se při forčeku provinil podražením.

56:57
    Pavel Zacha (LIB) putuje na trestnou lavici za podražení, Tygrům se pokus o vyrovnání ztížil.

53:46
    Adam Chlapík pálil z křídla na konci dlouhého šetření času, které podpořil fakt, že následuje vyloučení jednoho z hostů. Stanislav Eis (SPA) bude pykat za podražení.

52:54
    Michal Beránek (LIB) se snažil až příliš a jeho tým to bude něco stát. Za útočný faul dostává dvě minuty za držení.

48:15
    Hosté jdou do čtyř, útočným faulem, konkrétně napadením, se provinil Martin Matějček (SPA).

45:32
    A domácí jdou opět do tří, tentokrát se provinil Adam Jandejsek (LIB) a to hákováním.

44:55
    Petr Pilař (LIB) neměl jinou možnost, unikajícího soupeře musel zastavit nedovoleně.

40:54
    Obrovská šance i na druhé straně, po Urbanově centru zakončoval Psota, na brankovišti ale skákavý odraz změnil směr. Brzobohatý (SPA) ovšem dostává dvouminutový trest za sekání.

39:47
    A bude to opět čtyři na tři, přesilovka pro hosty. Na trestnou lavici už usedl Patrik Urban (LIB) za faul kolenem.

39:13
    Nebezpečná hra po střele Chlapíka, ten byl katapultován do hrazení Davidem Skřivánkem (SPA), pro nějž to je menší trest za hrubost.

38:41
    Sparta míří zpět do početní výhody, Josef Mikyska (LIB) se provinil sekáním.

33:49
    Nakonec skončí domácí ve třech, Josef Mikyska (LIB) podrazil v rohu jednoho ze svých protihráčů.

33:43
    Po chybě Jandejska musí Skřebský zasahovat, kvůli důraznému přístupu Bréma se však přímo na brankovišti strhl zápasnický souboj mezi právě Brémem a Frkem. Oba kohouti dostávají po dvou minutách za hrubost. Bude se hrát čtyři na čtyři.

31:06
    Pavel Bílek (SPA) však situaci neunesl a po slovech k rozhodčímu dostává desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Odpyká ho za něj Tobiáš Slavíček.

24:52
    Brzobohatý si poslední střídání doslova užil. Nejprve ho trefil kotouč do obličeje, pak se jen tak tak vyhnul hitu Pyrochty, nakonec ho Tygři začali osekávat. Tím ale vybojoval přesilovku, jelikož právě za sekání odchází na trestnou lavici Adam Jandejsek (LIB).

11:21
    Jenže nyní se situace mění, Tygři jdou do tří. Celkem 87 sekund bude Sparta hrát proti třem hráčům, Jan Slavík (LIB) bude pykat za podažení.

07:48
    A Sparta bude mít pětiminutovou přesilovku, Adam Dlouhý (LIB) dostává větší trest a trest ve hře za úder do oblasti ramene a krku, Tygři tedy navíc ztrácí jednoho ze svých nejužitečnějších hráčů. Napadený sparťan bude bez většího utrpení pokračovat v zápase. Na trestnou lavici usedá Martin Žďárský, který odpyká Dlouhého pětiminutový trest.

05:28
    A následujících 37 sekund to bude přesilovka pět na tři, Dominik Müller (SPA) složil u mantinelu Dlouhého a dostává menší trest za krosček.

04:05
    Po kombinaci Škopa s Hamplem budou mít přesilovkovou příležitost i Severočeši, na dvě minuty usedá Tobiáš Slavíček (SPA) za podražení.

01:48
    Z posledního střídání bude mít Patrik Urban (LIB) smíšené pocity. Nejprve nebezpečně vystřelil, nyní dostává dvě minuty za podražení.

Radoslav Vavřina

Branky a nahrávky: 32. Mikyska, 37. Mikyska (Frk), 49. Maďar (Mikyska), 52. A. Chlapík (Beránek, Zacha) - 1. Eis (Merta, Brzobohatý), 12. M. Procházka (Skřivánek), 13. Brém (Matějček), 14. Brzobohatý, 27. M. Procházka (Škop)

Bílí Tygři Liberec: Sobotka (13. Skřebský) - Pyrochta, Jandejsek, Langhammer, Zacha, Dlouhý, Slavík, A. Chlapík, Maďar, Beránek, Psota, Vlk, P. Urban, Mikyska, Pálek, Žďárský, Frk, T. Procházka (C), Pilař, Klíma, Krucký.
    HC Sparta Praha: P. Bílek (Neužil) - D. Bílek, Březina, Skřivánek, Veselý, Škop, Müller, Bodnár, Brém, Slavíček, Vacek, Brzobohatý, Sekerka, Eis (C), Matějček, Merta, Hampl, M. Procházka.

Rozhodčí: Hrubý – Kajínek, L. Podrazil.