Děčín – Milevsko 4:3 (kon.) | Nymburk – Technika Brno 1:2 (po s.n.) | Chotěboř – Kolín 5:4 (kon.)

59:23
    Děčín urputně bojuje v obranném pásmu a snaží se vyhodit kotouč do bezpečí, zatím se mu to ale nedaří.

59:07
    Hosté hrají power play.

58:50
    Milevsko si vyžádalo oddechový čas.

58:50
    Rozhodčí posílá domácího hráče Ziku na 2 minuty za podražení a hosté tak mají velkou šanci vyrovnat.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:53
    Milevsko právě vstřelilo branku!
    Hosté ale bleskurychle snižují na rozdíl jediné branky. Petr Markulinec stříllí gól do odkryté klece domácích. Asistence: Jakub Bernad.

56:36
    Děčín právě vstřelil branku!
    Jenže na druhé straně ujeli v tandemu úplně osamocení Vávra s Baránkem. Prvně jmenovaný ale místo střely volil přihrávku na Baránka a ten se z první nemýlí. Asistence: Tomáš Vávra.

55:35
    Novák jel úplně sám na Lavingera a měl na holi vyrovnání. Jenže Lavinger na jeho blafák dokonale vyzrál.

54:10
    Chládek prošel do útočného pásma podél pravého mantinelu a málem ohrozil Knapa v brance. Ten se štěstím jeho nenápadnou střelu chytil.

53:25
    Medvědi jsou v plném počtu.

52:54
    Lavinger znovu pozorný po střele Urbance. Hosté mají nyní drtivý tlak v početní výhodě.

52:20
    Děčín se osvobozuje.

52:07
    Lavinger teď podržel Děčín, když na něho šla střela za střelou. Hosté se za každou cenu snaží o vyrovnání.

51:25
    Baránek 2 minuty sekání. Hosté hrají přesilovku a navíc se vhazuje v pásmu Děčína.

51:11

50:27
    Další bravurní zákrok si připisuje Knap a drží naděje svého týmu na úspěch v dnešním zápase.

50:19
    Hosté se osvobozují.

49:21
    Knap nyní bravurně likviduje nebezpečnou střelu Kaltenböcka, když se vyznamenal pohotovým semaforem.

49:11
    Homolka podrazil Filipovského před brankářem Knapem a vyfasoval 2 minuty.

48:48
    Vhazuje se po levici Lavingera.

47:34
    Hosté vrhají všechny své síly do útoku, aby srovnali s Děčínem krok. Jenže obrana Medvědů v čele s Lavingerem jsou ale proti. Naopak do útoku jde nyní domácí celek a znovu ohrožuje Knapa v brance Milevska.

46:50
    Markulinec dostal přihrávku od svého spoluhráče a řítil se na Lavingera, tam ho ale o puk připravil domácí obránce. Na druhé straně v sólu Vávra, jeho střelu ale vykryl Knap.

46:17
    Další šance Medvědů, když Stezka ohrozil Knapa střelou z prostoru mezi kruhy.

45:41
    Hosté se dopustili zakázaného uvolnění, vhazuje se v jejich pásmu. Zika hned po vhazování vyhrál buly a na Knapa vyslal nebezpečnou střelu, která ale končí v náruči hostujícího brankáře.

45:21
    Děčín v plném počtu.

44:11
    Vzápětí se vyznamenal Lavinger proti střele Bernada a ihned posílá puk opět přes všechny čáry, aby ho dostal daleko od své klece.

43:58
    Děčín se osvobozuje vyhozením puku přes celé kluziště.

43:21
    Baránek dostává dvě minuty za podražení. Hosté se budou moci pokusit o vyrovnání v přesilové hře.

43:01
    Medvědi opět v pásmu Milevska. Na Knapa jde střela za střelou, ten ale odolává.

41:50
    A další šance na straně domácího celku. Zika si najel ke kruhům a dostal přesný pas od Oliveriuse kde tvrdě vypálil a Knap se měl co ohánět ve své brance.

40:16
    Domácí pouhých 16 vteřin po zahájení třetího dějství strhávají vedení na svou stranu. Michal Oliverius objel branku hostí a puk zasunul za bezmocného Knapa. Asistence: Milan Stezka

40:01

Druhá třetina skončila stejně jako ta první v poměru 1:1. Nejprve se do vedení opět dostali hosté, ale Děčín dokázal využít dvojnásobnou přesilovou hru a znovu srovnal stav skóre. Podruhé do kabin se tak jde za stavu 2:2. Třetí třetina začne přibližně v 18:36.

40:00

39:16
    A je v plném počtu.

38:57

37:43
    Do úniku ve vlastním oslabení se snažil vyslat Oliverius Filipovského, ten ale na jeho přihrávku bohužel nedosáhl.

37:16
    Baránek vyloučen na 2 minuty za držení protihráče. Hosté mají výhodu přesilové hry.

36:49
    Série nepřesností na obou stranách.

36:03
    Tváří v tvář Lavingerovi se nyní snažil prosadit Volf, Lavinger ale jeho střelu likviduje bravurním zákrokem.

35:09
    Na druhé straně ukázal své umění také Lavinger, který si poradil jak se střelou Kořánka, tak následně i s jedovkou Króla.

34:35

34:18
    Vávra dorážel střelu Baránka, ale obranným zákrokem ji zneškodnil obránce Milevska.

33:37
    A znovu Knap drží svůj tým. Baránek pálil z bezprostřední blízkosti jeho branky, ochránce svatyně hostí je ale opět bezchybný.

33:13
    Knap se teď vyznamenal po jedovce Filipovského, když jeho střelu zlikvidoval efektním semaforem.

32:46
    Hosté se ihned po vhazování ve svém pásmu osvobozují, když vyhazují puk přes všechny čáry.

32:35
    Klíma vyloučen na 2 minuty za vysokou hůl.

32:07
    Król nahodil puk od modré čáry na Lavingera a snažil se ho překvapit. Domácí gólman ale uspěl.

31:35

30:23
    Ve vlastním oslabení se vydal k sólu Vávra, na Knapa ale nevyzrál.

29:56
    Děčín se osvobozuje

29:35
    Zika odchází na trestnou lavici za hákování a inkasuje trest na 2 minuty.

28:37
    Drnec se prodral podél mantinelu až do pásma Milevska, tam ho ale o puk připravil Kořánek.

27:44
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

27:08
    Děčín ožil a jeho plné kluziště. Vyrovnávací branka mu doslova vlila krev do žil a snaží se strhnout vedení na svoji stranu.

25:57

25:15
    Dvojnásobnou přesilovku nakonec Medvědi využívají. Ondřej Hříbal ve spolupráci s kolegou z obrany Kaltenböckem ji vyžívá pohotovou střelou po zemi. Asistence: Jan Kaltenböck

24:24
    Střela Filipovského jen olízla boční konstrukci branky hostí.

23:57
    Děčín si zahraje 5 na 3. Kořánek zbytečně seknul domácího hráče a putuje na trestnou lavici.

23:19
    Hosté 2 minuty hákování.

22:30
    Jenže nyní už byl Lavinger bezmocný. Z prostoru mezi kruhy se prosadil Petr Markulinec, když nechytatelnou střelou překonává domácího brankáře. Asistence: Ivo Novák.

21:27
    Vzápětí šance na druhé straně, když Urbanec pokoušel své štěstí v samostatném úniku, ale Lavinger si s jeho úmyslem poradil a skórovat mu nedovolil.

20:15
    Medvědi se hned uhnízdili v pásmu Milevska, kde ale číhala pozorná obrana.

20:01

Hráči obou celků již nastupují na ledovou plochu. Druhá třetina začne za malou chvilku.

Dvě využité přesilové hry na obou stranách znamenají, že hráči obou celků odešli do kabin za stavu 1:1. Hra je vyrovnaná a uvidíme ve druhé třetině, kdo strhne vedení na svou stranu. Druhá třetina začne přibližně v 17:50.

20:00

18:33
    Chládek chtěl přihrát puk do středního pásma, ale nakonec z toho bylo zakázané uvolnění. Vzápětí stejný hráč ujel podél mantinelu a přihrál Hoškovi, který ale bohužel puk nezpracoval.

18:00
    Hrají se poslední dvě minuty první třetiny.

17:12
    Dva na jednoho jeli Baránek s Růžkem. Posledně jmenovaný ale Knapa nepřekonal, a nebylo tomu tak ani po dorážce Vávry.

16:41

16:00
    A znovu Lavinger úspěšný. Střelu Urbance vyráží nejprve před sebe a poté puk ukrývá do lapačky.

15:15
    Nebezpečné dotírání břed brankou Lavingera domácí gólman vykryl. A domácí se osvobozují.

14:41
    Vyloučení na straně Děčína. Na trestnou lavici usedá Vávra za nedovolené bránění.

14:02
    Pohotovou střelou v těsné blízkosti Knapa teď mohl skórovat Vávra, ale Knap bravurním zákrokem svůj tým podržel. Vzápětí Vávra znovu pokoušel své štěstí, ale znovu neuspěl.

13:34
    Hosté se nyní uhnízdili v pásmu Děčína a snažili se jít do vedení. Jenže Lavinger byl proti a pohromě v podobě branky tak zabránil.

12:23
    Kaltenbock teď pálil z první od modré čáry, ale Klíma dobrým obranným zákrokem jeho šanci zlikvidoval.

11:32
    Vhazuje se po levici hostujícího Knapa.

10:56
    Hosté se málem dostali do přečíslení dva na jednoho, ale sami se o šanci připravili postavením mimo hru. Na druhé straně si stejně počínali i domácí.

09:53
    Také domácí využívají svou první početní výhodu a v ní se prosazuje Milan Stezka, jenž od kruhů prudkou střelou vymetl pavučiny v síti hostí. Asistence: Michal Oliverius

09:04
    Klíma vyloučen na dvě minuty za hákování. Medvědi mají příležitost vyrovnat stav zápasu v přesilové hře.

08:16
    Závar před domácí brankou, hosté Lavingera doslova ostřelovali. Ale ve spolupráci s děčínskou obranou situaci zvládl a puk raději ukryl do své lapačky. Vhazuje se po jeho levici.

06:20
    Medvědi teď ale opět pronikli do útoku, Oliverius dobře viděl Filipovského, ten ale jeho přihrávku dobře nezpracoval a puk si tak v pohodě přebral hostující obránce a ukryl ho tak do bezpečí.

05:43
    Ale hned vzápětí už se hosté prosazují. Pavel Procházka propálil od modré čáry takřka vše, co mu stálo v cestě a otevírá tak účet dnešního zápasu. Asistence: Josef Urbanec.

05:31
    Kořánek hned na začátku přesilovky provětral lapačku Lavingera.

05:24
    Vávra dostává dvě minuty za podražení. Výhodu přesilové hry mají nyní Milevští.

04:46
    Nyní jsou v první šanci hosté. Procházka pálil od modré čáry a Lavinger jeho projektil chytá.

04:11

03:57
    Po střele Ziky zazvonila tyč hostující branky.

02:51
    Hošek pálil z první a Knap jeho střelu vyráží svoji hrudí. Hosté se osvobozují.

02:11
    A máme tu první vyloučení zápasu. Na trestnou lavici usedá Homolka za podražení a Medvědi tak mají možnost přesilové hry.

01:28
    Baránek našel dobře rozjetého Vávru a ten mohl skórovat do odkryté klece. Jenže mu přihrávka nesedla a na puk tak nedosáhl. Vhazuje se po pravici Knapa.

00:40
    V pěkné poziční situaci pálil Oliverius, jeho střelu ale Knap vyrazil. K odraženému puku se ještě dostal Zika, ale i ten byl neúspěšný.

00:09
    Hned v úvodu se domácí dopustili zakázaného uvolnění.

00:01

Dobrý den, vítejte u online přenosu z děčínského zimního stadionu. Dnes se v rámci třetího kola druhé hokejové ligy střetnou domácí Medvědi proti celku z jihu Čech, a to Milevsku. Domácí mají zatím na kontě jednu výhru a prohru, hosté dvakrát za sebou odešli z ledu poraženi. Každopádně mají Milevští Děčínu co vracet, neboť s ním v play off v minulé sezóně vypadli už v prvním kole.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 10. Stezka (Oliverius), 26. Hříbal (Kaltenböck), 41. Oliverius (Stezka), 57. Baránek (Vávra) - 6. Procházka (Urbanec), 23. Markulinec (Novák), 57. Markulinec (Bernad)

HC Děčín: Lavinger (Zámostný) - Stezka, Kaltenbock, Molnár, Hříbal, Nikl, Novotný, Filipovský, Oliverius, Zika, Vávra, Růžek, Baránek, Racek, Hošek, Chládek, Ticháček, Drnec, Vacek
    HC Milevsko 1934: Knap (Pipek) - Procházka, Čunát, Klíma, Cifreund, Paule, Dvořák, Hlinka, Urbanec, Król, Kořánek, Volf, Hamerle, Sýbek, Novák, Fořt, Homolka, Bernad, Markulinec, Srdínko