Omsk – Chabarovsk 4:1 (kon.) | Barys – Novokuzněck 1:5 (kon.) | Jekatěrinburg – CSKA Moskva 0:3 (kon.)
Čeljabinsk – Lev 5:2 (kon.) | Magnitogorsk – HC Slovan 3:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Novosibirsk 2:3 (po s.n.)
Dynamo Moskva – Ufa 4:3 (po s.n.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
CSKA Moskva
Sobota 29.09.2012, 13:00 • KrK Uralec • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Dalšími sobotními zápasy pokračuje Kontinentální hokejová liga. Na programu je kromě jiných i duel mezi domácím Jekatěrinburgem a favoritem tohoto utkání CSKA Moskvou. Změří zde síly nyní outsider východní konference s hostujícím týmem, který patří mezi přední mužstva západní konference.
    Domácí mají velké problémy s vlastní hrou, jelikož protivníci ji jasně přehrávají. Proto nejsou v optimální formě. Přesto dokážou překvapit. Ve svém prvním představení v nové sezóně dokázali porazit silný Magnitogorsk (3:1). Poté už chodili od porážky k porážce. Jen porazili jediný tým, který mají v tabulce za sebou Yugru na svém ledě. CSKA Moskva odehraje svůj jedenáctý zápas v nové sezóně a zatím si nevedou vůbec špatně. Drží se na pátém místě západní konference se šestnácti body a jejich hra je velmi efektivní. Přesto cenné bodíky vozí hlavně ze svého zázemí. Na cizím stadionu porazili své rivaly dvakrát, ale až v prodloužení. Proto se očekává drtivý nástup obou týmu do zápasu, vše vypukne ve 13:00 hod. na zimním stadionu Krk Uralec.

CSKA MOSKVA:
    Jak již bylo nastíněno tento spící obr se dostává pomalu do tempa. Ale překvapivě ztrácí body s relativně slabšími soupeři. Na co Jekatěrinburg určitě sází. Jednoznačně tahouny mužstva jsou Radulov a Persson, kteří nesou hlavní ofenzivní sílu CSKA Moskvy. Ještě jim přijeli při výluce pomoci Dacjuk a vynikající brankář Ilja Bryzgalov. Což činí z tohoto špičkového mužstva, ještě nebezpečnější mašinérii. Ale v posledním utkání s Čeljabinskem se nedokázali tolik prosazovat. A hlavně 24 vstřelených branek na deset zápasu je na tento tým poměrně málo. Kontinentální body sbírá hlavně doma, kde ze šesti utkání prohrály jen dva. Venku si vedou celkem vyrovnaně, jen je vhodné zmínit, že ze čtyř utkání dokázali dvě vyhrát až v nastavení. Proto se jim tolik venku nevěří.

AVTOMOBILIST JEKATĚRINBURG:
    Tým vyhrál naposled doma s poslední Yugrou a to ještě velmi těsným rozdílem. Domácí mají poměrně velké problémy s obranou, kdy za poslední tři utkání dostali dvanáct branek. Průměrně mají poměr tří inkasovaných gólů na zápas, a pouze dva soupeři uštědří. Takže tuto nelichotivou bilanci budou chtít určitě zlomit. Za Jekatěrinburg nastoupí i čeští hokejisté (J.Straka, J.Piroš). Kteří tvoří ještě se slovákem Špirkem první údernou formaci svého týmu.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Holt (Borodin) - Mezei, Sokolov, Gusev, Sazonov, Stěpanov, Makarov, Menšikov - Špirko, Simakov, Straka - Piroš, Afanasenkov, Malychin - Strelcov A., Strelcov V., Čisťjakov - Usťjancev, Zavaruchin, Gimatov - Pronin.

CSKA Moskva: Staňa (Proskurjakov) - Mäenpää, Rjasenskij, Denisov, Rylov, Sergejev, Guskov, Marčenko, Gimajev - Radulov I., Radulov A., Dacjuk - Zubov, Persson, Kvaša - Žarkov, Kugryšev, Grabovskij - Sprukts, Barbašev, Ljubimov.

Rozhodčí: Kiseljov, Ščenjov - Jelec, Lazarev.

00:01

05:20
    Vyloučen Stěpanov za sekání holí.

06:19
    CSKA právě vstřelilo branku!
    První přesilovou hry proměnují hosté ve své vedení. Gól dal ALEXANDR RADULOV, který překonává Holta. Asistence: Pavel Dacjuk.

12:00
    Hosté mají jasnou územní převahu, hovoří proto převaha střel na Holta šest ku čtyřem.

12:36
    Přesto hosté také zlobí a dorážejí zatím na bezchybného Staňu.

14:00
    CSKA je také lepší na vhazování. Na buly odkuď vznikají i nebezpečné situace vedou nad soupeřem šest ku třem.

13:36
    Tentokrát je poslán na trestnou lavici hostující Kvaša za sekání holí. A Jekatěrinburgu se nabízí obrovská příležitost na vyrovnání.

15:36

15:21
    Rozjetého Dacjuka zastavil domácí obránce Mezei a z protiútoku Straka se Špirkem nedokázala umístit kotouč do brány, Staňa byl na místě.

17:00
    Z ostrého úhlu se rozhodl vystřelit hostující Sprukts, ale Holt jeho střelu chytil výborně.

17:30
    Strelcov V. nahrával na svého bratra, ale útočná akce se nezdrařila. Jekatěrinburg stále prohrává o gól.

18:00
    A další velká šance zakončoval Mäenpää, Holt ho vychytal.

20:00

CSKA Moskva je jasně lepší a jejich soupeř z Jekatěrinburgu, hrozí pouze z protiútoků. Velké problémy dělá domácím první formace vedená Radulovem, kteří se i postarali o otevření skóre zápasu v první přesilové hře v 7. minutě zápasu. Na to Avtomobilist nedokázal odpovědět, i když šance na to měl. Proto je stav po 1. třetině 0:1.

Dnešní utkání sleduje 5570 diváků.

20:01

21:36
    Tak tomu se říká bleskový nástup ze šaten. Hráč DENIS DENISOV rychle využil prozatímní nerozchytanosti Holta z přestávky a posílá svůj tým do dvoubrankového vedení. Asistence: Oleg Kvaša.

22:00
    Útoky domácích končí na dobře bránícím CSKA Moskva, a vznikají z toho výhodné protiútoky do otevřené obrany. Tentokrát Denisovův pokus byl zastaven Holtem.

22:32
    Nyní jsou domácí trošku aktivnější, ale jejich pokusy končí na pozorném Staňovi, Sazonovi vystavil stopku. Hezkým zákrokem.

23:12
    Domácí stále více útočí a osmělují se, ovšem ve větší příležitosti hostující Kvaša, který jen těsně minul dolní roh branky.

26:34
    Straka bruslil v rohu a stále kličkoval před hostujícími obránci, ovšem o puk ho obrali, protože nedokázal nahrát.

27:12
    Hodně neurovnaná hra z obou stran, se kterou obrany nemají nejmenší problém.

28:46
    A. Radulov kombinoval ve třetině domácích a Holt měl, co dělat, aby jeho pokus zlikvidoval.

29:10
    Gimajev střílel ihned z vhazování. Špatným vyhozením mu namazal Zavaruchin.

29:50
    Simakov se efektivně proháčkoval do třetiny CSKA, ale hned předal kotouč soupeři.

31:25
    Oba protivníci bojují v prostřední části, zatím z toho nic nevyprodukovala ani jedna příležitost.

32:05
    Holt ve větších problémech, Ljubimovův pokus končí ve výstroji domácího brankáře.

32:37
    CSKA se teďka více tlačí do zakončení, domácí stále pod větším tlakem.

32:58
    Další výtečný zákrok Holta proti Perssonově střele.

33:15
    Další zákroky Holta před Mäenpääem, pomohl mu i vlastní obránce Sokolov.

35:22
    Jekatěrinburg se stále nemůže vymanit z tlaku. Zkoušel to Makarov, ale CSKA ho ihned odzbrojila.

36:16
    Konečně až Straka dostal domácí z hluboké defenzívy, dokonce se pokoušel i vytvořit si šanci. Bohužel neúspěšně. Moskva výtečně brání.

36:58
    CSKA kombinovala ve třetině Avtomobilistu, kontrétně A.Radulov s Dacjukem, nic co by Holta rozhodilo.

37:44
    Vyloučen A.Radulov za hrubost. Příležitost domácích na snížení.

37:32
    Opět Radulov s Dacjukem motali hlavu domácí obraně, jejich nebezpečná střela z úhlu je těsně minula horní tyčku.

38:00
    Konečně prověřili Staňu domácí střelou od modré. Ale šla hodně mimo.

38:30
    Vyloučen Piroš za podražení a je po přesilovce.

39:16
    A další domácí hráč je poslán na trestnou lavici. Mezei dostane menší trest za hrubost.

39:44

40:00

CSKA Moskva opět měla vynikající nástup do třetiny. Bleskovou branku zařídil Denisov za 96 sekund. Poté se domácí osmělili a začali více útočit, ale k ničemu to nevedlo, až se hosté začali opět prosazovat a brankové příležitosti narůstali. Holt měl s tím hodně práce. První lajna CSKA Radulové a Dacjuk nebezpečně hrozili snad z každého střídání a Jekatěrinburg nestíhal. Ovšem výborného domácího gólmana se jim napotřetí překonat nepovedlo. Stav tedy 0:2.

40:01

40:39
    Opěr rychlý nástup do třetiny a znovu IGOR RADULOV překonal Holta a zvyšuje vedení hostů. Asistence: Pavel Dacjuk, Alexandr Radulov.

44:20
    Úroveň hry je hodně nízká. A zatím převládají obrany. Hosté se nikam neženou a vyčkávají na další příležitosti. Jekatěrnburg zatím nedokáže nic vymyslet, proti dobře bránícím hostům.

47:00
    Barbašev střílel zpoza Makarova a Holt byl v pernamenci.

47:30
    Domácí si až nyní vytvořili nějakou smysluplnou šanci, ale chodí do plných a jen těžko se dostávají ke Staňovi.

51:41
    Hosté kontrolují hru a hrají na čas. Nikam se nehrnou a nechávají hře plynulost. Zápas je zřejmě rozhodnutý.

52:24
    Afanasenkov se snažil se stav něco udělat, ale opět obrana CSKA bezchybná.

53:57
    Kugryšev proškolil domácí obránce a nebezpečně zakončoval, Holt úspěšně zasáhnul.

54:15
    Stěpanov také nebezpečně střílel od modré a A.Strelcov tečovat. Staňa si drží stále svoji neprůstřelnost.

55:26
    Vyloučen Sefgejev za sekání.

58:00
    Avtomobilist kombinuje v útočné třetině. Ale dlouho se tam nezdrželi. CSKA se osvobozuje.

58:56
    Stěpanov si našlápl do ofenzívy, ale byl rychle zastaven.

58:26

60:00

Závěrečná třetina měla stejný průběh, jako přes kopírák s ostatními. Ihned brzký branka od CSKA Moskva I.Radulovem. A jinak se nic významného nestalo. Celých dvacet minut se dohrávalo v klidu. (15:22:15)

Jaroslav Keř

Branky a nahrávky: 7. Radulov A. (Dacjuk), 22. Denisov (Kvaša), 41. Radulov (Dacjuk, Radulov)

Rozhodčí: Kiseljov, Ščenjov - Jelec, Lazarev