Manchester City – Sunderland 3:0 (kon.) | Chelsea – Norwich 4:1 (kon.) | Swansea – Reading 2:2 (kon.)
West Brom – Queens Park 3:2 (kon.) | Wigan – Everton 2:2 (kon.) | West Ham – Arsenal 1:3 (kon.)
Swansea City
2:2 (0:2)
Reading FC
Sobota 06.10.2012, 16:00 • Liberty Stadium, Swansea • Anglická Premier League

Sledovali jsme velmi napínavé utkání až do jeho konce. Hráči Readingu vedli po prvním poločase 2:0. To svěřence trenéra Laudrupa nezlomilo a mohli vstřelit kontaktní branku z první šance v druhé půli, jenže útočníka Mooreho vychytal brankář McCarthy. Tlak Swansea se stupňoval a tím pádem přicházely i šance. V další šanci se objevil opět Moore a zase skvělým zákrokem McCarthy míč vyrazil. Brankář McCarthy přiváděl hráče Swansea k šílenství svými perfektními zákroky. Kapituloval až dvacet minut před konce zápasu po hlavičce Micha. Tlak Swansea se vystupňoval do takové míry, že hráči domácího celku dokázali toho využít k vyrovnávající brance Routledgeho. Poté se snažili ještě strhnout vítězství na svoji stranu, ale mohli být potrestáni hlavičkou Karacana, ale z brankové čáry míč vyhlavičkoval obránce Williams. (18:14:55)

90+3
    Reading ještě kopal rohový kop, ze kterého šla hlavička Robsona-Kanu mimo branku Vorma.

90+2
    Do zakončení se dostal hostující Kebe, ale jeho střele scházela přesnost.

90
    Rozhodčí Dean bude nastavovat čtyři minuty.

90
    Z rohového kopu hosté nic nevytěžili.

90
    Jem Karacan mohl strhnout vítězství na stranu Readingu. Po centru z levé strany musel míč vyboxovat Vorm, vyrazil jej však přímo ke Karacanovi, jeho zpětná hlavička mířila pod břevno, ale brankáře Vorma zachránil Williams, který stál na brankové čáře a míč odhlavičkoval na rohový kop.

89
    Poslední střídání Readingu. Tabba nahradil Robson-Kanu.

88
    Obránce Chico se snažil překonat brankáře McCarthy, ale s jeho střelou neuspěl, protože byla zablokována.

87
    Poslední střídání Swansea. Ze hřiště odešel Michu, kterého vyměnil De Guzman.

86
    Ve vyložené šanci se ocitl Hernandez, nejdříve nastřelil ruku bránícího hráče, odražený míč se k němu opět dostal a jeho druhý pokus šel nad branku Readingu. Poté se ještě zlobil na rozhodčího Deana, že neodpískal pokutový kop za nastřelenou ruku.

84
    Swansea bude kopat rohový kop, který hostující obrana odvrátila.

80
    Druhá změna v sestavě hostí. Pogrebnyaka nahradil Le Fondre

78
    Swansea právě vstřelila branku!
    A je vyrovnáno! Stupňující se tlak dokázali hráči domácího týmu přetavit ve vyrovnávající branku. Po přihrávce Mooreho se do míče opřel WAYNE ROUTLEDGE a vyrovnává na 2:2. Fanoušci Swansea jsou v extázi.

76
    Ani z této standardní situace nezapršelo a hráči Readingu drží jednobrankový náskok.

76
    Tlak svěřenců trenéra Laudrupa síli, výsledkem je další rohový kop.

73
    Z rohového kopu hráči Swansea nezahrozili.

73
    Swansea mohlo vyrovnat. Akci domácího týmu zakončoval Moore a opět skvělý McCarthy zabránil vyrovnávající brance a vyrazil míč na roh.