Vltavín – Kladno 1:0 (kon.) | H. Měcholupy – Roudnice 0:1 (kon.) | Chrudim – Chomutov 2:1 (kon.)
Písek – Č. Lípa 2:2 (kon.) | Kunice – Karlovy Vary 3:2 (kon.)
MFK Chrudim
2:1 (0:0)
FC Chomutov
Sobota 06.10.2012, 10:15 • Městský fotbalový stadion U Vodojemu, Chrudim • Česká fotbalová liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Příjemné dopoledne z Chrudimi přeje Petr Dejnožka! Prosluněné počasí nám bude dnes dohlížet na duel mezi domácím MFK a celkem FC Chomutov. Právě v Chrudimi je tento duel velmi očekáván a domácí rozhodně chtějí zvučného soupeře udolat.

MFK Chrudim: Mrázek - Adámek, Radouš, Drahoš, Štěpánek - Luptovský, Kesner, Hauf, Dostálek - Vácha, Holub

FC Chomutov: Krbeček - Kropík, Hyneš, Kejha, Švec - Pikl, Kůžel, Kwame - Nádeníček, Smola, Pavlíček

Rozhodčí: Schróter - Langer, Martínek.

Na lavičkách jsou připraveni tito hráči:

MFK Chrudim: Liebelt - Linhart, Jarosz, Vladyka, Mastík

FC Chomutov: Zaťko - Horáček, Smrž, Doksanský, Dolejška

Hráči i trojice rozhodčí již stojí na zeleném pažitu, po losu si týmy prohodí strany a můžeme začít.

1

1
    Rozehrávku dostali k dispozici Chrudimští a po kombinaci byl dopředu vysunut Luptovský. Obránce hostí se však pozorně vrátil.

3
    První standartní situace před brankou Chomutova, centr Kesnera však skončil v rukavicích Lukáše Krbečka.

4
    Domácí jsou v úvodu aktivnějším mužstvem, přenesení hry na Holuba bylo do ofsajdu.

6
    Na druhé straně se do stejné pozice dostal kapitán Aleš Pikl.

7
    Dobrou práci předvedl Ondřej Hauf, který přesně vysunul na pravé straně Luptovského. Dobrou obrannou práci předvedl Švec.

8
    Vzápětí vidíme první rohový kop v dnešním duelu, kopat ho bude Chrudim

9
    Z rohu sice nic nevyplynulo, následně však chomutovská obrana zapomněla na Holuba. Jeho střela byla ale nakonec zablokována.

11
    Chrudimští jsou zatím jednoznačně aktivnější, žádná velká příležitost z toho ale zatím nebyla.

12
    Nádeníček vyzkoušel štěstí z velké dálky, jeho pokus mu ale nesedl a skončil hodně mimo.

13
    V pokutovém území Chrudimi vznikl velký závar, Kwamemu je však nakonec odpískána ruka.

15
    Tempo zápasu nám poměrně polevuje, domácí se nyní brání před atakem soupeře. Menší zmatky vyřešil razantním odkopem Drahoš.

16
    Chomutov se začíná dostávat více do hry, Kesner podkopl Smolu a může být rád, že neviděl žlutou kartu.

17
    Standartní situaci zahrával Pikl, přízemní centr prolétl chumlem hráčů před brankou a brankář Mrázek musel nakonec předvést velice složitý zákrok!

18
    Nebezpečně vyhlížející situace vznikla také před Krbečkem, centr Kesnera dopadl na hlavičku Adámka, jenže ta nebyla přesná.

21
    Sledujeme zatím opatrné utkání, ani jeden z týmů nechce zbytečně inkasovat.

23
    Hauf u postranní čáry zajel do Kejhy, volný přímý kop z podobné pozice jako před šesti minutami.

24
    A opět to byla velmi nadějná příležitost! Piklův centr tečoval těsně před brankářem Kropík, míč však o centimetry skončil mimo branku!

26
    Hra se velmi kouskuje, rozhodčí si nechce nechat vymknout utkání ze své moci a píská každý drobný faul. Nyní je to na nedovolené zákroky 9:7 pro Chomutov.

28
    Po jednom z dalších nedovolených zákroků centroval Kesner na hlavu Petra Drahoše, který míč poslal jen do boční sítě Krbečkovy branky!

29
    Adámek si to namířil přímo do pokutového území, čistým skluzem však poslal míč na roh Kropík.

31
    Holub vyhrál na polovině hřiště dva osobní souboje, jeho přihrávka na Dostálka za obranu však chrudimského rychlíka nenašla.

32
    Dobrý obranný zákrok Dostálka znamená první rohový kop Chomutova.

33
    Nebezpečný centr odvrátil Drahoš, z následného protiútoku si dobře neporozuměli Dostálek se Štěpánkem.

34
    Holub si překrásně obhodil Hyneše, poté byl ale přesprintován dalšími vracejícími se obránci.

36
    V současné chvíli je na tom o něco lépe Chrudim, po dalším faulu a Kesnerově centru se však mezi tři hlavou netrefil Tomáš Vácha.

38
    Kůžel nyní napálil Petra Drahoše do míst, kam to každý muž velmi pocítí. Devatenáctiletý obránce se však po chvíli zvedá a pokračuje v zápase.

39
    Hosté složitou situaci u rohového praporku zvládli a vybojovali balón. Jejich obrana si může na chvíli oddychnout.

41
    Ale ne na dlouho! Ve vzdušných soubojích je Chrudim zatím jednoznačně lepší, Holub naskočil na Adámkovu pobídku, překonal brankáře, ale na brankové čáře jasný gól zachránil stoper Kropík!

43
    Úvodní poločas odbíjí poslední minuty, Chomutov se ještě snaží o otevření skóre.

44
    A byl k tomu opravdu blízko! Aleš Pikl natáhl z obrovské dálky, trefil míč naprosto ideálně, ale ten nakonec skončil jen těsně vedle levé šibenice! Nyní mělo MFK velké štěstí!

Rozhodčí nenastavil ani minutu a ukončuje první poločas. Hra je velmi vyrovnaná, více ze hry mají ale dle mého názoru Chrudimští. Nijak závažný tlak to ale není. Viděli jsme i několik dobrých příležitostí, žádná z nich však brankou neskončila. Druhá půle začne asi v 11:18.

47
    Hosté kombinují na své polovině a nikam nespěchají...

48
    Chomutov právě vstřelil branku!
    Hosté mají velmi nebezpečné standartní situace a nyní se jim to povedlo podle představ. Centr Pikla na přední tyč tečoval BOHUMIL NÁDENÍIČEK a chrudimský brankář plachtil zbytečně - 0:1!

50
    Chrudimští se ihned vrhli dopředu, dva centry Dostálka však skončily na hlavách chomutovských stoperů.

52
    Chrudim právě vstřelila branku!
    Tak tento gól je hodně diskutabilní. Štěpánek si nejprve počínal v souboji s obráncem Chomutova velmi tvrdě, dle mého názoru nedovoleně. Sudí souboj pustili, Štěpánek odcentroval, Kesner prodloužil na zadní tyč na RADIMA HOLUBA, který pohodlně doklepl míč do branky - 1:1!

54
    Zápas má ihned jiný náboj a tempo, Chrudim se snaží obrátit skóre ve svůj prospěch.

55
    Velmi nadějnou příležitost pokazil Dostálek, kterého v souboji jeden na jednoho přetlačil Kropík.

57
    Chomutovští vybojovali druhý roh v zápase. To je jisté nebezpečí, standartky hostí jsou vždy zajímavé.

58
    A nyní to bude ještě horší. Luptovský fauloval těsně před šestnáctkou Nádeníčka! To bude velká příležitost pro Chomutov.

59
    Pikl zkusil přímou přízemní střelu, která vyprášil Mrázkovy rukavice!

60
    Na hřiště se dostane Milan Smrž, který nahradí Víta Pavlíčka.

61
    Řekl bych, že nyní rozhodčí trochu zkompenzoval brankový moment, na penaltovém puntíku byl evidentně stažen k zemi Ondřej Kesner, ale sudí jen zakroutil hlavou!

63
    Zajímavá situace opět před brankou Chomutova, Luptovský odvedl skvělou práci na pravé straně a jeho přízemní centr proletěl malým vápnem. Nejblíže k němu měl Vácha, ale těžký balón minul

64
    Hosté nyní evidentně nestíhají, Chrudim je u každého míče dříve.

66
    Tomáš Vácha vypálil těsně za šestnáctkou a protáhl Krbečka!

67
    Střídání Chomutova. Martin Horáček nahradí Davida Kůžela.

69
    Tlak Chrudimi nyní poměrně upadá... Hosté se pozorně brání a nedovolují soupeři žádné průniky do pokutového území.

71
    První výměna přijde i na straně Chrudimi. Jana Luptovského vystřídá Petr Vladyka.

72
    Odstartovali jsme závěrečnou dvacetiminutovku. Podaří se jednomu z týmů strhnout vedení na svoji stranu nebo se rozejdeme remízou?

73
    Chrudimští měli k dispozici dva rohy za sebou. Až po druhém se do balónu opřel Dostálek, ale jeho pokus skončil zhruba metr nad brankou.

75
    Ondřej Hauf dostal od Váchy míč na střed, napřáhl a poslal míč přímo do rukavic Lukáše Krbečka.

81
    Domácí otáčí skóre ve svůj prospěch! Střídající Petr Vladyka vzal exekuci rohového kopu na sebe, našel na přední tyči sbíhajícího JIŘÍHO ADÁMKA, který se štěstím a možná s tečí hostujícího obránce propasíroval míč za záda Lukáše Krbečka - 2:1!

79
    Domácí opět navyšují aktivitu, Dostálek však na levé straně neuspěl.

83
    Dnešnímu zajímavému utkání v Chrudimi přihlíží 440 diváků!

84
    Holub dostal přihrávku za obranu a snažil se přelobovat brankáře! To se mu sice povedlo, ale míč nakonec skončil těsně nad břevnem!

85
    Kwame dostává první žlutou kartu v dnešním zápase.

86
    A právě kartového hříšníka Kwameho střídá Ladislav Doksanský.

87
    Střídá se i na chrudimské straně. Na poslední minutky vystřídal Ondřeje Kesnera Filipa Jarosz.

89
    Čas nyní Chomutovu utíká velmi rychle, Chrudim má však na závěry v letošní sezóně smůlu...

89
    Vladykův centr nebyl vůbec povedený, ale stočil se tak, že donutil brankáře Krbečka k složitému zákroku! Z následného rohového kopu domácí nic nevytěžili.

90
    V závěrečné minutě střídá Lukáš Mastík Radima Holuba.

Chrudim domácí utkání s Chomutovem zvládla a i přesto, že po začátku druhého poločasu inkasovala, dokázala skóre otočit ve svůj prospěch. Tři body do tabulky je dostávají právě před Chomutov a jejich situace tak vypadá veseleji. Z Chrudimi přeje příjemnou sobotu Petr Dejnožka.