Slavia – Třinec 5:6 (po s.n.) | Sparta – Pardubice 3:2 (kon.) | Motor ČB – K. Vary 5:3 (kon.)
Chomutov – Vítkovice 3:2 (po pr.) | Kladno – Litvínov 2:1 (kon.) | Zlín – Plzeň 1:4 (kon.)
po s.n.
HC Slavia Praha
5:6 (1:0, 3:3, 1:2)
HC Oceláři Třinec
Neděle 14.10.2012, 17:00Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Obě dvě mužstva jsou na tom v poslední době podobně. Jak Slavia, tak i Třinec dokázal dovést poslední tři zápasy do vítězného konce. Zatímco domácí si postupně poradili s Libercem, Spartou a Chomutovem, Slezané zdolali Č. Budějovice, Zlín a Litvínov. Kdo si tedy připíše další výhru a prodloužáí tak svoji vítěznou sérii?

Dnešní duel bude navíc okořeněn soubojem tří jmenovců. Zatímco sešívané vede Vladimír Růžička a na ledě by se měl objevit i jeho syn, v týmu třineckých ocelářů nastoupí Martin Růžička, momentální lídr kanadského bodování extraligy. Hostujícímu útočníkovi se velice daří v elitní formaci společně s Bonkem a Varaďou.

HC Slavia Praha: Kopřiva - Kadlec, Kučný, Kuboš, Dresler, Kolařík, Kempný, Beňovič - Pospíšil, Červenka, V. Sobotka - Hertl, Alinč, Krenželok - Kalla, Micka, Tomica - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Poletín

HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Klesla, Klouček, Ovčačík, Lojek - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Rákos - Orsava, Zagrapan, Hrňa

Rozhodčí: Souček, Wagner - Lhotský, Svoboda.

Hráči obou celků již nastupují na hrací plochu a zápas tak za malou chvilku začne.

00:01

00:05
    Úvodní buly vyhráli domácí.

00:19
    Po slávistickém nahození schoval Hamerlík kotouč do výstroje.

00:43
    Sešívaní dobře napadají a Třinečtí nemohou kloudně rozehrát.

01:15
    Hertl si vyměnil puk s Alinčem, následně ale o puk přišel.

01:46
    Krenželok z úhlu prověřil pozornost Hamerlíka.

02:10
    O kotouč se bojovalo na modré čáre, proto byl pak odpískán ofsajd hostí.

02:34
    Tomica rozehrává až z hlouby vlastního pásma.

02:53
    Skákavý puk raději přikryl pod lapačku hostující brankář.

03:15
    Sobotkovu nahrávku nedokázal zpracovat Červenka a po zásahu Hamerlíka byla přerušena hra.

03:32
    Slavia právě vstřelila branku!
    Po mírném tlaku domácích hráčů se po střele Kuboše dostal k puku Alinč. Slávistický útočník ještě vyšperkoval akci přihrávkou na volného LUKÁŠE KRENŽELOKA, pro kterého nebyl problém trefit zcela odkrytou klec! Asistence: Jan Alinč.

04:20
    Červenobílí dobře brání a nepouští Třinecké do nebezpečného zakončení.

04:46
    Rostislav Klesla (TRI) je vyloučen za přidržení Kadlece, který mohl mířit do poloprázdné klece.

05:42
    Domácí vytvořili přesilovkový vzorec, ke střele se však nedopstali a hosté vyhodili.

06:24
    Červenkovu střelu od modré tečoval těsně vedle levé tyčky Micka.

06:46
    Slavia přesilovku nevyužila a Klesla je zpátky na ledě.

07:24
    Pospíšil udržel kotouč ve své moci a nabruslil s ním až do útočné třetiny. Přihrávkou ale před třineckou klecí nikoho nenašel.

08:13
    Třinečtí potřebovali vystřídat a tak musejí rozehrávat až zpoza vlastní branky.

09:23
    Bonk ujel spolu se spoluhráči do úniku tři na jednoho, třinecký útočník ale nepřesně přihrál a zhatil šanci na vyrovnání.

09:51
    Za vysokou hůl si odpočine Tomáš Hertl (SLA).

10:36
    Slávisté se zatím úspěšně brání.

10:59
    Domácí dokázali soupeře společně s pukem vytlačit pryč z vlastního pásma a odjeli vystřídat.

11:41
    Bude se vhazovat po levici Kopřivy.

11:51
    Domácí hrají v plném počtu.

12:22
    Nepřesná přihrávka skončil až na zakázaném uvolnění. Po komerční přestávce se bude vhazovat před sešívaným brankářem.

12:49
    Hosté se usadili v útočném pásmu, nic zvláštního ale nevymysleli.

13:14
    Sobotka ujel spolu s Červenkou do úniku dva na jednoho. Prvně jmenovaný zvolil střelu, kterou dokázal Hamerlík vyrazit pouze zpátky ke slávistickému útočníkovi. Tomu ale kotouč přeskočil hokejku.

14:30
    Obě mužstva střídají, kotouč má na svých holí Třinec.

15:04
    Polanský dokázal zrychlit a dostat se před obránce a zvolil kličku do forhendu, kterou však nastřelil pouze břevno!

16:22
    Slavii se nedaří rozehrávka, Třinec v posledních minutách brání velice dobře.

16:54
    Pospíšil hledal zpoza branky Kadlece, toho však dobře uhlídal Klesla.

17:42
    Ke konci třetiny se nehraje příliš záživný hokej.

18:36
    Vladimír Růžička obral o kotouč jednoho z obránců a ujížděl z pravé strany sám na Hamerlíka. Svou ranou nastřelil pouze vyrážečku třineckého gólmana.

19:26
    Po skrumáži se ke kotouči dostal Tomica a z otočky pálil do hostující svatyně. Brankář Ocelářů však vytasil beton a zabránil domácím skórovat.

20:00

První třetina vyšla lépe domácím, už ve 4. minutě se trefil do odkryté klece Lukáš Krenželok. Příležitost k vyrovnání měl Polanský, po úniku ale nastřelil pouze břevno. Slávisté svého soupeře přestříleli v poměru 11:2. Druhá dvacetiminutovka začne přibližně v 17:52.

20:01

20:27
    Třinec právě vstřelil branku!
    MARTIN RŮŽIČKA se za hostující brankou zmocnil kotouče a zkoušel překvapit Furcha rychlým zakončením, to si ještě slávistický gólman pohlídal. Na následnou dorážku už byl krátký. Puk navíc uvízl mezi síťkou a tyčkou! Asistence: Radek Bonk a Václav Varaďa.

21:00
    Hosté otáčí zápas ve svůj prospěch. Bonk vyhrál buly přesně na hůl MARTINA RŮŽIČKY, který se z voleje trefil mezi Furchovy betony! Asistence: Radek Bonk.

21:51
    Sešívaní se snažili o rychlou odpověď. Červenka se už dostával před třineckou svatyni, když byl zahákován Jiřím Polanským (TRI).

22:25
    Sešívaní využívají početní výhodu a srovnávají. Po nahrávce Kally si ROMAN ČERVENKA vybruslil z rohu kluziště a střelou zápěstím vymetl pavučinu v růžku Hamerlíkovy klece! Asistence: Petr Kadlec a Jaroslav Kalla.

23:46
    Třinec kombinuje v útočném pásmu a chce si vzít vedení nazpět.

24:30
    Hra se trochu uklidnila, jelikož si obě mužstva dávají pozor na chyby v obraně.

25:12
    Puk vyletěl z hlediště, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

25:48
    Třinec rozehrál pouze na hůl Beňoviče, jehož následná rána mířila mimo.

26:35
    V posledních minutách je to spíše taková plácaná, dlouho jsme neviděli nějakou pohlednou akci.

27:23
    Puk se odrazil k Adamskému, jehož ránu z voleje si pohlídal Furch.

28:22
    Sobotka se snažil poslat kotouč na Červenku, nahrávka ale byla sražena za branku.

29:49
    Třineckým hráčům byl odpískán icing.

30:24
    Hertl přejel modou čáru příliš rychle, proto byla přerušena hra.

31:05
    Červenobílí předvedli v útočné třetině nepřesnou kombinaci, Třinec na tom ale nebyl lépe a vyhodil pouze na zakázané uvolnění.

31:55
    Mickovu ránu z mezikruží dokázal hostující gólman vyrazit jen k PETRU KADLECOVI, jehož tvrdá střela skončila až v síti! Asistence: Tomáš Micka a Jaroslav Kalla.

32:35
    Peterek našel najíždějícího DAVIDA KVĚTONĚ, který se štěstím prostřelil Furcha mezi betony! Asistence: Jan Peterek a Martin Adamský.

32:35
    Ve stejném čase došlo ke střídání brankářů na domácí straně. Místo Furcha bude chytat Kopřiva.

33:22
    Tak to je přestřelka. Jelínek nejdříve nastřelil spojnici tyčky a břevna. Kotouč následně zpoza klece poslal na najíždějícího JAKUBA SKLENÁŘE a ten poslal bombou do horního růžku Slavii do vedení! Asistence: Petr Jelínek.

34:46
    Domácí jsou po vstřeleném gólu lepší a hosty tlačí.

35:28
    Jelínek hledal křižnou přihrávkou V. Růžičku, ten byl ale dobře od kotouče odstaven.

35:39
    Micka (SLA) si odpočine na trestné lavici za vysokou hůl. Hosté mají příležitost vyrovnat.

36:11
    Slávisté dobře brání a několikrát po sobě vyhodili puk pryč z vlastní třetiny.

37:23
    Třineckým přesilovka vůbec nevychází, Sklenář ušetřil několik sekund v útočném pásmu.

37:39
    Slavia je kompletní.

38:42
    Bonk nahrával před domácí klec na najíždějícího Varaďu, toho vychytal Kopřiva.

38:59
    Kadlec (SLA) se provinil sekáním a putuje na trestnou lavici.

39:45
    Hosté se sice drží u branky Kopřivy, žádným pokusem jí však neohrozili.

40:00

Pokud byla první část chudá na góly, tak ta druhá byla naopak velice bohatá. V první minutě druhé dvacetiminutovky otočili hosté stav díky dvěma zásahům Martina Růžičky. Poté vyrovnal Červenka. Další branky přidali postupně ještě Kadlec, Květoň, a Sklenář. Třetí dějství začne přibližně v 18:49.

40:01

40:26
    V oslabení vypálil z levého kruhu, Hamerlík připraven.

40:59
    Kadlec se vrátil zpátky na ledovou plochu.

41:12
    Červenkova rána prolétla pod betonem hostujícího brankáře a zamířila těsně mimo.

42:36
    Třinečtí rozjíždí útok až zpoza vlastní branky.

43:54
    Sobotka našel křižně Pospíšila, jehož střelu z voleje vyrazil Hamerlík k ROMANU ČERVENKOVI, který napálil jen třineckého brankáře. Dostal se však ještě k jedné dorážce a tu už do sítě propasíroval! Asistence: Tomáš Pospíšil a Vladimír Sobotka.

45:10
    Domácí si hlídají střední pásma a pečlivvě hlídají soupeřovy střelce.

46:14
    Beňovič (SLA) si odpyká dvouminutový trest za podražení.

47:34
    Sešívaní hrají v oslabení velice dobře.

48:06
    Galvasovu ránu od modré zachytil těsně před Kopřivou DAVID KVĚTOŇ a pod rukou poslal kotouč do domácí sítě! Asistence: Lukáš Galvas a Jiří Polanský.

48:34
    Neuběhla ani půlminuta a Třinec vyrovnává. Z mezikruží se tvrdou střelou prosadil MARTIN ADAMSKÝ! Asistence: Vladimír Roth a David Květoň.

50:18
    Bude se vhazovat ve středním pásmu.

51:36
    Sobotka posunul puk na Pospíšila, který se zakončením neotálel, hostující klec však minul.

52:46
    Hra se uklidnila, ani jeden z týmů nechce udělat chybu.

54:01
    Sobotka přenechal kotouč Čevenkovi, jehož ránu vyrazil Hamerlík za branku.

54:37
    Adamský ujel červenobílé obraně, na Kopřivu si ale bekhendem nepřišel.

55:35
    Vhazovat se bude před Hamerlíkem.

56:13
    Slavia drří kotouč na svých hokejkách a snaží se rozhodnout.

57:38
    Červenka si najel na ideální přihrávku od Sobotky, Hamerlík se ale perfektně přesunul a příležitost zneškoddnil.

58:43
    Klimenta z voleje nastřelil pouze Kopřivu.

59:42
    Ve třetí třetině se už nic nestane.

60:00

Po třetí dvacetiminutovce je stav nerozhodný, proto bude následovat pětiminutové prodloužení.

60:01

60:53
    Sobotka nádherně našel Červenku, který puk ztečoval těsně vedle.

62:11
    Sešívaní jsou v prodloužení zatím lepší, drží se v útočném pásmu.

63:03
    Jelínek nedokázal poslat puk za záda Hamerlíka.

64:14
    Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho. Sobotka přihrál na Červenku, druhý jmenovaný však se zakončením příliš otálel a nedokázal rozhodnout.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Prodloužení o vítězi nerozhodlo, po malé přestávce budou následovat nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první pojede Květoň.

David Květoň dokázal po bekhendové kličce skórovat.

Červenka se nedokázal forhenddem dostat, tak aby mohl dobře zakončit.

Martin Růžička to udělal podobně jako Květoň a prosadil se kličkou do forhendu.

Vladimír Sobotka musí dát.

Sobotka si však bekhendovou kličkou na Hamerlíka nepřišel a nastřelil jen beton hostujícího brankáře.

65:00
    Vítězný nájezd si připisuje David Květoň.

Konec zápasu. (19:43:22)

David Mencl

Branky a nahrávky: 4. Krenželok (Alinč), 23. Červenka (Kadlec, Kalla), 32. Kadlec (Micka, Kalla), 34. Sklenář (Jelínek), 44. Červenka (Pospíšil, Sobotka) - 21. Růžička (Bonk, Varaďa), 21. Růžička (Bonk), 33. Květoň (Peterek, Adamský), 49. Květoň (Galvas, Polanský), 49. Adamský (Roth, Květoň), 65. Květoň

HC Slavia Praha: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Dresler, Kolařík, Kempný, Beňovič - Pospíšil, Červenka, V. Sobotka - Hertl, Alinč, Krenželok - Kalla, Micka, Tomica - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Poletín

Rozhodčí: Souček, Wagner - Lhotský, Svoboda