Rusko – Ázerbájdžán 1:0 (kon.) | Izrael – Lucembursko 3:0 (kon.) | Bělorusko – Gruzie 2:0 (kon.)
Andorra – Estonsko 0:1 (kon.) | Lotyšsko – Lichtenštejnsko 2:0 (kon.) | Faerské ostrovy – Irsko 1:4 (kon.)
Chorvatsko – Wales 2:0 (kon.) | Česko – Bulharsko 0:0 (kon.) | Kypr – Norsko 1:3 (kon.)
Bosna – Litva 3:0 (kon.) | Rumunsko – Nizozemsko 1:4 (kon.) | Ukrajina – Černá Hora 0:1 (kon.)
Island – Švýcarsko 0:2 (kon.) | S. Makedonie – Srbsko 1:0 (kon.) | Maďarsko – Turecko 3:1 (kon.)
Slovensko – Řecko 0:1 (kon.) | San Marino – Moldavsko 0:2 (kon.) | Rakousko – Kazachstán 4:0 (kon.)
Belgie – Skotsko 2:0 (kon.) | Itálie – Dánsko 3:1 (kon.) | Německo – Švédsko 4:4 (kon.)
Albánie – Slovinsko 1:0 (kon.) | Španělsko – Francie 1:1 (kon.) | Portugalsko – Sev. Irsko 1:1 (kon.)
Německo
4:4 (3:0)
Švédsko
Úterý 16.10.2012, 20:45 • Olympijský stadion, Berlín • Kvalifikace MS (Evropa)

Jako velmi předčasný se jevil můj poločasový komentář o vítězství Německa. Domácí sice ve druhém poločase navýšili svůj náskok o čtvrtou branku, ale poté převzali iniciativu fotbalisté Švédska a senzační stíhací jízdou se jim podařilo vyrovnat. Hlavně ve druhém poločase jsme mohli sledovat parádní ofenzivní fotbal a nejeden český fanoušek si po bezkrevném výkon české reprezentace mohl spravit chuť. Fotbal je o gólech a dnes jich v Berlíně padlo osm! Skvělý fotbal, pro Německo samozřejmě ztráta, pro Švédsko nečekaný bod. To je ode mne vše, hezký zbytek večera. (22:44:07)

90+3
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Neuvěřitelné se stalo skutečností, hostům se podařilo vyrovnat půl minuty před koncem zápasu! Centr zleva prodloužil Ibrahimovič k RASMUSI ELMOVI, který nekompromisně napálil míč k tyči - 4:4!

90+2
    Německo ani nezvolilo centr do pokutového území Švédska, ale raději domácí hráči odehráli míč až k Neuerovi.

90+2
    Schweinsteiger také zdržoval a také uvidí žlutou kartu.

90+1
    Ale po faulu Olssona na Kloseho se budou hosté bránit.

90
    Utkání bude nastaveno o tři minuty! Švédsko se snaží, bude to stačit?

89
    Lahm otálel s vhazováním a připíše si žlutou kartu. Míč navíc získají hosté.

88
    Střídají na německé straně. Reus je stažen ze hry, zbylé minuty odehraje Podolski.

87
    Švédsko atakuje německou rozehrávku a domácí se velmi ztěžka dostávají ze své poloviny.

85
    Švédsko odmítlo vyrovnání! Elmander využil chybného vyběhnutí Neuera, nahrál Sanovi, který z hranice šestnáctky netrefil zcela prázdnou bránu! To jsou věci...

84
    Reus zakopl míč až mezi diváky a za zdržování vidí žlutou kartu.

83
    Pro změnu zkusil s výsledkem něco udělat Özil, ale jeho střela prosvištěla jen nad břevnem!

82
    Kroos utaženou ránou protáhl Isakssona, který sice na míč nedosáhl, ale střelu naštěstí pro hosty zastavila pravá tyč!

81
    Po dlouhé době se Němci podívali do šestnáctky Švédů, ale ani nezakončili. Na druhé straně útok hostů zastavil ofsajd.

80
    Domácí jsou logicky v útlumu a poslední desetiminutovka bude napínavá. Zápas je ještě otevřený.

78
    Hosté střídají naposledy. Larsson odchází, nahradí jej Sana.

78
    Hodně nepovedenou druhou půli má na kontě stoper Badstuber, který se přimotal ke všem třem švédským brankám.

76
    Tak v Berlíně to bude ještě zajímavé. Kacaniklič zatáhl míč po levé straně do šestnáctky, naservíroval ho JOHANOVI ELMANDEROVI, který se natlačil přes Badstubera a střelou po zemi ke vzdálenější tyči vykřesal pro hosty naději - 4:3!

74
    Hosté jsou směrem dopředu o poznání drzejší a aktivnější, ale stále prohrávají ještě o dvě branky.

Lukáš Švéda

Branky: 8. Klose, 15. Klose, 39. Mertesacker, 56. Özil - 62. Ibrahimovič, 64. Lustig, 76. Elmander, 90+3. Elm

Karty:   84. Reus (GER), 89. Lahm (GER), 90+2. Schweinsteiger (GER) - 40. Isaksson (SWE)

Německo: Neuer - Boateng, Mertesacker, Badstuber, Lahm (K) - Kroos, Schweinsteiger - T. Müller (67. Götze), Özil, Reus (88. Podolski) - Klose
    Švédsko: Isaksson - Lustig, Granqvist, J. Olsson, Safari - Wernbloom (46. Källström), Holmén (46. Kacaniklič) - Larsson (78. Sana), Ibrahimovič (K), R. Elm - Elmander

Rozhodčí: Pedro Proenca - Trigo, Miranda, Gomes (všichni Portugalsko)

Diváci: 70000